Scary Movie: Děsnej biják

• USA Scary Movie (více)

Zabiják v masce sleduje Cindy i její přátele. Má něco společného s tajemstvím loňského léta? Cindy a parta jejích nic netušících přátel se musí mít na pozoru... (SPI Film)

Nin

Po letech znovu zhlídnuto. Čekal jsem, že se mi to bude líbit méně než, když mi bylo 12 let... a taky že jo. Ale žádná katastrofa to není. Dost to odcejpá, mělo to slušnou produkci, takže to nepůsobí ani dnes lacině a věrně to napodobuje devadesátkový horory. Vtipy jsou šíleně puberťácký, ale trapně mi u filmu nebylo a pár džouků se hodně povedlo (některé se mimochodem ztratily v českém překladu). Celkově pohodová parodie. (6/10) ()

Kusko.t2

Film bol ovplyvnený nápadom Wesa Cravena, ktorý si vo svojom samoparodickom horore SCREAM, urobil srandu z hororu ako takého. Obidva tieto filmy hodnotím vcelku rovnako, avšak jedná sa o dosť rozdielne poňatie hororovej zábavy. Vo filme Scream je zábava vystavaná inteligentne, precízne a nie každému dôjde, vo filme Scary Movie stavili na šialenú paródiu, jednoduchý humor, grimasy a uletenosť. Mám rád obidva druhy humoru a pri filme Scary Movie som sa výborne pobavil, zaspomínal, preto 4*. Aj úchylnejšie šialený humor je humor. Síce nie všetko vyšlo a pôsobilo zábavne, ale väčšina áno. Výborné hlášky!!! ()

petaspur

Tajemná postava v tmavé kápi se líně plouží městem, se střídavými úspěchy likviduje členy Spolku mladých zabedněnců, občas šťourne nožíkem do silikonů Carmen Electry a až začnu pravidelně užívat psychotropní látky, tak přidám i pátou hvězdičku. ()

salahadin

Bojte se, lidé dobří, přichází lavina nekorektně ujetých a nablblých parodií s názvem Scary Movie a měnící se číslovkou za názvem. Tato série paroduje tak, že spoustu soudobých kinomegahitů prostě ztrapní a to je vše. Říkáte si, že tohle umí kdekdo? Máte pravdu. Ale pár těch malých bezzvýznamných plusů by se našlo. U Shortyho jsem se fakt zasmál, ale hodně, proto níž s hodnocením nejdu. Je to sice blbost jak noha, ale docela zábavná a roztomilá, i když někdy teenegrovsky nesmyslně nechutná. Wayans se držel ještě na uzdě a nabídl několik galakticky povedených vtípků. Dokonce i konec to mělo originální :) A nejlepší hláška v dějinách Scary Movie: "Run, bitch! Ruuuuuuuuuuuuun!!!!" ()

Cappuccino

Postupom času zisťujem, že niektoré komédie (alebo resp. filmy celkovo), ktoré som kedysi miloval a smial sa na nich, mi teraz prídu tak trochu.. tupé? Áno, to bude to správne slovo. Každopádne pár scénok za spomienku stojí, ale celkovo sa mi príliš zábavy nedostalo. ()

2-Xtreme

Tvorcovia sa snažili, aby bol film po celý čas vtipný. Aj keď nebola práve žiadna parodujúca scéna, vždy som sa dokázal zasmiať. Hlavným aspektom je tá totálna jednoduchosť. Vtipy sú miestami blbé či trápne, ale veď o to ide. Toto nie je komédia, toto je paródia a tým pádom je aj humor trochu iný. Je bláznivejší a totálne uletený. Plno gagov, skoro bezduché rozhovory jednotlivých postav, ale stále sa je na čom zasmiať. Ak by sme film brali vážne(čo určite niektorý robia) tak by sme ho rovno mohli spláchnuť. Proste v klasickom filme by som niečo takéto nevydržal, ale ak to berieme tak ako máme, ako paródiu nemôže sa stať, že sa nezasmejem a namiesto toho len pokrútim hlavou. Tí čo sa nezasmejú a považujú tento film za odpad, nemajú v sebe ani kúsok humoru. Proste taký ľudia by namiesto kritizovania vôbec nemali pozerať takéto filmy. Napríklad ja, keby som to mal hodnotiť seriózne dám tomu nejakých 55%, ale keďže som taký istý blázon ako Wayansovi a žeriem všetky tie horory s kludným svedomím dám 80% aj napriek tomu, že už prešlo pár rôčkov čo som to videl prvý krát. Celá recenzia: TU ()

Vančura

Je to tak strašně blbé, až je to často hodně vtipné, osobně jsem se u toho nasmál dost a dost. Vřískot je podle mě sračka (a Tajemství loňského léta snad ještě větší) , která si o zparodování přímo říkala, a tomuhle filmu se to prostě povedlo. Aby to ale podle mě fungovalo, musí mít člověk v paměti parodované originály, což v kombinaci s některými narážkami na dobové věci podle mě povede k tomu, že tenhle film bude rychle stárnout (už teď mi přijde hodně zaseklý v době svého vzniku) a jeho vtipnost se bude vytrácet (byť je samozřejmě možné, že něco je vtipné samo o sobě, i když člověk nezná originál). Btw. Carmen Electra je zde naprosto oslňující. ()

Legas

Vcelku dobře paraduje všechny Vřískoty a Tajemství loňského léta. Některé fórky jsou výtečné, ale takových je tu málo. Spíš se jedná o přiblblejší rádoby vtípky. Některé z nich jsou i docela nechutné. Čekal jsem horší zážitek, ale dvojku vidět nemusím. ()

IQ Tiqe

Postaveno na trapnosti a přehánění, takže z mého pohledu je Scary Movie pěkná kravina. Ale na druhou stranu některé scény mě pobavily a koneckonců i děj měl svým způsbem hlavu a patu. ()

Sonnery

Proč bych měl kurva dávát komediím nízký hodnocení? Protože to není umělecky vytříbený? To muj účes taky není a babám je to jedno. Sakra, já se bavil ()

LION-MR.T

Když jsem to viděl poprvý,tak jsem fakt řezal. Na parodii je to hodně vtipný a né trapný jako ostaní díly. Je to blbost,ale je to parodie. ()

Anderton

Scary Movie môže dnes slúžiť aj ako materiál na to, čo bolo v komediálnom žánri povolené pred dvoma dekádami a čo by dnes už neprešlo. Neviem, či je to dobre alebo zle, ale na výsledku, že ide o zhusta priemernú komédiu, to nič nemení. Ako to už v mainstreame chodí, občas sa podarí výborný vtip, väčšina je priemerná a niekoľko vyslovene trápnych. Každopádne som ale čakal určite menej. Dnes už obohratá schéma parodovania všetkého možného v jednom celku tu ešte pôsobila celkom svieže, nie vždy to ale vyšlo. ()

Frajer42

Film jsem viděl kdysi dávno hned několikrát, protože se mi velmi líbil. Je zde pár naprosto úžasných scének. Bohužel zbytek tvoří taková cukrová vata bez cukru. Stejně se ale jedná o jeden ze dvou nejlepších dílů série a já v hodnocení pod 3* jít prostě nemohu. ()

stilgar1

Některé parodování je docela trefné a dá se tomu i zasmát, avšak to se dá říci pouze o menšině. Z velké části je to jen trapný pokus. Je však pravdou, že oproti dalším částem je to alespoň trošku sledovatelné. 3/10 ()

boshke

Pakárna to je, o tom žádná. Když se však někde v partě chlastá a chce se pustit naprosto nenáročná komedie, kterou člověk bezproblémově pochopí i v stavu (značně) podnapilém, je Scary Movie koněm, na kterého se vyplatí vsadit... 80% ()

Paramount oznámil řadu nových projektů

Paramount oznámil řadu nových projektů