Sinister

Ellison, autor detektivních románů, objeví na půdě svého domu staré filmové pásy, související se záhadnými vraždami, jež se tu kdysi staly. Pátráním po vrahovi však zkříží cestu celé své rodiny s neznámou nadpřirozenou bytostí a uvrhne ji tak do obrovského nebezpečí. (oficiální text distributora)

Tomes83

Jedna z dalších vykrádaček asijských duchařin! Spíše tu děsili zvukové efekty, než pan BUBÁK! I když se příběh snaží mít originální zápletku, tak postrádá to nejdůležitější u tohoto žánru a to je děsuplná atmosféra! A to jsem chtěl jít na premiéru do kina. ZKLAMÁNÍ. ()

Pavlínka9

Snesu hodně, to ano, ale tohle mi dalo vážně zabrat :D Dobrovolně jsem tento film vypla po 20.minutě se scénou v krabici, jelikož jsem na to neměla :D Teprve až druhý den jsem to opět od začátku zapla a na scénu s krabicí se podívala s psychickou podporou další osoby :D :D Tenhle film je bomba!!! Všechna ta atmosféra, téma, o kterém nic moc nevíte a tímpádem nevíte, co můžete čekat. Autentické záběry z dob vražd a způsoby provedení :D No a co teprve skutečné konce filmů :D :D Bože já se bála :D :D Ale jsem si jistá, že by to celé bylo jinak kdyby hudba nebyla tak báječná a celý film by tak neměl tu úžasnou atmosféru!! Tak skvělou hudbu jsem dlouho neslyšela :) Lekavý momenty na správném místě - scéna se sekačkou - jak si s klidem jede po trávě :D Pohled přímo do očí a zpomalené záběry, ať reality či "jiného" světa. Tenhle film mi dlouho utkví v paměti :) A jsem za to ráda. A hlavně - jsem ráda, za ten konec, jelikož to skončilo tak, jak mělo ;) ()

danoo

Znova jeden z tých hororov, kde postavy nechápu, že si v noci môžu zasvietiť svetlo a inak atmosféra veľmi slušná. ()

ivan bohatyr

Docela slabé, tešil jsem se na to, ale brzo jsem zjistil, že tohle nebude ono. První polovina filmu taková dost uspávací, pak už to šlo. Díval jsem se na to v noci a občas mě z toho teda docela mrazilo, ale když jsem čekal nějaké vyostření a drtivou krvavou pointu, tak film trapně přešumněl až do záveřečných titulků, škoda. Musím pochválit slušný náboj, ale to bylo vše. ()

LEGACY

KINO Boskovice + CZ Titulky No, co k tomu říct, nejspíš to, co zbytek uživatelů, že to je absolutní pecka, která mezi novými horory přímo září. Kdybych měl říct vhodné slovo pro charakteristiku řekl bych děsivý. Toto jsem dlouhá, dlouhá léta neviděl a dlouhá, dlouhá léta na takový film čekám a nejspíš dlouhá, dlouhá léta nic podobného neuvidím. Zároveň se jedná o můj vůbec první hororový zážitek v kině a hned takový? Na rozjezd jsem si měl vzít nějaký Paranormal a né tuto bombu, kde se bez keců lekne každý minimálně jednou. Lekačky jsou zde provedené nejlépe jak mohou, troufám si tvrdit, že lepší horor na lekačky v kinematografii nenaleznete. S dějem sem taky problém neměl. Kolikrát jsem si říkal - ať už je konec, nebo to psychicky nezvládnu, ale mé vnitřní já mi říkalo - tak proč jsems chodil posero, vždyť toto jsi chtěl, ano toto jsem opravdu chtěl. Musím pochválit i ukázněné diváky, bylo jich tam sice kolem třiceti, ale v sále bylo krásné ticho a celý kinosál dělal zvuky pouze, když Mr. Boogie strčil tu svou palici přímo před kameru, nebo ty děcka hrála ty svý hry, každopádně hudba byla perfektní. Nejlepší lekačkou bych vyhlásil asi sekačkovou scénu (i když jsem ji stejně jako tuším většina předpovídal, lekli se opět všichni). Do teď nezapomínám na to jak jsem byl po představení ztuhlý. Nemohu jinak než doporučit návštěvu kina všem fanouškům hororu, protože zde si najde každý svoje, ale pozor nedoporučuji slabším povahám. Infarkt je totiž sviňa. Za rok na dušičky doufám, že půjdu taky na nějaký takový horor a udělám si z toho takovou menší tradici, 171. Hodnotím 90% //2.11.2012// ()

fefee

Veľmi podarený horor, kde silnou stránkou je bezpochyby hudba a hlavne atmosféra, ktorá je miestami surovo nechutná. uff... ()

Angelic-77

Jeden z nejpůsobivějších hororů poslední dekády. Pokud čekáte jen pár lekaček, který na vás vyskočily už při sledování traileru, budete jistě příjemně překvapeni - napětí by se dalo krájet po celou dobu trvání a dech beroucími scénami se tu taktéž nešetřilo. Žádný pomalý rozjezdy, chvíle nudy nebo zbytečně natahovaný konec, tohle je děsivý filmový koncert od samého začátku až do úplného konce. Když k tomu navíc přičtu jedinečnou, atmosféru podtrhující hudbu Christophera Younga a vynikající herecké obsazení, jaké filmy tohoto žánru mívají skutečně zřídkakdy (především excelentní Ethan Hawke v hlavní roli), rozhodně se jedná o nejlepší hororový počin minimálně tohoto roku. ()

Brandon

Strašidelný, děsivý, přesně takový, jaký má horor být. Hudba na jedničku, mně osobně by se líbil jiný závěr a hlavně větší vzdor hlavního hrdiny. ()

VasaX

Sinister, jeden z lepších hororů poslední doby. ne li přímo výborných, vezmeme v potaz že mezi slepými je i jednooký králem. Solidní filmařina, rázná zápletka, vkrádavá atmosféra. První hodina je skvělá. Ale s tím, jak se paranormálno začíná zhmotňovat, se to celé rozpadá jak špatně sklížená polička. Problém je v tom, že tohle dílo "od tvůrců "Paranormal aktivity" se k paranenormální aktivitě chtělo přiblížit svým rozpočtem, nebo tak alespoň ve fázi kdy bubáci začínají vylézat ze skříní a stínů začne vypadat. Občas je těžké uznat, že ta šmouha na starém filmu, v kombinaci s atmosférou, vytvářející obrovský potenciál pro fantazii, je mnohem silnější, než když se nám zjeví bubák od hlavy k patě. A ve chvíli kdy se výprava začne projevovat na kvalitách filmu, jde do kopru i zápletka, která má několik nedotažených konců, které by se navíc vůbec nemusely objevovat, kdyby se v nich nezačalo zbytečně šťourat (aneb nechtě nějakou tu detektivní práci na divákovi, nemusíte vše rozebrat). A ani profesor Skype O'Nline to nezašroubuje zpět. Spíše naopak. Atmosféra se Derricksonovi rozpínala v rukách jak zázrakem až tak, že jí samou radostí nedokázal říct včas stop, a její zhroucení na sebe nedalo čekat. Víte, v horrorech často trámy fungují lépe, dokud jsou imaginární. Pokud jsou nám naservírovány v celé parádě, musí to být perfektní tesařská práce. Ne pokřivená rozpraskaná chaotická sukovitá stlučenina, pak se to celé rozpadne jak domeček z karet. A to je případ Sinistera, k jeho vlastní škodě. ()

Maik22

Musím říct, že v letošním roce nejlepší thriller, který jsem viděl. Nebál bych se ani říct, že v poslední delší době opravdu nejlepší filmová "hororovka". Hodně jsem přemýšlel kolik hvězdiček přiřadit, ale nakonec jsem se rozhodl pro lepší 5 a tedy dávám plný počet bodů. Ano, po shlédnutí traileru si někteří z Vás řeknou...nuda. Americká nudná klasika, která nemůže ničím překvapit. A věřte, že může... sám jsem se divil, že jsem si nenadělal do kalhot. Originální zvukové zpracování, děj Vás do extrémně nechutné atmosféry vláká velice rychle a snadno, mnohdy budete mít někdy nutkání se raději nekoukat.... ale o tom to vše je!!! ()

H.Gordon

Nemůžu ani napsat, že je to pro mě zklamání, jelikož jsem od tohoto filmu nic nečekala, ale podle hodnocení ostatních jsem se docela těšila. Nejvíc mě na filmu štve, že udělal ze sebe horor. Kdyby to bylo jenom mysteriozní krimi, tak bych asi byla spokojená. Nápad je to dobrý pro tento žánr, ale pro horor dokolečka omílaný a docela předvídatelný. Pro mě byly některé scény naprosto zbytečné a kazily mi celý dojem z filmu...já totiž nemám ráda horory, kde je všechno vidět do detailu. Preferuji horory v náznacích. Tady to tak není. Je tam pro jistotu vidět vše, kdyby náhodou divákovi chyběla představivost. Ráda bývám napnutá od začátku dokonce, mám ráda lekačky, ale tohle? Kdyby film byl pojatý trochu jinak, ne tak "hororově", ale spíše, jak už jsem se zmínila jenom krimi/thriller/mysteriozní, tak bych mu dala ráda 4 *, ale ten žánr horor mi tam přišel jako nepříjemný a nudný nadbytek. Je to velká škoda, konečně bych po dlouhé době viděla dobré krimi. U mě slabší 2 * ()

hroubek

Nejsem velký vyznavač hororů, ale dobrým hororem nepohrdnu. Samozřejmě mám na mysli opravdový horor, a ne jen amatérsky na ruční kameru zachycenou jednu místnost, kde se jednou za měsíc sami otevřou dveře a lidi by z toho nejraději volali Krotitelé duchů. Kdo nepochopil, měl jsem na mysli Paranormal Activity. Ale teď zpátky k Sinisterovi. Film má už od úvodu, tak hutnou atmosféru, že by se dala krájet nožem a dobře si je toho vědom. A proto, taky nikam výrazně nespěchá a nechává nás dost dlouho čekat, abychom si o tom udělali vlastní názor. Ale, když je potřeba zvednout trochu napětí pak je prohlídka půdy jen začátek. Oproti tomu je přehrávaní filmečků trochu někde jinde. Je vidět , že režisér něco ví o natáčení a proto nám správně dávkuje lekačky i ve chvílích, kdy to nečekáme. Hodně velkou medvědí službu mu tady dělá hudba. Hudba, která se velmi snadno dostane pod kůži. Osobně mám velkou radost, že film se drží v některých věcech při zemi a nevymýšlí všelijaké zvraty a překombinovanosti. A k tomu všemu je herecký projev Ethana Hawkea velmi dobrý. A co se týče pointy, tak jsem nebyl vůbec zklamaný, spíše naopak. V jednoduchosti je krása, jestli nevěříte, tak se Vás film několikrát pokusí přesvědčit o opaku. ()

Unnamed

Po zhlédnutí traileru jsem se na film odmítl podívat, důvodem bylo očekávání nechutného lekačkového horroru, po kterém člověk neusne. Realita byla nakonec, jak už to tak bývá, zcela jiná. Neříkám, že si s kamerou, střihem a audio stránkou filmu nevyhráli, bylo to tak ale vše. Logika postav v podstatě neexistovala, děj byl předvídatelný a šlo jednoduše poznat, že se při budování atmosféry hrálo pouze na efekt (ten však nebyl přirozený a že bych pocítil cokoliv podobného strachu, to se nestalo). Čekal jsem větší porci strachu, ale na druhou stranu jsem rád, že můj klidný spánek nebyl ničím ohrožen. 3* ()

Aven

Po dlouhé době konečně horor, který je namísto různých krvavých i jiných nechutností postaven na poctivé atmosféře. Pár vydařených lekaček je však bohužel ve výsledku přebito klišovitostí a předvídatelností celého příběhu, navíc finále je vyloženě slabé. Škoda, po zdejších pozitivních hodnoceních jsem od Sinistera čekal podstatně víc. ()

swe

Po hooooodně dlouhé době horror, během jehož sledování jsem musel pravidelně mačkat tlačítko “pause” pro oddechnutí a občas “jen tak pro kontrolu” mrknout přes rameno. Standardní námět (nic nového) je podáván standardní formou (nic nového), která je však vyhulená do extrému až k hranici nervové únosnosti. ()

Tomatáš

Bravo!Mistrovské dílo daného žánru!Snímek oceňuji o to více, když vezmu v potaz řadu velmi úspěšných předchůdců (Sirotčinec, Sedmý smysl apod.), které alespoň pro mne, tento film překonává!Genialita sama. ()

VanTom

Rozhodně chvílemi hodně strašidelné, ale také trochu monotónní a zdlouhavé, napínavé rozkrývání několika hrůzných nevyřešených případů vyvražděných rodin totiž pravidelně střídá táhlé vyděšené prolézání temného domu s baseballovou pálkou v ruce. Váhání mezi 3 a 4 hvězdičkami tak rozhodl až povedený závěr. ()

Danny F.

Až na ten divný konec to docela šlo. Trochu lekaček a duchařský film je na světě. Sice se mi zdálo že se ten rozjest trochu táhne, ale v přiměřeném množství se dostavilo i napětí. 65% ()

Terzeus

Technicky, t.j. kamerou, zvoleným svetlom, strihom aj réžiou jednoducho dokonalé dielko, ktoré je istou formou renesancie klasických hororových rekvizít a zápletky. Vynikajúce herecké výkony sa miesia s ťaživou atmosférou strachu z neznáma. Scott Derrickson sa s divákom hrá, ustavične ho necháva na pochybách či to všetko má či nemá racionálne vysvetlenie. K tomuto vynikajúcemu postupu mu zdatne asistuje perfektná hudba. Zdá sa, že nič zlé v tom filme skrátka nebude. A ani nie je, ťažko sa verí, že režisérovi stačili na realizáciu projektu len 3 milióny. Trochu sklamaním je však výsledný dojem, mätúci ako celý film (a zároveň objasnený koniec), čo je síce konzistentné no okrem mrazivého príbehu a pár epizód zo života spisovateľa na konci vypovedá absenciou akékoľvek lano pre diváka, ktoré by ho pritiahlo aj po dokončení. Nad filmom som sa nepozastavil hoci som ním bol uhranutý. Keď to skončilo, vyfučalo to behom pár minút ale chápem maximálne hodnotenia. Ja sa ale zastavím len na zaslúžených 85%. ()

Buzzz

Jakožto vášnivý odpůrce hororu musím říct, že to dopadlo přesně tak, jak jsem čekal. Průměrný příběh s průměrnou atmosférou a jedním lehce nadprůměrným hercem. Scény ve dne většinou nudné, ty v noci jsou o kapku lepší, kvůli čekání na nějákou lekačku. Pár hodin po shlédnutí mi v hlavě zůstalo jen pár zpomaleně běhajících dětí, komická rodičovská hádka a jeden radši nechci vědět čím pomazaný obličej. Normálně bych tomu dal asi 2*, ale za Hawkea dám 3*, protože role ztroskotaného alkoholika mu očividně sednou. PS: film byl nejzajímavější asi od doby kdy už hlavní hrdina na sobě neměl štrykovaný babičkovský svetr, který nosil přibližně třičtvrtě stopáže. ()

Černý telefon, ideální hororové mrazení

Černý telefon, ideální hororové mrazení