poster

Pach krve 4: Krvavý počátek

 • Česko

  Pach krve: Krvavý počátek

 • USA

  Wrong Turn 4

 • USA

  Wrong Turn 4: Bloody Beginnings

 • Německo

  Wrong Turn 4: Bloody Beginnings

 • Slovensko

  Pach krvi 4: Krvavý počiatok

Horor / Thriller

USA / Německo, 2011, 87 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • maseer2
  *

  ty dva obrovské kiksy (jo, bylo jich tam víc, ale tyhle mě nejvíc praštily do očí), co scénáristé předvedli v závěrečné zhruba půlhodince filmu, jsou prostě neodpustitelné.. opravdu upřímně jsem se při nich smál.. přitom do té doby to bylo s vypnutým mozkem možná i na 3 hvězdy.. když se nad tím ale zpětně zamýšlím, tak to celé bylo neskutečně laciné, debilní a ještě jednou debilní.. zvlášť neustálé ječení všech postav v situacích, kdy dávat o sobě vědět hlasitým řevem na všechny strany, je to nejhorší, co mohou dělat, je známkou vyspělosti celého filmu.. korunu tomu všemu pak nasadí věta "ztratila jsem pohrabáč, musím se vrátit a najít ho, je to dobrá zbraň, potřebujeme ho" jedné z hrdinek ve chvíli, kdy se jim konečně naskytne šance utéci.. bojově zmalované ksichty hlavních hrdinek v závěru jsou pak už jen krásnou sladkoironickou tečkou za celým tímhle představením.. jo a ještě něco - když už tam bylo tolik pěkných bab, chtělo to pořádný kozy..(26.10.2011)

 • matestlust
  ****

  Jedno účelovej kousek, který rozhodně nedělá hanbu celé sérii, naopak bych si troufnul říct, že po prvním díle zatím nejlepší. Stejně jako u ostatních zde jde především o strach, hektolitry krve a hodně masitý gore. U čtyřky je od každého ve velkém, tudíž jsem spokojený. Parta dementů je teda o něco horší, než bývávala, ale o to nápaditější killingy tam tihle bráškové provádějí. Nečekal jsem nic, dostal jsem v celku dost. 3,5 *(6.11.2012)

 • teutates
  odpad!

  Dané hodnocení mě nutí zamyslet se, ale opravdu se zamyslet, protože takový odpad jako tady toto tu už dávno nebyl. Už uvodní řeči stylu zde ty "děti" mají největší intelegenci, protože jeden si snědl 2 prsty, další vyjebal oko... no pááááni, dnes neusnu, to vážně? Tohle bylo to skvělé? Kde tři sourozenci utečou a obrátí celou "nemocnici" vzhůru nohama, opravdu? Kdo mi tady to kurva vysvětlí... když mne chtěl dneska a to v neděli někdo nasrat, tak se mu to povedlo, protože jsem ztratil celých 94 min. života a to bez legrace! Opět tu vidím komenty tady těch hororových pseudointelektuálů, kteří jsou jak jinak ve své kůži a proč, protože to prý bylo "božííí"? Masové fondue, mučení, kvantum krve, brutalita, normalně se bojím vzít jejich jména do huby, ehm... Livingdead (sorry nejde mi caps lock), ricci.s a spol. To, že to je tak absurdní, lacinné a o ničem nikoho nesere, hlavne že se tam sekaji ruce nohy, hlava nehlava. Klasický Wrong Turn, ten prvni hoši byl nanajvýš podařený, les jsem neviděl skoro měsíc, ale tady tohle bylo neskutečně hrozné. Normálně se děsím jít ven, když vidím, kolik gayů tudy tady běháááá. 0,1/10(23.10.2011)

 • mil@n.fanatik
  ****

  Ještě teď mě mrazí, jak stvůry vykuchávají mladé lidi a u toho se depresivně, hloupě smějí.. Být v kůži jedním z "normálních" lidí v tom hrozném, strašidelném blázinci tak se poseru. Jen, jak bych zjistil, jakou měla ta budova historii tak mizím...aaa. Film asi průměrný, ale mě rozhodně nezklamal, ba naopak.. O proti wrong turn 2, ne trojce, ta se mi líbila příjemné překvapení.. Když to porovnám s nevratným osudem, ve kterém se všechno opakuje a už mě tam nemůže nic překvapit a ani taky nepřekvapí, tomu tady tak není a jsem pro další díl(y):-)) 60%(4.2.2012)

 • Adam Bernau
  *

  Už podruhé se mé zvrhlé nízké pudy nechaly zlákat Verbalovým komentářem k filmu, který se nachází zcela mimo můj obzor. A v obou případech se s plenkovým guru shoduji v hodnocení. Poprvé to byl kulturní šok a pět hvězdiček pro Studenou rybu, nyní jedna chudinka pro kravinu tak nehoráznou, že snad musí odbourat i fanoušky žánru. Moje hvězdička je ale zářivější než Verbalova. Zde jsou důvody (se spoilery): Především celý úvod filmu, který, odhlédnu-li od vší už zde vládnoucí stupidity, trapného dialogu a bezostyšně upřímné prvoplánovosti, je vcelku dosti působivě vystavěn. Lidské zrůdy v medicínském kriminále, osvobození, vzpoura podlidskosti, chaos, rozvrat, revoluce, tanec svobody, při němž náhle nevím, s kým jako člověk sympatizovat (motiv, s nímž pracuje Švankmajer v Šílení). K tomu oblíbené klišé v postavě krásné doktorky, která se chce nebožákům věnovat, klišé, se kterým revoluce naloží podle svého a doktorka, podrobena sama léčbě, elegantně odchází ze scény dřív, než si stačila vyžádat jejich karty (její poslední souvislá věta: „mohu vám pomoci!“). Se satrapou sanatoria je naloženo anticko-orientálním způsobem hodným jeho postavení. A teprve po těchto událostech titulky oznamují, že začíná film. Bezprostředně následuje („po 27 letech“) příjemná pornoscéna hezkých mladých lidí, která ve své uzavřenosti vyvolává dojem, že po oněch 27 letech konečně zvítězil komunismus, lidstvo se věnuje užitečným činnostem a všechno patří všem. Ale už ve chvíli, kdy kamarádka otevře dveře a rozvine se dialog, začíná to jít s celým filmem z velmi strmého kopce, kterýžto směr se už nezmění. Během toho dlouhého sešupu ještě mělo nějakou váhu: když parta vjíždí do sálu na invalidních vozících, čímž dochází k nereflektovanému „sblížení“ obou společenských poddruhů; vůbec, dokud nedojde ke střetu, je zajímavé dívat se na tu dvojpólovost; dále chytání se stébla „třeba se o něco řízl“; potom hezké finále křehké blondýnky, jakož i odkopnutí její hlavy jejím chlapcem při zděšeném úprku; podobenství politické situace západní civilizace, když ve chvíli, kdy žrouti uřezávají z živého člověka kusy masa, skupina dává hlasovat. No a vynikající poslední minuta blbého filmu: klišé klišé klišé šmik!, let vzduchem, náklaďák. A divák ví, že někde v lese sedí pod stromem nejlepší lyžařka. Co se mi ale z celého filmu líbilo nejvíc, je pohyb, s nímž jeden ze z cely se dostavších virginských bratrů udeří do červeného tlačítka otvírajícího všechny cely. Jaká pomalost bezstarostné moci, jaká nespěchavost, s níž celá trojice s obdivuhodnou samozřejmostí dospěje od vlastního osvobození k tomuto historickému okamžiku. Jaké suverénní gesto jakoby mimochodem provedeného jediného úkonu ruky kráčejícího!(6.11.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace