Obřad

• USA The Rite (více)

Nadpřirozený thriller, inspirovaný skutečnými událostmi, vypráví o studentu teologie (Colin O'Donoghue), který je poslán do Vatikánu studovat exorcismus, přestože o těchto kontroverzních praktikách i o své vlastní víře pochybuje. Jeho skepticismus se ale začíná rozplývat, když je přidělen k legendárnímu otci Lucasovi (Anthony Hopkins), jehož praxe zahrnuje tisíce exorcismů. Během obtížného případu, zdánlivě přesahujícího i schopnosti otce Lucase, je mladý seminarista konfrontován s fenoménem, který věda nedokáže vysvětlit ani ovládnout - a se zlem tak mocným a děsivým, že ho donutí pochybovat o všem, čemu věřil. (Magic Box)

Psychotic17

Rodinné balení náboženské propagandy s nálepkou "Podle skutečné události". Hezky v moderním stylu, aby to zaujalo mladší generaci. Nemám nic proti fiktivním filmovým světům založených na teologii, jako třeba Constantine, ale jde o to, aby takový svět měl přesně definovaná pravidla a byl o něčem. "Obřad" bohužel tráví většinu stopáže přesvědčováním (diváka i protagonisty), že démoni skutečně existují, což je zcela jistě špatně - kdyby se film choval jako že "prostě jsou, tak se s tím smiř", zbylo by dost místa pro budování skutečné zápletky a atmosféry. No, to jsem se zbytečně moc rozpovídal... takže krátce: nuda, nuda, nějaká ta otravná scéna s náboženským kázáním a zase nuda. 40% ()

lobo87

Rituál pre mňa predstavuje film o exorcizme, ktorému absolútne chýba potrebná atmosféra. Pozriete, spapáta popcorn, vypnete a idete spať. Nič viac. Obsadenie O´Donoghuea bolo trošku mimo, na takúto úlohu nemá dostatočnú charizmu, skôr si ho viem predstaviť v nejakom romantickom klišé, kde by vynikol viac ako vyháňač diabla. Tretia * je za plagát a pár zábleskov Hannibala Lectera v herectve Anthony Hopkinsa.P.S.: Vyháňať démona slovami "Pakuj sa, ty jeden..." ???... 50% ()

CrazymanM

Slušný filmeček,dobře natočeno,hlavní představitelé se také snažili.Celkem jsem si to užil,temná atmosféra,všudypřítomný Ďábel,chvílemi jsem měl fakt "zimomriavky"!!! ()

tremors

Podle mě jeden z nadprůměrnějších vymítačských filmů s dobrým scénářem a kvalitním hereckým obsazením. Některé části filmu byly atmosférické a tomu dopomáhaly i dobré efekty. Za mě rozhodně spokojenost. ()

toomm

Poměrně slušně zrežírované nic. Po technické stránce tomu asi není moc co vytknout. Anthony Hopkins exceluje, hlavně ke konci, logika nijak zvlášť nepokulhavá a některé lekačky fungují. Ale celý film nijak negraduje a vše je předem docela jasné a celé se to potom zdá zbytečně zdlouhavé a poměrně nudné. Jiné vymítačské filmy nabízí zajímavější podívanou. Hodně průměrných 50% ()

zuzza11

Tak mě to nijak tedy nepřesvědčilo až do konce, že nějaký pan Ďábel existuje. Všechno ve filmu tak strašně laciné, a když už mě nějaká scéna zaujala, tak byla ukončena bez tohož aby ji divák viděl. Tož totok jako kde to jsme :D... Nejasné a chvílemi totálně nudné... Emily Rose byla proti tomuto pecka... ()

Luswani

Hm, tak tenhle film mě teda moc nezaujal. Ne že by byl zpracován špatně nebo se mi nelíbily herecké výkony (dobře hrála ta těhotná holka), ale hlavně pokulhával scénař, což je u filmu celkem problém. Informace "na základě skutečných událostí" ve mně zpravidla vzbudí zájem a na film se dívám tak trochu jinak, ale u Obřadu ne, prostě mě to nějak nepohltilo a nevěřil jsem jim ani slovo. K žábám a červenooké mule se raději ani nevyjadřuju. 35% ()

ajaju

Anthony Hopkins jako exorcizta? Tak na to jsem byl velice zvědavý. A hle i mile překvapený. Mně se to líbilo. ()

opox

Již dávno před uvedením filmu jsem si ho zde dal do sledování, a spoléhal jsem přitom hlavně na Anthonyho Hopkinse. A nakonec to byl opravdu právě on, který celý film táhnul. První hodina nuda, poté to začalo vypadat, že se něco začne dít, ale nakonec to byla opět nuda i druhou hodinu. Až na několik povedených scén (hlavně závěrečné vymítání) a především skvělého Hopkinse, je to jen dost slabý průměr, film na jedno shlédnutí. Každopádně jsem již viděl lepší filmy s tématikou exorcismu. Možná by prospělo kvalitnější obsazení hlavní postavy Michaela Kovaka, ale kdo ví... ()

Crybaby

Mňa to zaujalo. Bolo jasné že zo začiatku tento film nebude zaujimavý, ale keď sa to rozbehlo, nemal som tomu čo vytknúť. Obsadenie viac než dobré, tento príbeh mám rad, dĺžka tak akurát. Keby nebol začiatok taký nudný a rozbeh pomalý dal by som aj plný počet. ()

HellFireFery

Vymítání ďábla z těla nevinné oběti! Ano, tento scénář tu již byl a to hned několikrát. Film "Obřad" mě však skutečně bavil. Tvůrci pochopili, že musí na scénách více zapracovat a udělat je pro diváka atraktivnější a realističtější. Navíc si film svoji kvalitu pojistil díky panu Hopkinsovi, který si roli kněze opravdu užil. PS: Film má skoro dvě hodiny a moc neutíkal, ale řeknu vám, že jsem za to rád. Já se bavil. ()

jkpj22

Pan Hopkins by měl jít do důchodu... Fajn. Teď trochu seriózně - bylo to neseriózní. Film s docela slušným potenciálem, ve kterém se utkají dva pohledy na posedlost - ten religiózní a ten jakoby vědecký (spíš bych řekl racionální)....konkrétní zpracování však skončilo téměř nechutně a dvě hvězdičky tak dávám v zásadě jen z toho důvodu, že mě baví tyto společné rysy podobných filmů: 1. v každém filmu o exorcismu je drtivá pozornost věnovaná posedlé holčičce nebo dívce 2. tato bytost má ve svém pokojíčku nad postelí křížek 3. ve stavu posedlosti buď masturbuje nebo vyzývá přítomné, aby do ní vstoupili... No abych to uzavřel, je to typický nesmyslný film, který přiživuje křesťanskou perzekuci žen pramenící z touhy sobeckého muže ovládnout a kontrolovat ženu, neboť ona je obdařena mnohem silnější tělesnou rozkoší a on nikdy nepochopí, že to není ten hnací motor promiskuitního chování. ()

srolyma

Tak jestli to bylo fakt podle skutečné události, tak to už do tý Itálie nejedu. Mně teda bylo divný, že ty jejich ženský jsou tak hnusný a mluví hrubým hrdelním hlasem. Tak teď už aspoň vím proč. Jsou posedlý. A nejen ženský. I chlapi, děti, věrci i bezvěrci, je jich už tolik, že kněz vymítač chodí odpoledne na obchůzky jako doktor a vymítá a vymítá a vymítá.... Tonda Hanibal Hopkins hraje naprosto s přehledem, vymítací scény byly solidní a když k tomu přidáme slušnou atmosféru a pár lekaček, tak se dostaneme k lehce nadprůměrnému hodnocení. ()

elanista1

Ďalší z rady satanských hororov, v ktorom si narozdiel od ostatných zahral démona slávny herec a jeho predstavenie sa mi až tak nepáčilo. Dajme tomu, že takých prvých 30-40 minút bolo celkom solídnych...potom mala prísť gradácia a zhusťovanie atmosféry, ale neprišla. ()

Anthony Hopkins vymítá Ďábla

Anthony Hopkins vymítá Ďábla