Česká policie může zůstat v klidu, veškeré silniční běsnění se bude odehrávat v rozpálených ulicích brazilského Ria. Až sem utekli před spravedlností notorický zločinec s dobrým srdcem Dom Toretto (Vin Diesel) a Brian O´Conner (Paul Walker), bývalý polda, který mu naposled pomohl utéci z vězení. Ne však náhodou. Do města pod obří Ježíšovou sochou je přivedl plán, na jehož konci na ně čeká vstupenka ke svobodě. Potíž vězí v tom, že ten plán, v nominální hodnotě 100 miliónů dolarů, které na ně čekají v sejfu policejní stanice, je naprosto šílený. Brian a Dom povolají do Ria bývalé parťáky, aby zvýšili své šance na úspěch, jenže proti nim nestojí jen zkorumpovaný narkobaron a jeho bojůvka, ale také drsný federální agent Luke Hobbs (Dwayne Johnson). Hobbs je typ člověka, který bere svou práci smrtelně vážně, a když dostane nějaký úkol, tak ho vždycky splní. A to je pro oba hrdiny smrtonosná kombinace. Ještě že mají auta a schopnost dostat z nich pokaždé to nejlepší. (Bontonfilm)

Bagr_007

Příběhově slabší než čtyřka, ale technické kvality tu jsou o třídu lepší, než kdykoliv dřív v sérii. Je paráda, že se vrací i postavy, z úplně všech předešlých dílů. Ten moment, kdy si ti čtyři borci zazávodí na noční ulici, mě obzvlášť potěšil. A hlavně, celé finále je jednou z nejskvělejších věcí, co jsem kdy v akčním žánru viděl. Možná budu po opakovaných projekcích měnit na plný počet hvězd. ()

KASUGI

Vynikající cestáře mají v té americe, jen co je pravda! Silnice ve městě vám postaví tak hlaďoučké a rovné, že i několikatunový trezor po něm hladce klouže jako po ledovici, bez jediného zaškobrtnutí. Nádhera. I ty městské dekorace jsou prima. Papírové lavičky, polystyrenové stromy, budky, lampy a tak. Vše projedete jako nůž máslem. I ty osobáky mají vymakané. Z nuly na sto se rozjedou i s tunovým nálkadem - gumy na silnici sedí jak přibité. Panečku! U mišelinů musejí blednout závistí... Série Rychle a zběsile začala, tuším od čtvrtého dílu, stavět na debilitě a v současnosti je touto debilitou proslavená. Lidem měknou mozky a zatímco dříve si stěžovali na to, že: "takhle vysoko by nevyskočil" a "tohle by neuzvednul", tak dneska se jásá nad "trezorem". Mimochodem, proč dříve nebyly scény v akčních filmech tak přepálené? Je to dobou? Diváckou generací? Jednoduše díky absenci CGI. Oni by se frajeři od počítačů asi hodně divili, kdyby jim někdo vytvořil reálnou miniaturní scénu a trezor se tam šprajcl hned v první zatáčce XD))). Ale abych jenom nekritizoval, do pátého dílu je to jednoznačně nejlepší díl série 50%. ()

Autogram

Kvalitný akčný výplach. Film je označený od 12 rokov, ale myslím, že táto kategória by mala byť označená ako neprístupná aspoň do 30 rokov. Pretože dvadsaťročné deti s vodičákom toto skúšajú v reálnej premávke a potom sa čudujú nad následkami, že ich jazda nedopadne podľa filmu, že sa pri totálnej demolácii auta nikomu neskriví ani vlas na hlave ako Vin Dieslovi. ()

Melo4three

Parádní nářez, nějaké neproveditelné scény typu 300 metrový pád do vody, či perfektně říditelný 10 tunový trezor, na to já kašlu. Já se bavil od začátku do konce, až do úplného konce, kdy mi spadla huba. Z tří lidí jsem 2 nečekal - a z obou mám velkou radost. V momentě, kdy se objevil spešl agent Hobbs, sem zpozorněl 2x tolik - on je tak neskutečná vazba, že to snad ani není možné - skvělá role, úžasná! Stará parta pohromadě, šakující černoušci, hláškující Roman, přechytralý Ludacris, každý měl svou roli a každému byla ušita na míru - spokojenost. 5* bez výhrad, já se bavil perfektně!!! ()

iantomasik

Dobra hodina filmu jen nezabavnym zpusobem retarduje dej. Strih je prilis rychly a kamera spise nez akci, fetisisticky zabira auta, ktera maji ve finale v deji vlastne hrozne malo prostoru. Poteseni z demolice v zaveru filmu je tak prakticky odepreno. Stejne tak je neprirozene utnuta vetsina scen vyvolavajici dojem prichozi porce zabavy a vzruseni. Opravdu zdarile je jen ozvuceni a sceny, kdy jsou hory masa obou oponentu v pohybu. Jedine pobaveni tak nakonec skyta cist film, jako parodii Ocean's eleven, kdy loupi banda testosteronovych primitivu. ()

Georgex

Tak pánové a dámy, toto je pecka! Již dlouho jsem neviděl takto povedený akční film, který jsem hltal po většinu průběhu. I přes trochu slabší a poměrně lehce předvídatelný příběh, jsem si vychutnal velký náklad prvotřídní akce. Film začal skvěle, zavede nás do tropického Ria. Úžasné město se čtvrti, do kterých se akce jenom hodila. Hlavní představitelé Paul Walker a Vin Diesel jsou v plné parádě a celý jejich dream team je povedený, vtipné hlášky, mazané fígle, pohledné akce. Vše jak má být. V půlce filmu jsem si doslova užíval každé minuty, nejvíce když se objevil federální agent v podání mého oblíbence Dwayna Johnsona, škoda, že neměl více prostoru, ale i tak to stačilo. Jenomže pak přišel závěr filmu, který mě naprosto zklamal, nesmyslná a absolutně nereálná honička po městě mě spíše nutila k pláči než ke spokojenosti. Je to přece jenom akční film a moc reálnosti se v něm hledat nedá, ale co je moc to je moc, proto musím i přes parádní průběh hodnotit trošku hůře. Také nechápů proč se tvůrci snažili udělat při společném záběru Dwayna Johnosa a Vina Diesela je stejně vysoké a stejně namakané, když každému trochu znalému divákovi při samotném pohledu na oba herce dojde, že jsou trochu jiná liga. Moje hodnocení 75%. ()

Specs

Hlášky: Hobbs: - "Tak jo, poslouchejte. Ti lidé jsou profesionálové na útěky. Mají rádi rychlost a se zárukou nebude lehké je chytit. Vemte si zbraně. Najdeme je, dostaneme je jako tým a přivezeme zpátky. A především - nikdy je nesmíme nechat dostat do aut." & šéf policie v Alemeidě: - "Je tohle všechno opravdu potřeba kvůli stíhání dvou mužů?" Hobbs: - "Dovolte, abych vám o nich něco řekl. Jeden je bývalý federální agent. Byl ve službě v utajení 5 let. Ví jak se v tom pohybovat. Ten druhý je profesionální kriminálník. Dvakrát utekl z vězení. Půlku života strávil prcháním před lidmi jako jste vy." šéf policie v Alemeidě: - "No, pokud vám můžeme nějak pomoct…" Hobbs: - "Dvě věci. Potřebuju tlumočníka." šéf policie v Alemeidě: - "Máme spoustu vhodných…" Hobbs: - "Chci Elenu Nevesovou." šéf policie v Alemeidě: - "Hlídkovou policistku?" Hobbs: - "Slyšel jste." šéf policie v Alemeidě: - "Proč? Máme spoustu zkušených lidí." Hobbs: - "Líbí se mi její úsměv." šéf policie v Alemeidě: - "A ta druhá věc?" Hobbs: - "Jděte mi kurva z cesty!" & Tej: - "Sakra to snad ne. To jste opravdu vyškrábali zbytky ze dna?" Roman Pearce: - "Asi jo, když jsi tady ty. Kdy vrátíš Martinovi Lutherovi Kingovi jeho auto?" Tej: - "Hned jak ty vrátíš Rickovi Jamesovi jeho bundu." & Roman Pearce: - "Sexy nohy, baby. Kdy bude den otevřených dveří?" Gisele: (přiloží pistoli k jeho hlavě) - "Ve stejnou dobu, kdy zmáčknu tuhle spoušť. Chceš být první návštěvník?" & (Řeší se vniknutí na policejní stanici.) Roman Pearce: - "Kdo by to měl teda udělat?" (Všichni se podívají na Romana.) Roman Pearce: - "Počkejte… co tím myslíte? Proč já?" Brian O'Conner: - "Protože máš nejvíc keců." Tej: - "To je sakra pravda." & Roman Pearce: - "Vidíš, jsem lepší zvláštní agent než si kdy byl ty." Brian O'Conner: - "No, to záleží na tom, co myslíš tím 'zvláštní'." ()

Hollohlaway

Tak asi nejlepší z mnou dosud shlédnutých dílů série. To co mi doteď vadilo, že je to prostě celý jen o autech, kočkách v bikinách a super mega chlapáckejch frajerech který nikdo nepředjede, bylo staženo na únosnou míru. Je z toho velice slušná akční jízda, kde si vybere každej. Vtip,povedené scény akce i bitek, a krásný holky, to především.Byly by to skoro 4 hvězdičky, nebýt pár detailů. Dialogy jsou pořád stejně prostinký, Vin Diesel pořád neumí víc než dva výrazy, a logika trochu někdy skřípe. Závěrečná scéna s trezorem, byť velice zajímavě udělaná, nebyla prostě uvěřitelná. Alespoň pro mě. Ale zajímavý vedlejší postavy to dost oživujou, a slušně mě to zabavilo,jen holt nejsem fanda celý série. ()

Pecival

Z pátého dílu poněkud pofidérní série vykřesal Lin poměrně slušný akčňák, který (aspoň jak mě chudá znalost říká) nemá s předchůdci naštěstí tolik společného. Pár povinných závodů nebo narážek tu sice je, ale nic co by vysloveně škodilo. Vin Diesel je sice trochu tučnější, ale pořád má svůj cool chraplák. Po krku mu jde "obrovskáalmara" Johnson, oba jsou moc, moc zlí a hází zavylé škleby, což je super. Konečná honička, kdy tvůrci pustili i zbytky logiky absolutně k vodě se vyznačovala opravdu velkou porcí zničených aut (i Kobra 11 by záviděla:). Pokud člověk totálně vypne mozek, dostane solidní akční podívanou. 70%. Jo a ten soft co z jakési ušmudlané fotky (kde maj manící zakrytej ksicht) identifikuje člověka a předloží foto jak z občanky chcu taky :) ()

BuryGol

Po minulym díle jsem se bál, že to bude o ničem. Naštěstí jsem se splet a Justin Lin odčinil svoje prohřešky z minula. Známé tváře z dílů minulých taky nezklamaly, scény byly fajn (ačkoli se slzou v oku vzpomínám na jedničku, kde si to kaskadéři vyžrali sami a dneska už jde všechno compem) a celkový zpracování bylo v pohodě. Scénu s trezorem jsem si náramně užil, i když je fakt, že na intelektuální promítací večery to asi správnej materiál nebude. Na šestku se těšim, ale bojim se, že se do toho scénáristi až moc zamotaj. ()

giovanni3

Klasické Rychle a zběsile okořeněné o skvělou akci a zajímavé nápady (honička s trezorem, zisk otisků prstů) a dokonce i solidním scénářem. A navíc tu jsou krásné herečky v hlavních rolích (Jordana Brewster, Elsa Pataky a Gal Gadot). Co víc si přát? Snad jen logičnost při té honičce s trezorem, když si člověk uvědomí váhu trezoru v kombinaci s rychlostí tak nelze věřit, že by ty hrdinská auta vše ustával s přehledem (zvlášť když trezor projíždí bankou, či když auta zastaví a trezor jede dál a pak se zastaví)... Dávám hodně solidní 4z5, hodně jsme zvažoval plný počet, ale prozatím o hvězdu méně.. ()

jenik71

Ani zdaleka není každé pokračování lepší než předchozí části. Ačkoliv je tohle už pátý díl, musím konstatovat, že je společně s jedničkou jednoznačně nejlepší. Samozřejmě - je to akční pohádka a je tedy nutné zapomenout na hodiny fyziky, které nám ze školních let zůstaly v hlavě. Platí to zejména u závěrečných scén s trezorem, který si razí cestu ulicemi. Berte to celé jako jednu velkou akční jízdu a nudit se rozhodně nebudete. Kromě ústřední dvojice mě potěšil Dwayne Johnson, jehož postava byla výborná a ve které mu to skutečně sedne. Já se solidně pobavil a o to v tomto typu filmů jde. ()

Smrtonosná zbraň 5 s Chrisem Hemsworthem?

Smrtonosná zbraň 5 s Chrisem Hemsworthem?

09.05.2014

Akční série Smrtonosná zbraň patří vedle Smrtonosných pastí nebo Mizerů k základům žánru. Její čtvrtý díl jsme viděli v roce 1998 a od té doby si detektivové Riggs a Murtaugh užívají zasloužený… (více)

Agent Hobbs bude rychlý a zběsilý samostatně

Agent Hobbs bude rychlý a zběsilý samostatně

22.03.2013

Byl vydatnou posilou v Rychle a zběsile 5. Vlastně kdykoliv byl na plátně, kradl si show pro sebe (není divu, že právě on měl privilegium pronést jedno povolené „f*ck" v PG-13 filmu). Drsný agent… (více)

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest