Anatomie lži

Ukázka z filmu
Krimi / Drama / Thriller / Mysteriózní
USA, (2009–2011), 35 h 8 min (Minutáž: 43–47 min)

Tvůrci:

Samuel Baum

Tim Roth, Kelli Williams, Monica Raymund, Brendan Hines, Hayley McFarland, Kristen Ariza, Mekhi Phifer, Tim Guinee, Wayne Dalglish, M.D. Walton, Tim Griffin (více)

Série(3) / Epizody(48)

Doktor Lightman je přední světový expert na lhaní. Perfektně se vyzná v řeči těla, neuteče mu žádný výraz v obličeji ani ten nejmenší záchvěv v hlase. S neodolatelným sarkasmem a s týmem specialistů pomáhá nejen vládním organizacím řešit ty nejzapeklitější případy... (TV Prima)

jafuska

určitě zajímavé téma, jen je tam malá chybička, hlavní postava, která určuje kdo lže, mě moc nesedí, možná je to tím, že vizuálně nic moc, ale jako seriál se dá na to dívat, sice je to spíš asi pro psychology, kteří se tomuto věnují a já tomu věřím všemu co tam říkají, i když je to jen nahrané,určitě na tom něco pravdy bude, jen si to člověk neuvědomuje, když mluví, ale každopádně je to příjemný seriál, který nenudí, narozdíl od některých jiných seriálů, ()

transbeskyd

Když je dobrý neotřelý nápad a dobrý tahoun, tak jde ještě pořád udělat dobrý kriminální seriál, i když jich jsou všude mraky..Ať žije lovec lží! ()

Virtue

Detektivka, aneb podle ksichtu poznáš vraha:-) Konečně něco jiného, než další Kriminálka: bůh ví co. Žádné složité chemické rozbory, žádné hledání místa činu, dle výskytu určitého druhu divných much. Roth koukne na člověka, položí pár otázek a dle jeho reakcí pozná, zda mluví pravdu, něco skrývá, podvádí manžela či manželku.....prostě se na to dobře kouká a ještě se někdy pobavíte nad jeho velkým egem. Nic jiného, než pět hvězd si seriál nezaslouží. ()

pekas

Tenhle seriál se mi pod kůži dostával pozvolna, ale už se tam zabydlel pěkně pevně. Zdá se scénáristicky velice povedený, každý díl překvapí úplně jinou náplní. Tim Roth je tahoun jako Brno a Kelli je roštěnka jak blázen. Rozhodně 100%. ()

wlk1

Tenhle seriál dlouho běžel tak nějak mimo mně. Možná naprostá přesycenost českého televizního trhu podobnými pavědeckými krimi seriály, možná vysílací čas, který mi nevyhovoval. Co já vím. Každopádně nedávno jsem zjistila, že se seriál nejenže vymyká těm ostatním co se hlavního "hrdiny" týče, ale také tím, jak je napínavý, nepředvídatelný a celkově tak trochu "jiný". Doporučuji díl 2x8 Secret Santa. 4* Doplnění po roce: myslím, že hlavní úspěch stojí z mého pohledu na herectví Tima Rotha. To já jen tak ;) ()

boombang

Myšlenka dobrá, ale jinak je to akorát další seriál plný keců... s tím rozdílem, že se tu kecá o kecání. Tima Rotha je pro hlavní roli škoda - ale aspoň si tady mohl natrénovat ten umanutě zkoumavý pohled. Možná se mu bude hodit i jinde. ()

kirmakX6on

nemůžu tomu odpustit, že seriál si hraje na to, že využívá psychologické poznatky a přitom jsou tam neuvěřitelné kraviny...a celé je to totálně přepísklé. Kdyby hrál Lightman mutanta s telepatickými schopnostmi, dal bych tomu vyšší hodnocení, ale tohle mě fakt štve. Nejsilnější stránkou seriálu je zřejmě charisma Lightmana a velmi hezcí herci hrající jeho asistenty...taky je zajímavý občas sledovat ty fígle, který investigativní skupina používá. Po ani ne 2 sezónách jsem se toho ovšem plně nasytil a seriál začal nudit. Celkově 40% ()

huzgi

Tim Roth je naprosto dokonalý. Seriál je postupně více a více šitý své hlavní hvězdě na tělo, ale důležitý pilíř drží a drží. ()

Hrabovo

Nápad skvělej a v 1. sérii taky tvořivě a vtipně realizovanej. 4 hvězdy. Ty jsem ale musela snížit se sledováním 2. série. Chápu sice, že základní schéma - mluví pravdu, nemluví pravdu, má vztek, bojí se, pohrdá.. - je úzké, ale tím víc záleží na příběhu, kontextu. Ale začít si vypomáhat senzačními příběhy a ohromujícími prostředími mě dokonale otrávilo. Jsem psycholog, mám 37 let praxe na psychiatrii a za celou dobu jsem neviděla jedinou mnohočetnou osobnost. Asi existují jen v Americe, možná dokonce jen jako otřepaný koncept americké kinematografie. A chlápek, co vtrhne k Lightmanovi s pistolí, Lightman v Afganistánu, kámoš kriminálník...ale fuj, všechno je to laciné. Škoda! Jo a dcera. Moc nechápu, proč do seriálu, kde dominantní roli hraje mimika, angažovali dítě vypadající jako postavička z japonského anymáku - obrovské vykulené oči a výraz má polohu buď překvapení nebo zděšení....Pokračuji 3,. sérií jen proto, že jsem systematik, už je to těžko uvěřitelné a Tim Roth už taky minimalizoval své výrazové prostředky na prolomení osobního prostoru "podezřelého" na dva decimetry a upřený pohled provázený napřaženým prstem. Vlastně dvě série stačily, zaplať pánbu, že to nepokračuje! ()

Eruzione

Velice úctyhodná náhražka Dr. House. U mě osobně samozřejmě vede klasika v podobě House, ale jelikož ho mám už celého zkouknutého, jsem rád, že jsem našel typově podobného hrdinu, kterého můžu díl po dílu obdivovat. ()

Mamlas

Slabá konkurence žánrově podobného Mentalisty. Příběhy slabé až mizerné, chybějící dlouhodobá linka, která by vůbec něčím zaujala, hlavní hrdina bez úrovně, takový trpasličí opičák bez charizmatu. Lidi jsou tam stále ve stresu a je to zbytečně uřvané a uhádané. Hodnocení po sériích: 23%, 16%, 8%. Celkově ↘️ 16% ()

lmc

Celkově slušný seriál, který dokáže zabavit. Jako třeba u Mentalisty je znatelný nižší rozpočet a minimální color-grading, takže nejde o příliš atmosférickou záležitost. To však vyvažuje skvělý Tim Roth a podle mě lepší casting než u zmíněného Mentalisty (ano, srovnání těchto dvou seriálů se opravdu nabízí). Bohužel mi zde chybí humor a šarm, kterým okouzlí právě Mentalista, a většina dílů je vyloženě průměrných. Přesto se však najdou vrcholné díly, jako třeba 1x12. Seriál mě zatím rozhodně baví a budu rád, když se bude točit dál... ()

akcul

Doufám, že se brzo nepropadnu do stereotypu jako Strach! Vztek! Nenávist! Nad nímž se vznáší hrozba (sebe)parodie. Ale jinak rozhodně zajímavé a zabavné, především díky Timu Rothovi, který je prostě sekáč a jeho doktor Lightman Vás baví, zajímá a je sám o sobě trošku záhadou. Lepší průměr. ()

lektvar

Zatial.... rýpu do hlboka. Ale pre prirodzené talenty je sranda vidieť akurát tak predelové fotky. Že ešte nikto nešvenkol pár politikom na nohy... :) Nieže by som o tom niečo vedela ()