Obřad

• USA The Rite (více)

Nadpřirozený thriller, inspirovaný skutečnými událostmi, vypráví o studentu teologie (Colin O'Donoghue), který je poslán do Vatikánu studovat exorcismus, přestože o těchto kontroverzních praktikách i o své vlastní víře pochybuje. Jeho skepticismus se ale začíná rozplývat, když je přidělen k legendárnímu otci Lucasovi (Anthony Hopkins), jehož praxe zahrnuje tisíce exorcismů. Během obtížného případu, zdánlivě přesahujícího i schopnosti otce Lucase, je mladý seminarista konfrontován s fenoménem, který věda nedokáže vysvětlit ani ovládnout - a se zlem tak mocným a děsivým, že ho donutí pochybovat o všem, čemu věřil. (Magic Box)

Bigwave

Moc očekávání jsem vkládal do tohoto filmu. Námět je sice velmi zajímavý, ale už tolikrát zpracovaný. A to je to co Obřadu škodí. Film je místy velmi hororový, ale otrlého diváka to nijak ze židle nezvedne. Na začátku "v první hodině" se film jeví jako zajímavá procházka Vatikánem s příjemným nádechem okultizmu a celkové víry v něco. Po jakémsi přelomu se pokouší celý režisérský štáb z tohoto vlaku vyskočit. Přijde mi, že už se nevěnují celku, ale spíše, jak to co nejrychleji ukončit. Herecké výkony jsou dosti průměrné. Hopkins je na tyhle role jak dělaný, pro jeho dokonalou mimiku, ale zde moc nezářil. Zato neznámí Colin O'Donoghue překvapil svou flegmatičností a postojem vystihující roly kněze. ()

Solverino

Jedna hvězdička navíc za zvuk (poslouchal jsem na kvalitních sluchátkách - super ruchy a zvuk celkově výborný!). Jinak většina filmu pouze průměrná, až konec to trochu zvednul. Bohužel po Friedkinovi už je vše ostatní jen slabý odvar, chtělo by to zase vymyslet něco nového, pánové. Vyvařenou sekerouvou polívku nepapám... :( ()

driftm

Tenhle film mě opravdu zklamal!Ze začátku je to taková nuda že by u ní usnul snad každý!Film přeskakuje od a pod q a od q po b atd.....nemůžu říct že příběh není špatný,ale v tomhle filmu absolutně nevyhovující!2* za poslední scénu,kde se mi to opravdu líbilo,ale to je vše!!!!To je hrozný takový vynikající herec Anthony Hopkins a upíše se takový blbosti! ()

george82

Docela přitažlivé. Hodně dělal Hopkins. On je prostě mistr. Jakmile došlo na jeho posednutí, tak jsem seděl s úžasem. Celkově je ale film spíše pozvolný a trochu mi přijde promarněná možnost vyždímat ze scénáře více. To, že je film podle skutečné události je spíše na škodu. ()

Peter-1307

Kde bolo tam bolo bolo dobro a zlo, to je známe, kde bolo tam bolo bol i diabol, to je známe tiež, kde bola tam bola viera...že všetko sa nedá vykradnúť, že každý film nemôže byť najlepší. To platí i pre tento a ani Anthony tomu nedodal šťavu. Nielen scenár, ale všetko okolo tohoto filmu pôsobilo na mňa, že je to už "vyžmýkané" ako citrón. Žiadne krucifix vitamíny nepomáhali, aby ma to vedelo dostať do deja. Trpel som i ja. Nie celý film, ale z času na čas. Dopozeraním filmu sa moja duša stala opäť slobodnou a môže tak opäť veriť, že sa dá natočiť aj originálnejší film na túto tému. ()

MarsVl

Hopkins to máš stále v sobě, už ho stáří zasáhlo a takový herci, už teď nejsou, bohužel. Nicméně, na 112minut, to strašně rychle uteklo tím pádem se mi to zdálo velmi krátké, kdyby to bylo udělané jako 3hodinový film, tak bych se nezlobil. 3* ()

RyanRainheart

Pokud se tento příběh někdy skutečně stal, tvůrci filmu si jej určitě přetvořili k obrazu svému a nechali se inspirovat jen velmi letmo. Podobně jako ve Vymítači ďábla i tu najdeme mladého pochybujícího kněze, který je postaven před zásadní věc. Hlavní hrdina mi naštěstí přišel docela sympatický a slušně zahraný, Hopkins si zase jednou vystřihl temnou postavu, která v některých momentech nahání hrůzu. Myslela jsem si, že to bude větší blbina, nakonec se mi dostal docela slušný horor, navíc s docela slušným soundtrackem. ()

KateW

Těšila jsem se. Moc jsem se těšila a v tom je ten problém. Film je kromě celkem oživlého konce zabitý nudou, dlouhými dialogy, poučováním a vším, co Vás ve filmu moc neohromí. Na druhou stranu musím přiznat, že Hopkins se předvedl a u mě získal pro film o 2 * víc. Ano, podívejte se na to, ale netěšte se... ()

elleyne

Zase další film,kde jsem čekala něco hodně zajímavého,a dočkala jsem se celkem nezajímavého.A nezachránil to ani Antohny Hopkins.Rozhodně se to nedá srovnat se zajímavějším V moci ďábla,které bylo na dosti podobné téma. ()

jafuska

tak nevím co napsat na tento film, nečekala jsem, že to bude tak nudné, ano, některé momenty pro fanoušky hororů jsou, ale to je tak asi všechno, ani temná atmosféra ponuré Itálie, mě nepřesvědčila, abych se do děje nějak dostala, asi je to tím, že prostě na dábla nevěřím, že je to jen jakési fanatický výmysl, ale že bych měla věřit,že by se něco takového mohlo dít, to určitě ne, Herec Anthony Hopkins je sice fajn, ale už to není ten herec, kterého znám z jiných žánrů filmů. ()

petrik11

Mal to byť horor roka, ale mňa tento film prliš nezaujal. Celé to bolo akési jalové, miestami príliš gýčovité, no dopozeral som. ()

DJ Kritik

Kvalitne vystavaný dej a precízna gradácia napätia. Exorcizmus ako taký vo filmoch má určité schémy deja a špecifické pohyby posadnutých ľudí. Tu je celý dej postavený na dojme, čo keby to bola pravda. A ono to do istej miery vskutku pravda je. Vtiahnutie do deja: **** Napätie: *** Akcia: *** Horor:*** Realita: *** ()

Lenii

Na film jsem se velice těšila, ale očekávání bylo větší než zhlédnutý výsledek. Námět byl zajímavý, zápletka také, ale celé zpracování děje, filmu mi přišlo poněkud nudné. Stejně jako zpracování, které bylo dle mého názoru nemastné neslané, tak ani můj komentář nemůže být lepší. Ale abych jen nahanila, tak vymítání bylo velmi zajímavé i semináře exorcismu ve filmu poutavé a finální vymítání na mě velice zapůsobilo. 75% ()

4k7

Upřímně - nezaujal mě popis, recenze, trailer ani samotný film. Byl jsem pouze zvědavý, jak se Anthony Hopkins vypořádá se svou další rolí. A dobrý... toho neortodoxního kněze, motajícího se kolem exorcizmu, zvládl skvěle. Jak je vidět, tenhle chlapík svůj herecký um nezapomíná. O to víc ale zamrzí, když ho plýtvá pro takovou lacinou blbinu bez nápadu ()

vieriX

Asi jeden z nejslabších filmů o vymítaní ďábla co jsem viděl. Scénář moc nefunguje praktický moc není ve zkratce mladý kněz pořád nevěří v ´ďábla, až pak pozná, že asi nějaký je. Ale celé je to tak nezajímavé, až běda. Hopkins tu nemá moc co hrát a role kněze Lukase tu je zatraceně nevyužitá. Dvě solidní lekačky a napínavé scény je trochu málo. ()

Olafsson

Průměrná sci-fi, na které mě zaujaly především kvalitní výkon Mistra Hopkinse, pár vymítacích scén a těhotná šestnáctka.. Srovnávat s původním Exorcistou znamená srovnávat nesrovnatelné... ()

ikilledjenny

Další exorcistická mňamka. Bohužel za řeč stojí pouze konec, kdy Michael konečně uvěří a vymítí z Lucase Baala. Epická scéna. Jinak bohužel nuda. Tento žánr nabízí lepší pokoukání u filmů V moci ďábla nebo Vymítač ďábla z roku 73. ()

Anthony Hopkins vymítá Ďábla

Anthony Hopkins vymítá Ďábla