Anatomie lži

Ukázka z filmu
Krimi / Drama / Thriller / Mysteriózní
USA, (2009–2011), 35 h 8 min (Minutáž: 43–47 min)

Tvůrci:

Samuel Baum

Tim Roth, Kelli Williams, Monica Raymund, Brendan Hines, Hayley McFarland, Kristen Ariza, Mekhi Phifer, Tim Guinee, Wayne Dalglish, M.D. Walton, Tim Griffin (více)

Série(3) / Epizody(48)

Doktor Lightman je přední světový expert na lhaní. Perfektně se vyzná v řeči těla, neuteče mu žádný výraz v obličeji ani ten nejmenší záchvěv v hlase. S neodolatelným sarkasmem a s týmem specialistů pomáhá nejen vládním organizacím řešit ty nejzapeklitější případy... (TV Prima)

Gottfried

Zaujimavost: Meno Dr. Lightman sa vyslovuje podobne ako anglicky nazov serialu a zaroven znamena 'Muz Svetla' , teda nieco velmi podobne ako 'Lucifer' ()

keyzar

Podobný seriál jako mentalista, akorát je tady hlavní hrdina geniální v jiném oboru psychologie. Některé jeho rozklady jestli člověk lže či ne jsou nesmyslné a dělají je všichni u obou dvou případů. Průměrný seriál a za to dávám tři hvězdy. ()

elanista1

A dalsi z rady tuctovych kriminaliek, tuctove a este raz tuctove. Tim Roth sa snazi ako vie, ale sam to neutiahne, jedno plus serial ma, a to miestami velmi zaujimave odhalovanie pravdy a lzi, inac nuda. ()

komatsu

Není to ten typ seriálu, ke kterému sednete a nevstanete, dokud nedokoukáte poslední díl. Tohle je taková oddychovka, takže jestli máte ve svém denním rozvrhu volnou třičtvrtěhodinku a viděli jste všechny lepší seriály, není co řešit. ()

BEJB

Výborný seriál, páči sa mi už len preto, že sa líši od bežných kriminálok ako sú CSI ktoré sa mi už z pochopiteľných dôvodov prejedli a aj preto, že tvorcovia nám ponúkli niečo nové, niečo čo tu ešte nebolo. Otázkou však ostáva ako dlho dokáže byť tento seriál pre diváka príťažlivý. Chýba mi tam nejaký príbeh čo by sa postupne, pomaly a v každej časti nenápadne rozvíjal. ()

Mishugex

Tento očekávaný seriál se pro mě stal podprůměrným, místy až trapným. Samotná metoda vyšetřování se mi zdá přehnaná až směšná. Přijde mi absurdní, aby vševěd Dr. Cal Lightman vydedukoval z křečovitého pohybu ruky, chvějícího se spodního rtu, či jakéhokoliv jiného mimického gesta, že se jdná o vraha a tím případ uzavřel. Světlou stránkou se stane snad jen charismatický Tim Roth, ale ani ten nedokázal upoutat mou pozornost déle, než dva díly. ()

Weehaa

Viděl jsem pouze první díl, ale stejně si dovolím to hodnotit. Mám rád všechny příběhy světa o lžích, a souhlasím s tím, že lžou všichni, a proto je svět i zajímavější, než kdyby mluvili pravdu. Myšlenka, že existuje člověk, co má výjimečný dar odhalit lháře je bezva, je to dokonce místy i hodně vtipný...ale jinak je to kravina. Je to cit, daleko víc než exaktně specifikovatelný postup (protože u každého člověka může znamenat nějaké gesto něco jiného). Strašně to samo sebe shazuje, když hrdinové vyvodí z jednoho gesta, které navíc vidí jen na fotografii a toho člověka ani neznají, že dotyčného vydírá nevlastní zeť v podnájmu, protože před pěti lety měl v hodinovém zahrádkářství nedovolený sex se svým fíkusem. Nikdy se nemýlí, nikdy neuvažují o tom, že někdo gesta předstírá. Nepochopitelně (vzhledem k tématu seriálu) tady splývá pojem "vědět" a "věřit". Lháři tady zásadně těsně před vyslovením té nejdůležitější lži dvakrát polknou, odhrnou si vlasy z čela, odkašlou a dvakrát tu lež zopakují. Ve světě tohoto seriálu bych opravdu chtěl žít. První stamilion bych si asi vydělal jako hráč pokeru, pak bych zkusil třeba investiční obchodování, a jakmile bych vlastnil tak půlku Baham, šel bych v pětatřiceti do důchodu a pro zábavu odhaloval podle xichtů na tiskových konferencích v televizi, který politik s kym spí a s kym podepisuje za zády národa jadernej kontrakt... ()

Deus3x

Kolísavost kvality je doménou tohohle seriálu. Některý epizody jsou dobrý a u některých se neskutečně nudím a předvídám děj už od začátku. Není to vyloženě špatný, ale já jim to prostě nebaštím - Tim roth se vždycky vytasí s tím, že podezřelý lže, protože třeba cuká obočím a on se hned začne přiznávat ...ale notak ()

Goumen

Nečekal bych, že seriál, který je hlavně o zkoumání mikrovýrazů v obličeji, mě bude tolik bavit. V prvních dílech jsem si musel trochu zvykat na Tima Rotha, kterého jsem si oblíbil až postupem času a na kterém stojí v podstatě celý seriál. Každý díl je samostatným příběhem bez větší návaznosti na díly předešlé, což mi, vzhledem k velmi nepravidelnému sledování, naprosto vyhovuje. Překvapivě se povedlo udělat každý díl originální, pokaždé jde o něco jiného, z jiného prostředí a postupy pana Whitemana jsou postupem času více odvážné i šílené. Zpracováním to sice nedosahuje kavlit např.Dextera, ale jde o fajn seriál. ()

vERuNk.A

První sérii jsem musela přetrpět (na známost od kamarádky, která říkala že po pár dílech mě to začne bavit, nezačalo). Nicméně druhá série mě chytla neskutečně a od té jsem se nemohla odtrhnout, každý díl super napjatý a zábavný.. zajímavé příběhy. Jsem v polovině třetí série a začíná to pro mě být to samé jako první, kteoru jsem vyloženě opravdu přetrpěla. ()

dextrush

Páči sa mi novodobý trend, obsadzovania britsky, "exoticky", hovoriacich hercov do seriálov. Hispáncami je Amerika presýtená, nie sú už žiadnou exotikou. Len dotvárajú nefalšovanú atmosféru juhu - od Californie po Floridu. S britský hovoriacimi hercami sa akoby roztrhlo vrece - Hugh Laurie (Dr. House), Callum Blue (Dead Like Me), Shirley Manson (Terminator: TSSC), dokonca aj Lauren Cohan v Supernatural rozprávala krásne britský (pritom je rodená američanka!). Tentokrát tu máme Tima Rotha v Lie to Me. Úprimne? Seriál je iný, ako CSI zo všetkých amerických miest. Nie je o neomylnosti vyšetrovateľov CSI, pripúšťa aj chyby človeka. Rovnako tak nie je o vyšetrovateľovi, ktorý dokáže uzrieť kvapku krvi obete pod stolom, za rohom ulice! Nehľadá to, čomu bežný človek príliš nerozumie. Dr. Lightman proste skúma správanie sa a mimiku ľudí, na základe ktorej odhaľuje, či dotyčný klame alebo nie. Nie je nadčlovekom, s ktorým sa divák nedokáže stotožniť. Dokáže proste to, čo si málo kto z nás všimne, aj napriek tomu by to chcel občas vedieť každý z nás... ()

WHMMD

Zaujímavý nápad vyšetrovať kriminálne prípady na základe nevedomej reči tela a výrazov tvári podozrivých. Tim Roth a Kelli Williams sa k sebe hodia, uvidíme či iskrenie bude pokračovať :-) Ako oddychovka na večer to stačí. Včera som dopozeral prvú sériu a som spokojný. ()

Lucius.15

Je zajímavý, kolik toho na sebe člověk prozradí pomocí mimiky. Můžete vykládat co chcete, ale tělu a reflexům neporučíte :-) Moc povedenej seriál. ()

ELDoctorow

Sledovanie som vzdal ešte skôr ako pri Sharkovi. Podľa pozitívnych reakcií a ohlasov som očakával niečo značne lepšie. Toto je však len ďalší klon CSI seriálu, čo je forma ktorá ma prestala baviť už po niekoľkých sériách vtedy ešte zaujímavého CSI Las Vegas a dnes mi príde ešte obohranejšia. Postava Lightmana v podaní Rotha ma vôbec nechytila, a to pomalé odhaľovanie jeho tajomnej minulosti s rôznymi náznakmi čo všetko už robil a zažil otravné klišé. Chýba tomu humor a niečo nedefinovateľné čo by ma nútilo chcieť vidieť ďalšie časti. Jediné čo ma bavilo, bolo vysvetlenie niektorého mikrovýrazu a následný strih na zopár skutočných osôb s rovnakým výrazom. Kvôli tým pár sekundám sa ale nebudem zvyšných 40 minút nudiť. Nie, vďaka – ostávam verný Houseovi. ()