Pach krve 4: Krvavý počátek

Pach krvi 4: Krvavý počiatok

Horor / Thriller

USA / Německo, 2011, 87 min

• iamek

Na první dva díly to nemá ani náhodou, ale aspoň to je lepší než tragický třetí díl. Film začíná jako každý slasher. Parta nádherných holek se svýma klukama jedou na chatu, uvíznou, nemají signál a prostě řeší klasické hororové klišé problémy. Vraždy byly krásně brutální a zábavné. Hlavně scéna kde dozorce byl uvázán za všechny končetiny ke dveřím byla paráda. Bohužel v žánru slasher jsem neviděl nic pořádného pár měsíců a Pach krve 4 to bohužel nezměnil. Tenhle žánr je asi už mrtvej.(10.11.2011)

• Faustka

Spolek vyjebaných čurin a namachrovaných blbečků vyfasují pořádnou porcovačku; a že se v týhle sračce ocitli není při jejich intelektu nic divnýho. Oproti tomu bráškové z Votlemova nejsou žádný hezouni, ale v dýni jim to šrotuje na plný otáčky - jenže hledat v tomhle logiku je těžší, než si zauzlovat střevo v prdeli. Jen Danielův švédský stůl neměl chybu.(28.1.2012)

,,Máte 5 minut, králící!" A divák má hodinu a půl, než budou králící zmasakrováni. Úplná katastrofa to není, ale na jedno podívání dostačující. Hlavní postavy se chovají standardně debilně, aby jich pak divákovi nebylo líto. Krom oblíbených klišé - rozdělme se, ať nás snadněji dostanou - si autoři smlsli i na hloupé blondýně - kdo kdy viděl rozdělat oheň pod zasněženým stromem... Škoda nevyužitého začátku, kdy vzpoura bláznů od dob E.A.Poa není nic nového, ale šílení za doprovodu valčíku nabízelo netušené scénky a gagy. Popravou asi vzdávali tvůrci hold sérii SAW. Nejvíce přitažené za vlasy bylo ovládání techniky trojicí retardů (to bych rád viděl naživo), kteří při společném běhu evokovali Texaský masakr... Celé to kanibalské honění a řádění bylo nakonec za vlasy opravdu přitaženo, což se mi jevilo jako nejvtipnější a nejlepší z celého filmu. Jelikož se jednalo o počátek, nemůže snad nikdo ani jiný konec čekat...(5.3.2012)

• teutates

Dané hodnocení mě nutí zamyslet se, ale opravdu se zamyslet, protože takový odpad jako tady toto tu už dávno nebyl. Už uvodní řeči stylu zde ty "děti" mají největší intelegenci, protože jeden si snědl 2 prsty, další vyjebal oko... no pááááni, dnes neusnu, to vážně? Tohle bylo to skvělé? Kde tři sourozenci utečou a obrátí celou "nemocnici" vzhůru nohama, opravdu? Kdo mi tady to kurva vysvětlí... když mne chtěl dneska a to v neděli někdo nasrat, tak se mu to povedlo, protože jsem ztratil celých 94 min. života a to bez legrace! Opět tu vidím komenty tady těch hororových pseudointelektuálů, kteří jsou jak jinak ve své kůži a proč, protože to prý bylo "božííí"? Masové fondue, mučení, kvantum krve, brutalita, normalně se bojím vzít jejich jména do huby, ehm... Livingdead (sorry nejde mi caps lock), ricci.s a spol. To, že to je tak absurdní, lacinné a o ničem nikoho nesere, hlavne že se tam sekaji ruce nohy, hlava nehlava. Klasický Wrong Turn, ten prvni hoši byl nanajvýš podařený, les jsem neviděl skoro měsíc, ale tady tohle bylo neskutečně hrozné. Normálně se děsím jít ven, když vidím, kolik gayů tudy tady běháááá. 0,1/10(23.10.2011)

Nemám příliš v oblibě prequely, ale v případě zdegenerovaných, kanibalistických lesních skřetů mě zajímalo, jak to celé začalo. Vyvážený mix subžánrů slasher a torture porn s nezbytným cynickým nadhledem realizoval proklínaný Declan O´Brien, ale nutno však podotknout, že se od minule dost režijně zlepšil a naservíroval opravdu krvavou jízdu, kdy sice ne ve všech záběrech je gore špičkové, a občas lze rozpoznat umělou figurínu nahrazující zdecimované oběti, ale má to říz. Vše začíná úvodní sekvencí v sanatoriu, kde lidem nebezpeční skřeti jsou drženi pod zámkem, ale netrvá to dlouho a šup...jaký byl personál. Pak se v ději přesuneme až do roku 2003, kdy do toho samého sanatoria zavítá skupinka mladých lidí na sněžných skútrech, kteří se sem na noc přišli schovat před mrazem a blížící se sněžnou bouří, ale netušili, že objekt není tak opuštěný, jak se jeví. A pak už to znáte. Oběti hynou brutálním stylem, krev cáká na všechny světové strany, kluci a holky piští, ječí a umírají. Casting nezahálel, a hlavně holky opravdu vypadají k světu a je jich celá pestrá škála - od pohledné brunetky Jennifer Pudavick přes blondýnu, která nesmí chybět až po asiatku s černoškou, ale pánové pozor, dvě posledně jmenované hrají lesby. Asi největší výhrady mám k maskám skřetů, které nebyly propracované, jako v předchozích dílech, a neměly daleko do laciných masek zakoupených někde v krámu na Halloween party. A pak trochu vadil pomalý rozjezd, takové ty povinné "teen" bla bla kecy před masakrem, ke kterému došlo až od 40. minuty. Jinak příznivci série musí být spokojeni, protože tvůrci slibovali zlepšení a pořádná brutální porcička se opravdu dostavila. Ode mě má ta porcička 90%.(17.11.2011)