Niktorius

V jedné z posledních scén po nás Zdrojový kód chce, abychom si užívali života na tomto světě. Ale copak to sakra jde, když tohle je svět, kde se klubko klišé a hollywoodského sentimentu se zápletkou postavenou na logickém nesmyslu houfně opěvuje jako "inteligentní sci-fi"? ()

ripo

Príjemné sci-fi o cestovaní, či necestovaní v čase. Hrdina, záchrana sveta, platonická láska, výbuchy, more výbuchov a stále ten istý jeden výbuch. ()

Hild

Výborný film, myslím, že tak kvalitních žánrovek v poslední době moc není. Jedno z těch chytřejších sci-fi. Nesnaží se účelově mást diváka po celou dobu filmu, jak už to bývá u filmů podobného žánru, ve kterých do sebe všechno začne zapadat až na samém závěru filmu, to platí dvojnásob právě u těch, ve kterých se objevují hrátky s časem. Tady do sebe vše skvěle zapadá po celou dobu a vše dává dokonalý smysl. A pokud se tady na chvíli někde divák ztratí, tak hned na to přijde scéna, která mu opět vše objasní. I tady je samozřejmě důležitá finálová pointa, ve které se ukrývá opravdu dobrá myšlenka. Někomu se může zdát 90 minut u sci-fi filmu málo, jenže tady je to tak akorát, film neztrácí tempo, které nasadil v úvodu a film je plný nápadů, které se hlavně neopakují (přece jen to u příběhu, kde jeden člověk prožívá znovu a znovu 8 minut, hrozilo). Dalším velkým plusem je pak Jake Gyllenhaal, který mě tady poprvé doopravdy přesvědčil, že je skvělý herec a určitě bych ho moc ráda viděla ve více podobných rolích. Rozhodně doporučuji na Source Code zajít, fanoušci sci-fi určitě nebudou zklamání. Dávám 4*, protože k dokonalosti mi tam něco scházelo, možná to chtělo přece jen trochu napínavější finále a více to celé vygradovat. ()

Spooner

Nápaditá a nehorázně našlapaná sci-fi lahůdka, která musí potěšit každého fanouška kvalitních sci-fi. Nápad stále se opakujících 8 minut byl využit do mrtě, příběhu se nedá cokoliv vytknout a celé to do sebe na konci perfektně zapadá, což o většině současných sci-fi říct nelze. Duncan Jones to navíc natočil hodně strhujícím způsobem, film se řítí neuvěřitelným tempem kupředu a režisér vás pomalu nenechá vydechnout. Jake Gyllenhaal navíc předvádí naprosto soustředěný výkon a ostatní herci mu skvěle sekundují. Jen ten závěr mohl být možná trochu emotivnější, ale jinak naprostá spokojenost a dokonale čistá sci-fi žánrovka. ()

Davies182

Po dvaceti minutách je jasná pointa a vlastně i identita atentátníka - beru to tak, že je to MOŽNÁ trochu schválně a Jones si s divákem hraje: servíruje perfektní napínavou podívanou, jež nenechá na minutu vydechnout. Dále mi trochu vadilo občasné zaškobrtnutí v přemýšlení a prioritách Coltera Stevense a mírně nedomrlý konec, který se dal určitě lépe vyhrotit a "zakčnit". Přes tyto všechny zápory je ale Zdrojový kód filmem, který splňuje kritéria toho, proč bych na něj měl jít do kina, takže určitě spokojenost. Nehledě na to, že Gyllenhall je výborný herec... ()

petero

Souce Code je rovnako ako Moon inteligentná sci-fi v ktorej Duncan Jones opäť potvrdzuje, že je dobrým rozprávačom i v mainstreame. Film je napínavý od začiatku do konca a časová slučky sú uveriteľné. Bude jeho trademarkom tvorby hlavný hrdina operujúci v uzavretom priestore? ()

gogo76

Jake Gyllenhaal je nielen sympaťák, ale našťastie aj dobrý herec, čo v tomto prípade hrá v jeho prospech, pretože je na obrazovke takmer neustále. Príbeh bol pre mňa paradoxne zaujímavejší v momente, keď vraha odhalil a nie keď ho hľadal. Väčšinou vo filmoch platí, že cesta je zaujímavejšia ako cieľ. Po odhalení atentátnika, príbeh ešte zďaleka nekončí a rozhodne je na čo sa pozerať. Dobre som sa pobavil, keď Jake atentátnika zdrapol za golier a povedal: "Ty tu nevystupuješ !" Má to svižnú stopáž, je to napínavé a hlavne chytré, hoci pár nezodpovedaných otázok mi v hlave vŕta. Napr. čo cestujúci, ktorí s ním vystúpili? Aj keď je film ako celok nereálny, príbeh má hlavu aj pätu, dobré obsadenie a ako bonus Veru Farmigu vo vedľajšej úlohe. Pobavenie cestujúcich a zamrznuté úsmevy bolo tiež super. 80% ()

Ony

Těžko říct, jestli je to spíš dokonale naivní film nebo film o dokonalé naivitě. Vzhledem k tomu, jak často sama zažívám svých 8 minut, si klidně myslím to druhé. ()

Xmilden

Duncan Jones je velice mimořádně talentovaný, musel bych se podívat jak přesně jsem hodnotil jeho vizi Měsíce, ale vím jistě že se mi moc líbila. Tentokrát si vybral o hodně složitější látku a obstál opět na výbornou. Přiznám se že jako fanda Červeného trpaslíka anebo Back to the Future se mi tyto dříve nabrané poznatky moc hodily. Ve filmu jsem se ani na chvilku nedokázal ztratit a vše mi přišlo dokonale promyšlené. Původně jsem ani netušil o čem film je natož abych se na něj dlouhé měsíce připravoval. Návštěva se bohatě vyplatila. Úvodní výbuch mě nenechal na pochybách že tady něco nebude sedět. Duncan Jones vede svého svěřence podobně jistě jako už Sama Rockwella a dostává z něj jen to nejlepší. Nikdy jsem nebyl zrovna Jakeův fanda, ale po Source Code spokojeně pokyvuju hlavou jak je Jake přesvědčivý. Nevím jak jiní diváci, ale závěr mě docela překvapil, nebudu vysvětlovat z jakých důvodů, prozrazovat zápletku se nesluší. Mé resumé: Ideální film na první rande, povinnost pro sci-fi fandy a zjištění že cestovat vlakem může být docela zábava. ()

Tom_Lachtan

ač se závěr stal poněkud sladkobolným, šlo o jednu z nejzajímavějších variací na ono téma, navíc se skvělým Gyllenhaalem. Snad se Duncen Jones vyšvihne mezi (minimálně) žánrovou elitu, zdá se být převelice nadějným ()

FlyBoy

Ja by som tomu tiež rád napral malú štvoritú, ale kedže sa celý, umne budovaný, teoreticky šľapajúci systém zdrojového kódu v koncovke rozsype ako domček z karát, ostanem pri veľkej trojitej. Nevadí mi, keď sa vybočuje zo žiadaných noriem alebo sa modelujú významovo voľne vyložiteľné rámce, práve naopak - veľmi sa tomu teším, len akokeby Jones skrz urputnú snahu zamiešať karty niečim trendy (= úkazom paralelných realít) nebral na vedomie, že na takúto rošádu je jeho "osemminútovka" až do posledných chvíľ až moc priamočiara a jej čaro spočíva práve v onom neznásilňovaní vyváženého konceptu. Chápem, že po suverénnom, bystro koncipovanom, nemálo kritizujúcom "Moon" chcel D.J. opäť prísť s inak podaným vyvrátením epidemickej ideológie, ale na čo sa znovu opakovať, keď máte v rukách šancu stvoriť jeden z najnapínavejších science-fiction thrillerov široko-ďaleko a jeho záver mohol byť jeden z tých nadpozemských? ()

Arbiter

Esence amerického dojáku v odpočinkovém sci-fi hávu. Naivní, emotivní jen lehce a logicky tak trochu ementál. Terry Gilliam by si asi jen odfrkl, ale já na ty prvoplánový srandy, které si vidí na špičku nosu, docela slyšim. Zvlášť, když si Duncan Jones sympaticky drží osobitý podpis. Džast liv fóór d moumééént jéééé-e-aa, nebo jak ta písnička je. ()

Phobia

Příjemná časovka, na které mě ovšem pár věcí docela krkalo. V první řadě fakt, že stav kapitána Stevense byl trapně inzerován dlouho dopředu a vlastně i ten pachatel byl snadno odhadnutelný už při první scéně. Pak mám osobní problém s tím, jak mi Jake byl kompletně ukradený - nedařilo se mi s ním soucítit, chvilkama mě vyloženě sral. Krásných 89 minut stopáže a přece mi "Zdrojový kód" přišel občas zbytečně natahovaný. Přitom závěrečných cca 5 minut bylo úplně impertinentně na prd, ta předchozí (správná) závěrečná scéna byla trestuhodně stupidně zazděna. Ale amíci holt mají rádi sladkosti a podle toho to dopadlo, mně by lehce hořký konec naprosto stačil ke štěstí. Nenadchlo, neurazilo, za X let se na to klidně můžu mrknout znova. 73% ()

-bad-mad-wolf-

Film má překrásné součástky (dva milenci a zároveň úplně cizí lidé klečí na zemi tváří v tvář, zatímco se zpovzdálí blíží ohnivá stěna obludné exploze; dva milenci a zároveň úplně cizí lidé leží smrtelně raněni na zemi, zatímco před chvílí odhalený atentátník prchá pryč z místa činu, který se již stal a nelze ho zvrátit), sympatické herce a chytrý scénář, jako celek však působí jako trochu dražší dvojepizoda jakéhosi sci-fi seriálu. Není to na škodu, není to však ani majstrštryk ambiciózního filmaře, který se rýsoval ve vlastní sci-fi prvotině s názvem Moon. Po Zdrojovém kódu potenciál Duncana Jonese neroste, ani neuvadá; spíše se zdá, že se v prostředí malých chytrých filmů cítí jako ryba ve vodě. Na další kousek se budu určitě znovu těšit. ()

Real Tom Hardy

"I'M ON MY WAY TO AN ASSHOLE FESTIVAL, I HEAR YOU'RE HEADLINING." -------- Hrátky s časom v úvode potešia, občas si môžeš myslieť, že sa jedná o niečo originálne a zábavné a aj sa jedná, avšak po prvej čoskor príde ten zlý pocit repetetívnosti. Po odhalení niektorých skutočností sa film začína zbytočne komplikovať a zamotávať, často padá do emocionálnych hlbín a to vôbec nepotrebuje. Presladený záver zjemní smutnú realitu a pokúsi sa ti uštedriť ešte jeden menší mindfuck. Vďaka aspoň za tú dĺžku, slušných 89 minút. ()

lesumir

Znáte to, vidíte někoho nebo něco, co vás neskutečně okouzlí, ale když se nad tím zamyslíte po čase, co to vůbec bylo, nějak Vám nevadí, že to už nikdy neuvidíte. Nebo když si dáte super zmrzlinu, po dobu lízání všechno pecka, ale potom vám dojde, že jste měli lepší. Jooo, tak to je jako Source Code. Film fakt dobrej, nápaditej, svižnej. Ale to je tak všechno. ()

darkrobyk

Mé počáteční obavy, že se bude hlavní hrdina vracet až do konce na místo činu, se naštěstí nepotvrdily. Nakonec se z toho vyklubal zajímavý snímek, byť některé momenty se většině diváků podaří zřejmě odhalit předem. Ocenil jsem rovněž, že na rozdíl od Vězně z Azkabanu se návraty výrazně lišily a jejich doba se zkracovala. Sympatickému Gyllenhaalovi jsem držel palce stejně, jako půvabné Monaghanové. Jelikož bylo jasné, že započatá romance nemá šanci, závěr filmu mě příjemně překvapil. Nijak omračující výprava působila věrohodně, nájezdy kamery na jedoucí vlak za doprovodu hudby byly vydařené. Rýpnutí si do vojenské mašinérie očekávané, ale rozhodně na místě. Nedělám si iluze, že ve skutečnosti by se armáda chovala jinak....spíše ještě hůř. ()

Hrabka

Zajímavá myšlenka, ale podle mého názoru nedotažená. Když už máme nějaký sci-fi námět, tak ať potom alespoň funguje podle předem daných pravidel. Tady mi to spíš přišlo, že autoři ani pořádně neví, co točí. Konec byl nejhorší, tam už to nezvládli vůbec a nedávalo to vzhledem k předchozímu dění smysl. Někdy se na to podívám určitě znovu, ale na poprvé mně to moc nesedlo. 65% ()

Mute už je za rohem

Mute už je za rohem