Válečný veterán a farmář Ted Naracott, který si rád přihne, koupí za přemrštěnou cenu koně, vhodného spíš na ježdění než na polní práce. Při dražbě tak sice před zraky okolního obecenstva trumfne i místního zbohatlíka Lyonse, ale v alkoholovém fanfarónství si neuvědomuje, do jakých potíží tím dostane svou rodinu. A tak přivádí domů koně s bílou hvězdou, kterému jeho syn Albert dá jméno Joy. Navzdory všem předpokladům, přírodě a Lyonsově potměšilé předpovědi ho naučí orat a Albert si s ním vytvoří hluboký vztah. Ve chvíli, kdy vypukne válka, se s ním rodina musí rozloučit. Joey je Albertovým otcem prodán britské jízdě a následně poslán na frontu, kde začíná jeho pozoruhodná pouť. Navzdory překážkám, kterým je na každém kroku nucen čelit, Joey ovlivňuje a mění životy všech, se kterými se na své cestě setká. Albert, který na koně nedokáže zapomenout, opouští domov a vydává se na francouzská válečná pole, aby ho našel a přivedl ho zpátky domů. (TV Nova)

Susinnon

S pribúdajúcimi minútami odbúdali hviezdičky. Neskutočné klišé a gýč na gýč, zabila to záverečná kamera s divným farebným filtrom z Marsu. ()

Sabrewulf

Při vší úctě k mistrovi Spielbergovi.... to byla strašná, senilní sračka. A ten patetický dialog při záchraně koně z ostnáčů, to by jeden blil. ()

Radiq

Typickej nudnej blbej Spielberg plnej typicky nudnejch blbejch spielbergovskejch klišé, tady okořeněné přestřelenou stopáží a tím, že němci, francouzi, všichni tam mluví anglicky a tím podělaným trapným jakože happy endem. K tomu typicky blbé náhody a dokonalá trapnost čišící z každé scény. O první světové by se mohl natočit nějakej film, ale lepší, né tahle nesmyslná sračka, která navíc je dost o ničem. ()

vesper001

Jeremy Irvine hraje jezdce, hádejte, koho hraje Benedict Cumberbatch? :))) První polovina ujde, scéna s chomoutem je hezká, ale pak to jde od pěti až k absolutnímu dnu. Okovaný myslitel zastaví tank, probíhá se po zákopech, aniž by po něm někdo střelil nebo ho snědl, tak budiž… ale zbytečná surovost scény s ostnatým drátem a navazující patetická bomba mi málem vykroutily hlavu z pantů. Nebylo ublíženo žádnému zvířeti? A co nebohý koník, kterého ten dobytek režisérská dotáhl na premiéru? Ten si film užil asi stejně jako já. ()

JaT

Tomudle filmu lze dát v pohodě plný počet i odpad, což i samo o sobě je docela unikátní. Záleží na tom, jakým stylem hodnotíte filmy. Rozhodně v kině nebo domácím kině tento film vynikne, pokud se vám strefí do noty. Objektivně z toho vychází krásné tři hvězdy a až budou tento film dávat v televizi, tak bych se nedivil, kdyby z toho vyšel naprosto průměrný film. ()

trojtmberk

Kříženec koňský romantiky pro dámy a válečný mašinerie pro pány. Při vší úctě k panu Spielbergovi ani ryba ani rak. ()

Remivsremi

Tento film je opravdu velmi diskutabilní. War horse rozpoltí diváky na dva velmi protichůdné tábory. Poznámky jako kýč, pohádková pestrobarevnost, patetičnost budete slýchat často a já se dovolím usoudit, že to přijde od lidí, kteří od Koně čekali malinko jinou perspektivu než nám strýček Steven nabídl. Musíme si uvědomit, že se jedná o RODINNÝ "válečný" film, témeř pohádku a tedy i obsah a forma se tomu podali. Osobně mě štvali scény s kavalerií a jeji light válečné podání. Nadruhou stranu třeba předkládané vtípky se mi líbily a byl jsem udiven, kolik času bylo ponecháno pro komediální stránku. Snímku odpustím i jeho epizodní střih, kde se v podstatě jedná a několik "příběhů" v jednom filmu, které jsem vždy pojmenoval Kůň a někdo (ať už to je důstojník a kůň, němečtí vojáci a kůň nebo francouzská dívka a kůň). Jedinou část, kterou bych do filmu nezakomponoval, je scéna stříhání drátu. Připadalo mi, jakoby přišla z úplně jiného filmu, třeba z Hlavy 22 a absolutně mi nezapadla do celkového pojetí snímku. Film má svoje zápory, to rozhodně, ale nevím proč, já to Stevenovi stejně žeru a jeho vizuál prostě miluju. Zdráhám se dát 3 hvězdičky, neboť to není průměrný film, to určitě ne. Nakonec si budete muset na něj udělat názor vy sami, přinejmenším by vás neměl zklamat vizuál. ()

Hafran

Po dlouhé době Spielberg zkusil opět 100% Hollywood se vším co k tomu patří. Perfektní zpracování, úžasná výprava, city jak na houpačce, kde z dechberoucích akčních scén se odchází k šaškovským výstupům a naopak. Když se člověk odprostí od toho že hlavní hrdinou je kůň a že koně prostě u Spielberga stojí v západech slunce tak je z toho slušivé, patetické a sentimentální řemeslo. 4 hvězdy by si to možná zasloužilo ale je mi jasné že za týden nebudu vědět o čem to bylo. :/ ************************************************************************************************************************************ Tímto způsobem se také chci omluvit chlapíkovi, který chtěl se mnou po csfd projekci zaplést hovor a já sem byl tak nabručenej z filmu že jsem byl dost nepříjemnej. ;) ()

Jackxx

No dobře. Mělo to kýčovitý konec. Teda hodně hodně moc kýčovitý konec. To už Steven přehnal. A byla to slaďárna. Na druhou stranu takto pěkně zpracované válečné scény z první světové války jsem snad ještě neviděl (viděno v kině) a celkové zpracování bylo také na výbornou. Schválně kdy bylo opravdu poznat, že byl někdy použit kůň digitální. Co se týče příběhu, no šlo tam hlavně o koně. Filmy, ve kterých jsou hlavními hrdiny zvířata a přitom nejsou zrovna pro malé děti je jak šafránu. A to hlavně díky nemožnosti vymyslet scénář, kdy zvíře nemluví a přitom se na to dá koukat. Nic jednoduchého:-) S přihlédnutím k tomu a s přiznáním, že k podání Stevenova optimismu mám slabost, pak je to pro mě na hranici 4 a 5 hvězd. ()

Vecko99

Dvou a půl hodinová ztráta času. Nechápu jak tento pan Režisér dokázal něco takového natočit a ještě víc nechápu jak to, že má tolik, tedy pardon, jakoukoliv nominaci na Oscara. Tolik dobrých filmů bylo opomenuto, aby to pak vyhrálo jedno velké Klišé. Film už za mě zhodnotil Indyi a já můžu jen souhlasit. Jediné co mě bavilo bylo asi 20 minut záběrů z fronty, které ale vyzněly více než parodicky a nevím zda to bylo účelem. Nechápu pro jaké publikum byl tenhle film určen? Dám tomu aspoň jednu hvězdu, ale dlouho jsem váhal zda to neoznačit za odpad. ()

chelseaman22

Nejrozporuplnější snímek roku 2011. Tak rád bych dal plných pět hvězd. Výprava, hudba a prvních 40 minut bylo snad i dokonalých. Pak nastal zvrat, jež lze přisuzovat faktu, že Stevena Spielberga postihla stařecká demence. Vše začalo téměř aportujícím koněm. Tento kůň pak vedl plynulou konverzaci se svým druhem, jemuž tímto činem dopomohl k nezastřelení. Byl jsem rozčarován, ale zhruba těch 80% jsem byl připraven dát na stůl. JENŽE! Pak nastala scéna, ze které se mi chtělo zvracet. Hlava se mi kroutila ze strany na stranu a tuze mne bolelo čelo (z toho klepání). Voják na frontě ignoruje rozkaz = není zastřelen, skopčák podá pomocnou ruku anglánovi = novinka ve válečné kinematografii, kůň je nemocen = překvapivě nezastřelen. A tak bych mohl pokračovat dále. Věčná škoda, že sám Spielberg nebyl ve válce, pak by si uvědomil, že takový píčoviny se ve válce nikdy NEDĚLALY a ani dělat NEBUDOU. 60% ()

Mr.Ripley

Po nevýrazném Tintinovi přichází strýček Steven s koňskou odysseou, která diváka strhne svým vizuálem, nápaditostí akčních sekvencí, ale neúnosnou mírou patetičnosti a klišé veškeré naděje pohřbí do hlubokého bahna. ___ P.S. Větší herecké poleno do hlavní role (nemyslím teď koně) Spielberg nikdy neobsadil. Jeremy Irvine svým afektovaně otravným výkonem by zasloužil nejednu zlatou malinu. ()

Kubrickon

Krásny, dojemný príbeh o priateľstve, ktoré prekoná rôzne úskalia. Pri scéne kedy Albert identifikuje Joea aj napriek prevázaným očiam mi vyhŕkli slzy. Musím pochváliť na filme tri veci. Za prvé Spielberga, ako geniálne dokázal zrežírovať zvieratá. Za druhé kameru, ktorá je famózna v scéne kedy Joe uteká cez bitevné pole predtým ako sa chytí do ostnatých drôtov. A za tretie, bez čoho by Stevenove filmy neboli čím sú...hudba Maestra Johna Williamsa, ktorý nestratil nič zo svojho čara a dokázal predviesť pestrú, originálnu paletu motívov. ()

Woody77

Do riti zo vsetkymi pseudofilmodbornikmi. Hociaky kreten si tu utiera svoju papulu o Spielberga a tento film.Kazdy divak musi uznat viazanost scen a hudby. Kostymi nemaju chybu a scenar je uplne ale uplne v poriadku.Nema to ziaden rusivy element a ma to emociu ktoru do toho aj chcel dat. Cudujem sa vsetkym ktory tento film kritizuju ,pretoze tento film nie je za co kritizovat a minutaz mi zbehla strasne rychlo.Ano mozem iba odporucat cistych 5 hviezd. ()

LeoH

Nezáměrná sebeparodičnost dosahuje takového stupně, že místy chybí už jenom, aby ze zákopů vyskočil Tomáš Hanák a zapěl Strom kýve pahýly. Víc k tomu asi nemám co říct, všechno už za mě řekli třeba Zeck nebo Marigold (ten dobře vystihuje, co Ford nebo Fleming měli a Spielberg nemá ani omylem), a taky moje dobrá žena, která sice nedokoukala, ale trefně shrnuje: Ono se to zkrátka vylučuje, taková prostota sdělení s tím, aby si z toho šlo něco hlubšího vzít. 30 % za řemeslo. ()

Doudis19

V rukou kohokoli jiného by se jednolo jen o sentimentální kýč, pro pár ubulených maminek. Naštěstí Spielberg není kdokoli a tak mu to celé žerete i s navijákem. Sem tam je těch překrásných obrázků už moc, ale i tak War Horse vymámí slzy, kdy se mu zachce. A že se mu chce sakra často. ()

filmmovier

Z filmů Stevena Spielberga je tenhle rozhodně jeden z těch slabších. Jenomže má výbornou atmosféru, skvělou kameru a vynikající herce (hlavně v malých rolích) jako Cumberbatch, Thewlis nebo Hiddleston. Válka je tady zobrazená perfektně a celé je to opravdu o tom koni, lidi se u něj střídají každou chvilku a i tím je ten film tak nesmírně zajímavý. Občas to sice bylo trochu moc dlouhé, ale jinak je to docela fajn podívaná. A zajímavá je i v tom, že tam vlastně celou dobu hraje válka a akce (které tam i tak moc není), hraje jen vedlejší roli. Je to prostě zručně natočené drama o jednom zvířeti, které toho hodně prožilo. 75%. ()

adams89

Bezkonkurenčně nejhorší Spielbergův film. Dvě a půl hodiny plné patosu a klišé, až jsem se chvílemi smál. Superkůň Joey přes noc zorá kamenité pole, při zteči proti německým kulometům nemá ani škrábanec, nepojde ani několikaletým taháním vojenské techniky. Ba co víc, nedělá mu ani problémy proběhnout skrz ostnatý drát. Prostě komedie. Hudba je přehnaně pompézní, až je to místy legrační. Výplach mozku graduje na konci, kdy jsem si už vážně připadal jako v románu od Danielle Steel. Spielberg se asi zbláznil, jinak si to nedokážu vysvětlit. ()

Slyšet Vltavu očima

Slyšet Vltavu očima

14.07.2018

Česká filharmonie ve spolupráci s renomovanou londýnskou společností 59 Productions připravila k 100. výročí založení Československa audiovizuální instalaci Má vlast – zblízka a nahlas. Speciální… (více)

Trojnásobná dávka Spielberga

Trojnásobná dávka Spielberga