Ďábel v těle

• USA The Devil Inside (více)

Isabella (Fernanda Andrade) má trauma. Z její matky se před několika lety tři lidé pokusili v amatérských podmínkách vymést ďábla a ona (nebo zlá bytost v ní) je brutálně připravila o život. Jako mimořádně těžký případ byla ze Spojených států převezena do psychiatrické léčebny v Římě, kde od té doby živoří v neustálém utlumení sedativy. Isabella se rozhodne vyřešit tragickou kapitolu v rodinné historii a v doprovodu kameramana se za matkou vydá, aby zjistila, co se tehdy doopravdy stalo. První setkání po letech ale její trauma ještě víc prohloubí. Matka je očividně nepříčetná a nepoznává ji, a proto se Isabella rozhodne proniknout do tajů exorcismu, aby ji a také sebe zachránila. Seznámí se se dvěma knězi, kteří navštěvují přednášky na vatikánské církevní škole, jež se tomuto temnému oboru věnuje. Ti se jí rozhodnou pomoci a díky tomu se ocitnou v předpokoji míst, kde se dějí věci tak kruté, že se jim lidský mozek zdráhá uvěřit. Oni dostanou šanci vyzkoušet si je na vlastní kůži. (oficiální text distributora)

johnymdoe

První půlka pěkná nuda a upřímně ruční roztřesená kamera už je doslova trapná záležitost za kterou si myslím časem budou ve spojených státech doufám popravovat! Nicméně poslední čtvrthodinka je docela dobrá a poněkud mi připadá jako prequel k sérii REC. Na film co má hodinu a čtvrt ale dost ubohé...Nicméně věřím že slabší povaha by se třeba mohl/a(pokud žádný horor neviděl/a) i bát a tak člověk odpustí i mizerně zahrané postavy a všudypřítomnou(hnusnou a otravnou) Italštinu :) Mě se to přes tu neoriginalitu a to že nesnáším pobožný filmy i docela líbilo a chvíli jsem zvažoval dokonce i 4 hvězdy... však se mrkněte. 20.1.2017: Nechápu co jsem na tom před těmi pěti lety viděl, s odřenýma ušima 2* jen za posledních 10 minut. Jinak nesnesitelné. ()

Shredo

Po zhliadnutí traileru som nedočkavo čakal na premiéru, no obával som, že to najlepšie čo vo filme je, bude len traileri a zvyšok nuda. No tu sa to tak nestalo, pre mňa celkom hodnotne spracovaný film inteligentnými luďmi, vypracovaný príbeh, dobrí herci. Filmy podobného typu sme tu už mali celkom dosť, ktoré Devil inside predčil, no pre mňa zbytočne krátke a hlavne unáhlený záver, preto tá hviezda dolu. A fakt netreba počúvať 15ročné deti jak hovoria jaká to je pi****a, tí väčšinou moc intelektu ešte nemajú :D ()

owwidius

Nooo, tak toto bola velka zlota. Co sa tyka deju, tak od zaciatku to je vykradanie inych podobnych filmov. Oka, je to predsa o tej istej teme, ale aj formou - snazi sa to byt akoze dokumentarny film, ale takeho dokumentaristu by trebalo zavesit za gule. Kamera sa neskutocne trasie a je chaoticka, to uz hocijake home-video z VHSky je kvalitnejsie. Navyse pri par scenach je ten doku-styl uplne nezmyselny. Film je neskutocne citatelny, postavy nieco spomenu akoze nahodou, aby sa to potom mohlo stat. Okrem toho sa postavy chovaju a rozpravaju uplne debilne, no fakt zleee, zle. Na tu jednu hviezdicku to zachranuje zopar lakaciek a vec, ze to neni uuuplny odpad... joooooj, a dat si takyto film v sobotu vecer v plnom kine v auparku... ajajaaaaj :D [#28/2012, kino #12] ()

Rockerman

Velmi neobvyklý film o exorcismu. Vymítání sice zase provádějí kněží, ale tak nějak ilegálně, bez posvěcení církve. Vše je natočeno dokumentární, ale spíše reportážní kamerou, kterou já moc nemusím, ale tady to překvapivě funguje a přidává to na dramatičnosti a napětí. Je tu i pár velmi pěkných "lekaček" a závěr, kdy se démon stěhuje z těla do těla je fakt působivý a vůbec nevadí, že samotného ďábla nikdy neuvidíte. Pro mne je film příjemným překvapením a proto mé hodnocení je nadprůměrné. ()

Deratizer

Vůbec to nebylo špatný ani špatně natočený, nenudil jsem se, naopak mě film vtáhl, byly tam dvě lekačky a samotný konec mě překvapil, ale nenadchl, po tom všem to skončilo hodně nečekaně a já jsem nečekal tak rázný a utnutý konec. Divák si pak říká, proč takové ukončení, které zdánlivě konec nemá, ale on ten konec tam je a je jasné, že tvůrci tohle ukončení brali jako specialitu, přestože podobné zakončení v tomto stylu dnes už není nijak originální. Vysvětlovat ve filmu stejně nebylo co, šlo tam pouze o vyhnání ďábla, který se přesouval z jedné osoby do druhé a tím smysl končí. No, jestli nakonec vyhráli nad ďáblem vymítači, nebo zvítězil ďábel nad nimi, na to si po zkouknutí filmu odpovězte sami. ()

GOREGASM

The Devil Inside se snaží svým pojetím navázat na úspěšné horory jako např. španělská série Rec. Nejde sice cestou vyloženě roztřesené handycam optiky, natáčíme tady amatérský dokument s jedním stabilním kameramanem, přesto se ona kamera pod vlivem událostí několikrát mocně zachvěje. Samotné pátrání po původu stavu matky hlavní hrdinky a následné zamotání se do pavučiny exorcismu je zpracováno velice přímočaře a efektivně a zvuková stopa, jak už jsme si u podobných snímků zvykli, hraje prim, respektive dokáže při správném načasování projekce zvednout ze sedačky. I vizuálně akty vymítání dokáží nabídnout neotřelé variace pokroucenosti lidského těla i mysli, jen ty oplzlé hlášky obětí mohly být údernější a jednodušší. Hlavní podraz nás ovšem čeká v zatraceně rychle odbytém závěru, který si sice otevře vrátka pro pokračování, ale diváka čekajícího rozuzlení spíše na... rozzlobí. Ke všemu mě několikrát napadlo, že mnohem větší zážitek by to byl při standardním filmovém pojetí, než kterou nabízí zvolený syrový obraz amatérského dokumentaristy, který jen opisuje od svých úspěšnějších kolegů. 60% ()

BazzoxCZ

Pár dobŕych scén tam bylo ale moc jsem se nebál. Musím ale podotknout že scéna s posedlým kamarádem a s pistolí v ruce byla jena stech které bych v tomhle filmu nečekal. ale moje svědomí mi nedovolí dát více než sem dal.. ()

BeranSon

Nechápu co kolem toho všichni dělali. Devil Inside je obyčejný, tuctový horor, co dokáže vylekat jen málo kdy. Absolutně zde nefunguje žádné navodění atmosféry. Nevýhodou je samozřejmě že filmů této ráže je mnoho a tak se všechno přepatlalo, aby alespoň v něčem vynikl. Některé momenty jsou nejen stupidní, ale dokonce neskutečně přímočaré a průhledné až až! - 3/10 - ()

Olík

ajajaj....tady si zase jednou někdo myslel, že když trochu zatřese kamerou a schován za gaučem vybafne "čóóóóóóórt", všichni od Čadce k Dunaju padnou na chrbát a pod stromeček celé rodině objednají bibli s úvodním komentářem autora. Found footage pseudodokumentům již odzvonilo a ten kdo si tento fakt není ochoten připustit musí přijít s něčím jiným, novátorským, čerstvým......tady bych práci pánů filmařů označil jako naivní. ()

BOURQUE

Vo svojom žánru a vo svojej tematike je tento krátky snímok jedným z tých lepšie natočených. Každopádne príbeh, podľa ktorého je tento film natočený, je zaujímavý. Osobné hodnotenie: 74% (***) ()

Ivua

Zo začiatku mi to prišlo super, najmä to spracovanie vo forme dokumentu (aj keď nič nové sa nekoná, no i tak), no stále som čakala kedy príde niečo fakt desivé.. ale akosi okrem pár momentov to bol vcelku priemerný horor, ktorý nespôsobí žiadne ťažkosti so spánkom a asi ani neponúkne nič prevratné a originálne.. ()

Faila

Ale jo, chápu, že na někoho tenhle film mohl silně působit, ale já mu víc než 2 hvězdičky dát nemůžu - a i ty má jen za jistou snahu filmařů. Předpokládám, že "dokumentární" styl se většinou používá pro dodání autenticity, což ale moc nevychází, pokud se jde v příběhu hned několikrát proti logice. Po několikáté blbosti je prostě jasné, že tenhle film s realitou nemá nic společného a občas roztřesená kamera nebo soukromé promluvy postav přímo do kamery ztrácí efekt a jsou spíše na obtíž. Zas tolik hororů jsem neviděla a nejsem žádný odborník, ale bohužel jsem viděla o 13 let mladší Záhadu Blair Witch, kterou mi to připomínalo tak moc (svým stylem), až jsem se musela smát. Ta neoriginalita by zas tak nevadila, pokud by forma filmu nebyla to jediné, co na něm stojí za to. ()

Rathalos

Dalsi horor s tematikou vyhanania diabla,ono by to zle nebolo,ale ma to dlhsi rozjazd,to je jeden minus a ten druhy,ze akym sposobom to skonci,samotne sceny s exorcizmom su dobre so strasidelnou atmosferou,no je ich zalostne malo,takze dam tri hviezdicky,ale slabe...:-) ()

domirovec

Ďábel v těle je poměrně slabá exorcistická záležitost, jejíž největším problémem bude rozhodně scénář. Postavy se čas od času chovají důvěryhodně a dobře a někdy naprosto nepřijatelně. Celý film se také bere jako správný found footage horor a to hlavně na začátku, ale ve finále se jedná jen o slabé spojení modernějšího vymítačského počinu a RECu z Kauflandu. Některé scény byly docela pěkné a čas od času nahnaly i docela hrůzu za pomocí pár pěkných jumpscarů, ovšem zbytek jsou jen nesouvislé a naprosto zbytečné scény, které příběh nikam výrazně neposouvají. Ale pan Brent Bell se snažil, to se musí uznat. 3/5 ()

gazogazo

found footage v zajetí holyúdu. pokud máte tento styl rádi, tak jako já, čeká vás to lepší. samozřejmě kdo nepřistoupí, nejede ()

Joppo88

Ďalšie spracovanie "exorcizmu" a ďalšie príšerné sklamanie - jedna hviezda je len za to, že to bolo nakrútené amatérskym štýlom - čo bolo osvieženým a tiež prvkom originality... Z hororového žánru som tam veľa toho nevidel a dokonca ma ani raz netrhlo... Tento film si nedovolím nazvať ani len priemerným. ()

Ondr@932

Nijak špatný horor to není, ale ani nepatří mezi Topky. Neboť příběh není nijak originální, ale hororovou atmosféru to má dobrou a to je hlavní. 50% ()

Whitebeard

Hodně slabý. Dokonce jeden z nejslabších duchařskovymítačských filmů. První půlhodina naprosto nudná, nic se neděje, tlachá se. Poté první vymítání, zajímavý, napínavý. Nicméně pokus o autentičnost domácí kamerou, jak tomu říkají dokumentaristický druh filmu, je tu naprostý zlo. Film je aspoň krátkej. 2* ()