Twilight sága: Nový měsíc

• USA The Twilight Saga: New Moon (více)

Poté, co se Bella zotaví z útoku upíra, který ji málem stál život, chystá se s Edwardem a jeho rodinou oslavit své 18. narozeniny. Nešťastnou náhodou se však Bella při oslavě poraní a pohled na čerstvou krev je pro rodinu Cullenových až příliš lákavý. Rozhodnou se pro Bellino bezpečí opustit městečko Forks. To však Belle zlomí srdce. Už se zdá, že se ze svého smutku nikdy nedostane, ale nový smysl života překvapivě nachází v nezodpovědném chování a stále hlubším přátelství s Jakobem Blackem. Nebezpečí však na ni stále číhá v různých podobách. (oficiální text distributora)

swamp

Naprosto dokonalá zábava!!! Je to všechno, jen ne fantasy / horor / romantický / drama. Komedie na entou to je! Já se snad nepřestal smát - těm výkonům, tomu scénáři, těm dialogům. Už se těším na pokračování. ()

Ant

Jednička ve světle tohohle díla je úplný filmový poklad. V tomhle filmu se nic neděje a to do takové míry, že mi místy připadalo, jako by se zastavil čas. Případně je děj tak nesmyslný, že bych režiséra, scénaristu i pruducenty z fleku zbavila svéprávnosti a do konce života jim zakázala působit v téhle branži. Výraz Kristen Stewart po celý film připomíná smrtelnou křeč, o amatérském zbytku obsazení škoda mluvit. Po konci filmu vám na obličeji holt zůstane výraz jak po lobotomii a zhnusení nad tím, jak se něco takového mohlo dostat až na plátna kin. ()

pm

První film mě opravdu bavil. Přesněji hodně. Tento příběh, jakkoliv je místy nehorázně hloupý a naivní, ve mě ovšem vzbudil zájem o další osudy hrdinů, proto po dlouhém váhání zaokrouhleno nahoru. ()

Campbell

Paráda. Takže první hodinu si budem povídat o tom kdo koho víc miluje a kdo koho víc zranil a nakonec kdo je starší. Mít takovouhle holku jako je Bella tak jí vlastnoručně ukopu. Pattinson předvádí snad ještě horší výrazi než v prvním díle. A Lautner je ještě debilnější než předtím.....Ano tenhle díl prvnímu dílu nedělá ostudu. V tomhle díle se objeví asi moje nejoblíbenější postava a to vlkodlaci, ale tím způsobem jakým tu jsou zobrazeny je něco strašného. A i když efekty se více méně povedly tak vlkodlaci jsou hrozní. ()

Eawy

No, nebolo to až také zlé. Oporti knihe bieda, aj keď aj tá nie je najlepšia zo ságy. Chýbalo tomu niečo z tajomna, cítim sa po filme prázdna. Na konci knihy som plakala ale tu nič. Nebyť Billyho Burka prestanem sa na to pozerať v polovici. Ten chlap je jednoducho sexi, a ak iba za neho tak asi 10%Inak, dosť bieda. Trošku dlhé dialógy sa striedali s ešte dlhšími dialógmi a konečná scéna bitky bola trošku ´prekvapivo krátka. Kristen zaujímavo vrčala zo spánku. No plus mínus, ale skôr ten mínus 50%, dúfajme, že to bude nabudúce lepšie. ()

predators

Tak na toto jsem čekal 130 minut?! No to si z nás tvůrci dělají pr..l?! New Moon je absolutní výsměch dílu prvnímu. Díky nekompaktnosti mohly být všechny události zpřeházeny, jak by se zachtělo, a výsledek by byl naprosto stejný. Mnohdy nejsou známy důvody děje, protože se buď ocitnete uplně někde jinde, nebo jsou hrdinové dostatečně tupí na to, aby vše jen zakecali nebo se pozvraceli. A to se teprve dostávám ke 120!!!!, ano, stodvaceti minutové "romantické" vsuvce, která jako mega klišé působí dokonale otravně, nudně a nekonečně. Jedna hvězda za vlkodlaky a i tady by se našel vhodnější adept na indiánského motorkáře. Děs! Doporučuju tento film raději nevidět. :-) 15% ()

Němi

Tady uz se nejede ani na jednoduchem pribehu jednicky. New Moon ma vymydlenou kameru, do dokonalosti dotazene videoklipove montaze, bezvrstve symbolicke postavy, super digitalni vlky a pruhledneho Pattinsona. Jednou za rok je to ale zabava sledovat a odpustim tak i sebeponizovani Stewartove, jejiz veskery herecky vykon se smrskl na predorgasmovy oblicej. ()

Tomco

Kua, to už čo je, keď dám Twilightu skoro štyri odznaky. Ľudia, zabite ma, odsudzujte ma, mne sa to ľúbilo :).. Kruto tu vyčnievam, ale drbať na to. 70% ()

eLeR

Dvojka sa mi teda vôbec nepáčila, nebavila ma. Tuším trošku viac akcie ako v jednotke. Vlci boli otrasní (smiešni), ale mojej mladšej som musela viackrát pretočiť tú časť, kde sa Jacob zmenil na vlka. Podotýkam, že film nevidela. Božechráň! ()

Lenny.M odpad!

Ach Bože. Bella si půl hodiny ztěžuje na to, že jí někdo dává dárky na narozeniny, na to, jak miluje Edwarda víc, než on ji, jak chce být upírka.. Další půl hodinu má neustálé depky a vidí ducha Edwarda, asi to byla příprava na to, že další hodinu se zase mele o tom samém, jenže s Jacobem. Tak dokonale mě to uspávalo, nutilo uklízet si všechno kolem, jen abych se dál nemusela dívat..Na konci velmi neočekávaný happyend s pusou od Belly, aby se puberťačky měli z čeho radovat a moje nervy už to nedávají.."Hercům" jsem nevěřila ani slovo, protože to, co předváděli, se dalo srovnat s divadlem prvňáčků. ()

SeBig odpad!

Ježiš co to má být?? Nuda, nuda, nuda a zase jenom samá nuda...příběh nepochopitelně absolutní nesmysl to snad uměj pochopit jen 16 letý puberťačky... jinak pěkná sra*ka... jak tohle může mít další díl na filmy kde se polonahý teplouši měněj na vlkodlaky?? Pane bože... ROMANTIKA a UPÍŘI ksobě prostě nepasujou..vraťte mi někdo prosím těch 130 minut života...ztráta času... ()

klerik

Dávam tri, aby som naznačil, že ide o najlepší diel trilógie (dve štvrté časti som ešte nevidel :-)). Inak je to príbehom porovnateľné s (dvojhviezdičkovou) jednotkou - len teraz je to o zbližovaní sa s vlkodlakmi. To, že Bella sa chce stále zabiť, bolo dosť otravné (aj keď po prečiítaní pár fan komentárov, viem, že sa nechcela zabiť len splynúť s Edwardom v tom momente medzi životom a smrťou...), ale stále si myslím, že Pattinson aj Stewart boli obsadení dobre (Lautner mi stále nesedí). Páčilo sa mi, že film nemá len samotné akčné finále, ale že aj pred ním je pár zaujímavých (s prižmúreným okom by sa dalo povedať, že dramatických) scén... Začiatok slabí, od polovice pozerateľné... ()

bassator

Po mém nadšení prvním dílem nastalo procitnutí a strašné zklamání... Čekal jsem, že to nebude nic extra, ale takováto stupidita, to sem opravdu nečekal... Nebudu více kritizovat, musel bych kritizovat vše, úplně vše... Za Kristen dávám - 3. 12. 2009 - kino Vesmír - Náchod - 30% ()

korbitch22

Po jedničce nechutný propad dolů.Scénaristicky úplně prázdné a tupé.Neskutečně otravné a nudné plkání bez většího smyslu a pointy.Jestli byla láska mezi Edwardem a Bellou v jedničce silná,tajemná a opravdu uvěřitelná,tady je to jen snůžka pitomých a nepřesvědčivých klišé kecůRežisérky totálně nezvládnutelné.Když si vezmete,že jí nechce ubližovat,tak od ní odejde,tím jí paradoxně ublíží nejvíc a když dělá bella kraviny,tak se jí zjeví v tu nejhorší možnou chvílí a tím jí ještě víc ublíží!Patetický,sračkovitý děs,plný těch nejodpornějších řečí a děsného fňukání.Skvělá jednička tím dostala ránu přímo do srdce.Ještě že trojka je o poznání lepší a kvalitou se blíží jedničce,Tohle je strašný.Že sem si po 2 nejdelších hodinách v životě strávených v kině nevystřelil mozek,může jedině Kristen. ()

mcb

Nový měsíc, stejné lesy. Obří reklamní kampaň na americké hvozdy pokračuje, navíc s digitálními vlky jako bonus. Jinak se zase hrají podobné housle. Bella trpí, Edward trpí, Jacob trpí. Více inspirující film jsem neviděl. Brilantní výchovné video pro cílové publikum, čili dvanáctileté Bravo-dívenky, které jakoby nabádalo: ,,Dívky, váš chlapec vás opustil? Jestli ho chcete ještě vidět, skočte ze skály! Pak se s ním opět shledáte!" Dívky horoucně plesají, platí u kasiček z kapesného od maminek, které na to půjdou hned další den. Nechápu ten úspěch, vyprávějící naprosto deziluzní, depresivní a zoufalou "lovestory", ve které ústřední hrdinové mají záměrné sklony k sebevraždám. Nechápu také, co v tom zavilí "twihards" nacházejí inspirativního. Je to plošší než boj dobra se zlem (2 díly tu osudově řeší, jestli jo nebo ne a přitom se chytí dvakrát za ruku a obšťastní se jednou pusou), rutinnější než hollywoodské rychlokvašky a především mnohem nudnější (a to už je co říct) než první díl.Dvojka totiž není ani tak špatná, aby by se na ní dalo pobavit a zároveň je ukázkou toho, jak absolutně prázdný může být film o té "nejsilnější emoci ze všech" - lásce. Bezradné tápání na stránkách scénáře je podpořeno skoro amatérskou režií "ne-zas-tak-špatného" Weitze, který snad neví, na jakém place se ocitnul. Nedokáže ze svých "pozérů" (schválně nepíšu herců, protože jsem nic takového jako herecký výkon nezaznamenal) vydolovat jedinou emoci a nedokáže zaujmout alespoň jednou nepatrnou režijní vychytávkou. Nový měsíc je proto sterilní a nedomrlý příklad, který se snaží vydávat za blockbuster a největší tahák sezóny, i když svým stylem, výpravou, kostýmy, maskami a vizuálem je někde na úrovni neolitu. Znalec se oboří tím, že adaptace dívčího románu přece žádné takové typické "klukovské" propriety nepotřebuje. Měl by pravdu, nepotřebuje. Ale to přece nemůže, až na zaryté fanynky a obdivovatelky dua Pattinson-Lautner, bavit! Ať mi nikdo neříká, že se s Bellou ztotožňuje každá mladá dívenka v pubertálním věku, to by se pak jednalo o hrubý pokles inteligence mládeže a zároveň ztráta víry sama v sebe. Třeba je to nový trend, to sebepoškozování - Nový měsíc definitivně potvrdil svou emo-náklonost k upírskému žánru. Bella, která nemá s normálně smýšlejícím a uvažujícím člověkem nic společného, nakládá na sebe tíhu celého světa a skáče ze skály, přece "emo" vůbec není :) Toto tvrzení se již nedá vyvrátit. Twilight pro mě proto zůstane neoddiskutovatelným fenoménem z pro mě nepochopitelných důvodů a zároveň nejhorší příklad "velkého" filmu, na který nabíhají masy lidí jako vosy na med. Můžeme za tím hledat sprostou komerci nebo čiré šílenství okolo filmu, který obsahuje nynější ikony mladé generace s vytapetovanými pokojíčky. Kdysi to byl James Dean, dnes metrosexuální emo upíři. Twilight ale není film, Twilight je styl. A když nejdete se stylem, rozhodně nebudete cool. ()

heyda

Bohužel špatný. Od začátku do konce děsná nuda. Rozumím fanouškům knížky, protože si dokáží za postavy dokreslit i obraz a prostředí. Ale já jako divák tohoto filmu jsem zklamaný. Nejhorším prvkem filmu je scénář, který je natolik kýčovitý a nepřirozený, že je místy až k smíchu. Zajímavá je pouze kamera. Dokonce ani hudba není dobrá. Když se vyjimečně ukáže ve filmu akční moment, tak tam dají pomalou orchestrální hudbu, čímž tu nudu ještě podtrhují. Víckrát se na tohle rozhodně nepodívám a musím říct, že je mi docela líto fanoušků knižní předlohy, protože ta knížka je prý výborná. Ten film však nemá daleko do odpadu :-( ()

Stanislaus

Moc dlouhé, moc cukrkandlové, moc klišoidní, ... jednoduše to bylo chvílemi do očí bijící. První hodina byla zde naprosto zbytečná, ta druhá se vydařila lépe. Cením si vlkodlaků, zde jim byl dán však velmi malý prostor. Bella - co dodat, je to taková labilní nymfomanka, která neví jestli vlkodlak či upír. Od filmu jsem nečekal nějaké divy, takže jsem naprosto spokojený a svou roli - vydělat balík to plní (viz BoxOfficeMojo). Puberťačky si zavzdychají jako Bella a my ostatní chvílemi (někteří celou dobu) klopíme zraky od obrazovky. ()

Nettrass

Má mně rád, nemá mně rád. Má mně ráda, nemá mně ráda. Kdyby si otrhali lístky u kopretiny, tak s tím nemuseli otravovat 125 minut. ()

Flego

Kúzlo a tajomno jednotky zmizlo v nekonečnom kŕči plnom pózerstva a stupídnych kecov. Násťročné devy plné blahom chrochtajú nad problémami svojej rovesníčky a hľadia do očí ( alebo na zuby ) jej nápadníkom. Pre mňa rozbehnutá sága skončila. ()

Vlkodlak umí karate

Vlkodlak umí karate

20.12.2009

Pravděpodobně neexistuje recenze, která by „herecký výkon“ Taylora Lautnera v Novém měsíci pochválila, či alespoň nepohanila. Na tom ale vůbec nezáleží. Hezounek se zářivým úsměvem je ochoten… (více)

Zmutovaný Conan?

Zmutovaný Conan?

13.12.2009

Marcus Nispel (bez komentáře, kdo viděl nový Pátek třináctého, ví své) začne na jaře natáčet v Bulharsku nového Conana. Ano, je nejvyšší čas obsadit hlavní roli. Až do této chvíle jsme neslyšeli… (více)

Adaptace scifárny od autorky Stmívání

Adaptace scifárny od autorky Stmívání