Česká policie může zůstat v klidu, veškeré silniční běsnění se bude odehrávat v rozpálených ulicích brazilského Ria. Až sem utekli před spravedlností notorický zločinec s dobrým srdcem Dom Toretto (Vin Diesel) a Brian O´Conner (Paul Walker), bývalý polda, který mu naposled pomohl utéci z vězení. Ne však náhodou. Do města pod obří Ježíšovou sochou je přivedl plán, na jehož konci na ně čeká vstupenka ke svobodě. Potíž vězí v tom, že ten plán, v nominální hodnotě 100 miliónů dolarů, které na ně čekají v sejfu policejní stanice, je naprosto šílený. Brian a Dom povolají do Ria bývalé parťáky, aby zvýšili své šance na úspěch, jenže proti nim nestojí jen zkorumpovaný narkobaron a jeho bojůvka, ale také drsný federální agent Luke Hobbs (Dwayne Johnson). Hobbs je typ člověka, který bere svou práci smrtelně vážně, a když dostane nějaký úkol, tak ho vždycky splní. A to je pro oba hrdiny smrtonosná kombinace. Ještě že mají auta a schopnost dostat z nich pokaždé to nejlepší. (Bontonfilm)

peeko

80%?! Něco je špatně. Kde se stala chyba? 130 minut ničeho o ničem. Pochopím, že to někdo vymyslí a napíše, ale rozum mi nebere, že to i někdo natočí a lidem se to líbí. Nemám nic proti akčním filmům, ale tuten je velmi zlý. Howg ()

MatiasStrike

Zůstává mi rozum stát nad vašimi komentáři. Pokud by byla jako žánr filmu uvedená komedie, ještě bych se nad tím s úsměvem povznesl, ale tohle ??! Klady jsem hledal jen těžko.. Jako první se dá označit obsazení Venci Nafty vs The Rock, za to jedna hvězdička (+ jejich souboj, kterej mě na chvíli vytrhl z letargie), další půl hvězdička za občasnou vtipnou hlášku a jako dovršení 40% bych asi označil pěkná auta, která se ale ovšem od prvních 2 dílů stejně poněkud omezila. Naopak zápory jsem hledal dost snado : 1. až neuvěřitelně předvídatelnej děj, 2. výsměch všem zákonům fyziky : počínaje skokem do vody a konče !!!ocelovým trezorem narážejícím do stromů a ničící banky!!! , 3. do očí bijící kopírování filmu Dannyho Parťáci (s čímž souvisí opravdu nepovedenej přechod ze závodění po "promyšlenou vykrádačku" .. a takhle bych mohl pokračovat ještě hodně dlouho... Nemá to s původním Rychle a zběsile nic společnýho.. ()

N0X.

Som fanúšik rýchlych aut a preto mám odpozerané všetky diely F&F. No tento je z nich asi najlepší. Bitka dvoch steroidmi napichaných holohlavých maníkov je celkom dobre zahraná. Aj keď mi trochu vadilo že The Rock sa pridal na stranu zlodejov a potom zasa späť, Naháňačka po Riu nemala chybu, aj keď bola tak trochu odkukaná z hry Call of Duty: Modern Warfare 2. Výsledná naháňačka po uliciach s trezorom plným prachov už bola asi prehnaná, ale ani to nepokazilo celkový dojem z filmu. Ešte dlho si budem pamätať na rozžiarené tváre v scéne otvárania trezora na konci a song Danza Kuduro sa tam perfektne hodí. Len sa začínam obávať ďalšieho dielu, keďže Justin Lin sa rozhodol vzkriesiť Dominicovu lásku. Nuž, nechám sa prekvapiť. Verdikt: 86% ()

HennessyVSOP

80% to jako vážně? Nechápu ty oslavné famfáry, protože tahle série je debilní i na akční filmy. A já nejsem zrovna člověk co by požadoval parametry psychologického dramatu v "těch nižších" žánrech, ale Fast Five překračuje určitou mezi toho, co je lidský mozek schopen vstřebat, asi stejně jako japonské porno. Ale na druhou stranu se musí nechat, že i když jsem všechny díly neviděl, tak tenhle byl zatím asi nejlepší. Pětka opravdu nevyniká ani v logičnosti, ani v originalitě a ani hereckých výkonech, ale je alespoň opravdu akční. A to je bohužel všechno. Spousta triků, spouta zhovadilostí (celá scéna s trezorem je neuvěřitelně mimo) a já se vážně musim ptát kam zmizela ta poctivost akčních filmů jaká se objevila v poslední době asi jenom v Expandables? Ono vážně záleží na vkusu, ale tohle je pro mě vážně limit únosnosti, zatímco ostatní díly se pohybovaly pod ním. ()

BartYs

Pro mě krásný vzestup , obsadit všechny hlavní učástníky rychle a zběsile a dát je na jeden ukol u mě zabodovalo. I přez šíleně nedomyšlené věci jakožto trezor letájící přez město který nikomu(naštěští) neublíží až po vymlácení všech policejních složek. Každopádně krásná nostalgie , super soundtrack , jinak než 4 dát nemůžu. ()

peaceNwar

Konečne sa vrátili tí starí dobrí Fast and Furious :) Nadupaná akcia, dobrá zápletka, pár "menších" logických vád a sídliskových dialógov, ale všetko to vyrovnáva prvotriedna akcia a druhá časť scenára, ktorá narozdiel od ostatných blockbusterov aspoň naznačuje inteligentný dej. Tento film Vás fakt chytí za gule. PS: A ako malý darček od hollywoodských tvorcov aj decentná dávka emócií a moralizovania... ()

Retimo

Pokud jste farmář,původem z Alabamy,vaše řeč připomíná kdákání kohoutů a milujete wrestling,tak tohle je film přesně pro vás....týden před tím jsem viděl Black Dynamite,tam to aspoň přehrávali schválně a byla to sranda. ()

gezper

Řemeslná akce je na vysoké úrovni, řekl bych, že za tím bude i hodně poctivé a nikoliv tolik digitální práce kluků od počítačů. Ovšem zbytek je dost tupý, normální, jinde viděný a daleko lépe. A krom akce samotné, které vévodí rubačka Diesel vs. Rock, to nemá nic dalšího chutného k naservírování. Na The Rocka museli vyplácat pekelně hodně oleje. Dialogy vyzní většinou dost směšně, i navzdory tomu jak se tváří všichni jak největší drsňáci. Postrádal jsem uspokojivou koncetraci výskytu klasických hlášek, na kterých, když příběh nestojí za nic(to ještě pochopím), padá a stojí každý druhý uspokojitelnější akčňák. Přehnanost většiny demoličně-střílecích-honících scén, ale především té poslední, už klidně lze označit za sci-fi. Jsem tolerantní člověk, ovšem co je moc, to je příliš. Co je pozitivní: můžeme s klidem označit tuhle sérii za jakš takš znovuprobuzenu z komatu a 'Možná přijde i Michelle Rodriguez..'. [60%] ()

tomino28

Tomuhle filmu, který je nabitý akcí, rychlými auty a ostrými hochy až k prasknutí, nemám problém odpustit pár nesrovnalostí, kdy se občas zdá být celá akce nereálná. Ale film letí kupředu a vy nestačíte sledovat hodinky. Zejména pak závěrečná honička mě naprosto dostala - ta prostě neměla chybu! ()

DansteR

"You say what? This shit just went from mission:impossible to mission: in freaking sanity! Whatever man. I ain't scared, I'm just letting you all know: going in that building it's crazy!"...jedna z mála filmových sérií která s časem zraje jako víno, nikoli upadá jako většina filmů a Justin Lin má na tom největší podíl, ve čtyřce si přitáhl zpět původní obsazení a teď k tomu přidal jak obsazení třeba druhého dílu a navíc ještě další hvězdy. Hvězdné obsazení ovšem není všechno, Lin přidal ještě další akci, zbraně a holky, nikoliv však na úkor děje. Námět i místo k tomu filmu už sedí o třídu víc, nějáká ta divočina, de facto boj o přežití a o efektech snad mluvit nemusím. To je hold ta "výhoda" moderní doby. Naprostá spokojenost a nebojím se to nazvat jako akční film roku. 90% ()

Mathyen

toto už vážně není příliš o autech, je to čím dál více akční řežba... ale je to fajn! The Rock by se snad nenechal zmlátit od Diesla, to mu musí vrátit v FF6 ()

kacer4

Akčné scény porušujúce aj najzákladnejšie zákony fyziky, ktoré pozná každý, nekomentujem. Už po prvej scéne som rozmýšľal, či ho dopozerám. Útek s trezorom po meste som mal chuť pretočiť. Neviem sa nejak nájsť v celej sérii, aj keď mám rád autá a akčné filmy. Nevadia mi ani priemerné výkony hercov, ani to, že po štvrtej časti som poriadne nevedel, na čo vlastne nadväzuje. Vadia mi nereálne akčné scény (súboj troch robotov v lese z Transformerov mi dáva väčší zmysel). ()

Mon_Ty

Jednoznačně nejlepší díl. V kině jsem na tom byla dvakrát po sobě. Krásná auta, přehlídka zbraní všeho druhu, no pro mě prostě perfektní podívaná. Velkolepé finále a závěrečná scéna s velmi chytlavou písničkou mě ujistili o pěti hvězdách. A taky samozřejmě Vin Diesel. Co víc si od akčního filmu přát? ()

Braga

Vin Diesel a Paul Walker se tentokrát potkávají v horkém Riu, ovládaném mocnýn bossem, který má pod palcem celou policii. Cíl? Všechny jeho špinavé peníze. Justin Lin servíruje další porci adrenalinu, tentokrát s očividně výrazně štědřejším rozpočtem a nabušenější hereckou sestavou.Film má neuvěřitelně rychlý spád u něhož se ani chvilku nenudíte.Pro mně je tento film naprostá bobma ! 5 hvězd ! ()

pitrson

Neskutečná blbost..všechno postavený jen na přehnaných a absolutně směšných efektech..scénář šílenej a výkony herců k pousmání :X ()

kishi_SO

akcia, pivo a pluvajuci The Rock. Perfektna oddychovka, pri ktorej sa malokedy budete nudit. Ale to co charakterizovalo Rychlo a zbesilo seriu (nadherne auta a ich preteky), tu som nenasiel. Akcia strieda akciu, ale nie vzdy to ma zmysel. Lepsie 3*, ale vyssie sa uz nepohnem. ()

Smrtonosná zbraň 5 s Chrisem Hemsworthem?

Smrtonosná zbraň 5 s Chrisem Hemsworthem?

09.05.2014

Akční série Smrtonosná zbraň patří vedle Smrtonosných pastí nebo Mizerů k základům žánru. Její čtvrtý díl jsme viděli v roce 1998 a od té doby si detektivové Riggs a Murtaugh užívají zasloužený… (více)

Agent Hobbs bude rychlý a zběsilý samostatně

Agent Hobbs bude rychlý a zběsilý samostatně

22.03.2013

Byl vydatnou posilou v Rychle a zběsile 5. Vlastně kdykoliv byl na plátně, kradl si show pro sebe (není divu, že právě on měl privilegium pronést jedno povolené „f*ck" v PG-13 filmu). Drsný agent… (více)

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest