Twilight sága: Nový měsíc

• USA The Twilight Saga: New Moon (více)

Poté, co se Bella zotaví z útoku upíra, který ji málem stál život, chystá se s Edwardem a jeho rodinou oslavit své 18. narozeniny. Nešťastnou náhodou se však Bella při oslavě poraní a pohled na čerstvou krev je pro rodinu Cullenových až příliš lákavý. Rozhodnou se pro Bellino bezpečí opustit městečko Forks. To však Belle zlomí srdce. Už se zdá, že se ze svého smutku nikdy nedostane, ale nový smysl života překvapivě nachází v nezodpovědném chování a stále hlubším přátelství s Jakobem Blackem. Nebezpečí však na ni stále číhá v různých podobách. (oficiální text distributora)

jamesjimbo

no, od jedničky to je posun nahoru, místy jsem se i bavil, nicméně si stále o tom filmu, potažmo celé sérii, myslím své. a jacob je na pěst. howgh ()

Vakomlok odpad!

Hrozně dlouho jsem váhal mezi odpadem a jednou hvězdičkou, nakonec jsem se přiklonil k odpadu, protože něco tak hloupého, nudného, pitomě natočeného a stupidně zahraného jsem opravdu dlouho neviděl. ()

hazaba

Hudba a kamera jsou jediné věci, které se dají na tomhle filmu pozitivně hodnotit. Jinak je to snůška sr**** a člověk brečí hlavně u dialogů... Na druhou stranu, když se to člověku rozleží v hlavě, tak tam pár vtipných i celkem akčních momentů najde... přesto, i když jsem měla nutkání a na chvíli zvýšila hodnocení na 3*, musím jít zpátky dolů. ()

Krchy

O dost horší než první díl, který sice nebyl žádným veledílem, ale aspoň tak nějak držel pohromadě. Tady mi ten příběh připadá roztříštěný, zmatený, s nelogickými změnami tempa vyprávění - nejdřív se člověk div neuzíve nad sáhodlouhými monology a potom mu je docela zásadní zvrat předhozen jen tak mimochodem. Hlavní hrdince tu solidně šplouchá na maják, asi bych se měl omluvit prvnímu dílu, ten je totiž oproti tomuhle přímo výlupkem emoční stability. Klady oproti jedničce? Rodinka upírů se tu moc nevyskytuje a jsou zde celkem sympatičtí vlci. No, chce-li to autorka uzavřít aspoň trošku reálně (respektive ona to už uzavřela, ale číst to mě nikdo nedonutí), tak na konci vlkodlak s upírem kopnou hysterku do řiti a zajdou si na pivo. ()

optimus0s

Heh to je ale špatnej vtip tenhle film:-DJacu miluju tě, ale nemůžu s tebou být, miluju totiž Edwarda:-D:-D:-D:-DPomoc!!!:-D ()

JakeG

Asi jsem na to už moc starej, ale dialogy mi přišly úplně nelogické, scény převážně přehnané a EMO. Místy jsem zcela nechápal oč tam jde, kdo je kdo, motivaci hlavní postav k tomu či onomu, ..... Jo holt některý filmy by měli mít maximální hranici přístupnosti. ()

lu-cinka

pro mě méně zajímavý než bylo Twilight i soundtrack se mi tolik nelíbí. A trapná scéna, kdy Bella spadne z motorky, uhodí se do hlavy a řekne Jacobovi: Jsi tak nějak krásný - to byl vážně úlet a taky scéna , kdy Alice ukazuje Arovi, jaké měla vidění o Edwardovi a Belle - jak spolu probíhají šťastně lesem - taky trošku ujetá scéna. Ale.. je to první romanťárna, která mě dostala, scéna kdy Bella sedí v pokoji, kdy ji Edward opustil a ona jen tupě zírá před sebe, má noční můry k tomu zpívá Lykke Li a já se přiznám, že jsem u toho bulela jak malá ( a byla jsem ráda, že jsem na premiéře v Anglii, že mě tam nikdo nezná, ale když jsem se rozhlédla kolem sebe viděla jsem buď stejně pocitově vtáhnuté diváky do děje, jako jsem byla já nebo lidi, kteří zírali a měli husinu ) nehledě na to , že Twilight sága bere upíry jinak, ne pořád to zažité - česnek, dřevěný kůl, svěcená voda a slunce je ani nezažene ani nezabije. Ať si říká kdo chce, co chce, že je to odpad a bůhví co ještě, pro mě není. ()

Toka

Atmosféra na Festivalu Fantazie v kině mluvila za vše. Asi největší zklamání, hodinu a půl sem čekal na nějakou pořádnou řežbu a akci, a hle. Ono v celým filmu nic. Jinak sem se u toho nasmál, fakt že jo :) Díky bohu za FF ()

Karala

Po přečtení knihy a druhém shlédnutí už to tak emo černě nevidím. Snaha se jim nechat musí a hudba (Alexandre Desplat) už se mi taky zažrala pod kůži....pod či nad 3* nepůjdu. Palte mne, trhejte, ale aspoň jsem tomu dala druhou šanci, tu VOLTURIOVI nedávají!! ()

Rázlik

Bože co to mělo znamenat? Je mi blbě! Po 20 minutách jsem koukal jestli už je konec filmu, ale to nejhorší mě teprve čekalo. Přeslazený kafe až se mi z toho hlava točila. Ve scénách, kde asi většina diváků uronila kapku slzy, jsem se musel smát a nevěřicně kroutit hlavou. Do toho všeho trapná Bella (bože jak já tu Kristen Stewart začínám nesnášet), která se neustále opakovala stím jak nemůže žít bez upíra a podruhý bez vlka a furt dokola. Navíc tak krásnej soundtrack, ale přišlo mi, že to do těch scén uplně nevychytali. Film dle mého názoru neměl logiku. Je uplně divně rozkouskovanej děj a vlastně na konci filmu nevím o čem to bylo, tak co to je? 1* možná za pár akčních scén a pár krásných songu. Pochybuju o tom, že se podívám na třetí díl, mohlo by se mi začít zdát o upírech nebo o Kristen S. a budil bych se s jekotem... ()

Olík

Při hodnocení Stmívání jsem poznamenal, že se tam vlastně vůbec nic neděje – musím se omluvit, oproti Novému měsíci byl první díl upírské ságy úplný kolotoč akce. New Moon sice přidal na počtu minut - bohužel minut, ve kterých se pouze postavy předhání v pitomějším výrazu nebo srdceryvnější hlášce. Pominuli nové přírůstky do zooparku v podobě do trenýrek oblečených vlkodlaků, tak musím konstatovat, že v tomto filmu se neděje opravdu, ale opravdu vůbec nic. ()

manhamaya

Nemůžu si pomoct ale twajlajti mě prostě baví! Sice už od prvního dílu nesedí do filmu "sympaťák" Patizón, jeho držky mi však ale zajišťují to, že se při pohledu na něho a při některých jeho výrocích doslova popadám za břicho. Výraz Kristen může být pro někoho dosti tupý, na mě však působí zcela jinak - tajemně a čistě. Jako film na odreagování a pobavení se se to díky polopubertálním scénám dá. Často ve filmu ještě vnímám jakési filosofické cosi, co asi není na první pohled vidět, a to mě také drží u obrazovky. Šílenou scénou ale byl rozchod Belly a Edwardíka, kdy Bella začně strašně nahlas dýchat a říkat "Please don´t do this" - jako by si tím výrokem měla nějak pomoct a zcela syrový až nesnášenlivý výraz Patizóna, který ji stále miluje a jeho hodně ale hodně podivné chování. ()

Fawkes

Nejnudější díl ze všech, který je dán už nudnou předlohou. Celkově je však díl nepostradatelný, kvůli seznámení se s vlkodlaky (hrozně provedenými) nebo s rodinou Volturiových, kteří jsou naopak ztvárnění úžasně až z nich jde strach. Hudba pod vedením Alexandra Desplata je překrásná a alespoň děj trošku podkresluje. Celkově ale nic moc, určitě dosud nejslabší díl. (47%) ()

GOREGASM odpad!

První díl přes eufemicky řečeno děsuplnou kvalitu vydělal více než desetinásobek svých nákladů, a proto není důvod nepokračovat v sáze, která, řekněme si to na rovinu, upírům (a ani filmařům samotným) dobré jméno nedělá. Skutečně by mě zajímalo zda jsou knižní předlohy stejně prázdné a sterilní jako jejich filmové obrazy. Sledovat dvě hodiny uzoufanou šestnáctku (věk střílím od boku, snad mi Twilightologové odpustí), která buď civí vzlykaje půl roku do okna, nebo kvičí steskem v tesklivé agonii ze spaní, je opravdu silná káva. A jsme zpátky u scénáře. Zásadně slow motion nasnímaný Pattinson slepě plní pokyny režiséra, čímž je nám logicky pro smích, a dostat se z Twilight škatulky pro něj bude možná ještě těžší, než boj o emancipaci Harryho Radcliffa, chci říct Daniela Pottera. Jediným pochvaly hodným prvkem je CGI zpracování vlkodlaků, které Mr. Weitz zahodí do koše díky svému rutinnímu pojetí. Absolutní tvůrčí vakuum. 0% ()

char_t

První půlka stojí za velké víte co. Emo nad emo, zbytečné natahování... Druhá půlka, kde se to hemží potvorami z obou konců spektra, už je o něco lepší, ale na vytažení nad průměr to nestačí. 45% ()

Vlkodlak umí karate

Vlkodlak umí karate

20.12.2009

Pravděpodobně neexistuje recenze, která by „herecký výkon“ Taylora Lautnera v Novém měsíci pochválila, či alespoň nepohanila. Na tom ale vůbec nezáleží. Hezounek se zářivým úsměvem je ochoten… (více)

Zmutovaný Conan?

Zmutovaný Conan?

13.12.2009

Marcus Nispel (bez komentáře, kdo viděl nový Pátek třináctého, ví své) začne na jaře natáčet v Bulharsku nového Conana. Ano, je nejvyšší čas obsadit hlavní roli. Až do této chvíle jsme neslyšeli… (více)

Adaptace scifárny od autorky Stmívání

Adaptace scifárny od autorky Stmívání