Ďábel v těle

• USA The Devil Inside (více)

Isabella (Fernanda Andrade) má trauma. Z její matky se před několika lety tři lidé pokusili v amatérských podmínkách vymést ďábla a ona (nebo zlá bytost v ní) je brutálně připravila o život. Jako mimořádně těžký případ byla ze Spojených států převezena do psychiatrické léčebny v Římě, kde od té doby živoří v neustálém utlumení sedativy. Isabella se rozhodne vyřešit tragickou kapitolu v rodinné historii a v doprovodu kameramana se za matkou vydá, aby zjistila, co se tehdy doopravdy stalo. První setkání po letech ale její trauma ještě víc prohloubí. Matka je očividně nepříčetná a nepoznává ji, a proto se Isabella rozhodne proniknout do tajů exorcismu, aby ji a také sebe zachránila. Seznámí se se dvěma knězi, kteří navštěvují přednášky na vatikánské církevní škole, jež se tomuto temnému oboru věnuje. Ti se jí rozhodnou pomoci a díky tomu se ocitnou v předpokoji míst, kde se dějí věci tak kruté, že se jim lidský mozek zdráhá uvěřit. Oni dostanou šanci vyzkoušet si je na vlastní kůži. (oficiální text distributora)

uiu

Jako milovník hororů s tématem exorcismu jsem byla zklamaná, ba přímo naštvaná. Po hororové stránce film zásadně pokulhává, žádné lekačky, tajemství či napětí. Kdyby se film věnoval minulosti, tedy prvnímu vymýtání, při kterém Isabellina matka zabila dva kněze a jeptišku, bylo by to nejspíš více děsivé než Isabellina pouť po Římě a její kamarádství s dvěma knězi, z kterých jeden má sotva 30 let. Dokumentární atmosféra typu Paranormal Activity, Blair Witch, REC atd. je už ohrátá a v tomto případě velice neuvěřitelná - kolikrát kamera snímá detaily, které vůbec neodpovídají jejich ruční kameře. Jediné plus je vymýtání dívky ve sklepě, které sice není děsivé, ale působivé a efektně dobře zvládnuté. ()

Phietros

Na začátku mi to trošku připomínalo texaský masakr (vyšetřování v domě), ale chválím tempo na úvod. Pak je to chvíli o povídání, pak zas lekačka, povídání, vymítání, povídání, vymítání, zbláznění, šílenství, zvrat a pak konec se slovy: pokud se chcete o pokračujícím pátrání Rossi dozvědět více, tak na: www.therossifiles.com, které navíc nefungují! Škoda useklého konce, jinak lepší průměr! 60% ()

Danny F.

Asi tak, jak popisuje Radka_86. Opravdu se nic zvláštního nedělo a to jsem čekal na něco překvapivého až do konce. Myslím si že do odpadu to má ale daleko i když jsem rozhodně viděl už lepší film tohoto ražení. 40% ()

pravdovravny

Úvodná scénka super, prvé vymetanie toho dievčaťa super, ale toto bolo asi tak všetko, 90% zvyšného času hrozná nuda, ani náznak nejakej atmosféry!. Cítiť že to malo nízky rozpočet. ()

kklepkaa

Tak tenhle film byl pro mě zklamání. Nenechala jsem se odradit komentáři ani hodnocením a tentokrát se mi to pěkně vymstilo. Některé scény sice byly pěkně strašidelné. Film to ale bohužel nezachránilo. Je mi líto. Víc než na 2 hvězdy to není. ()

JančiBači

Filmy s témou exorcizmu nepatria medzi mnou obľúbené.Obvykle im chýba nápad, dramatickosť a jednoducho je to stále o tom istom. Niekto je posadnutý, niekoho zabije, pár "ľakačiek", pár scén s vyhánanim diabla.Do toho sa snažia zakomponovať hudbu - obvykle iba pár tónov .a zrazu sa nenazdáte a je koniec.Je iba veľmi málo výnimiek tohto žánru a Diabol v tele to rozhodne nie je.Amen ()

Specs

Hláška: Maria Rossi: - "Byl jste svědkem skutečného vymítání, otče?" Robert Gallo: - "Jasně, hned po tom, co uviděl Velikonočního zajíčka." ()

manonfire

Totální řemeslný průměr odsunut četností předchůdců ve dvouhvězdný podprůměr, vyslouživší si však celkově svou kreténskou dokuplatformou:"fakt se to stalo...sledujte naše stránky jak se to vyvine." pomalu odpad, protože to snad režisér nemůže myslet vážně, dělat z diváků kretény takové kategorie. Možná, kdyby to bylo strašidelné, ale nebylo. 20% ()

Šakalík

Na tenhle film jsem se opravdu hodně těšil, protože mám filmy o exorcismu velmi v oblibě. Devil Inside opravdu NIČÍM nevybočuje z klasických klišé žánru, přičemž za jeho největší slabinu bych označil chabou atmosféru, která nedokáže diváka pořádně vtáhnout do děje. Samotné exorcistické pasáže ale jisté kouzlo mají, především pak to první vymítání ve sklepě, byť při nich filmaři občas zbytečně tlačí na pilu, takže působí dost uměle. Filmu by také slušelo hlubší seznámení s postavami, pač takhle se divák prostě empaticky do kůže postižených nevcítí (což byla jedna z hlavních předností výborného The Exorcism of Emily Rose). Na druhé straně mi místní hodnocení přijde přece jen docela přísné, protože zase tak špatný film to není. Mně se to líbilo teda mnohem víc než třeba The Last Exorcism. ()

sedm.1

Musím přiznat, že mé výsledné hodnocení a celkový dojem z Devil Inside je hodně ovlivněno mou filmovou fascinací tématem posednutí ďáblem a následným vymítáním, tedy tzv. exorcismem. A všechno to samozřejmě začalo s kultovním Friedkinovým Exorcistou a pak každý další film, zabývající se tímto tématem ve mně jen tento zájem umocňoval a prohluboval a díky Devil Inside je tomu i tak nadále. Společným prvkem všech těchto snímků je fantastická syrovost, drsná nekompromisnost, skutečně působivá děsivost, nebývale funkční napínavost a v jejich závěrech pak absence happyendů. Tedy vše, co mám ve filmech moc a moc rád. A tím vším právě i Ďábel v těle disponuje. A když je to pak ještě podtrženo found footage zpracováním, které též doslova zbožňuji, nemám co řešit a dávám plné hodnocení. A jen tak mimochodem, každý si může tento styl filmování kritizovat jak chce, že je již otřepaný, samoúčelný a primitivní a blablabla, což je tedy možná s určitého úhlu i pravda, nicméně je zároveň i stále až neuvěřitelně funkční a působivý, a to je pro mě daleko podstatnější a důležitější. Jinak co se týče konkrétně zápletky, té nemám jednoduše co vytknout, opět bych jen musel zopakovat již vše zmíněné, „useknutý“ konec mě na rozdíl od ostatních uživatelů nadchl,herci sympatičtí a své postavy odehráli s přehledem, pro mě se stal zkrátka Devil Inside silným filmovým zážitkem, od první do poslední minuty jsem byl posraný strachy, prostě paráda! ()

herr_carter

Krom pár vydařených scének (kterých je tu ale jako šafránu) při vymítání je film naprostá blbost a zase jenom pokus o další film s tímto vděčným a věčným tématem, tfuj !........................moje hodnocení = 2 z 10. ()

bari68

Ďalší z pseudodokumentov ,, found footage,, , ktorý síce neurazil, ale ani nič nového pod slnkom nepriniesol.Táto veta je už ale v poslednej dobe akousi parafrázou, ktorá sa zatiaľ v tomto žánri v poslednej dobe nemení. ()

NICOX

Docela dobrý až na ten... konec, kterej to totálně zazdil. Víc "WTF konec" sem snad nikdy nezažila. 45 % ()

Han22 odpad!

Jak jsem čekal, found footage = totální sračka. Otravnost ručních záběrů je neskutečná, umocněná tradičním Parkinsonem kameramana a retro lookem roku 1989. Postavy otřesné a příběh ve stylu máme jednu posedlou, jsme banda amatérů, tak proč z toho neudělat epidemii. Na prdel tomu dává konec, který není konec, prostě tvůrcům došli prachy a tak to po hodině a půl střihli bouračkou a šlus. Takže odpad a šlus. ()

MareT.

Přikloním se k názoru celého světa. Je to opravdu špatný film. Upozorňuji, že filmy "found footage" mám velmi rád, ale tato slátanina, která ke všemu nudí, chybí ji jakýkoliv smysl a nemá pořádný konec je krok vedle. A vzhledem k všem těm Paranormálním aktivitám my víme, že to není vůbec těžké natočit takový druh filmu. Jen je k tomu potřeba trochu talentu. Ta jedna hvězda je za křtění malého kluka v kostele:) ()

Aslan odpad!

Zbytočný príbeh ale paradoxne veľmi pravdivý. Pre každého kto sa zaujíma o službu Exorcizmu, v reálnom svete. Ježiš dal moc apoštolom a tí ju predávajú biskupom už viac než 2000 rokov. Tí tiež určujú kňazov, ktorí z poverenia cirkvi a mocou autority jej zverenou sa môžu postaviť zlému Duchu. Každý kto sa mu postaví mimo poslušnosť a poverenie cirkvi, nie je chránený. Postaví sa na miesto, ktoré mu nie je dané bude zničený. Len Ježiš porazil zlého, nezabudnime na to. ()

Orthank

Recept na zaujímavý horor? Vymyslite alebo ukradnite nejakú dobrú atmosférickú fintu, zožente neznáme tváre a do deja šikovne zakomponujte nejaké temné skutočné udalosti. Dokonalý mix, ktorý však nemusí zákonite fungovať. Diabol v tele je presne prípad hororu (teda skôr trileru), ktorý vycucal dokumentaristickú fintu do dna. Čo sa týka formy a nápadu, jedná sa skutočne ojedinelý kúsok. Toto však nemôže stačiť. Herci nemajú čo hrať a dej nech je akokoľvek dobre nastavený slúži iba svojmu reálnemu predobrazu. Odvaha tvorcov, pustiť sa do vlastných hypotéz stroskotala - teda ak tam vôbec nejaká bola. Řozvinutie príbehu a aspoň nejaký náznak pointy by filmu rozhodne pomohol. Takto som sa stal svedkom len akéhosi divadla (nech akokoľvek atmosférického), cez ktoré som sa dozvedel, že existoval niekde niekto posadnutý diablom, ktorého prítomnosť sa nikdy nepotvrdila ale ani nevyvrátila. Nastavovať otázky je jedná vec, podať čo i len čiastočné odpovede je vec druhá. Záleží na vkuse. Konkrétne v tomto prípade urobí človek lepšie ak opätovne siahne po žánrovo zaradieľnejšom a najmä dejovo hlbšom a vydarenejšom trilere V moci diabla. ()

Adramelech odpad!

Cituji z anotace: „Isabella (Fernanda Andrade) má trauma. Z její matky se před několika lety tři lidé pokusili v amatérských podmínkách vymést ďábla...“ Odpovídám: Ďábel se nevymetá, nýbrž vymítá, pisálku. Vymést by bylo možné leda tak šmejdy z parlamentu, a i to jen obrazně. – Film zpracovává notně již obehrané téma a navíc zobrazuje exorcismus zcela nerealisticky a nesmyslně. Otec Gabriele Amorth, který tento předmět v Římě vyučuje, by vám, filmařští břídilové, nakopal. V češtině vyšly dva podrobné dokumenty o případech posedlosti: P. Sutter: Satan v Illfurtu (Praha 1931), J. Miklík: Satan na Svaté hoře (Praha 1932); obojí je dostupné i v nových vydáních. Z nich je patrné, jak to vypadá a probíhá ve skutečnosti. Kromě toho u nás od roku 1990 vyšla řada knih napsaných skutečnými exorcisty a to jak katolickými, tak evangelickými; všechno překlady z cizích jazyků včetně angličtiny. Tak si, scénáristé, o tom nejdřív něco přečtěte a nevymýšlejte si hlouposti. ()