Scary Movie: Děsnej biják

Strašné kino

Komedie / Horor / Mysteriózní

USA, 2000, 85 min

• J*A*S*M

Několika slušnými fóry se to drží uschlé větvičky rostoucí z útesu nad úplným dnem filmového humoru.(14.7.2011)

Nevim co proti tomu mate, ja se u toho docela bavil.(23.9.2003)

Nemám ráda parodie, ale čas od času se najde nějaká, která i když 90% lidí příjde stejně trapná jako ostatní, mě příjde jako jedna z malinka skvělá .. a tohle je ten případ. Pamatuji na ty časy, kdy jsem si v té době s nej. kamarádkou pořád pouštěla některé scény, každý den .. a pořád jsem se smály až jsme brečely, byly jsme sice puberťačky jak hrom, ale díky zážitkům, které mě s tímhle filmem pojí, pro mě bude dokonale vtipnou podívanou vždycky! I teď, když si vybavím scénu třeba na kozultaci s tělocvikářkou (tělocvikářem?) .. chce se mi smát a křičet .. :)(13.6.2006)

• Pohrobek

Parodie, u které se zasměje každý. Někdo by se snad mohl i bavit po celý film a několik intelektuálů (Myslím si, že spíše výjimek) bude jenom nadávat. Ale přesto asi nikdo neodejde od rozkoukaného filmu. Přiznávám, že poměrně mnohokrát jsem se zasmál anebo alespoň pousmál, což bylo ovšem vydatně sráženo přemírou trapných nechutností, které však také měly svůj účel, a to aby vytvářely ten nejprotikladnější protipól vážně míněným scénám z jiných, často i odpadovějších filmů. Jestli šlo jen o udržení diváka před plátnem, případně obrazovkou, film byl rozhodně úspěšný a naplnil většinu toho, co se od něj očekávalo, znovu bych se na něj ale v žádném případě nepodíval.(23.10.2004)

Pod filmom je podpísaných 6 scenáristov a na výsledku je to jednoznačne poznať. Nad niektorými vtipmi sa nepousmeje ani len nadpriemerne inteligentný prvák základnej školy, niektoré sú ale tak trefné a zábavné, až to vyzerá, ako by sem ani nepatrili a dostali sa sem omylom z nejakej inej a podstatne inteligentnejšej paródie. Bohužiaľ, nechutné a nevkusné útoky na bránice priblblého amerického publika dokážu pokaziť dobrý dojem a divákovi zostáva len za hip-hopového rytmu záverečných titulkov premýšľať, ktorý z klanu Wayansovcov by zaslúžil vykastrovať...(22.1.2005)