Twilight sága: Rozbřesk - 2. část

• USA The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2 (více)

mcac88

Tak a je tu konec. Dokonce jsem se dočkal i pořádného souboje ale pak jsem byl zklamán, že to bylo jen jako vidina ale nevadí. Za tu akci dávám 3 hvězdy jinak je to celkem nuda na to, že to má být poslední díl. Mimochodem ty titulky se mi líbily. ()

golgoth

Film ako taký nebol až taký zlý. ALE celkové hodnotenie nemôže byť lepšie ako 2 hvezdy. Po 115 minútach som tak nejak nevedel, že prečo sa to stalo a viac krát to teda asi pozerať nebudem. Jedno veľké plus je hudba a že konečne skončila celá séria. ()

Matthew_Free odpad!

Je cosi shnilého na webu zdejším. Že je tu každý druhý registrovaný uživatel režisérem s aspoň 3 méněcennými Oskary jsem si už nějak zvykl. Ale nemohu stále přehlížet nadhodnocováni tak podřadných uměleckých děl jako je to to. Těch pár miliónů vypatlaných slečen co zvlhne při pohledu na mrtvolu by mělo zůstat ve svých mokrých snech a nelezt sem. Misto komandovani uživatelů jako je Verbal(jejichž komentáře jsou aspoň vtipné a věcné) by měli adminirtrátoři zajistit vyhlazení této lůzy. A teď něco k filmu. Je to sračka! ()

Tina.T

Mno. Netušila jsem, že to řeknu, ale je to fakt sr**ka. Když se člověk přepnul na hodně romantickou strunu a věděl, že jde o červenou knihovnu, knížky se daly schroupat, včetně posledního dílu. Ovšem co z toho vytvořili filmaři... Přitom 1. díl ságy ještě ušel, měl atmosféru, Bella byla očekávaně placho-přinatvrdlá a ty její 4 výrazy obličeje jí stačily. Ovšem v tomto posledním díle krom toho, že ještě stále neumí hrát, tak ani nemá moc co hrát. Kdo knihu nečetl, musel zaznamenat trhliny v logice, násilně sešroubovaný děj. Kdo ji četl, musel být zklamán, že tvůrci nedokázali vystihnout předěly mezi dějovými zvraty a patřičně využít i to málo potenciálu, co v knížce bylo. Film jede pořád ve stejné lince, režisér a scénáristka neumí vygradovat napětí, ani odlehčit humorem, přitom v předloze tohle jakžtakž funguje. Trestuhodně nevyužitý potenciál jednotlivých upířích darů, tam se mohli vyřádit a mohl to být ohňostroj různorodosti upířích přátel. No, nebyl. Milostné scény dost běs, a o nějakém mystickém propojení mezi Jacobem a Renesmé nebylo ani potuchy. Ach jo. Už vím, proč to dostalo Zlatou malinu. Škoda slov, škoda času a škoda takovéhle filmy natáčet. ()

katjaaa

Další z filmů u kterých jsem dříve četla knižní předlohu a až potom shlédla film. Byla jsem příjemně překvapena. Knihy Meyer jsou podle mého velice nudné. U Twilight ságy tomu není jinak,celá kniha o ničem a až na konci nějaká akce..čtyřka vybočovala ..na konci jsem se žádné akce nedočkala a proto se mi líbilo, že ve filmu ten závěr udělali tak, jak udělali. K hereckým výkonům asi takto: Lautner katastrofa, tomu jsem nevěřila ani jedno slovo, Stewart to samé, některé její výrazy tváře byly k popukání a to nemluvim o přehrávání u obou. Pattinson mě kupodivu nevadil. Nejlépe zahráli vedlejší postavy. Líbila se mi role Paceho, Maleka, super byli i ti dva rusové. Nejlepší výkon předvedla opět Dakota . O náhražce za Renesme radši ani nemluvim. Jinak celá zfilmována sága u mě za 3* krom dvojky teda. ()

majorzeman13

Z komerčního hlediska určitě nejlepší díl celé série a dosti možná i s uměleckého,kritického pohledu!!!!!!!!!!!!!!!!! Na druhou stranu jsem rád ,že je už ,"doufám" konec této ságy..............................lehký nadprůměr dle mne 60% ()

Plechovka95

Když pominu prvních deset minut a budu hodnotit pouze konec, tak ej to asi nejlepší díl z celé ságy....ovšem není nad ten pocit, že je tohle poslední díl :D ()

Barbucha303

Jaký paradox nastane, když se vlkodlak zamiluje ("vtiskne") do hybridního tvora, kterého měl původně zahubit? Tuto otázku jsem si kladla celou dobu, doufala jsem, že bude vyloučen z vlčího společenství, avšak postupem času se ukázalo, že stále členem je, takže původní tvrzení "Zákon nadevše" ,(nebo co to bylo), se minulo účinkem. Kdyby ve 2.díle nebyl obsazen R.Malek do role upíra se schopností ovládat živly, tak by se asi divák unudil k smrti. Celkově bych druhý díl zhodnotila, že je asi o 80% lepší než předešlý, ale když po dvou hodinách zjistíte, že se téměř nic neudálo, odcházíte z kina s rozporuplnými pocity... ()

QuietRioT

Dosť prúser, schválne pustite si ešte raz časť keď na začiatku Bella naháňa srnky. Scéna s pohľadmi je geniálna. Ale mohlo by to byť aj horšie. Scenár na to, že sa musel držať tak stupídnej knihy celkom v pohode, keby záver nebol len prelud mohol film dokonca aj niečo znamenať, nie len vyšumieť. Zvyšok nehodnotím je to des. Viem si ale predstaviť, že tento námet by mohol raz vytvoriť skvelý film. ()

Kongu odpad!

Bill Condom nám predviedol svoju debilnú obmedzenosť vo veci, ktorú si nedovolím nazvať filmom, s bordelovou upírskou fľandrou Kristen Strtkart a vyholeným upírskym homošom: Introbertom Kurvinsonom. Ešte som nevidel kravinu podobnú tejto, čo má 470- viac fanklubov. ()

Jennifer600

Kupodivu mě to velmi bavilo, v kině to byl docela zážitek... Miminko- vidno že je to udělané, když pokládalo ruku na tvář, ale dobře, všechny v kině to překvapilo, jak roztomilé to dokázali udělat.. Bitva super, nakonec se to nestalo, ale bylo to skvěle udělané. Konec byl pro mě něco nádhernýho, hudba od Christiny Perri mě dojala a to co si hlavní hrdinové říkali, prostě slaďárna, jak má být. ()

Bald

Jediné dobré na celé sérii je výkon Michaela Sheena. Dávám jednu hvězdičku za závěrečnou bitvu. ()

lisbon

Já teda nevím o se té Mayerové honilo v hlavě, ale věnovat tolik času takovéto kravině...to je co říct. Twilight sága prostě nebude moje parketa. Ve filmu se vůbec nic neděje a když se něco děje, tak je to strašně trapné... Jednu hvězdičku dávám za povedený trailer, který vypadá docela lákavě, takže pokud se chcete podívat na Rozbřesk 2. část - radím stačí vám kouknout se na trailer. Máte to o 113 minut kratší a je tam vlastně shrnutý celý nudný děj akorád bez ještě nudnější omáčky. Konec si domyslíte - na mě až příliš sladký happyend. ()

Katy007 odpad!

Ach jo, upřímně doufám, že už nic podobného nebudu muset v životě absolvovat. Téměř dvě hodiny klišé a nudy (po pozdější rekapitulaci děje jsem si uvědomila, jak málo se toho za ty dvě hodiny stalo) jsou provázeny příšernými hereckými výkony, přítimností děcka, které připomíná postavičku z nepovedené počitačové hry a místo pořádného drama je sága završena totálním happyendem (který mi prostě k tomuhle žánru nějak nesedí). ()

Narace

Někteří tento snímek, jež strhuje nejednu divačku a i některého diváka, nazývají dramatem. Bohužel jediné, co by snad inklinovalo k dramatu je hudba, jež je v některých úsecích vskutku dramatická. Zápletka, jež se zdá být dramatická však prvky dramatu postrádá, stejně jako samotný děj. To, že v díle někdo zemře, nebo někdo brečí, neznamená, že snímek je dramatem. Na drama apeluje zejména konec, který byl v tomto případě typickým happy endem, jenž téměř popíral zákony logiky. U filmu nás však zřejmě upoutá zejména výpravnost a přece jen zajímavý námět, kdy jsou archetypálně záporné postavy, postavami kladnými s atributy přehnané lidskosti. Je lze však ocenit to, že tvůrci filmů nevybrali mimořádně metrosexuální herce, což je současným trendem, kromě Jackoba, nenalezneme jinou nikterak mimořádně sličnou postavu. Film postrádá hlubší smysl, jde o děj, nejde o žádné poselství ani o žádný didaktický resultát, jenž by měl být primární entitou každého díla s jistou estetickou úrovní. Vztahy jsou navazovány přímočaře a trochu až násilně, ovšem již od počátku je lehce odhadnutelné vyústění krizové situace. Proč popírá konec snad i zákony logiky? Zaprvé, abundance obou proti sobě stojících skupin je velmi disparitní. Zadruhé, skupina Volturiových je dlouhodobě nejuznávanější a nejvíce strach budící skupinou těch nejmocnějších upíru, navíc s obrovskou početní převahou. Zatřetí, v průběhu bitvy je velmi očividné, jak Volturiovi záhadným způsobem přicházejí o svou moc, která měla být značná a téměř nepřemožitelná. Začtvrté, všichni si své schopnosti museli trénovat několik let, všichni se museli učit ovládat několik let a najednou přijde Bella, jež dokáže své touhy kočírovat po pár dnech a zejména umí ovládat svůj štít ze dne na den. Zkrátka a dobře, konec je jasně konstruovaný a není kontinuitní s dějem. ()

Wolta

Kristen Stewart v sexy šatičkách skolila pumu holýma rukama! :D Ale to mimino vypadalo vážně děsivě... ()

me_Christy

Až na úvodní "romantickou" scénu, při které se mi chtělo zvracet a smát zároveň, to bylo celkem dobré zakončení celé ságy. Tohle je přesně ten typ filmu, který se buď líbí nebo nelíbí, takže holka jako já, které celá filmová sága nijak výrazně nevadila, moc neví, co si má myslet. Rozhodně nejsem velký fanda, na druhou stranu mi ale komentáře typu "konečně to máme za sebou" připadají přehnané. Můžu ale říct několik věcí: 1. Celá sága je prostě pro holky. Láska spojená s dobrodružstvím a herci, na které se, přiznejme si, dobře dívá. Rozhodně tedy nečekejme od opačného pohlaví, že se na tohle dobrovolně podívá. 2. Chápu ty, kteří filmu nerozumějí. Vážně. 3. Tak nějak ale chápu i ty, kterým se film líbil. Nakonec, mohlo to být daleko, daleko horší, a něco se určitě povedlo. By the way, samotné knihy Twilight jsou určitě lepší než filmy, tohle je ale obecně platné pravidlo; nikdo asi nečekal, že by film převálcoval knižní předlohu. 60% (Za pár světlých okamžiků a knižní předlohu.) ()