Scary Movie: Děsnej biják

Scary Movie

Strašné kino

Komedie / Horor / Mysteriózní

USA, 2000, 85 min

První zhlédnutí na lyžáku v 7. třídě ZŠ stálo opravdu za to a všichni jsme se velmi pobavili. Postupem času film ztratil na atraktivitě, ale i tak je to velmi slušná parodie. Nicméně nostalgie je nostalgie, takže za 4. 70%(23.12.2007)

Scary Movie je asi jedna z nejlepších parodii novější doby, spousta, ale spousta odkazu na hollywoodské filmy a teen horory, Vřískot, Tajemství Loňského Léta... Další díly už jdou dolů, dvojka je u mě jen trošku za jedničkou, ale 3 a 4 už je horší, asi nadobro Scary Movie skončilo, teď se můžeme jen tešit na Děsné dojáky a Velké bijáky…Shorty rulezz(21.1.2008)

Pod filmom je podpísaných 6 scenáristov a na výsledku je to jednoznačne poznať. Nad niektorými vtipmi sa nepousmeje ani len nadpriemerne inteligentný prvák základnej školy, niektoré sú ale tak trefné a zábavné, až to vyzerá, ako by sem ani nepatrili a dostali sa sem omylom z nejakej inej a podstatne inteligentnejšej paródie. Bohužiaľ, nechutné a nevkusné útoky na bránice priblblého amerického publika dokážu pokaziť dobrý dojem a divákovi zostáva len za hip-hopového rytmu záverečných titulkov premýšľať, ktorý z klanu Wayansovcov by zaslúžil vykastrovať...(22.1.2005)

Naprosto brutalni (a jedna z nejlepsich) parodie, ktera je sice vsechno mozny, jen ne inteligentni, ale presto pobavi. Misty zacina bejt humor docela nechutnej, ale presto se to jeste drzi v prijatelnejch mezich. Navic diky prijatelne delce, sviznemu deji, dobre hudbe a dobre zvolenejm hercum to fakt nenudi. A plus je taky to, ze se na film da divat porad znovu a znovu a stejne se vzdy pobavim. Jednoznacne nejlepsi pisnicka byla rap pana Zabijaka (vykucham vas ...). Mozna bych dal i 5*, protoze takle sem se dlouho nenasmal (sledovat ty sparodovany horory je fakt zabava) a par vtipu je naprosto dokonalejch, ale precejen to je proste strasna uchylarna a druhej dil se mi libil malinko vic.(7.8.2005)

rozpočet : $19 million tržby celosvetovo : $278,019,771(14.1.2007)

• - Již zesnulá herečka Aaliyah celým jménem Aaliyah Dana Haughton měla původně hrát postavu Brandy, roli ale odmítla. (Stocki)

• - Scénář vznikl kombinací dvou scénářů k nezrealizovaným filmům. (lubos111)

• - Scary Movie byl pracovní název filmu Vřískot a také je tento film zde nejvíce parodován. (Stocki)