Ďábel v těle

• USA The Devil Inside (více)

Isabella (Fernanda Andrade) má trauma. Z její matky se před několika lety tři lidé pokusili v amatérských podmínkách vymést ďábla a ona (nebo zlá bytost v ní) je brutálně připravila o život. Jako mimořádně těžký případ byla ze Spojených států převezena do psychiatrické léčebny v Římě, kde od té doby živoří v neustálém utlumení sedativy. Isabella se rozhodne vyřešit tragickou kapitolu v rodinné historii a v doprovodu kameramana se za matkou vydá, aby zjistila, co se tehdy doopravdy stalo. První setkání po letech ale její trauma ještě víc prohloubí. Matka je očividně nepříčetná a nepoznává ji, a proto se Isabella rozhodne proniknout do tajů exorcismu, aby ji a také sebe zachránila. Seznámí se se dvěma knězi, kteří navštěvují přednášky na vatikánské církevní škole, jež se tomuto temnému oboru věnuje. Ti se jí rozhodnou pomoci a díky tomu se ocitnou v předpokoji míst, kde se dějí věci tak kruté, že se jim lidský mozek zdráhá uvěřit. Oni dostanou šanci vyzkoušet si je na vlastní kůži. (oficiální text distributora)

kri.tino

Kristepane, prečo zase exorcizmus?! Trochu iné okolnosti, pár náhlych šokov. Technicky nie až tak zlé, čakal som horšie. Pýtam sa ale, pán Bell - načo? načo je nám opakovanie tej istej rozprávky? chceli ste snáď ukázať svetu, že Vy dokážete sfilmovať exorcizmus najlepšie?! Tak pre budúcnosť - skontrolujte najprv, koľko figúriek zo životného šachu Vám už ubrala Vaša doterajšia kariéra. Pre zatiaľ, sa vzdávam hodnotenia...možno o pár dní, keď sa ukľudním. ()

PetkaW.

Podobné filmy mám ráda, ale když se v nich něco děje. Tady se člověk, vzhledem k více než otevřenému konci, nedozvěděl vlastně vůbec nic... ()

t.mon

Kdyby scénáristi nebyli líní a místo bezcílného hulení si vymysleli du haplnější konec, bylo by to možná aj na pětihvězdu. Jinak dobrých exorcistických a ještě navíc FF hororů se moc nevidí a tenhle rozhodně patří k těm lepším a určitě bych ho i doporučil - ale jen našim horror fans pro ostatní to bude pořádnej shit. ()

Cement73

Takto nejako si prestavujem filmy o posadnutí. Podla mna mal tento americko-rumunsky snimok nieco do seba. Lakaciek iba pár, ale film sa konci pekne otvoreným koncom... A ak tomu folmu niekto očakával super herecké výkony tak odkazujem, že práve tá amatérskosť dala tomuto filmu dobrú atmosféru. ()

mosnak

Nedovedu si představit,jak bych asi řádil já,kdybych šel do kina na tento film... určitě by mě taky posedl ďábel. Sorry,ale tento filmový dokument o vymítání je neskutečně nudný a celou dobu se tam vlastně vůbec nic strašného nestalo. Jen kecy! 15% ()

sona123

Velmi dobré. Film není až takovou peckou, nepřináší příliš mnoho nového, i když téma exorcismu je lákavé a je ho jako šafránu. Ovšem táhnout napětí až do posledních vteřin, to se povede málokdy. Závěr byl na plných 5*****, bohužel zbytek byl slabší, přesto mohu jen a jen doporučit. ()

kritiklon

Zde jsem vzhledem k 50% co zde Devil Inside má čekal něco daleko horšího. Ale viděl jsem poměrně slušný horor jenž čerpá tématem a nápady z Exorcisty a originalitou z Blair witch. A řeknu Vám že mi to ani trošku nevadilo. Spíš naopak. Už dlouho jsem neviděl nějaký film natočený stylem Blair witch a mile mě to překvapilo. Na atmosféře tvůrci také zapracovali, to jim upřít nemohu. Horší už je to s herci. Smutné je, že vedlejší postavy zde předčí v leckteré věci ty hlavní. Určitě bych vybral jiné představitele a hlavně starší. Působilo by to důvěryhodněji a výkon by byl lepší, než co předvedli ty dvě ucha v rolích vymítačů. Ale konec byl bezvadně otevřený a nikoli tuctový. Mé hodnocení je 3.5* a 67% ()

Illy

Devil inside me se pokusil svézta na vlně moderních found footage, bohužel nemá žádnou atmosféru. Jen dost zoufalé herecké výkony. ()

Stanley619

Kupodivu to nebylo tak hrozné, jak ze začátku naznačovalo zdejší nízké hodnocení. Celkem slušný film o vymítání s pár lekacíma scénkama s "moderní" roztřesenou kamerou. 63% ()

j0nathan

Upřímně se trochu divím, že má film takto nízké hodnocení (49%). Téma exorcismu je moje oblíbené a já byl s výsledkem filmu nadmíru spokojen. Celkem dobrá atmosféra, ve většině filmu se pořád něco děje a Řím tomu dodává svoje kouzlo. Scénář samozřejmě nebyl nikterak zajímavý a nic nového nepřinesl, ale co byste pořád chtěli vymýšlet. ()

kluk z Na

Proč by ne nový král vymítacich hororů, vždyť to mělo větší koule než cokoliv z posledních let. Vymítač ďábla byl fakt fain, klasika, položil koberec pro další žánrovky, ale už to je 50 let, od tý doby se toho moc neudálo. Devil inside má rychlejší tempo,krví se nešetří a atmosféra je znepokojivá řekl bych až dost. Pro mě tedy prvotřídní zábava. ()

Flopik

Jemin tak super to bolo a ten koniec to všetko pokazil.To mi proste nesadlo aby si len tak prenášal ten démon.Škoda kňazi sa celkom dali atmosféra tak isto ale ten koniec ma proste prinútil nedať 4 ale 3 čo ma fakt mrzí pretože ma film bavil.Vymietanie bolo spravené fakt super. ()

Ronaldo79

Nechcu psát, že toto je střela mimo bránu, ale ve velké a podstatné části opravdu je. Začátek ve stylu policejních záběrů ze začátku a konce farmy Hewittových potěšil. Found footage forma už jednou ve vymítačském hororu příliš neuspěla a já se zdráhám uvěřit, že má vůbec šanci uspět, protože i Devil Inside neměl těch správných hororových momentů příliš, no, vlastně dvě vymítačské seance a šmytec, dobrá, ještě závěr měl slušnou atmosféru, ale jinak samé úvahy a žvatlání, něco podobného jsem vlastně psal i u Last Exorcism. Nicméně jsem se nenudil jako v již zmíněné předešlé found footage, ale víc jak na 2 hvězdy to nevytlačím a to je škoda, protože invence v podobě přeskakování démona z člověka na druhou osobu měla potenciál. 4/10* ()

Tunri

Uprostřed filmu mě vývoj začal hrozně moc bavit. Ale časté prokládání nějakým vyprávěním to natěšení brzdí. Také by si měli tvůrci jednou pustit nějaký dokument, aby věděli, jak dokumenty vypadají. Že tam nemusí být ty syrové "scény" z pozadí, které se poté jakoby vystřihnou. Záznamy z kamery v nemocnici, dobře, ale ten zbytek práce s kamerou je přehnaný, až příliš uměle vytvořený na to, aby se dalo věřit, že někdo amatérsky natáčí dokument. Prostě to působí až moc snahou působit amatérsky. Něco jako porno Paris Hilton. Rozhodně to nebylo nejhorší, pokud se zaměřujete na filmy podobného rázu, můžete doplnit sbírku. Ale nějakou husí kůži, lekavé scény a strach dojít si na záchod nečekejte. ()

Silviaxx

Aká je vlastne výpovedná hodnota tohto? Myslím, že v podstate nulová. The devil inside začína veľmi sľubne, berie si na mušku zaujímavý prípad, ale až veľmi sa tvári na dokumentáciu reálneho prípadu, čo už v prvých momentoch bolo pomerne podozrivé. Exorcizmu vo väčšine prípadov nepoviem nie, je to sľubná a hlavne znepokojivá téma. Každopádne. Ocitáme sa priamo v centre všetkého - Vatikáne - kde sa však omnoho viac okolo všetkého kecá než činí. Prvá vec, čo ma trošku zamrzela, ale brala som to s nadhľadom. Keď už sa prešlo ku konkrétnym činom, nepôsobilo to na mňa intenzívne, skôr mi tie situácie prišli o ničom, také na silu - ale ešte vždy som to brala s nadhľadom. Scény v dome a následne v nemocnici výrazne zachraňujú situáciu. No a potom sa to skončilo, a toto sa už fakt s nadhľadom vnímať nedá. Vzhľadom na záver filmu je The devil inside zbytočnosť. ()

Heero

Hlavní postava je hrozná pipina, která mě vyloženě iritovala, zatím co dvě vedlejší postavy dva kněží jsou v pohodě sympaťáci, kteří to vlastně celé zachraňují. Dějově se jinak tento snímek nevymyká od ostatních posednutí démonem, spíš slabší než průměrný. Koho však zajímá vše o exorcismu, měl by se na toto podívat. ()

Game90

Isabella ide do Talianska točiť dokument o exorcizme. Pretože sa chce dozvedieť čo sa vlastne pred pár rokmi stalo keď jej matka zavraždila troch predstaviteľov cirkvi. Jej matka bola umiestnená do psychiatrickej liečebne v Ríme. Isabella sa stretne s dvoma exorcistami ktorí jej pomôžu lepšie pochopiť exorcizmus a budú sa snažiť pomôcť aj matke. Tento film sa v mojom rebríčku filmov o exorcizme dostal veľmi vysoko, dobré prevedenie filmu, dobrý nápad s prechádzaním démona z človeka na človeka a roztrasená kamera len dodala atmosféru. ()