Hunger Games

• USA The Hunger Games (více)
USA, 2012, 137 min

Režie:

Gary Ross

Předloha:

Suzanne Collins (kniha)

Kamera:

Tom Stern

Jennifer Lawrence, Josh Hutcherson, Elizabeth Banks, Liam Hemsworth, Willow Shields, Leven Rambin, Wes Bentley, Woody Harrelson, Stanley Tucci, Dayo Okeniyi (více)

V ruinách bývalé Severní Ameriky se rozkládá země Panem s hlavním městem Kapitol a dvanácti přilehlými kraji. V Kapitolu se každý rok koná klání s názvem Hunger Games, do kterého musí každý z krajů vyslat jednoho chlapce a jednu dívku. Šestnáctiletá Katniss Everdeen se dobrovolně nabídne, že ve hře zastoupí svou mladší sestru a musí se spolehnout hlavně na své instinkty, jelikož proti ní stojí protivníci, kteří se na souboj připravovali celý život. Má-li se ještě někdy vrátit domů do 12. kraje, bude muset v aréně, kde spolu soupeří boj o přežití s lidskostí a život s láskou, učinit ta nejtěžší rozhodnutí. (Bontonfilm)

IPajule

Začátek her o celkově začátek filmu byl vskutku o ničem, ale velmi mě pobavila žena v růžovém, která mi připomínala spíše panenku Barbie s hodně makeupem, která mění barvy. Josh sehrál výbornou roli, ale chvílemi mi ho bylo trochu líto za jeho roli. Byla jsem naprosto unešená tím jak se dokázal zamaskovat k tomu kameni. Úžasné!! Ale pokud to všechno shrneme. Krásný film s nádhernou hudbou, která doprovázela každou napjatou, ale i citovou scénu. Jennifer jako dívka s dobrým srdcem též nezklamala. Jak řekl na začátku ten pán s bílými vousy " Naděje je silnější než strach". ()

Kadas97

Film som si nepozrel skôr, než som dočítal všetky tri knižky, a môžem potvrdiť, že kniha vs. film je sto a jedno. Už pri knihe mi vadilo, že sa rozpisujú o oblečení a žrádle a príprave žrádla, ale vo filme som také niečo nečakal. Škoda, že tam neboli scény so smrťou trošku drsnejšie. Inak herci obstojní a natočené to je tiež dobre. 5 z 10 ()

aR3Zz

Zbytky chudé, přežívající civilizace na straně jedné, hrstka smetánky u moci na straně druhé. Tak nějak snad budoucnost asi i vypadat bude. Bizardní a barvitý úvod, pomalejší rozjezd, který ovšem navodí tu pravou atmosféru, a pak finální hra o život. Vynikající podívaná, kterou ale u mě sráží několik věcí - zbytečný (nedotažený?) románek Katniss s "klukem z lesa z Districtu 12" a příliš malá provázanost mezi "hrou o život" a vnějším světem, především jednotlivými districty - pouze jeden náznak vzpoury, ale jinak vlastně nic. Škoda, nevyužitý potenciál. Jinak ale scifi dle mého gusta a tak dávám spokojených 80% ()

tomik99

Prakticky jsem od filmu nic nečekal a patřičně jsem ho docenil až při druhém shlédnutí. Dle mého názoru není z hlediska filmařského o co stát, protože režie Garyho Rosse mě nějak neuchvátila – roztřesená kamera, nedodělané digitální efekty (za to zřejmě může nízký rozpočet), špatná choreografie soubojů apod. Zaujal mě ale scénář a vůbec celkový námět. Je pravda, že první polovina filmu se poněkud zbytečně táhne, ale až po shlédnutí snímku pochopíte, proč ta první půlka musela být tak dlouhá. Druhá polovina filmu v aréně už ale mísí napětí s pocitem bezmocnosti a divák rychle zapomene na nudné dialogy v úvodu filmu. Herci hrají tak, jak hrají. Není tu moc nikdo, kdo by vyloženě táhl film kupředu, a kdo by z šedého davu herců vyčníval, zkrátka film dál táhne silný příběh. Podle mě se jedná o pěkné dílo se silným a emotivním příběhem, který nutí k zamyšlení a každý si v příběhu může najít odraz dnešní společnosti a chování lidí. Nezbavím se ale pocitu, že casting herců mohl dopadnout o něco lépe, a že snímek by mohl být daleko lepší, kdyby se režie chopil někdo zručnější. ()

Pacek

Hovnááá, Hovnáááá......všude sou jen hladová HOVNÁÁÁÁ. Takhle jednoduše by se dal zhodnotit tento velkolepý blockbuster, po kterým si tínejdžři pocumshotujou prostěradlo a zmalujou koule do modra. Nesympatická (patrně ještě panna) hlavní představitelka čumící jak koza po tříteletém gangbangu (ironicky hehe), její sekundant, který zase už jen pohledem říká "vyhulul sem více pér než ty, ty malá couro" a všichni nakonec skončí spolu. Doprdele a kde je nějaká ta slibovaná akce? Kde je propracovaný příběh varující nás před možností zkázy v budoucnu? U OPRAH V PRDELI! Za stálého míchání lejeme do hajzlu. ()

Hpatrik

Není to vůbec špatné! Jenifer Lawrence je dostatečně přesvědčivá na to, abych jí ten strach o život uvěřil a uteklo příjemně rychle. ()

Charlie84

Rozhodně je to lépe natočené než Battle Royale, rozhodně to má lepší herce i výkony než Battle Royale (už jen proto, že asiaté ztvárnění emocí obecně vidí trochu jinak než zbytek světa...), herecká esa ve všech "vedlejších rolích" a Jeniffer...vlastně i kdyby tam byla jen Jeniffer Lawrence, jsme na třech tak nějak automaticky...aspoň za mě teda. Atmosféra super, výprava fajn, ani to pobíhání po lese nenudí, čehož jsem se trochu obával (pravda, logika některých games scén mi nebyla zcela jasná, ale zkuste si pátrat po logice ve věcech jako je Batman, Supemuž nebo kdokoli z Marvelu...nebudeme na tom ve finále lépe)...takže pro mě, který očekával wo fous lepší homotwilight, to byly moooc příjemně strávené 2 a půl hodiny. Kupříkladu impotentní Hobit za tímle zaostává tak nějak...ehm...ve všem. Tak to vidim já přátelé. A na rozdíl od nové Středozemě se na další díly upřímně těším.... ()

MissSimm

Pořád jsem nedokázala pochopit, co na tom všichni vidí. Odrazovalo mě už jenom to, jak o tom všichni pořád mluví a jsou tím doslova posedlí. Ale když už jsem se donutila k tomu si to pustit, dospěla jsem k názoru, že je to doopravdy moc hezky natočený film, zajímavý a originální, i když trochu nedopracovaný příběh a hned jsem si chtěla jít stáhnout druhý díl. Co se postav týče, Peeta mi připomíná oddaného hlídacího psíka, a Katniss je mi dost nesympatická. ()

dakarin

Ve vymyšlených světech se jakoby nemusíme ničemu podřizovat a máme volné "tvůrčí" ruce, ale taky to může uletět hoóodně do ztracena :-( ()

Cejdl

Poté co jsem film se značným sebezapřením dokoukal mě napadla jediná věc: Tohle se vážně někomu líbí?? Film si velice zakládá na emocích ale ve mě nevyvolal žádné. Nejdříve musíme protrpět příšerně zdlouhavá úvod, a tím zdlouhavý myslím že zabere polovinu snímku (konkurence pro Hobita), který nám má ukázat antiutopickou vizi budoucnosti kde všichni vypadají jako úchylnější verze Lady Gaga. Druhá půlka už je snesitelnější i když stále nelogická a hloupá. Těžko hledám výraznější klady. ()

miawallacova

velká skepse a přesvědčení, že je tohle další béčkový brak mě krásně vyvedl z omylu a já seděla jak přilepená a hltala to tak, jako jsem dlouho nic nehltala. ()

mirecek

I přesto že to bylo dost zdlouhavé mě to pořád bavilo. Kdyby se přidalo o pár litrů krve víc mohlo by to mít plnohodnotný 4 hvězdy... (70%) ()

Drakenovec

Hrůza a děs. Hudba otřesná, scénář jakoby Romeu a Julii z oka vypadl a sci-fi prvků poskrovnu. Námět jako takový se mi sice líbil, ale provedení už o dost méně. Z herců mi byl sympatický pouze Woody Harrelson, kterého znám z filmu podfukáři a to je zkrátka hrozně málo. Hvězdu navíc dávám pouze za to, že jsem se místy nenudil a občas jsem se i zasmál. Ovšem můj celkový dojem z filmu je rozporuplný. ()

KafuR

Tak nevím, někde je asi chyba. Dlouho jsem se tomuto veleslavném veledílu účelně vyhýbal ve snaze nepokoušet posledními léty už tak o mnohé obohacený seznam naprdfilmů, ale nakonec mně to teda nedalo. No nic, žádná katastrofa se sice nekonala, ale že bych byl vedle z velice drsné šestnácky, která se uvědomí svou lásku až poté, co jeden z nich musí zhynout a nakonec se rozhodne zahrát si na Shakespearovu Julii, to se říct nedá. Kdyby tu četbu ve škole aspoň neflákala a dočetla to až do konce! ()

Bollek

Hunger Games rozhodně stojí zato vidět. Není to nějaký naprostý zázrak, ale ten děj mě prostě chytnul. Hodně jsem se sžil s postavami a fandil jsem jim. Dovedl bych si u některých scén možná představit výraznější hudbu a některé herecké výkony asi nebyly úplně ideální. Jinak jsem ale moc spokojený nebo spíš zažraný do další filmové série. ()

MarTiX.Z

Zajímavý námět, ale bylo tam tolik ne logických věcí až to nebylo pěkné. Fandil jsem, Bjornovi(Cato), ale ten co promrhal šancí, stejně tak JLawrence. ()

rukay

Přiznám se rovnou: "Vlna Hunger Games mne minula". Takže zatímco všichni okolo mne knížky Suzanne Collinsové doslova hltali, já se v knihkupectví spokojil s přebalem. Stejně tak jako knihy se mi tedy i vyhnula mánie kolem filmům, která však byla, přiznejme si to, vyvolána poněkud uměle. Na zhlédnutí téhle údajné pecky jsem tedy příliš nespěchal a potom, co hodnocení spadlo do modrého, jsem plánované promítnutí odložil na neurčito. Koukl jsem se až teď /9.2.2014/. A musím přiznat, že jsem zděšen. Skutečně zděšen, jak mohl takto předvídatelný, jednoduchý a prosťounký film získat tolik fanoušků. Jistě, nejsem možná již věková kategorie, které jsou Hunger Games určeny, ale i tak není mezi mnou a 16 letými teenagery takový rozdíl. Želbohu je však tento rozdíl dostatečný na to, abych musel v 30minutových intervalech přemáhat nutkání stisknout cmd+q a celou tu příšernost ukončit. Nevím, jak moc se film drží knihy, na její přečtení se po tomto zážitku nijak nechystám, nicméně pokud mohu děj filmu soudit, tak je skutečně hloupý. Jsem prostě ochotný snáze přijmout robota, který přicestuje z budoucnosti, aby zabil Johna Connora, než futuristický pseudo-autoritářsky tyranský režim který jednou za čas vylosuje bandu děcek, aby si hráli na gladiátory v krčském lese. Výběr hlavních postav tomu v mých očích už jen nasadil korunu. Jennifer Lawrence jsem jednoduše nevěřil, že střílí líp jak Legolas v nejlepších letech, a Josh Hutcherson jako "nehezký" outsider je k spíš k smíchu. Kdyby to aspoň mělo pořádnou akci..! Na thriller málo hluboké, na akci rozvleklé a na dobrodružný příliš ploché. Váhal jsem mezi 1*-2**, a jen pro Woodyho Harrelsona dávám 2**. ()

chaotic

Bylo to stupidní, ale má to potenciál, slušný potenciál, potenciál, díky kterému rozhodně utratím 2 hodiny svého života, abych viděl co a jak se změnilo v pokračování. ()

Mandalorian

Film jenž přes své prvotně nabubřelé jméno nakonec ztapadne do šedého průměru průměrnosti. Nebudete mít totiž pravděpodobně jediný důvod, podívat se na něj znova.. Výborný komentář - Pilda17 ()

Twilight sága se vrací

Twilight sága se vrací

20.04.2023

Jak to vypadá s prequelem Hunger Games?

Jak to vypadá s prequelem Hunger Games?

08.08.2021

Studio Lionsgate čerstvě oznámilo, že očekávaný prequel k jejich hitové sérii Hunger Games se začne točit už v příštím roce. Do kin by pak měl dorazit buď v roce 2023, nebo zkraje roku 2024. Film… (více)

Hunger Games dostanou prequel

Hunger Games dostanou prequel