Obřad

• USA The Rite (více)

Nadpřirozený thriller, inspirovaný skutečnými událostmi, vypráví o studentu teologie (Colin O'Donoghue), který je poslán do Vatikánu studovat exorcismus, přestože o těchto kontroverzních praktikách i o své vlastní víře pochybuje. Jeho skepticismus se ale začíná rozplývat, když je přidělen k legendárnímu otci Lucasovi (Anthony Hopkins), jehož praxe zahrnuje tisíce exorcismů. Během obtížného případu, zdánlivě přesahujícího i schopnosti otce Lucase, je mladý seminarista konfrontován s fenoménem, který věda nedokáže vysvětlit ani ovládnout - a se zlem tak mocným a děsivým, že ho donutí pochybovat o všem, čemu věřil. (Magic Box)

Wurths

I kněz může být cool. Jedna z mála věcí, co mi na filmu vadily je samozřejmost existence boha a ďábla, protože je snímek podle skutečné události. Jsem ateista a skeptik a myslím, že polovina "posedlých" lže a druhá polovina je vyšinutá. Ve filmu nám předkládali boha jako opravdovou věc, a to mně, jako nevěřícímu dost vadilo. Jinak je ale film dobrým skloubením dramatu a hororu, s dobrou volbou herců a atmosférickým zpracováním. ()

guma

Většinu filmu čekáte až se něco stane a nejhorší je, že se nestane vlastně nic. Za sebe hodim 20% (a to možná nevědomky jen kvůli Hopkinsovi, kterého mám ráda) ()

koza3

Tak jsme si to dali po letech znovu a ty dvě hvězdy asi ponechám. Filmů s vymítáním je v poslední dekádě pomálu, asi protože jsme se už těmi zmocněnými dívkami celkem přesytili. Obřad se vydává přímo fo Říma, do epicentra všech ďáblů :-D Anthony hraje starého vymítače, který zaučí mladého neznaboha. Vedlejší příběh má nějakou váhu, ale celkem olitce vylit do hajzlu. Hlavní posedlí jsou taky nezajímaví a závěrečné vymítání přímo z Hopkinse bylo taky trochu k smíchu. S těma starýma horrorama se to moc nedá srovnat, každopádně v žánru toho za poslední roky víc nenajdete. ()

J.Mayen

Ano pridavam se k negativnimu hodnoceni, jde opravdu o velmi spatny film o vymitani. Anthony tady klesl docela na dno,ale stejne ho mam porad rad. Film se zkratka nepovedl. Stane se. ()

brasek

Kto očakáva druhú Emily Rose bude sklamaný. Atmosféra nepochybne tu je a je doprevádzaná skvele hudbou, ale celé to krivká v scenári. Od mŕtvolného nádychu práce v márnici, cez kňazský seminár až po Vatikán sa dostaneme behom necelej polhodinky, potom trocha teórie a kedže je hlavný hrdina Kovak skeptický, tak hneď prax so starých Lucasom. Exorcistické scény mali svoje "čaro" (aj keď exorcizmus by som si predstavoval ako dlhší rituál) a nesklamali ma (vyvrátené klince sa mi celkom páčili), ale ostatné okolo toho buď krivkalo na jednu nohu, alebo tam bolo veľa balastu... Kovakove spomienky na matku a minulosť veľmi nepomohli deju, podľa mňa to bola zbytočnosť na filmovom plátne a autori sa mohli viac zamerať na filozofický problém exorcizmu. ()

chiara

Docela dobry thriller, nasli sa tu velmi dobre fungujuce lekacky, a Anthony tu podal velmi dobry vykon. Zaujimave bolo ze niektore sceny, ktore som videl v traileroch, nakoniec vo filme neboli. Skoda ze viac nevyuzili Rutgera Hauera a Ciarana Hindsa, hraju iba male camea. ()

BEJB

Čo furt všetci máte? Veď to bolo úžasné. Ja neviem čo ste čakali, uznávam začiatok bol trošku nudnejší a miestami som mala chuť O´Donoghuea nakopať ale bolo to super!!!! Výborné efekty a výborný Hopkins, bála som sa, zimomriavky ešte doteraz pobehujú po mojom chrbte a neľutujem, že som šla do kina a nenechala sa odradiť vaším hodnotením a komentármi. Tento film bol super a bol určite lepší ako Requiem a určite si zaslúži vyššie hodnotenie!! ()

jaqubko

Scenár slabý. Hopkins na Oskara. O´Donoghue priemer. Vyvrcholenie dobré. Scény z druhej polovice filmu mrazivé. Slušný nadpriemer. Film bavil aj napriek tomu že som minulú noc naspal len 3 hodiny. ()

Willynka

Škoda poněkud přehnaného konce, protože atmosféra na mě opravdu fungovala tak, jak měla. Hopkins jako vždy vynikající. Scéna s mezkem a Lucas stojící na mostě perfektní. ()

bezprezdivky

Protože Hafströmův Pokoj 1408 se mi dost líbil, nezodpovědně jsem těšil i na tenhle film ...... Je vidět, že ani režisér nic nezmůže, když není co hrát. Na dlouhou stopáž ukrutně slabý scénář se dá shrnout do tří slov o mladém knězi - nevěřil, uvěřil, vymítal. Chápu, že na filmu o exorcismu se moc nového vymyslet nedá (zvlášť po Výmitači ďábla), ale opravdu ten nejlepší exorcista (vlastně kněz obecně) musí být vždycky ten, kdo na začátku nejvíc pochybuje o své víře ? Jsou tam podařené lekačky a silnější místa, ale jinak poměrně slabé, bez Hopkinse podprůměr. ()

silent64

Osobne takéto temné tipy filmov odsudzujem a vnútorne s nimi hlboko nesúhlasím, ale musím uznať, že je to spracované veľmi zaujímavo, dej sa rozbieha veľmi pozvoľne a nenásilne. Takisto dejové zvraty sú zaujímavé a nečakané. Odporúčam pozerať v kine, efekt to niekoľnásobne umocňuje, a aj keď človek v určitých momentov čaká šokové scény, poriadnemu myknutiu na sedadle sa jednoducho zabrániť nedá. Pre mňa je tento snímok prekvapením, minimálne už len kvôli pohľadu na danú problematiku sa to oplatí pozrieť. ()

HennessyVSOP

Dle mého názoru si film červené hodnocení zaslouží, nicméně k věci. Jedná se o parádní výkon Hopkinse, který je ve spojení s digitálními efekty velmi famózní. Film obsahuje velmi pěkné momenty, jak ty úsměvné, kdy Hopkins bonmotuje klasiky žánru, tak dechberoucí, oni ďáblové vtělení do lidí jsou totiž zahráni velmi dobře a to nejen Hopkinsem. Parádní kulisy a exteriéry jsou rovněž plus. Co film sráží do kolen je O'Donoghue, který v tomto filmu oprvdu nemá co dělat. Celý film je ve stínu Hopkinse a nesahá mu ani po kotníky a v závěru kdy by ho měl předčit tomu nasadí korunu a je alespoň z mého pohledu absolutní nulou. Děj je samozřejmě nemastný neslaný, což mi ale u vymítačského filmu nevadi, zvlášt když samotné dialogy mi přišly nadprůměrné. Pro mne celkem milé překvapení 75% ()

lusenda

už zase film o exorcizme? JJ niečo také som počúvala z každej strany ... Milovníci podobnej tématiky (ako napríklad ja) si prídu na svoje. Tento film má síce pomalší rozjazd, no nakoniec plní a možno dokonca predbieha všetky očakávanie. Zo začiatku som si tiež myslela, že ma film ani trochu neprekvapí, no ako som nakoniec zistila, mýlila som sa ... a to je dobre. Zvrat, o ktorom isto dakto povie že sa dal čakať (ale skutočne myslel každý, že sa dej zvrtne k tej osobe?), bol príjemným rozptýlením, keď som dokonca mala zimomriavky "desu". Pre mňa je Anthony jednička - jeho výkon (hodný Hannibala) vo mne zanechal dooosť silný dojem...nakoniec ako vždy. ()

ToxicAli

Nejspíše je to tím, že jsem Vymítače ďábla a jemu podobné neviděl, tak tento snímek se mi prostě líbil a rozhodně jsem se u něho nenudil. Zpočátku se film jeví jako slušné drama, ke konci již přejde v klasický horor, což mu trochu bere ne kráse a věta: "Podle skutečné události." se tak klasicky stává poněkud trapnou. Nebít však toho, film ve mě jakožto ateistovi mohl vyvolat jisté pochybnosti. Určitě to má na svědomí dobrá atmosféra, podtržená kvalitní hudbou, zasazení do Říma a především Anthony Hopkins, kterému jsem posednutí ďáblem opravdu věřil. ()

jakosan

Dávám tři hvězdy jen proto, že dvě už mi na tento film přece jen přijdou málo. Příběh nezajímavý, zpracování při vší snaze průměrné, Hopkins žádná sláva. Jednohubka, která sice vyloženě neurazí, ale ani ničím nenadchne a s ubíhajícími závěrečnými titulky ve mě zanechala pachuť ztraceného času. Stejně mi přijde, že všechny novější filmy, ve kterých se objeví téma exorcismu, napodobují úvodní vymítací scénu z Constantina. ()

Dommie

Nebolo to až také zlé. Aj keď... Najprv som si povedala, super, film o exorcizme. Potom som si povedala, super, nie najlepší film o exorcizme, ale nie je to najhoršie... a nakoniec som si povedala, že to mohlo byť aj lepšie. Napriek tomu by som to radila medzi lepší priemer. Nevadil mi ten pre mňa neznámy chlapík v hlavnej úlohe... Musím priznať, že pri niektorých scénach som sa fakt zľakla. Okej, viac-menej som od polovice filmu tušila, čo bude nasledovať a ako to skončí, ale dalo sa na to pozerať. Takže za to sú dve hviezdy a tretiu má Anthony Hopkins, ktorý zdvihol celkový dojem filmu... vlastne o dosť. ()

spawnxp

Přesně to co člověk očekává od hororu tohodle typu, žádný šoky, solidní průměr s výraznou kreací A. Hopkinse ve finále (ostatní "hlavní" figury jsou zapomenutelný statisti). Prostě nic co by vyloženě nas*alo ale zase nic co by alespoň překvapilo... ()

david666

očekávání se tedy určitě nepotvrdila - Hopkins v podobných rolích vlastně ani nemusí hrát - stačí mu tady bohatě jeho obličej - děj je takový nemasný neslaný a točí se pořád kolem jednoho - kromě Hopkinse si na žádného z herců po pár minutách ani nevzpomenete - vše je tady trošku fádní a to i přes skutečnost, že se jedná o atraktivní zápletku. ()

Anthony Hopkins vymítá Ďábla

Anthony Hopkins vymítá Ďábla