Obřad

• USA The Rite (více)

Nadpřirozený thriller, inspirovaný skutečnými událostmi, vypráví o studentu teologie (Colin O'Donoghue), který je poslán do Vatikánu studovat exorcismus, přestože o těchto kontroverzních praktikách i o své vlastní víře pochybuje. Jeho skepticismus se ale začíná rozplývat, když je přidělen k legendárnímu otci Lucasovi (Anthony Hopkins), jehož praxe zahrnuje tisíce exorcismů. Během obtížného případu, zdánlivě přesahujícího i schopnosti otce Lucase, je mladý seminarista konfrontován s fenoménem, který věda nedokáže vysvětlit ani ovládnout - a se zlem tak mocným a děsivým, že ho donutí pochybovat o všem, čemu věřil. (Magic Box)

GoustDog

Potěš koště. Neměl jsem velká očekávání, ale stejně to nepomohlo. Byl jsem zklamán. Přemrštěná stopáž. Zbytečná postava novinářky. Špatně obsazená hlavní role - Colin O'Donoghue je doslova a do písmene nezajímavý, tj. nudný! Kdyby se byl zkrátil scénář a byl pojat zručnějším režisérem (jako třeba v případě tematicky podobného filmu Red Lights), bývalo by to dopadlo o dost lépe. Co mě však nejvíc mrzelo, byl Anthony Hopkins. Byl dobrý. A to je právě ono. On byl to jediné, co stojí ve filmu zato. Jenomže mu tu všichni podkopávají nohy a jeho snaha vyšla vniveč. OMFG. ()

petite fille

domnievam sa, že tento pokus sa nevydaril práve kvôli snahe zobraziť exorcizmus tak, ako skutočne prebieha. je to úmysel hodný úcty, no tvorcovia si neuvedomili, že pre obete posadnutia realita nie je až tak strašidelná ako nesmierne smutná až tragická. preto do príbehu nemožno uveriteľným spôsobom zapojiť hororové klišé s jeho zjednodušenými postavami, ktorým kraľuje hlavný hrdina takmer-kňaz a jeho dôsledný praktický ateizmus. navyše, pozornejší divák s aspoň základným prehľadom z náboženstva si zaručene všimne niekoľko chýb (napr. rozhrešenie bez spovede), vďaka ktorým to celé bezpečne stratí i zvyšok vierohodnosti. tento hybrid si rozhodne neužije nielen človek, čo hľadá problematickejšie zobrazenie ťažkej témy, ale ani milovník hororov. ()

Pitryx odpad!

"Žádný důkaz o ďáblovi je důkazem jeho existence". Nic moc. Mám pocit, že by to ve filmu řečené zvracení a vyvracení krku bylo asi zajímavější. Zde je spousta filosofování, ale jinak v podstatě jen statické scény s občasným exorcismem. Potřetí už tedy nemusím. 0708201110944/11341 ()

XXXXXXXX

Aneb, kdopak by se ďábla Baaal. Výpovědní hodnota tohoto filmu, je přibližně stejná, jako když Poláci použili posypovou sůl k solení potravin. Dokud pravda neprosákne na povrch, práci jakž takž odvede, ale když dojde na setkání ministranta s Otcem a později i Duchem Svatým, vyjdete z toho, jakožto ministrant, akorát tak s ubrečeným kukučem a natrženým rektem. Celkem se divím, že po roli ve skvělém Thorovi, kývl Hopkins na roli v takovéhle Céčkovině. Báála na tebe Baglio!!! ()

subic

Kdyby v tom nehrál Tonda, tak bych se na to nejspíš ani nedíval, exorcismus zrovna není můj šálek kávy. Ta potemnělá atmosfér by měla vtahovat, ale neděje se nic. A záběry na Řím a Vatikán jsou jak přidané z nějakého dokumentu. 50% ()

mrclTV

Väčší horor ako tento film je, keď sa pozriem na svoj bankový účet a viac mysteriózne ako tento film je, ako sa na Slovensku stavajú diaľnice. Rituál je proste slabý v každom ohľade. Keď sa pri exorcistickom horore/thrillery skôr smejete ako bojíte, asi to nie je znak dobrého filmu...A ktomu tie ľahko rozpoznateľne postupy. Keď už aj ja som vedel, ako jednotlivé scény budú odsýpať a prebiehať, je to dosť naprd, lebo ja som za celý doterajší život videl dokopy asi 5 hororov. Ale budem zhovievavý a jednu hviezdičku nedám. Vzájomné zneisťovanie názorových postojov medzi hlavnými postavami bolo celkom pozerateľné. ()

jokerik

Nepříliš působivý film, zajímavý námět, slabé zpracování. Zanechal docela dost otázek ale spíše svou „nedotažeností“, než téma na přemýšlení. Ani tak ne strašidelné, jako úsměvné. Krásné obydlí Lucasovo, hnusné žáby a roztomilá koťátka. Lucas – to měl být hlavní hrdina!!!Je vidět, že má sir Anthony Hopkins velký talent a nejspíš i skryté touhy hrát „lehce podivné členy lidské populace“. Nevím, jestli s výběrem této role trošku nepřehmátl, ale nebudu již nadále spekulovat nad tím, co ho vedlo k tomu si v tomhle a tohle zahrát. Nic to totiž nemění na faktu,že to zahrál hodně dobře a jeho posedlé já, je snad to jediné co stálo za shlédnutí z celého filmu. Škoda, že mu kradly prostor zbytečné scény (a že jich nebylo málo). Film nabral tempo až na konci. To jak ďáblem posedlý Neortodoxista Lucas přesvědčoval hlavního hrdinu, že se nad ním celou dobu vznáší ohavná ruka ďáblova namísto bílé ruky boží mi přišlo až moc klišé (jako spousta dalších momentů). Taky jsem možná čekala trošku lepší ztvárnění hlavního hrdiny: přirovnání: jak úchvatně dokázal zahrát Ewan McGregor camerlegna v Andělé a Démoni…. No, řeknu vám dřevěný kříž – svatozáří filmu byl Athony. Tečka. (PS: podobný námět, lepší zpracování: Constantine). ()

Cechyno4

Kdybych tento film hodnotil jako horor, řekl bych průměr. Ovšem znovu fantastický výkon Anthony Hopkinse jej přece jen staví o pořádný kus výše. Film se snaží působit hodně realisticky. A řekl bych, že přívlastek - založeno na skutečných událostech - byl až zbytečný. Dobrou práci se zvukem si divák vychutná u lekacích scén, které ovšem nejlépe vyzní v kině. Film poskytuje zajímavý náhled do Vatikánu mezi exorcisty. Pro mě nadprůměr. I když lehký, ale pořád nadprůměr. ()

jjimmy

čakal som kedy to naberie grády, ale je to slabé... sú momenty keby napätie mohlo byť vystupňované až neskutočne vysoko, no tieto sú nevyužité a stále čakáte na niečo čo nepríde a zrazu bum happy end... škoda, malo to veľký potenciál.. ()

gotham

Atmosféra zde byla budována poměrně přesvědčivě, nebo alespoň v kině mi to tak přišlo. Ale příběhově neuvěřitelně slabé a nebýt vynikajícího herectví Anthonyho Hopkinse, nebylo by se na co dívat. Jakoby režisér ani neměl pořádný námět a často vařil z vody, Obřad jako celek naprosto propadl. 30% ()

Ruud36

Nikdy jsem na ďábla a exorcismus nevěřil a tento film mě nepřesvědčil o tom, že bych měl svůj názor změnit. Příště bych doporučil místo neustálého ohánění krucifixem a světských keců více napětí a dramatičnosti. Jinak fantastický Anthony Hopkins. ()

DonBraso

Tento film doopravdy není tak moc pro ateisty,ale když se člověk trochu zapře tak samozřejmě uvidí skvělýho Hopkinse,ale to je bohužel vše.Nejvíc do očí bijící je,že ten film neřekne vůbec nic novýho,co by kdo se o to zajímá měl vědět něco novýho,takže se chodí od peti k pěti,pronese se dluhý dialog o exorcismu a tím to vadne pořád slyšíte Dáběl..Víra...Amen.Ano pro ty,který si dávají během jídla Amen tak film přesně pro ně,pro ostatní skvělý Anthony..Takže je tady otázka je někdo zvědaví vůbec na tenhle dlouhý obřad,,ještě,že druhá půlka filmu,která začíná trochu gradovat od první hodiny,,škoda,pro mě ani ne průměr ()

Zodiak

Boze, jeste ze jsem na to nesel do kina. Jsem si jist, ze bych po skonceni nejdelsi nudy v mem zivote inzultoval (minimalne slovne) neboheho uvadece. Ufff a je to venku a je mi lepe :) ()

Dzejna35

Nevím proč, ale měla jsem už před zhlednutím strach, že to bude propadák. Ale chyba, film mě opravdu zaujal, a samozřejmě Anthony Hopkins zase ukázal jaký skvělý herec je, vlastně stejně jako v dalších hororech, on je na to prostě jak "vyšitý". Určitě stojí za zhlédnutí. ()

Cannonball

Príbeh otca Michaela ako sa stal vymietačom diabla mi neprekážal tak strašne ako postava sama. Ako môže človek neveriť keď mu počas rituálu úplne cudzí ľudia predpovedia smrť otca alebo udalosť ktorá sa odohrala tisícky kilometrov od nich ba čo viac navštívi ho červeno oký kôň. Michaelová pochybovačnosť ma dráždila až do konca kde mi to pripadalo akoby diabol verboval kňazov aby ho prenasledovali. Neverím, že by mohol byť taký nelogický ako tento nepodarok. ()

Anthony Hopkins vymítá Ďábla

Anthony Hopkins vymítá Ďábla