Válečný veterán a farmář Ted Naracott, který si rád přihne, koupí za přemrštěnou cenu koně, vhodného spíš na ježdění než na polní práce. Při dražbě tak sice před zraky okolního obecenstva trumfne i místního zbohatlíka Lyonse, ale v alkoholovém fanfarónství si neuvědomuje, do jakých potíží tím dostane svou rodinu. A tak přivádí domů koně s bílou hvězdou, kterému jeho syn Albert dá jméno Joy. Navzdory všem předpokladům, přírodě a Lyonsově potměšilé předpovědi ho naučí orat a Albert si s ním vytvoří hluboký vztah. Ve chvíli, kdy vypukne válka, se s ním rodina musí rozloučit. Joey je Albertovým otcem prodán britské jízdě a následně poslán na frontu, kde začíná jeho pozoruhodná pouť. Navzdory překážkám, kterým je na každém kroku nucen čelit, Joey ovlivňuje a mění životy všech, se kterými se na své cestě setká. Albert, který na koně nedokáže zapomenout, opouští domov a vydává se na francouzská válečná pole, aby ho našel a přivedl ho zpátky domů. (TV Nova)

BoXBe

Válečný kůň = Steven Spielberg + milovníci koní + milovníci kýče + 1. světová válka + John Williams. Ne, že bych si ten film neužil, ale patetická forma tentokrát ubila excelentní příběh až do kolen. Bohužel. Třeba, až mi bude sedmdesát, ocením přínos pro vnoučata, teď jen doufám, že se Spielberg vrátí k výzvám jako byl Mnichov, Minority Report a podobně... ()

WolfR

Krásný anglický venkov i atmosféra vás pohltí a dostane taky značná dávka emocí. Ale všechno je to jedná velká kýčovitá pohádka, tentokrát se ale Spielberg netrefil jen kousíček (nemám rád Ztracený svět: Jurský park), takže ještě slabé 4 hvězdy. ()

dr.fish

Kdo má chuť v neděli odpoledne na pohádku o koníkovi, může si dát tento film. Nenáročné dialogy, pomalý děj, kdo si klimbne, o nic nepřijde. 50% ()

animaxis

Miluji koně a tohle mě velice překvapilo.Je tu vážně přesné staraní o koně jak to má být a to jsem neviděl zrovna v mnoha filmech.Spielberg nezklamal ani v tomto žánru,tak dávám čtyři hvězdičky, ale především za koně než za něj :) ()

majo25

Epický príbeh o koňovi a jeho pánovi. V poriadku, veď prečo nie. Ale prečo to muselo byť rozprávané tak "waltdisneyovsky"? Rodinný a vojnový žáner idú k sebe iba veľmi ťažko. Príklad za všetky - uprostred vojny sa všetci vojaci mlčky rozostupujú, aby utvorili koridor pre koňa a jeho majiteľa. Patetizmus jak vyšitý, nehodiaci sa do druhej dekády 21. storočia. Tým nechcem znižovať vynaloženú Spilbergovu režijnú prácu s týmto veľkovýpravným a emočne nabitom filme s perfektnými a vkusnými efektami...ale tento príbeh ma až tak nepresvedčil. Príbehy takéhoto typu sú už dávno preč a je zbytočné privádzať ich späť k životu. ()

Pája=)

Steven opět ukazuje, že nepotřebuje ukazovat brutalitu ani démonizovat nepřítele aby ukázal hrůzu války. Warhorse je poctivý film o lásce mezi člověkem a zvířetem, který ale diváka citově nevydírá ani se mu nesnaží naservírovat falešné emoce. Haters Gonna Hate. Já za to ale War Horse a pana Spielberga miluju. ()

moviefilm

Na toto krásne veľdielo sa ani nedajú nájsť tie správne slová. Tak neskutočne nádherný a poetický film som snáď ani ešte nevidel. Film emócie z diváka nežmýka, pretože vie, že pokiaľ nie ste skutočný nadutí pseudointelektuáli, ktorí sa hrajú na obrovských filmových odborníkov, tak sa k vám emócie dostavia, aj keď nechcete. Pán Spielberg by si zaslúžil tretieho naháča do zbierky... FOOL AWARDS 3 nominácie: Kostýmy, Zvuk, Hudba. ()

zorro

70% at nezeru, ale je to jeden zneslabsich spilbergu. 1. 45 minut je nuda. pak se to lehce zacne rozjizdet v jedno velke klise, ale to jsme cekali. Nejhorsi je podavani rukou britskeho a nemeckeho vojaka. ()

SoolenJV

Steven Spielberg a všechno co k tomuto tvůrci patří. Silně humanistické poselství, scény, z nichž kýč vyloženě teče (zvláště první třetina v podezřele barevné anglické krajině), laskavý humor, příliš okatá práce s emocemi diváka. Na druhou stranu poctivé řemeslo, slušné tempo a celkem zajímavý - a překvapivě funkční - nápad udělat hlavním hrdinou koně. Po prvních trailerech jsem se hodně bál, výsledek byl spíše příjemným překvapením. Není to nejlepší Spielbergův film, není to jeho počin nejhorší. Je to prostě Spielberg, který už prostě jiný nebude. Nic víc, nic míň. ()

Mylouch

Přemysl posílá Šemíka, co ho koupil od Horymíra, do války a ten se brzy sčuchne s Ilčim, kterej náhodou přišel o Vinnetoua, a táhnou to spolu až před brány Tróji. Ale válka, to nejsou jen krásný západy slunce, takže kdyby neumřeli, tak doteď všichni baštěj jahodový džemy. Steven ví, že nic vážnějšího a méně originálního by mu diváci stejně neodpustili. Maj to mít! Rodinný válečný film a definice nového extrémního hybridního žánru pro 21. století, na který si s ohledem na svou pověst málokdo další troufne. Váňa s pluhem za Železníkem aneb Fly, pigeon, fly! (♫ Williams je lehkým zklamáním) Komentář: Lavran ()

daEmoNickY

Pěkně to vypadá, je tu pár vtipů, milých postaviček, pěkná hudba, nenáročný příběh. Pro ty co mají rádi koně či pro děti by to mohlo být báječné. 2 válečné situace mě tu příjemně překvapily. ALE. Přišlo mi že hudba tu "vodí za ručičku", "hladí po srdíčku" a "přikládá cibuli k oku". Na pár místech jakoby "vařili z vody" - "chachacha chlapče nezryješ to suché pole!", zaprší a pole je zoráno - tedy, přišlo mi že tu jsou situace, kde by postavy jednali jinak kdyby byly skuteční lidé (co jako farmář mají zkušenost s deštěm), ale pak by se z té situace nedostalo tolik telenovely. TAKŽE "Hraje to na city", ale to jsem věděl už díky jménu režiséra. Se svou přítelkyní jsem měl pohodový večer. ()

SeanLSD

Čo ma najviac zaujímalo, či bude samotný film tak neuveriteľne sentimentálny a patetický ako jeho trailer, či je to vôbec možné. Myslel som si, že nie je, ale bolo - Spielberg to dokázal a stvoril dielo sentimentálne a patetické tak extrémne až strach, ALE! - v tom najlepšom slova zmysle. Dokonca by som sa až odvážil tvrdiť, že v rámci Hollywoodu tieto pojmy nanovo definuje (respektíve sa k ním vracia). Steven sa nestal na staré kolená senilným, ako som sa obával, on sa iba trochu pohral a predviedol, aký majster je ešte stále v narábaní s divákom i hercami ( nech už sú to ľudia, zvieratá, roboti či dinosaury ), ako si s nimi dokáže urobiť, čo sa mu len zachce a vo chvíli im navodí ľubovoľné emócie, rovnako ako ich v druhom okamihu ľahučko zmení alebo dokonca otočí v pravý opak. Dávno tu nebol veľký zvierací príbeh, podobne ako poriadny = ľudský vojnový film. A zrazu je to tu, v jedinom balíku a dokonalom spracovaní, obrazovou vycibrenosťou dotiahnutou až na hranice gýču. Málokto si to dnes už môže dovoliť, hlavne preto, že si je vedomý, že neudrží tú jemnú hranicu, tú, v ktorej je práve Spielberg už 30 rokov synonymom hollywoodskeho veľkofilmu a neprekonateľným tvorcom. Kto iný ako ten, kto vždy dokázal ako mávnutím kúzelného prútika vyčarovať tie najrozmanitejšie emócie, by si mohol vybrať príbeh vyvolenej nemej tváre, a na jej osude vo fantastických miniatúrach predviesť celú obludnosť a nezmyselnosť vojny, ako aj tie najušľachtilejšie nadčasové hodnoty, to všetko v rozmáchlej elipse od problematickej pastorálnej idylky až po nefalšovanú apokalypsu ohňa, síry a ocele? Nemyslím, že by mal niekto v súčastnosti odvahu nasledovať ho, a to je skvelé, pretože svojim veľmi tradične pôsobiacim filmom podporeným svojou nepopierateľnou autoritou a režijným majstrovstvom ide vlastne úplne proti prúdu. A to v tom istom roku, kedy starnúci velikán TINTINOM dokázal, že ešte stále dokáže držať krok s dobou, modernými technológiami a aktuálnymi trendmi a nenechať sa nimi ovládnuť, ale využiť ich k svojim cieľom! No a ja osobne jeho ciele milujem, obdivujem a uznávam. Nech si hovorí kto chce, čo chce, či už z pocitu hanby alebo intelektuálskeho rozmeru, Steven Spielberg zostáva, aj v dnešnej dobe Továrne na sny chrliacej tie najvychytralejšie hity, naďalej Kráľom Hollywoodu. ()

3n3my

Nepochybujem, že takmer každý z vás by to natočil lepšie ako nejaký Spielberg, tak preto dávam 5 hviezd. ()

okkac

Film s patetickým feelingem jako z 50. nebo 60.let. Prostě Spielbergovské až na půdu, kde to zahraňují válečné scény. Koník na Oscara (a ta husa patrně taky :-). ()

E=mc2

3 a pol hviezdy (vďaka Pomo za možnosť graficky zvýrazniť moje hodnotenie) Spielberg sa nám vracia ku koreňom. K 50-60 rokom. Teda aspoň tam je skyrtý spôsob jeho rozprávania filmu. Film má svetlé a silné momenty, avšak dej vytvára akési čakanie na to, kto ďalší dostane koňa Joea. Čo mi príde zdĺhavé a maestro mal rátať s tým že diváka to bude zaujímať ešte skôr než sa tak v deji stane. Teda chýbalo tam napätie s ktorým sa mohol krásne pohrať. Myslím si že sme sa mali viac báť o toho chlapca Alberta ( a to nie preto že som Einstein :) Celková pointa je podobná ako Zachránte vojaka ryana za čo dávam hviezdu dole. Jednak preto že Spielbergov Ryan nie je až tak dobrý vojenský film ako napr. Tenká červená línia a je silným kalkulom. Tento príbeh to nepotreboval. Možno ak by to malo dve hodiny bolo by to o kus silnejšie. ()

zombkiler

Mistr Spielberg neměl obsazovat neznámě tváře, pak taky film podle toho vypadá. První část filmu ještě docela ujde, ale druhá část - absolutní kýčovitý patos plný klišé, kde jedině dobře hrají koně. Teda Stevene docela si mě zklamal, takovýhle přeslazený doják sem nečekal! ()

panMartin

Spielbergu, tohle si nemohl snad myslet vážně? Spielberga mám rád, ale v tomto filmu trošku přestřelil. Tenhle snímek jsem nepochopil. Můžete mi někdo prosím říct, co byla pointa? Příběhově to bylo hodně špatné, celkově takové prázdné. Dvou a půl hodinová ztráta času. Nechápu jak to, že to má tolik nominaci na Oscara. Nejhorší film, který jsem za poslední roky viděl od Spielberga. Jen by mě zajímalo kolik procent přidalo jméno režiséra tentokrát? ()

Slyšet Vltavu očima

Slyšet Vltavu očima

14.07.2018

Česká filharmonie ve spolupráci s renomovanou londýnskou společností 59 Productions připravila k 100. výročí založení Československa audiovizuální instalaci Má vlast – zblízka a nahlas. Speciální… (více)

Trojnásobná dávka Spielberga

Trojnásobná dávka Spielberga