Kletba z temnot

• USA The Possession (více)

Kletba z temnot vypráví příběh bývalých manželů Clyda (Jeffrey Dean Morgan) a Stephanie (Kyra Sedgwick) a jejich dvou malých dcer. Jednoho dne si mladší dcera Em (Natasha Calis) koupí na bleším trhu tajemnou skříňku. Od té doby se začnou s děvčátkem dít zvláštní věci. Em je skříňkou naprosto posedlá, nosí ji všude s sebou, je nervózní a chová se agresivně. Její matka začíná mít podezření, že skříňka způsobuje u dcery psychické problémy. A po sérii znepokojivých a nevysvětlitelných událostí rodina odhalí pravou příčinu. Zjišťují, že skřínka byla vyrobena pro Dybbuka – zlého démona, který se usadí v těle člověka, který ho ze skříňky osvobodil. A jejich dcera skříňku otevřela… (oficiální text distributora)

KOZEL84 odpad!

No a tak to já na to pudu vědecky,hele.Dcerka pomalu v jalovém věku má trauma z rozvodu rodičů a jako by to bylo málo,ještě si užene tasemnici (poruchy chování,křeče-bodejt' když žere syrové maso).To pak začne prasit a je to s ní na bednu.Rozhodně bych pak nevyloučil i nějakou tu genetiku.Mamka totiž stihne ještě před večeří vyžrat flašku vína a to sou pak,nejen na rentgenu,démoni jedna radost.To tat'ka je chytřejší,nepotřebuje chlast,a protože sme v USA-vypadá to na démona!(By mě celkem zajímalo,jak se ti dva poznali.Mohl by z toho být pěkný film)!A tak si pozve žida,který tomu opravdu nasadí jarmulku.Peklo sebeparodie nabere nejvyšší level.Zatímco dcerce začli léčit tu tasemnici (sme stále v nemocnici),pošahaný tat'ka s nalitou mamkou darují židovi bavoráka,jak to pěkně vyžidil a najdou k sobě opět cestu.Ač v démonech kovaný-řidič je to na piču.Asi jak bývalý přítel zubař s brutální paradentózou (kovářova kobyla...).Čili SHUT UP Muldere!Na tomhle filmu není zajímavého zhola nic,ale jestli chcete vidět jak někdo opravdu,ale opravdu neumí,natočit horor...a takový scénář napíšu taky.Stačí když obšlehnu nějaký jiný.Ubohé!PS:a stím Polskem už mi to je taky jasné,když z tama znají tak max bývalého papeže-čili peklo všude.Ještěže hrajem hokej a máme hezké buchty. ()

rusty09

Krátký, stručný, jasný, dobře vysvětlený, opět dobrej horor, kde hráli děti. Dlouhé čekání se vyplatilo. ()

Wardan

Absolutně průměrný a trochu nudný vymýtačský horor. Sice má pár poměrně bezva nápadů a scén, ale celé je to takové schéma, že to nic nezachrání. Navíc i přes to, že to má pouze 92 minut, to působí neskutečně zdlouhavě. Prospělo by vystřihnou řadu zbytečných scén, aby to mělo trochu větší spád. Jinak herecky v pohodě a režijně ok, i když Ole Bornedal má podle mne na víc. ()

katzo

Ďalší zbytočný film o exorcizme. Celé to bolo zbrklé a unáhlené. Človek sa ani nestihne vžiť do amtosféry a už je všetko vyriešené. Za tú chvílku, čo trvalo vyhnať démona z chúderky Emy, ja s mojou prostatou ani nezačnem šťať. ()

MikeeTheory

Ááá zase jednou exorcismus. Kolik těch filmů na toto téma jsem vlastně viděl? No, hodně. Kletba z temnot určitě ale patří k těm lepším. Přestože nejde o nikterak originální děj nebo o něco, co jsme ještě neviděli, celkově to na mě zafungovalo. Hodně lidí tady zmiňovali předvídatelnost. Já se k tomu úplně nepřikláním, ač se žádné velké překvapení nekoná. Co ale oceňuji, jsou lekavé scény a dětské herecké výkony. Tady si film zaslouží ocenění nejvyšší. V porovnáni s konkurencí (V moci ďábla, Chraň nás od zlého) tomu ale prostě nějaký ten odvážnější scénář a režie chybí. ()

Filec

Asi tak 10 minut pred koncom som si hovoril že faaajn konečne horor kde nikto neumrel a co sa stalo?? Zomrel žid.. ()

Rockerman

Tradičně pozvolný a zdlouhavý, hororový rozjezd sledujeme i tady. Až ve druhé polovině pak přichází to, nač všichni netrpělivě čekáme. "Posedlá" dívka jistě není žádné novum v tomto žánru, ale vše je natočeno moc dobře, takže mi to vůbec nevadí. Musím ale říci, že jsem to čekal ještě o kousek lepší a tak když porovnám zřejmě dva nejlepší horory loňského roku, tak "Sinister" podle mě o kousek poráží tuto "Posedlost". Pro případ úspěchu jsou zde již klasicky pootevřená zadní vrátka pro případný druhý díl. ()

Luk Skywalker

Máme tady vymítání ďábla tentokrát v židovské podobě a samozřejmě podle skutečné události. Jasně, že autoři si nadsadí, ale co se všechno ta holka vyzvracela, to jim nevěřím. Jinak hororové průměrné béčko i s jedním malým přeskokem v závěru a koncem jak z Jumanji (tam navíc ta krabice bubnovala, tady jen mluví). ()

Ben Nevis

Vymítání zlého ducha je tak omleté klišé, že by se stavba filmu dala učit na střední filmařské škole. Nemám však důvod dávat horší hodnocení než 7/10, protože herci hrají kvalitně a na horor možná až luxusně procítěně. Casting holčiček se povedl a efekty s dibbukem taky ujdou. I bez nechutností (polykání můr neplatí) nebo lekaček se dá natočit kvalitní žánrový horor. ()

BOURQUE

Prekvapivo celkom zaujímavý a podarený „mysteriózny“ snímok. Slušný príbeh, ktorý by veľmi dobre zapadal aj do „Supernatural“ na 45 minút! Voľba J. D. Morgana asi nebola náhodou (viac prvá séria seriálu Supernatural). PS: Pozor na malé, staré, drevené krabičky s neznámymi písmenami. Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

MickeyStuma

Řemeslně zvládnutý horor s ohledem na dnešní dobu. Vymítání ďábla se filmařů pořád nějak drží, což je pro mě tak trochu záhada. Nejsou i oni posedlí? Na toto téma už toho bylo natočeno tolik, že snad už nic nového ani vymyslet nejde. Na začátku příběhu se dozvíme, že se tento případ skutečně stal. Nu dobrá. Ale po pravdě, kterou část si kvůli lepší dramatizaci scénárista vylepšil? Že se mohl stát začátek příběhu bych pevně věřil. Otec z rozvedené rodiny si k sobě vezme dvě dcery a všimne si, že stou mladší není něco v pořádku. Začnou se dít podivné věci a on zjistí, že je posedlá ďáblem a snaží se jí pomoci. Ale matka si myslí, že jim otec ubližuje a tak požádá soud o zákaz styků. Ano, jak typické. Děj má vcelku rychlé tempo, což u takového filmu není obvyklé. Vyprávění je však stále srozumitelné a snaží se nesklouznout do patosu. Jedná se o jeden z několika nejlepších hororů poslední doby. ()

merigieren

horor těžko, ono to strach nevyvolává spíš odpor k rukám v krku nebo můrám kamkoliv se podíváte. Jinak jde o příběh jedné holky, která uzme truhlu, otevře ji a začne se cítit divně, čím dál divněji až to všem docvakne a za blikání světel a zvýšeného hlasu dojde k přestěhování ducha do otce a pak do truhly aby byl happy end a na konci si autoři neodpustili jednu zlomyslnost. ()

Shredo

Veľmi zvláštnym spôsobom sú nám prezentované postavy aj dej. Pár skvelých lakačiek, pár skvelých trikov, ale globálne to pôsobí dosť nevierohodne s totálne atypickým ba priam paródioidným záverom, ktorý len potvrdil (ne)kvalitu snímku. ()

Rathalos

Vyborny demonicky horor,kde nechyba atmosfera a napatie,herci su fajn,aj ked zenske obsadenie nie je prave najsympatickejsie,hlavne ta posadnuta,zvuk,hudba i triky v pohode,myslim,ze reziser odviedol velmi dobru pracu...:-) ()

towstit

Nefungujuci scenar mixujuci exorcizmus a horor o duchoch v hlavnej roli - male dievcatko. Zbytocne rodinne hodnoty zakryvaju potencial filmu a tiez vo chvily ked sa zacne nieco diat to naozaj skonci. Inak pre tych ktori nevedia tak mrtvoly v nemocnici su verejne pristupne a kazdy moze prist a v miestnosti s nimi skusat nejaky ten exorcizmus. Ani len tie lakacky nefunguju. Ale inak herci aj hudba dobra. Jew community rulez. ()

barcisz

Další celkem povedený horor,od kterého sem ale čekala víc. Byly tam občas zajímavý scény,ale někdy to zas působilo přehnaně,proto to nevyvolalo nějakou strašidelnou atmosféru. Ale občas mě zamrazilo v zádech a bylo tam i pár lekaček. Halvně bych vyzdvihla přesvědčivý dětský výkon. Hodnotim lehce nad průměrem. ()

Johny M.

Na závěr roku ještě jeden můj hororovej rest a po Sinister určitě to nejlepší za r. 2012. Zdejší milovníci těch příšerně strašidelnejch a děsně originálních Paranormálních aktivit, co už viděli stovky filmů o exorcismu jistě spokojení nebudou, ale ať si.... ()