poster

Ničitel Conan

  • CZ název

    Conan ničitel

  • USA

    Conan the Destroyer

  • SK název

    Conan ničiteľ

Akční / Fantasy / Dobrodružný

USA, 1984, 103 min

Zajímavosti o filmu (9)

  • Některé scény byly natáčeny ve stejných lokacích a ve stejné době jako film Dune. (PußyMagnet)

  • Autoři příběhu o Conanovi, Roy Thomas a Gerry Conway, byli velmi rozladěni finální verzí scénáře, a tak svůj příběh vydali také v grafické podobě a nazvali jej Conan: The Horn of Azoth. Vydán byl v roce 1990 a ilustroval jej Mike Docherty. (PußyMagnet)

  • Jména v románu byla změněna, aby se odlišila od filmu. Dagoth se stal Azothem, Jehnna se stala Natari, Zula se stala Shumbalou, Bombaata se stal Straboem, Toth-Amon se stal Rammonem, a postavy královny Taramis a Vůdce se zkombinovali do čaroděje Karanthese, otce Natari. (PußyMagnet)

  • První a zároveň poslední filmová role Wilta Chamberlaina. (PußyMagnet)

  • Na tento film měl navazovat třetí díl o Conanovi zvaný Conan the Conquerer, plánovaný na rok 1987, ale Schwarzenegger začal pracovat na Predátorovi a producentovi De Laurentiisimu skončila smlouva, tak se od pokračování upustilo. (PußyMagnet)

  • Universal Pictures se domnívalo, že film bude oproti prvnímu dílu výdělečnější, pokud bude obsahovat méně násilí a více humoru, scénář tomu proto byl přizpůsoben. (PußyMagnet)

  • Do role Malaka byl původně obsazen David L. Lander, ale kvůli neshodám s režisérem byl vyměněn. (HellFire)

  • Dagotha, vzkříšeného obřího boha s rohem, hrál francouzský 2,13 metrů vysoký profesionální wrestler Andre "The Giant" Roussimouff. V titulkách ale uveden nebyl, protože se ve filmu objevil pouze v kostýmu. (Rominator)

  • Kromě Arnolda Schwarzeneggera v roli Conana se v tomto pokračování vrací Sven-Ole Thorsen, který hrál v prvním filmu Thorgrima. Zde však ztvárnil postavu Togra. (Rominator)