poster

Assassin’s Creed

 • Velká Británie

  Assassin's Creed

 • Francie

  Assassin's Creed

 • Hong Kong

  刺客教條

 • USA

  Assassin's Creed

 • Tchaj-wan

  刺客教條

 • Austrálie

  Assassin's Creed

 • Nový Zéland

  Assassin's Creed

Fantasy / Sci-Fi / Dobrodružný / Akční

Velká Británie / Francie / Hong Kong / USA / Tchaj-wan / Malta, 2016, 115 min

Externí recenze k filmu (20)

 • AVmania.cz (Marek Čech) ***

  "Režisér se v Assassin's Creed snaží zkombinovat shakespearovské drama s Matrixem, Indiana Jonesem a konspiracemi Dana Browna. Vážnost s béčkovostí. Mnohým proto bude jeho film připadat překombinovaný, zmatený, nepřicházející s tím, co sliboval v trailerech." (více)

 • Blogspot.cz (František Matuška) ****

  "Příběh je obstojný a bere si to nejlepší z počítačové předlohy. Herecké obsazení není špatné, ale určitě se nejedná o tip filmu, v němž musíme vidět excelentní herecké výkony. Inspirace dějem první hry je zřejmá, ale je doplněna o pár nápadů, které assassínskému univerzu rozhodně neublíží. Sečtěno…" (více)

 • Bonusweb.idnes.cz (Emanuel Svoboda) ****

  "Pokud se předem připravíte na to, že je to velmi volná adaptace originálu, můžete se bavit. Je to zajímavý film, který přináší depresi a nihilismus ze zase jiného pohledu. Masám se úplně nezavděčí a případné pokračování je ve hvězdách. Snímek s rozpočtem 125 milionů amerických dolarů dosud vydělal…" (více)

 • Comicbox.eu ***

  "Snímok Assassin’s Creed je jednou z ďalších nepodarených filmových adaptácií hernej série, ktorý sa nestane spasiteľom v tejto kategórii. Jeho potenciál ostal nevyužitý, a pokiaľ nie ste príliš nároční, tak film môžete považovať za relatívne dobrý, čím naznačujem, že návšteva kina v prípade…" (více)

 • Comixzone.cz **

  "Pro člověka, jenž nepropadl herní sérii, to bude pravděpodobně místy pokulhávající blockbuster, který nenadchne ani neurazí. Avšak dovolím si tvrdit, že pro někoho, kdo strávil hodiny pobíháním po slunné Itálii a recitováním ‚Requiescat in pace‘ umírajícím hlavounům, to bude hlavně zklamání." (více)

 • ČervenýKoberec.cz (Eliška Bartlová) ***

  "Assassin’s Creed byl bezesporu velmi očekávaným filmem nespočtu hráčů a těšili se na něho i ti, kteří se do války mezi asasíny a templáři nikdy nezapojili. Výsledek není vyloženě špatný, ale že by se nad ním dalo zatleskat, to se rozhodně říci nedá. Stejně jako střídání časových linií, mění se i…" (více)

 • EuroZprávy.cz (Jakub Laxar) **

  "Počítáte-li se mezi věrné příznivce Ezia, Altaïra a jejich bratří ve zbrani, nejspíš se touto recenzí stejně nebudete řídit a půjdete podpořit jeho tvůrce nákupem vstupenky. A pravděpodobně uděláte dobře, protože s výpomocí kontextu, nostalgie a prostého fanouškovského nadšení přehlédnete mnoho…" (více)

 • FandimeFilmu.cz (Michal Janoušek) ***

  "Assassin’s Creed měl v rukávu silné jméno značky, atraktivní předlohu a zajímavé herce. S pozitivní vyhlídkou z toho mohl vylézt jeden z lepších filmů podle videoher. Bohužel, krom několika slušných akčních scén a pár náznaků dobové atmosféry jsme se nedočkali ničeho zajímavého." (více)

 • Filmpress.sk (Martin Černický)

  "Justin Kurtzel je nepochybne kvalitný režisér a fanúšikov série dokáže potešiť aj vhodne využívanými videohernými prvkami. Vydarené sú aj plynulé prechody medzi oboma dobami, či orlie kamerové nálety. Z každého filmového poĺíčka je cítiť, že na tomto projekte pracovali ľudia, ktorí naozaj chceli…" (více)

 • Filmspot.cz (Jan Varga) ***

  "Film rozhodně skvěle pracuje se symboly, s motivy převzatými z původní série her i s videoherní tematikou obecně a je na něm znát, že byl natáčen s péčí, a že na něm Kurzelovi dost záleželo. Dotyčný se v něm dokonce dopustil řady sympaticky odvážných rozhodnutí (dialogy z dobového Španělska byly…" (více)

 • Generace21.cz (Kristina Roháčková) ***

  "Asasínští parkouristi se nezapíší do kinematografie jako kdovíjak přelomový snímek, to však neznamená, že nemají divákům co nabídnout - i kdyby to měly být jen krátké exkurze do doby inkvizice, meziřádových bojů a španělštiny Fassbenderova alterega." (více)

 • Gorilla.cz (Tomáš Poštulka) **

  "Další z letošních bolestných velkofilmových zklamání. Oproti takovému Sebevražednému oddílu bolí ještě víc, protože z každého políčka člověk cítí potenciál látky, který měl být při daném tvůrčím týmu do mrtě využit. Výsledek ale klopýtá prakticky ve všech směrech, protože se tady nedaří jednak…" (více)

 • Kameraalitera.cz (Jiří Valášek) *****

  "Vlastně je až podivující, jak na tomto jednoduchém principu, prostém jakékoliv plasticity hrdinů, či vypravěčských fines s dějem, kde by se měly dávkovat informace a s nimi spojené napětí nějak méně mechanicky, snímek vydrží fungovat celé dvě hodiny. I kdyby se v závěru ukázalo, že se to celé zdálo…" (více)

 • LaCultura.cz (Petr Vít)

  "Čím déle se snažím proniknout do všeho, co s tímto filmem souvisí, tím víc mám pocit, že bych ho chtěl vidět ještě jednou. Tuším, že bych z něj mohl mít mnohem víc než poprvé. Takže – tak špatné, jak se mi po prvním dojmu zdálo, to určitě nebylo. Rozhodně v něm nenarazíte na nic laciného nebo…" (více)

 • MovieScreen.cz (Marek Koutesh) **

  "Zápletka je přehnaná a v mnoha ohledech nesmyslná, ale určitě byla možnost, jak jí vnuknout jistý řád. Assassin’s Creed právě v tomto mimořádně zásadním bodě selhává. Rozkrýt obrovskou zmatečnost vyprávění vyžaduje trpělivost a stejně jako v případě samotného filmu to bohužel není moc vtipná…" (více)

 • MovieZone.cz (Matěj Svoboda) **

  "A kdo hru nezná? Ten dostane příběh, který nedává na první ani druhý pohled moc smysl, bere se vážněji než prvňák, co si jde pro pololetní vysvědčení, nevypadá moc zajímavě a hlavně extrémně nudí. Před pár lety kolovala historka o tom, že Lars Von Trier by rád natočil bondovku, v níž by se rád…" (více)

 • NaFilmu.cz (Daniel Birgus) ****

  "Celkově je Assassin’s Creed zajímavý počin, který vyniká nad konkurencí v podobně herních adaptací. Ovšem k dokonalosti mu přece jen něco chybí." (více)

 • Okodivaka.cz (Lukáš Plaček) ***

  "Justin Kurzel natočil bohužel další nepříliš přesvědčivý pokus převést videoherní titul na filmové plátno. Assassin's Creed sice vypadá skvěle (poctivá filmařina, slušná kamera a praktické efekty dělají svoje), ovšem nezvládá s čistým štítem odvyprávět svůj příběh tak, aby dával smysl. Nával…" (více)

 • Týden.cz (David Lancz)

  "Klišé o promarněných šancích se v případě filmů používá tak často, až skoro ztratilo smysl, u Assassin's Creed je ale rozhodně na místě. Když nic jiného, mohl z toho být průměrný akční biják. Místo toho se Kurzel pokusil vydat antimainstreamovou cestou filozofující počítačové hry - a zákonitě musel…" (více)

 • Vecnykritik.cz ***

  "Revoluce se nekoná. Assassin’s Creed je sice docela fajn podívaná, ale nezanechá ve Vás větší dojem či nadšení. Prachobyčejný film, který se bojí šlápnout vedle a padá na hubu kvůli chybám, které už předtím učinily hry." (více)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace