Khare

Násilný happyend, který celkovému vyznění uškodil (když už se tolik opakovalo, že by každý svou poslední minutu prožil naplno, proč neponechat happyend jemný a implicitní? Proč v amerických filmech musí být tak často všechno doslova, naplno a úplně zbytečně sluníčkové a srdíčkové?), a sebeobětovací tendence typu "ostatní by za službu své zemi rádi dali život" (byť možná v US Army běžné) Zdrojovému kódu v mých očích dost ublížily. Ale protože mě už od začátku vytáčel neskutečný amatérismus Goodwinové a spol., nešla bych výš tak jako tak... ()

Enzo555

Pohľadný, celkom solídny, jednoduchý, zábavný . A teraz k Jakeovi.. :o) Pre "gyleenholikov" povinná záležitosť ()

Scenixia

Výborbá akce a napětí... nepředvídatelný film s výborným hereckým nasazením Jake Gyllenhaala. Mohu pouze doporučit! ()

laurence

Originální nápad ve svěžím kabátě s výborným Gyllenhaalem a odfláklým koncem, ale i tak hodina a půl vysoce nadprůměrné podívané. ()

Ironhead

Takovej potencial mela zakladni myslenka pribehu a takovou (ubrecenou) cervenou knihovnu z toho nakonec udelali. Plus velmi mnoho nelogicnosti v deji a v jednani hlavnich postav. Zklamani :_( ()

MatZ

Wow. Mindblowing. Just mindblowing. Asi som práve videl film, ktorý sa zaradí minimálne do mojich top 20. A ak by ste chceli namietať niečo voči určitým aspektom tohto sci-fi - napr. troška toho pátosu, vravím - no a čo. Na mňa to fungovalo dokonale! Skvelý Gyllenhaal a fantastický soundtrack, napätie do poslednej chvíle, koncert emócií, ktorým si prejdete od začiatku až do konca, hlboký filozofický rozmer... Tohto režiséra asi začnem sledovať. ()

Mathyen

skvěle vygradovaný žánrový film s velmi povedeným scénářem a skvělým výkonem Gyllenhaala, ...happyend je zřejmě čistě vykonstruovaný z hlav hollywoodských producentů, ale co už, na kráse mu to rozhodně neubírá a pro mě největší a nejmilejší překvapení roku a 8.5/10 ! ()

Scaevola

(spoiler) Kvalitní snímek se sci-fi námětem, který přestojí se ctí i sladký závěr a s příjemným mrazením nadhodí vizi kvantových realit. Problém je jen s tím, že pakliže "program" bere vjemové zdroje pouze z mozku jedince, pak by z těch vědomých i podvědomých informací nebylo možné konstituovat celý svět. Hranice světa jsou pro člověka dány dosahem jeho smyslů (navíc když je rozptylován jistou spolucestující) a tudíž není možné, aby se ve vzpomínce například podíval do kufru, jehož obsah nikdy neviděl. Leč námět výborný. ()

Mon_Ty

Upřímně jsem na to koukala jen kvůli Gyllenhaalovi a jsem příjemně překvapena. Relativně svižné tempo, nic není řečeno rovnou (ikdyž všechno jde dobře odhadnout). Bavilo mě to. Jediný co tomu ubírá na dokonalosti je lehce šroubovaný konec - ukončila bych to o nějakých 10 minut dřív (nebo 8 minut?). Každopádně pokud někdo má aspoň trošišku rád sci-fi a hrátky s časem, tak to stojí za to vidět. ()

Marty_cihi

Zase na doporučení Torisiona jsem shlédl tento film a zase měl pravdu.Když o tom tak přemýšlím tak ten film se odehrával, jen ve vlaku a v jakési místnosti, ale vůbec to navadí. Je to v hodně podobném duchu jako Deja Vu a to byl taky výborný film. ()

Eeve

Veľmi zaujímavý počin, a originálny, musím dodať, čo sa v dnešnej dobe podarí málokedy. I keď film čerpá z dosť krátkeho a značne ohraničeného príbehu, Jones z neho dokázal vyťažiť maximum. Každopádne filmu prospieva i výborný Gyllenhaal. Krásny, srdcervúci "predzáver" vás uchváti, i slza ukápne, no samozrejmosťou bohužiaľ musel byť kvázi happyend (cez to všetko ale dosť silný), je ale fakt, že príbeh nás drží v napätí z neznámeho konca dosť hodnú chvíľu. Kvitujem i samotnú stopáž, trojhodinových filmov mám v poslednom čase po krk :) Uspokojí sci-fi dušičku i milovníka drám... ()

Veeria

Zamilovala jsem se....:D pokud však opomenu mé zalíbení do hlavní postavy, vyjde z toho solidní film, který nenudí ani vteřinu a který Vás donutí sedět, dívat se a přemýšlet.... Možná bych si představila trochu více šťávy a dopracovanější konec, ale stejně si mých 5 hvězd zaslouží! :) ()

DonFrolimo

Jednoduchý nápad může být mnohočetně nápaditý a opakování invenční. Dobrá ukázka toho, že i s malým rozpočtem se dá natočit skvělá sci-fi. Ze všech variací na paralerní světy co znám (Next, Mr. Nobody...) rozhodně nejslušivější zpracování. ()

maniak.sused

Zabudnite na Donnieho Darka, Zdrojový kód je jazero s oveľa plytšou vodou. Prvých 15-20 minút divák čaká, kedy sa základná schéma zmení. Keď príde k bolestnému uvedomeniu si, že koncept ostane rovnaký počas x opakovaní až po nájdenie atentátnika, máte sto chutí skočiť si do chladničky po nejaké polojedlo, prípadne spestriť si čakanie na pornorame.com. Záver je síce konečne odbočkou z nekonečnej rovnej diaľnice, ale nemá šancu zlepšiť dojem priemernosti, ktorý film vzbudzuje. Škoda. Samotný nápad je síce pritiahnutý za vlasy, ale určitý potenciál by v ňom aj bol. Navyše, sympaťák Gyllenhaal je v hlavnej úlohe asi najväčším kladom filmu. Zdrojový kód je vkusne natočený, mal by aj náznaky atmosféry a kasting tiež nebol trefou vedľa. Avšak počas jeho sledovania sa nemôžete zbaviť pocitu, akoby ste na tanieri dostali len prílohu a samotné jedlo ostalo v kuchyni. Príloha je to síce pomerne chutná, ale bez hlavnej porcie to jednoducho nie je jedlo.. A upozorňujem, že film asi neohúri tých, ktorých neuspokojil http://www.csfd.cz/film/226323-uhel-pohledu/ ()

Jack_F.

V podstatě jednohubka s trochu otřepaným koncem, ale dívá se na to fakt dobře a vůbec to nenudí. Čtyři a silné. ()

MiniRecenze

Pravdou je,že jde o neobvyklé sci-fi,které se odehrává v dnešním světě.Příběh je silný a pochopitelný,hercké výkony jsou uvěřitelné.Film se mi opravdu líbil,proto jej doporučuji. ()

DansteR

Originální, vážně skvělé a originální. Nic jsem od filmu nečekal, jen jsem se rozhodl se na něj podívat a Duncan Jones překvapil. Přijatelné a sympatické obsazení, herecké výkony jsou taky v pohodě a triky (trik) taky super :-). Film není nějak zvlášť náročný ani nákladný, přitom je vážně skvělý, na poprvé jsem byl trochu zmaten a neustálé opakování příběhu mi přišlo trochu otravné, ale ve výsledku je to spíš naopak. Člověk se spíš netrpělivě dívá, jaké důsledky může mít, když změní jedno rozhodnutí. Vážně skvělý film k zamyšlení. 85% ()

tomco3131

Duncan Jones sa ukazuje ako veľmi ambiciózni režisér, ktorý ma za sebou zatiaľ dva naozaj kvalitné filmy. Zdrojový kód má celý čas perfektné tempo a naozaj vtiahne do deja. Na hlavnú hereckú dvojicu sa skvelo pozerá, rovnako ako na sympatickú Veru Fermiga. Po technickej stránke je to tiež perfektné. Prial by som si naozaj viac takýchto filmov. ()

Mute už je za rohem

Mute už je za rohem