Anatomie lži

Ukázka z filmu
Krimi / Drama / Thriller / Mysteriózní
USA, (2009–2011), 35 h 8 min (Minutáž: 43–47 min)

Tvůrci:

Samuel Baum

Tim Roth, Kelli Williams, Monica Raymund, Brendan Hines, Hayley McFarland, Kristen Ariza, Mekhi Phifer, Tim Guinee, Wayne Dalglish, M.D. Walton, Tim Griffin (více)

Série(3) / Epizody(48)

Doktor Lightman je přední světový expert na lhaní. Perfektně se vyzná v řeči těla, neuteče mu žádný výraz v obličeji ani ten nejmenší záchvěv v hlase. S neodolatelným sarkasmem a s týmem specialistů pomáhá nejen vládním organizacím řešit ty nejzapeklitější případy... (TV Prima)

Mafyn

Nikdy bych si nemohl představit takové drama a napětí odehrávající se okolo lží a je pravda, že lžeme pořád, často a to i sami sobě. Tim Roth alias Dr. Lightman se obklopil neuvěřitelně schopnými zaměstnanci na rozpoznávání lží a řeší své případy pozorováním a pokládáním správných otázek. Chtěl bych mít jejich schopnosti – nesnáším lháře. ()

JohnyD

1. Séria: Tak toto mi neskutočne sadlo a Tim Roth vládne, škoda, že sa ku nemu žiaľ už nikto z jeho spolupracovníkov nepridal. Príjemná krimi oddychovka na večer a teším sa na druhú radu 8/10 PS: Som platonicky zamilovaný do Lightmanovej dcéry. ()

DaeGurth

Pěkná myšlenka a nápad, kterou si zasloužila seriál... bohužel stavící na tom, že průměrné lidské IQ je někde kolem 90-ti. Nějakou dobu jsem se bavil a pořád čekal, kdy příjde zlom a bude někdo přečnívat onu hraninici. Nepřišel. Mám lepší věci na práci. (Navíc jsem už dost alergický na to přesvědčení, že USA je nejlepší na světě a dokonce si nadále zaslouží označení Země svobody... které jim už dávno vyfoukl Nový Zéland) ()

Money_too

Celkem zdařilý seriál, určitě ojedinělý, ale místy dost nudný... Tim Roth herecky výborný, i ostatní nijak nevadili, ale na kriminálku moc fádní ! Každopádně změna na seriálovém poli a to vítaná ! ()

Pidzey

Hned jak se to dostalo do telky zaujalo mě to.Zajímavý nápad výborný Roth a sem tam někdy zajímaví díl.Umět poznat zda člověk lže či ne jen z jeho mimiky či chování by bylo praktické. ()

Jeremiah

Nenávidím lži a polopravdy, i když vím, že pravda někdy dokáže člověku hodně ublížit. Jsem si plně vědom toho, že tímto negativním jevem jsme úplně obklopeni, a že spousta lidí už ani nedokáže rozpoznat pravdu a věří, že stokrát opakované lži jsou vlastně tou jedinou pravdou. Plně souhlasím z příspěvkem uživatele Douglas, který to velice trefně vystihl. Tento seriál je nutno kladně ohodnotit především pro jeho odvahu na tento fenomén poukázat. ()

Bozvav

Naprostá špička. Kdysi jsem viděla v televizi, vždy útržkovitě pár dílů a to nebylo ono. Nyní jsem sjela seroš celý během 4 dnů a musím říci - naprostá špica. Kam se hrabe Mentalista, Castle a jiné. Tom Roth je fascinující herec, ostatní mu výborně nahrávají. Zvláště první řada nedostižná, pak trošku kvalita klesá, ale pořád se drží ve vysoké poloze. Je obří škoda, že další řady už nejsou, přitom seriál měl rozhodně větší potenciál, než spousta nekonečných hrůz co mají alespoň dvakrát tolik dílů. za mne 120%. ()

NGP

Prvních pár dílů jsem sledovala se zájmem, bylo to pro mě něco nepoznaného na trhu amerických detektivek. Není často k vidění chlap, který určí se stoprocentní jistotou, jestli ten dotyčný lže. Tim Roth hraje skvěle, vytváří typ nového hlavního hrdiny, i když místy "úmysl" tvůrců postavy Lightmana připomíná povahu Dr. House. Seriál časem ztrácí na zajímavosti, téma už připadá ohrané, a stále méně záběrů se věnuje hlavní problematice - způsobu odhalování lži. Ale zatím mě to nepřestalo bavit ()

gumbo

Příživník těžící s popularity seriálů, jako je House nebo Mentalista. Nudné, pseudovědecké s nezapamovatelnými postavami. 40% ()

Lyžař

Čekal jsem dlouho, než jsem se dal do tohohle komentáře. Seriál je ještě pořád v natáčení, což je super, pořád se mám na co těšit. Tim Roth mi zase dokázal, že je to pan herec. Kdo by neznal jeho skvělou roli ve filmu Čtyři pokoje od Tarantina a Rodrigueze. Tahle role mu taky vyloženě sedla, může chodit jak chce, může si sednout a doslova se "vyprasit", no a navíc umí naprosto kouzelnou věc. Rozlousknutí případů jen podle toho, jak se lidé tváří?? Nic podobného nikdy nikdo nenatočil a tím si navždy vzal jedno prvenství. Neuplyne týden, abych nezkouknul nějaký díl (a ii zde se mi potvrzuje, že opakování je matkou moudrosti). Dokonale koukatelná show. ()

Luk Skywalker

Dobrý seriál, který staví jen na části psychologie a dělá z toho základní pilíř celého seriálu. Jsem rád, že seriál má jen tři řady. 1.řadu jsem zhltnul bez problému. Během 2. řady jsem nabyl dojmu, že se seriál opakuje a má málo nosných témat, což je dáno i tím, že druhá řada má nejvíc dílů, to mu spíše škodí než prospívá. Jednotlivé postavy jsem si oblíbil, včetně Lightmanovy dcery, která je velmi sympatická. Ideální zakončení 3.řadou, případy už začínají být všední, osobní vazby mezi postavami by mohli dát vzniku nějakého vztahového seriálu. ()

Hapretor

Ten? To je smutek. A ten? To je žárlivost. Dobře! A ta? Hm, tak to je zlost. Výborně. A ještě tahle? No, ten se tváří jak kreten. Ano. Přesně tak! Tim Roth je sice dobrý herec, ale tohle nestačí. Díl jeden jako druhý - a stačí si přečíst jednu učebnici psychologie a hned víte, co náš pan mistr ksichtu hodlá udělat. Takže ve výsledku nudné, prázdné, pořád to samé. Nic pro mě. Podobnost s Housem nesporná, leč netřebná. ()

Axident

Hollywood to sice nezapře, ale díky Rothovi (i ostatním, ale Roth si uzurpuje téměř veškerou pozornost), coby problematickému, arogantnímu zmetkovi s vizáží kriminálníka v roli odborníka na řeč těla, je to podívaná nutící k závislosti. ()

BOURQUE

Seriál s veľkým potenciálom, ktorý za svoj úspech jednoznačne môže ďakovať pánovi T. Rothovi (analógia s H. Lauriem alias House M.D.). Druhou veľkou osobnosťou (aspoň pre mňa) bola K. Williamsová, ktorá Rothovi perfektne asistovala a je ešte stále prekrásna. Prvé dve sezóny absolútne v pohode, tretí už však mal svoje slabé stránky. Každopádne, seriál ma bavil a zároveň aj prekvapil, že koľko informácií dokáže naše telo „nedobrovoľne“ prezradiť. Osobné hodnotenie: 95% (*****) ()

n3uro

První tři, možná čtyři díly jsem to považoval za opravdu povedený seriál a tak trochu jsem se těšil na další díly. Řeč těla, mikrovýrazy, mimika, odhalování lži a podobné psychologické záležitosti, ve mě vždy vzbuzovali zájem/zvědavost a tak nějak sem čekal kdy se něco podobného objeví. Nyní mám za sebou 11. díl první řady, a jsem ohromen. Dalo by se říci, že kvalita seriálu roste s každým dalším dílem a to je hodně neobvyklé, neboť to bývá spíše naopak. Přehodnotil jsem, a dávám plné hodnocení a nemůžu se dočkat dalšího dílu. Někdo se tu ptal, zda je možné aplikovat příklady z tohoto seriálu v reálném životě. Pravdou je, že ony podněty jsou v seriálu zdramatizované ("zvětšené") oproti reálu, ale - trochu vnímavější a inteligentnější člověk, může ze seriálu těžit. ()

Skleni

Jednoznačne najsilnejšou stránkou tohoto seriálu je jeho jedinečnosť. Jeho neopakovateľnosť. Jeho nenáročnosť a predsa profesionalita a úplnosť v každom smere. Nikdy som nevidel aby sa nejaký komerčný tvorcovia nejakého znova komerčného diela snažili o priblíženie tak citlivej témy ako je klamstvo! A robia to skvele! Ukazujú klamstvo morálne, nemorálne, etické, neetické. Poukazujú na klamstvo z lásky vedené cez záujem o čo najmenšie ublíženie danej osobe a pritom s dramatickým koncom. Všetko zaobaľujú do klamstva nutného a zavádzania úmyselného. Do ukrývania poznatkov a pravdy. A prečo to robia? A prečo ja dávam 85%. Lebo je to všetko pravda. Nie je to irónia?! Zároveň musím povedať, že tento seriál ma ešte dve tromfy. Prvým je samozrejme Tim Roth, ktorý je jednoducho "stunning". Druhým je rôznorodosť častí a ich absolútna neopakovateľnosť. Ja neklamem ak poviem, že som spokojný. A Vy?..... ()

nikushaa

Vždy som si myslela, že som dobrý klamár. Teda až do chvíle, kým som si pozrela jeden diel Lie to Me. Seriál ma rýchlo zaujal a hneď sa zaradil k mojim obľúbenejším. Veľmi ma bavilo sledovať, čo všetko dokáže odhaliť náš výraz tváre, postoj, gestá ... Lenže na rozdiel od iných seriálov, som si tu nedokázala obľúbiť postavy. Áno, Tim Roth bol v hlavnej úlohe skvelý, ale to bolo asi všetko. Jednoducho na mňa Klamári pôsobili chladne. Ale to je len môj pocit. Seriál je to rozhodne skvelý a pozrieť sa ho oplatí. 4* ()

the_bitch

Takže po zhliatnutí všetkych sérii(dokopy 3,čo je veľka škoda) musim povedať,že je to výborný seriál,ktorý je hlavne odlišný od množstva tych typickych serialov v telke. Akurat menšim sklamanim bola posledna,teda tretia séria,ale inak to bolo skvelé. ()

tranquill

Jeden ze současných nejvydařenějších krimi seriálů a to především díky Timu Rothovi. Tahle role mu byla napsána doslova na tělo. Jeho postava má velkou škálu výrazů - od sociálky tvářicího se jelítka (ten jeho často používaný výraz tváře je opravdu uchvacující :-), přes přísného ale rozumně uvažujícího otce, až po nekompromisního "vyšetřovatele", který se nenechá zatlačit ke zdi a když už, tak je to jen v rámci "jeho hry". Dle zdejšího hodnocení bych řekl, že seriál je mírně podhodnocen. Pro mne jasných 5! ()