Scary Movie: Děsnej biják

Scary Movie

Strašné kino

Komedie / Horor / Mysteriózní

USA, 2000, 85 min

Do poslední vraždy vychytaný Vřískot i veškerá loňská léta a díky koření typu Dawsonova okna opravdu povedená parodie. Přepálených gagů je sice moc a tahají tak celou sympatickou zblázněnost k průměru, ale několik legendárních scén z hlavy dostat vážně nejde.(25.1.2006)

Parodie na filmové a seriálové hity. Dost jsem se bavil a určitě nejlepší z téhle série. Jen tak dál. Co jééé? ( Hodnocení: 6/10 )(20.4.2012)

Pod filmom je podpísaných 6 scenáristov a na výsledku je to jednoznačne poznať. Nad niektorými vtipmi sa nepousmeje ani len nadpriemerne inteligentný prvák základnej školy, niektoré sú ale tak trefné a zábavné, až to vyzerá, ako by sem ani nepatrili a dostali sa sem omylom z nejakej inej a podstatne inteligentnejšej paródie. Bohužiaľ, nechutné a nevkusné útoky na bránice priblblého amerického publika dokážu pokaziť dobrý dojem a divákovi zostáva len za hip-hopového rytmu záverečných titulkov premýšľať, ktorý z klanu Wayansovcov by zaslúžil vykastrovať...(22.1.2005)

• choze

Zhulený a nadržený otrocký spletenec zparodovaných scén z jiných filmů, kde na každý z těch pěti dobrých fórků (Vymítač ďábla, Dawson, rasistické vtípky...) připadá dalších 20 až 30 buď pubertálně trapných, ultratrapných nebo nejtrapnějších v historii kinematografie (obzvlášť mě serou neustálé narážky nato, že jde o film). Stejného vzorce se pak drží i všechna pokračování. Přiznávám, že ve své době se mi to nemálo líbilo, dnes se zato hluboce stydím.(3.11.2005)

Nemám ráda parodie, ale čas od času se najde nějaká, která i když 90% lidí příjde stejně trapná jako ostatní, mě příjde jako jedna z malinka skvělá .. a tohle je ten případ. Pamatuji na ty časy, kdy jsem si v té době s nej. kamarádkou pořád pouštěla některé scény, každý den .. a pořád jsem se smály až jsme brečely, byly jsme sice puberťačky jak hrom, ale díky zážitkům, které mě s tímhle filmem pojí, pro mě bude dokonale vtipnou podívanou vždycky! I teď, když si vybavím scénu třeba na kozultaci s tělocvikářkou (tělocvikářem?) .. chce se mi smát a křičet .. :)(13.6.2006)

• - Jennifer Coolidge byla nabídnuta role slečny Mannové, roli odmítnula (Stocki)

• - Postava Buffy Gilmore, kterou hraje Shannon Elizabeth je založena na charakteru postavy, kterou hrála Sarah Michelle Gellar ve filmu Tajemství loňského léta a jméno Buffy je vzato ze stejnojmenného seriálu, kde Sarah hrála hlavní roli Buffy. (Stocki)

• - Pracovní názvy filmu: "Last Summer I Screamed Because Halloween Fell On Friday The 13th" a druhý "Scream If You Know What I Did Last Halloween". (Stocki)