Cha Tae-Sik (Won Bin), známy ve svém sousedství pouze jako "ajusshi" (pán), má ve svém bytě zastavárnu, okolí ho nezajímá a žije si poklidný život. Často potkává So-Mi, malou dcerku své sousedky. Jednoho dne se Cha Tae-Sik setká neplánovaně s gangstery a pašeráky drog, je donucen pro ně vykonat jednu drobnou prácičku, aby zachránil unesenou So-Mi, jejíž matka už předtím záhadně a náhle zmizela. (Vavča)

carlos 2010

Žánrovo jasný thriller. Kvalitná práca, ale strihač to trocha pokefoval. Hlavný hrdina bol trošku primladý, ale u Kórejcov je to normálne. Ale záver bol super a film miestami tiež. 3,5* je tak akurát. ()

bukowski83

Parádně temné, akční a jednoduché se spoustou akčních scén, kterým na rozdíl od vetšiy amerických akčňáren uvěříte. Naprosto brilantně zvolený hlavní hrdina, ze začátku z něj jde mráz po zádech a postupem času jeho charisma vygraduje na maximum a když se na konci usměje - usmějete se chtě-nechtě s ním. ()

Kwaichi

Aj keď je to starý známy príbeh, je podaný divákovi v dobrom prevedení, ale pozor, mnoho scén tu nie je pre slabé nátury. Krv tu tečie potokmi a muníciou sa vôbec nešetrí. Ako komentujú mnohí z vás, Kórea má nového akčného hrdinu. ()

laik_60

jeden z vydarených kórejských "akčňákov". Spočiatku síce môže chvíľu trvať s identifikáciou "kto za koho kope", ale podľa účesov a oblečenia tie šikmooké tváre napokon roztriedite a keď k tom pridáte akčný dej s výbornými súbojmi (tie sekvencie boja s nožom boli nesmierne uveriteľné a priam excelentné, tak tým Kórejčanom napokon odpustíte aj tie typické sentimentálno romantické závery. U mňa film bol príjemným prekvapkom za 5 bodov. ()

C0r0ner

Kdo má rád filmy typu John Wick nebo Equalizer (jeden zabiják proti všem), měl by sáhnout po Muži odnikud, protože se jedná o parádní akční thriller, který překvapivě staví i na dobrém scénáři. Sice se mi zdálo, že to byla kopírka kdečeho, ale nenudil jsem se a tu řežbu si náležitě užíval. 80% ()

Pitam

Hodně povedený thriller. Velmi stylový - někdo by možná mohl říci "divný", ale to k jihokorejské produkci prostě patří. Místy i dost americky laděný a velmi přehnaný (zejména občasné až nadpřirozené schopnosti, či téměř nesmrtelnost hlavního hrdiny, jsou už fakt na hranici a člověk v tu chvíli prostě musí vypínat mozek - asi ve stylu Bourne či 96 hodin). Ale to vše naprosto nemění nic na celkovém dojmu a faktu, že jde o jednu velkou parádní asijskou jízdu na noir vlně a skvělý filmový zážitek. Víc takových filmů, prosím :) ()

Laputa

Velice poutavý film ! Bylo tam hodně krve, celé potoky...a i přesto tento film působí slušným dojmem, nechápu to...skvělý film ! ()

zette

Jen kvuli ohraneho scenare o pomste a vysvobozeni nedam plny pocet. Je sice pravda, ze akcni filmy maji malo kdy originalni namet. Zpracovani je vsak vyborne, je zde spousta zaberu a akci, ktere clovek neceka a vidi je, az uz je pozde (pro postavy ve filmu:-)). Korejske filmy maji svuj osobity styl, ktery se mi libi a jejich filmy dokazi navzajem sokovat brutalitou i dojmout divaka. Pro fanousky tohoto zanru povinnost. ()

Flynn

U mě 3-4hvezdicky. Příběh taková klasika, kterou jsem v trochu pozměněném gardu už několikrát viděl. Závěr předvídatelný, některé scénky až trochu moc ucajdané a hlavně jsem to viděl v anglickém dabingu :o) madrfakr :) Ty čtyři by si to možná i zasloužilo, ale znám více zajímavějších filmů. ()

campix

Pomsta je častým motivem asijských akčních či dramatických filmů. Dalším do party je Muž odnikud. Klasicky se seběhne nevyhnutelný sled události, kdy se šlápne na kuří oko nesprávným lidem a hlavní hrdina, který si užívá samotářského života je opět vržen do středu dění. Nevíme odkud pochází, ale jeho činy mluví za vše a jihokorejská mafie se bry dozví, že se dostala do pře s nesprávným člověkem. Scénáristicky nepřesvědčivé, herecky klasicky asijské, alespoǹ že ta akční choreografie stála za to. Pro mě osobně jenom další film z řady. ()

tomeek

No, tak to by si, vážení, v Americe nelajzli! Takový megakrvák s podobným námětem, jako má 96 Hodin jsem opravdu nečekal. Skvělý thriller plný dobrých akcí, ovšem za podmínek, kdy si nejste opravdu vždycky 100% jisti, kdo je kdo, protože, co si budeme nalhávat... ty jejich tváře... :)) Ale není to nejhorší, hrdinu bezpečně poznáte, hlavní záporáky jakbysmet, takže u těch vedlejších už to tak nevadí. Škoda jen toho zbytečně sentimentálního konce - od jihokorejců už jsem pár filmů viděl, a tak jsem čekal leccos! :) ()

Cedr

Precizní akční thriller s povedenou neo-noir atmosférou, který měl jasný cíl - nepřinést nic nového a netvářit se výjimečně. Místo toho vše staré známé předvádí bez jediného klopýtnutí a ve skvělé formě. Díky své přímočarosti snadno sklízí úspěch i na západě a není se čemu divit. Korejská jednohubka, která dodává přesně to co se od ní čeká - mimořádně koukatelnou akci. ()

Doudis19

Leon po Korejsku. Samotář s nejasnou ale dozajista krutou minulostí se ve vší své osamělosti upne k malé dívence, jejíž feťácká matka zrovna náhodou okradla drsné překupníky drog, kteří to samozřejmě nemíní nechat jen tak. Mlčenlivý bijec v dokonalém podání Bin Wona, tedy musí znovu oprášit své bojové umění a vydat se za sebezničující cestou k záchraně toho posledního, co mu v životě ještě zbývá. Drsný Korejský thriller potěší příjemnou brutalitou, slizkým zástupem záporáků i oslnivou technickou vynalézavostí talentovaných tvůrců. ()

dan.pacino

Po dosti dlouhé době si zase nacházím cestu k jihokorejcům. A řekl bych, že jsem začal tou nejlepší možnou variací. Dogani a Aejossi - naprosto perfektní dramata s až úžasně chladnou zápletkou. Citlivé téma/ napětí/ hlavní hrdina. Dosti podobně I saw the devil. Jen tak dál, víc cityždímajících filmů! (100%) ()

chelseaman22

Vyvražďovačka, která v konfrontaci s Johnem Wickem nemá šanci uspět, jelikož je stádní jako prase. Nepřekvapivě je hlavním hrdinou na první pohled zcela obyčejný chlapík, který překvapivě působil minimálně v Iráku, kde sejmul několik zdejších imámů, a proto má skvělé předpoklady pro vyvraždění jihokorejské YAKUZY. 61 % ()

markuc

Takhle nejak by mohl vypadat spravny akcni film - bez zbytecnych okolku, ktery jde rovnou k veci. Hlavní hrdina si v klidu pracuje v zastavárně, nevšímá si svého okolí, kromě jedné holčičky, která k němu často chodí – tato holčička má však drogově závislou matku a ta se jednoho dne rozhodne, že nějaké ty drogy si ukradne, což se samozřejmě nelíbí drogovému bossovi a tak matku unese, a přitom unesou i holčičku. Muž ze zastavárny se je rozhodne zachránit a jak postupně zjišťujeme, není to jen tak a on celou dobu ví, co dělá a proč. Velmi jednoduchý příběh, velmi jednoduchá zápletka, jednoduchý scénař. Přesto to je velmi dobrý film, od Západu se k nám dostávají totiž čím dál horší akční filmy, člověk se tedy musí poohlédnout jinde. Bin Won je vyborny a cele to ma akorat tu smulu, ze je obalem velky klasicky pribeh - coz ale u akcnich filmu neni nikdy na skodu. Jinak vyborna prace, 9/10. ()

Sonnik

Nothing to lose, nothing to compromise. Pomalu, ale jistě začínám být na korejských thrillerech těžce závislý. Začalo to Old Boyem a konec je v nedohlednu. Ajeossi si na nic nehraje. Máme tu klasického skoro nemluvícího hrdinu, který se jednoduše nasere a nic mu není svaté. Příběh je jednoduchý a vůbec to nevadí. Oni to korejci vždycky skvěle podají. Skvělá "bourneovská" akce s jedním luxusním soubojem na nože. K tomu přidejte jednu roztomilou holčičku a máte naprosto luxusní thriller, který tak trochu mixuje Leona se Scottovým Man on Fire. Těším se na další korejskou perlu. "Sir, are you crying?" ()

ivan_drago

Už dlouho jsem si neužil akční film jako tenhle, precizně zpracované akční scény, dávkované s jistotou zkušeného feťáka... Napětí jenž by neunesla ani elektrická síť ČEZu a emocemi nabytý snímek, který si na nic nehraje a podává nám příběh o pomstě a vlasně jenom o ní, ale o tu až tak nejde... Tady jde o to, že takhle jsem se naposledy akčním filmem pobavil u Smrtosné pasti jedna a to už je co říct... Tohle by mělo běžet v kinech a néééé ty kráčející skále podobné sračky... A asi se začnu učit s nožem. ()

Režisér Bong Joon-ho přijíždí na Filmasii!

Režisér Bong Joon-ho přijíždí na Filmasii!

02.12.2011

Filmasia: posedmé na východě