Twilight sága: Nový měsíc

• USA The Twilight Saga: New Moon (více)

Poté, co se Bella zotaví z útoku upíra, který ji málem stál život, chystá se s Edwardem a jeho rodinou oslavit své 18. narozeniny. Nešťastnou náhodou se však Bella při oslavě poraní a pohled na čerstvou krev je pro rodinu Cullenových až příliš lákavý. Rozhodnou se pro Bellino bezpečí opustit městečko Forks. To však Belle zlomí srdce. Už se zdá, že se ze svého smutku nikdy nedostane, ale nový smysl života překvapivě nachází v nezodpovědném chování a stále hlubším přátelství s Jakobem Blackem. Nebezpečí však na ni stále číhá v různých podobách. (oficiální text distributora)

mayla

Bella je s odpuštěním blbka. Je naivní, labilní, hraje to na všechny strany a když jak že něco bude, tak couvne a je z ní hrozná jeptiška. Tváří se jak neviňátko, ale pod povrchem to má všechno hezky vykalkulovaný, tahá Jacoba pěkně za fusekli. A navíc by měla navštívit doktora (nemyslím psychiatra, s ním by si měla už tykat), ať jí udělá rentgen plic nebo tak něco, protože má očividně problémy s nádechy a výdechy. Dýchat tímhle stylem, tak za chvíli omdlím. Co se týče celého filmu, dialogy jsou plné žvástů a klišé, nejlepší bylo, když všichni mlčeli. Nepatřila jsem mezi fanynky R. Pattinsona a ani se mezi ně (díky bohu) nezařadím. S make-upem to chvílemi tedy dost přeháněl, ale budiž mu to odpuštěno, je to upír. Bella to od něj místy chytá, už se asi připravuje na budoucí paní upírovou. Samotný akt si ale plánuje jak návštěvu u zubaře. Když to takhle sepisuju, za co jednu hvězdu? Za ty části, kdy mlčeli (z vděčnosti), za docela dobrou hudbu a trošinku za efekty u vlkodlaků. Alespoň se člověk trochu uklidnil, když tam pořád běhali do půl těla :-) ()

Monini

Tak čekala jsem něco o mooc horšího. Místo toho se mi dostal obyčejný příběh nerozhodné neukojené puberťačky, která si prostě nemůže vybrat, kterého toho nadpřirozeného chlapa vlastně chce do postele. No a to celé provází fakt, že by ji asi měli zavřít do blázince, protože má vidiny a ve spoustě svých kroků je schizofrenní. Kromě toho - druhá hlavní role Edward se ve filmu objevuje úplně minimálně a ještě k tomu je škaredší než obvykle. A ta poslední věta, která ve filmu zazní - hahahaha takhle má končit dobá komedie... ()

R-2

Tolik promrhaného potenciálu, který děj má.... Ach jo :o(. Opravdu škoda. I pro mě, jako příznivce upírů, musím říci zklamání..... ()

Olafa

Nejsem fanatická pubertální fanynka Roberta Pattinsona (i když tu byl fakt kunďák), ale ani zatrpklý třicátník nenávidící celou upírskou ságu z principu (avšak z jeho sladkosti mám hypergylkémii). První díl se mi docela líbil, bylo to koukatelné i přes handicap malého rozpočtu a tuctové efekty a ten přesládlý konec mě fakt nasral. Nový měsíc měl ještě blbější scénář (čti neuvěřitelně blbý) a režisér mohl klidně zůstat původní. Soudtrack byl o poznání horší, vlastně až na jednu písničku neposlouchatelný a instrumentálky k podbarvení byly až otřesné! Taktéž Bella je nadržená snad ještě víc než ve Stmívání (a to nejspíš není vše, usoudíme-li, že se s Edwardem chce ve třetím dílu vyspat). Až si má spolubydlící přitáhne DVD, klidně se na to s ní kouknu zas, tentokrát vím, co čekat, kdy odejít z pokoje a kdy stačí si zacpat uši. Takové guilty pleasure pro momenty s vypnutím mozku. 2,5* ()

sue2008

Po shlédnutí tohoto filmu můžu konstatovat pouze jednu věc: Díky bohu, že už nejsem teenager!!!!!!!!!!!!!! Pokud má být sága Twilight jakoukoliv ukázkou problémů, které v současné době teenagery trápí a návodem na jejich řešení, tak to se máme na co těšit.....Na jedničku se aspoň dalo koukat, toto je naprostý průšvih ()

Llaney

Jakkoli by vám mohly být postavy v knize sympatické, film je spolehlivě "zabije". Nemá cenu se rozčilovat nad tím, jak moc hloupí či uvěřitelní jsou herci/scénář/střih, prostě to tak je. Ale co ten soundtrack?! Nechápu, jak se tvůrcům podařilo umluvit takové persony jako Thom Yorke, Muse či The Killers a doufám, že zmínění nečetli scénář anebo mají hodně velký smysl pro ironii;). Každopádně jedna hvězdička je za perfektní hudbu a druhá za tu práci, co s tím filmem musela být - panebože, vždyť ty triky musely vyjít strašně draho, ne? PS: a stejně se u komentářů na Stmívání/Nový měsíc vždycky nejvíc zasměju - to by mohlo být dobrých 5% k hodnocení navíc ()

K4my

Nebýt mé přítelkyně, jakožto člověka co četl všechny čtyři romány, asi bych byl ochuzen o zajímavé detaily, které mi mnoho věcí daly do souvislostí, a nepřipadaly mi potom tak moc klišé (třeba jako závěrečné vzdychnutí, nebo všeobecný systém fungování vlčí smečky a průběhu proměny). Každopádně jsem realista, a nebýt odborných průpovídek mého ženského průvodce během filmu, asi bych hodnitil mnohem hůře, což bych na druhou stranu nerad, protože i přes to všechno to není nejhorší film, a dá se na něj podívat, pokud tedy máte upíři romány pro ženy rádi :-) ()

Louda19

Tentokrát se opět přidám ke naší "skupině - menšině" 5-ti hvězdičkových hodnocení. A jsem rád, že zde nejsem jediný muž. Za další věřím, že ne všichni, co zde takto hodnotíme (nebo vůbec kdokoli, kdo dá výše než odpad - proboha, kolik filmů odpadové hodnoty jste v životě viděli?), nejsme nějací útlocitní lidé, co hledají únik v romantických limonádách. Proč dávám pět hvezd? Mám pro to 5 důvodů, každému by patřila jedna hvězdička - 1.je to za skvělou adaptaci scénáře; knižní předlohu mám moc rád, paní Meyerová sice není nijak nadaná co se jazykové formy týče (nepočítáme-li do toho doalogy, v těch je podle mě mistr), ale umí v člověku vyvolat poměrně dosti živé představy. Zkrátka při četbě jejího díla se v mysli obrazy vybavují velmi snadno (její novinka Hostitel je toho nejlepším příkladem a sám jsem zvědavý na filmovou adaptaci). New Moon je jeden z mála románů, kdy se filmová podoba skoro naprosto přesně trefila do toho, jak jsem román viděl při četbě vnitřním zrakem. To se stává málokdy a za to patří tvůrcům má poklona. Další důvod je to, nakolik se ve druhém díle daří držet kvalitní tempo snímku, film neupadá do trapnosti, ani do zbytečného patosu (fantasy a navíc romantická fantasy je k tomu velmi náchylná). Nikomu nevnucuji svůj vkus, ale zkuste si vzít třeba takové Transformers 2, což je infantilní stupidita tak akorát pro milovníky hraček a takových vizuálních efektů, na kterých snad už žádný moderní film ani nemůže stavět. Další důvod je herecké obsazení. Zde je škoda, že mnohé postavy dostaly méně prostoru než jsme byli zvyklí z prvního dílu (nemyslím Edwarda), každopádně to celé drží nad vodou Kristen, která je o mnoho zajímavější a zábavnější. To je i další důvod plného hodnocení. Kdo Twilight ságu zná(opravdu zná a poctivě přečetl stovky stran celé ságy, ne někdo, kdo sotva zakopl o film nebo nedej bože hodnotí podle traileru či jen z vlastního předsudku a o příběhu neví prakticky nic), najde zde mnoho zajímavých a hlavně vtipných odkazů jak k celému ději, tak i k jedotlivým postavám. Zejména mě potešila postava Charlieho, patří mezi mé oblíbence a trochu jsem se bál, že už nebude mít tolik prostoru jako v prvním díle (což je bohužel typické pro mnohé příběhy na pokračování, zde se většinou děj začne co nejvíce věnovat hlavním postavám a vedlejší postupně vypouští). Poslední hvězdička je za celkové technické zpracování. Minusem snad může být hudba A. Desplata, ale celkový dojem se zlepšuje s dalším shlédnutím. Co se kamery, vizuálních efektů a režie týče, není co vytknout. Chris Weitz si z Harwickové vzal to nejlepší a sám šel svojí cestou. Režie není nikterak fádní a ani nejsme svědky žádné exhibice (např. ve formě vizuálních efektů, na které je Weitz poněkud vysazený). Film ubíhá příjemně plynule, kamera není statická a celkový vizuál potěší. V tomto ohledu jsem zvědavý, co budou na třetí díl "Eclipse" říkat zastánci D. Sladea (a odpůrci Twi ságy, kteří věří, že snad díky Sladeovi se dočkají nějakého zázraku). K tomu musím říct snad už jediné - Davida Sladea mám také rád, ne že ne, ale proboha, o co je lepší, než Weitz? Co více od něj čekáte? Tak trochu si říkám, aby se Twilight sága nestočila trochu jinam, kde už to nebude ta pravá Twilight sága. V tomto ohledu jsem zastáncem Chrise Weitze a pokud nebude 4. díl točit Gus van Sant, tak doufám, že to bude opět on. Ságu nijak nepoškozuje a naopak ji podle mne vede správným směrem. Co se hodnocení 48 procent tady na CSFD týče, tak kdyby se pánové aspoň trochu zamyslili, co je skutečně odpad a co ne a dali aspoň 2 (+ za technické zpracování) aspoň 3 hvezdy jako dáváme kolikrát u skutečných "blbostí", pak by zde bylo hodnocení trochu objektivnější. Myslím, že celá sága a celý produkční tým by si to zasloužili. () (méně) (více)

xhonza5 odpad!

Horší romantické drama. Takto bych to charakterizoval. Šlo hlavně a jen o lásku. To hlavní, co dělalo film Stmívání stmíváním se dostalo do pozadí. Režisér to vzal jak se říká za špatný konec. Když se to konečně po hodině a půl trochu rozpohybovalo, čekal mě konec. Teď si říkám, proč jsem si raději nešel lehnout a ztrácel jsem tu 2 hodiny s prakticky ničím. Je to škoda. Nuda a nuda. ()

DJether odpad!

Opravdu těžko se mi hledají nějaká pozitiva u tohoto pokračování Twilight. Celý film by se dal charakterizovat jedním slovem - nuda. Ano, od začátku do konce jsou zde jen bezduché dialogy mezi Bellou a Edwardem nebo Jacobem. Bella mi připadá každou minutou hloupější, třeba si to v hlavě časem srovná, bude na to mít spoustu času v dalších pokračováních. "Matrixové" efekty tentokrát nastoupily až v druhé půli, z upírů se nám stali mafiáni (celé to jejich dělení na rodiny a navíc ta hlavní, nejmocnější rodina sídlí v Itálii) a navíc máme i vlkodlaky. ()

tcheque

Tak u tohohle filmu není těžké pochopit,proč to puberťačky tak milují,o) Cedric Diggory z Harryho Pottera je extra sexy fešák a svede kdekoho. To, co pro mě před lety byl Frodo a Smíšek je teď tenhle upír. Pro nás odrostlejší? Film postrádá jakousi souvislost, chybí mu gradace, je to trošku nuda - pokud neděláte ach ach nad sexy upírem a tím, jak se ti dva milují. Dvojka je pochopitelně slabší než jednička, hlavně proto, že tam fešák upír skoro vůbec není, ale tak místo toho pozorujeme svalnatá torza vlkodlaků. Nic pro kluky, nic pro lidi nad dvacet, slabá zápletka... film podle knížky, asi dost obsáhlé. Ale hlavní upír je stále kus a za to hvězdičky. ()

Kattes

Mam smíšené myšlenky z tohodle filmu. Námět je dobrý, avšak režisér se ho zmocnil poněkud neštastně....Bella je fakt divná, za celou dobu se snad ani neusměje a její chování mě také udivuje. ...Kniha je mnohem lepší, a aby člověk pochopil film, je nutný si i přečíst knihu, režisérovi unikají podstatné věci ()

ste

Je-li někomu víc jak dvacet, pak doporučuji pro zasmání. Ve chvíli kdy nabušený svalovec ze sebe strhává triko, aby hlavní hrdince ošetřil bebíčko na hlavě, nemůžete dělat ani nic jiného. ()

le poulet

V kině jsme s holkama umíraly smíchy a nebylo to ani tak filmem, jako spíš těma kecama, co jsme na něj měly. Paradoxně přímo v řadě za náma jedna holka bulela jako šílená. Vrcholem všeho je Arův smích. To jsem vážně odpadla...málem i doslova, Zewla mě musela chytat. A taky mi někdo vysvětlete, proč má Bella pořád, ale fakt pořád otevřenou pusu? To mi nějak uniklo... A když už jsem u toho kritizování, Bello Swannová, jenom kvůli tomu, že se na tebe vybodl kluk, nemusíš lítat po lese a vyřvávat jeho jméno jako magor, protože je zcela očividně pryč! Tak. ()

OziRaziel

Na komentář jsem si opravdu brousil zuby drápy, ale uživatel Cival vystihl téměř vše co jsem chtěl napsat. Docela se divím že jsem to dokoukal do konce (zkouknul jsme to z principu po měsíční psychické přípravě) kniha musí zabíjet !! ()

Anďa

Ochráním tě! Ne, já ochráním tebe! Jacobe, díky, že jsi ji ochránil, když jsem to já neudělal! ____ Miluju tě! Já tebe taky! Taky tě miluju! Tebe taky miluju! ____ Sorry ____ Chci zemřít! Chci taky zemřít! Neumírej, radši zemřu já! ____ Vem si mě... ____ Kupodivu mi to nepřišlo o moc horší než jednička, takže dávám stejnou známku. Navíc mi byl oproti předchozímu očekávání poměrně sympatický Taylor Lautner. Každopádně jsem mu jeho náklonost ke slečně Belle věřila o něco víc než (opět) strnulému Pattisonovi. Jedna hvězdička je za hudbu, i když Radiohead (vím, mám pro ně prostě slabost) tentokrát nebyli použiti tak vhodně jako v závěru Twilightu. A co mě teď opravdu zajímá? O čem chcou sakra točit ten třetí díl?! ()

RoyBatty444 odpad!

Recenzie neklamali new moon je riedka omáčka. Jeho predchodca mal aspoň lepší soundtrack a určitú neotrepanosť. NM je proste opozeraný a z veľkej časti nelogický Bellin vzťah k Jacobovi. Príchod Volturiovcov na scénu bol jediný zaujímavý zvrat (dal by som jednu hviezdu ale nedá sa) čo sa nedá povedať o chlapcoch vlkolakoch. Čo ostalo je krásna príroda. Film jednoducho tuctový teenager-ský kúsok. ()

Vlkodlak umí karate

Vlkodlak umí karate

20.12.2009

Pravděpodobně neexistuje recenze, která by „herecký výkon“ Taylora Lautnera v Novém měsíci pochválila, či alespoň nepohanila. Na tom ale vůbec nezáleží. Hezounek se zářivým úsměvem je ochoten… (více)

Zmutovaný Conan?

Zmutovaný Conan?

13.12.2009

Marcus Nispel (bez komentáře, kdo viděl nový Pátek třináctého, ví své) začne na jaře natáčet v Bulharsku nového Conana. Ano, je nejvyšší čas obsadit hlavní roli. Až do této chvíle jsme neslyšeli… (více)

Adaptace scifárny od autorky Stmívání

Adaptace scifárny od autorky Stmívání