Hunger Games: Vražedná pomsta

• USA The Hunger Games: Catching Fire (více)
Akční / Dobrodružný / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller
USA, 2013, 146 min

Katniss Everdeen a Peeta Mellark se po šokujícím vítězství v 74. ročníku Hunger Games vrací domů. Jako vítězové musí ale brzy domov a své rodiny znovu opustit a vydat se na okružní jízdu po všech krajích Panemu. Jejich úkolem je bavit lidi, oproti očekávání Kapitolu ale Katniss a její příběh inspiruje ke vzpouře. Během turné po krajích Panemu Katniss vycítí, že se neodvratně schyluje k revoluci. Hlavní město ale stále drží moc pevně ve svých rukou a prezident Snow není člověk, se kterým je dobré si zahrávat. Ve vhodný čas, ve vhodný moment, Katniss Everdeen musí být zlikvidována. Sílu Kapitolu mají symbolizovat přípravy na 75. Hry, které skrývají překvapení a rozhodnou o budoucnosti celého Panemu. Katniss a Peeta musí zpět do arény. (Bontonfilm)

M1911

Konečně vyšel další díl této VY-NI-KA-JÍ-CÍ série a já můžu říci, že předčil všechna má očekávání! Je to totiž ještě horší než předchůdce, a to zrovna není lehká laťka k překonání! První díl Hunger Games byla nebetyčná nuda, kterou lehce zachraňoval (ne)originální nápad gladiátorských zápasů s dětmi. A co se tedy děje v tomto novém, hořícím díle? Inu Katniss a Peeta společně ruku v ruce vyhráli poslední ročník soutěže "Panem hledá zabijáka" a jezdí si vlakem po světě. V jejich rodné vísce ale mezitím Strážci Vesmíru ve státní správě mlátí negry a zapalují domy, jelikož lidem se kupodivu nelíbí totalitní systém a tvrdě revoltují tím, že zvedají ruce když má Katniss proslov (ne, fakt!), a tak prezident se zdvyženým prostředníčkem a úšklebem na tváři vzkáže Katniss (která se nějakým způsobem stala symbolem rebélie) "No tak si to dáš ještě jednou". No a dívák si spolu s ní dá ještě jednou první díl, jelikož se zde nestane NIC, co už jsme neviděli. Půl filmu mluvení o Hunger Games, druhá polovina přímo "boj" v Hunger Games, ale slovo boj berte s pořádnou rezervou (minimálně na traktor!), jelikož většinu času jen utíkají, spí v džungli nebo pijou ze stromu. Ale aspoň konečně chápu proč se to jmenuje právě Hunger Games, jelikož je větší šance že při nich vyhladovíte, než že vás někdo zabije. Prostě paráda. A ještě navíc to má 146 minut proboha! Každopádně nechápu, jak tohle zvěrstvo může mít 77%, za mě 1* z lítosti a nálepka "Nejhorší film 2013". ()

Hunadarik

A tak som sa bál že zas budem ľutovať zapnúť Hunger Games. Naopak , nakonci som bol veľmi rád.Dostane sa vám pokračovanie z prvej časti , lepší - detailnejší pohľad na Hry , viac akcie , viac emócii a oveľa lepšie výkony hercov , oveľa viac myšlienok ale za koniec by som im vynadal . Myslím že to mohlo skončiť lepšie , hoci chápem že si otvorili cestu pre tretí diel , ale to sa dalo aj inak. 4* ()

Sykon

Z druhého dílu Hunger Games mám trochu bolavou hlavu. Sice se mi líbil víc než jednička, ale na finálním hodnocení to není znát. Je to proto, že jedničku jsem vnímal jako popcornovou zábavu, dělanou především pro efekt (o existenci knižní předlohy nebo plánovaného pokračování jsem neměl tušení). Podle stejného metru bych dvojku hodnotil níž - pokud by se mi na pokračování tak nezalíbil posun od akce v aréně ke kritice diktátorského režimu a sociální problematice, tedy tématům mnou v tomto žánru neočekávaným. Do jaké míry jsou či nejsou tato témata dobře zpracována nechám stranou, v případě amerického blockbusterového filmu se ale spokojím i s málem. Z tohoto pohledu se mi tedy dvojka líbí víc, a především na rozdíl od prvního dílu ve mě vyvolala zvědavost na knížku. ()

Moiraine

Po prvním díle jsem si říkala: "Tak jsme přežili ten úvod, příště se to rozjede." A ono ejhle. Jednička jak přes kopírák. Řeší se tam sice něco jiného, ale nakonec to je stejně jenom cesta do arény, kde začne ničím zajímavá hra o přežití. Na jednu stranu jsem zvědavá, jestli to příště bude zas to samé, ale na druhou stranu si zas nejsem úplně jistá, jestli to chci vidět. Snad ale konečně dojde alespoň na nějaké trochu sympatické a logicky jednající postavy. Zatím jsem se jich nedočkala. ()

Durgas

Akože dobre, je to fakt lepšie spravené, ani dejovo to nie je taká hrozná nuda ako 1tka... Lenže stále to funguje na rovnako povrchne a primitívne stavanom svete a konflikte. Celá tá tyrania zlého zlého Magistrátu je podaná hrozne lacno, rovnako aj rebelské prejavy a vzdor všetkých protagonistov je taký detsky tupučký. Aspoň na tú Jeninifer sa tam človek môže pozerať, keď už nič iné. Takže ja ostávam na svojich obligátnych ** a podľa naznačeného dosť pochybujem, že sa z nich v ďalšom pokračovaní pohnem nahor. ()

Acrobat

http://www.youtube.com/watch?v=fp3TnF0YYF4 Wiliam wallace zosadá z koňa a pojme do svojho vnútra arómu domova. Všetko. Všetko urob pre záchranu Katniss! Všetko. /Hmla sadá na les, kolená hlboko v snehu, pľujem krv, neznášam ten pocit vyčerpanosti, ľudskej...Preboha, sen končí a prebúdza ma silný buchot na dubové dvere. Tak takto silno búcha jedine on. Zahreším, ale potichu, aby ma anjel strážny nepočul. „Tak si to ty“, otvárajú sa dvere a dnu vstupuje najprv dym. „Wolverine!, búchaj jemne, vieš že mi vadí prudké prebudenie hoci som fakticky mŕtvy a poslaný odtiaľ späť pomáhať.“ „Seriem na to, čo sa ti páči, potrebuje pomoc.“ „Nebodaj Katniss je v problémoch?“ Začiatky sú ťažké. Stádo, zástupy, hordy uhrančivých chlapov, žien, bojovníkov stojí v rade. Nikto sa síce nedáva zbičovať, ale je to jediná možnosť ako prísť bližšie. Zo všetkých tých drsných ksichtov, ale smrteľných, čo uznávam, nikto. Tak sa hlásim novému generálovi dobrovoľne. Poprosím si o 27 rán. Akože kričím, akože sa zrúcam k zemi. Nechodí. Žeby ju už prešla citlivosť? (alebo ma nemiluje?? – to ani nemôže). Prichádza nový generál s kohortou, odväzuje ma, a predtým než obrovskému zástupu triumfálne povie zopár nepodstatných slov, už mu moja guľka razí dieru hlavičkou. Pre moje equilibristické schopnosti nestihne jeho kvázi ochranka ani zaostriť a už lieta mäso, krv, všade, všetko tak rýchlo, že nezabudnem na tie výrazy utláčaných ľudí navôkol. Stieram si krv z tváre, lebo nevidím kto sa mi prihovára. Wolverine hovorí či som skončil a kážem mu priateľsky a najvľúdnejšie ako viem, nech sa postará o telá, aby nezbombardovali tento district 9. Mimozemšťanov nech nechá na pokoji. Nemám teleport ani nič, len chodím a používam prostriedky hromadnej dopravy, preto kývnem hore, spojím ruky v magické a svätonosné tetované znamenie a môžem zadať požiadavku. Ihneď do technodrómu na Kapitol. Tam už vyvolený vyrazili na koňoch a ja si žalostne spomínam na Ben Hura. Rozbehnem sa a v strede pred jej vozom pokľakne. Prezident zúri, ľudia ticho, ochranka beží... „Katniss pre zmilovanie Božie a lásku sveta k Tebe. Nechoď. Buď úprimná k nám a sebe samej. Veď vidíš sama ako vyzeráš. Všetci ťa milujú a chcú ťa živú. Všetci ťa milujú a chcú ťa mŕtvu. Prosím ťa v mene neba, zeme a čo vidím pridáva sa aj podsvetie.“ Po trýznivých sekundách ticha otvorí magické pery na predhovor, ale ja priskakujem a ukazovákom ich komicky stlačím. „Nič. Nič nehovor, pokračuj, budem niekde nablízku...“ Medzitým dobehnutý Wolverine si slušne a jemu svojským spôsobom poradil s desiatkou ochrancov a mi sa strácame v útrobách katakomb. „Čo si sa zošalel? Veď si ju mal odviesť, ty klaun v čiernom (Vrana).“ „Nemohol som, nech by mi to kázal samotný Boh, diabol, zákon, vesmír...Pokračovaním sa zvýrazní jej význam, jej nádhera. Chcem vidieť ako sa trápi, ako plače, ako ju pália, otravujú, topia, naháňajú...Všetko pre jej spásu a spásu tuzemských.“ Ty si ozaj šibnutý...!“ „Nechaj tak, rátam s tebou Logan, nájdi počas hier najsilnejší a likviduj ich, avšak nie tých, ktorých ona nechce a záleží jej na nich. I keď Peeta je ako päsť na oko. No, ale jej prosba a žiadosť sú pre mňa posvätné. Choď už, ja musím zistiť, kto je architekt, kde bude show a aké úchylné prekvapenia to zasa budú. Iba tak jej pomôžem prežiť....“ Wolverine sa rozbehol do tmy a ja uslintaný od nervov a neistej budúcnosti si len mrmlem: Bože, neznášam túto infantilnosť ale aj perverznosť hier s deťmi. Jej tvár je neistá. „Kto bol ten čudne pomaľovaný chlap? Teraz ma znenávidia a zabijú rodinu s districtom. Som naozaj hviezda? Som taká nádherná, že pre mňa zomierajú? Milujem, robím správne veci. Som silná len navonok, ale slabosť ma zožiera? Vydržím to? Ustanem ten tlak? Všetko pre mojich blízkych, pre moju rodinu, pre lásku a vzburu. A ten tajomný mladík v Kapitole? Schúli sa do klbka na posteli a vyroní prúd sĺz.“ Buchnutie hore za sklom. Vystrašene pozrie hore. Nikto. „Uff, to bolo tesné. Takmer som sa prezradil.“ Šmýkam sa po kuplole, býva vysoko hore, a keďže som mŕtvy skáčem rovno dole. Pád je dlhý a počas neho sa utvrdzujem. Všetko. Všetko urob pre záchranu a pomoc Katniss. Všetko. (videné 23.03.2014, BD) () (méně) (více)

Oonika

O mnoho lepší než první díl. Pravda, opět bych uvítala více děje z arény, první hodina a půl se odehrává venku a to mě tolik neba, ale jinak by asi nemohlo navázat to správné drámo. Knihy jsem četla, takže vím, jak to vlastně celé bude, ale stejně mi to zážitek nezkazilo. ()

waska

Nic extra, jen to spíš skalní fanoušky navnadí na pokračování. Ale aspoň je to trochu lepší, víc dospělejší než první díl. No uvidíme co z toho nakonec bude. ()

Trixinka

Začátek filmu mě nebavil a nudil. Po informaci, že budou hry těch nej, jsem se začala těšit na akčnější podívanou. Velké bylo mé zklamání, když skoro všichni nej vítězové umřeli tak nějak mimo záběr a akční a bojové scény by spočítalo i batole. Velká škoda, potenciál to mělo. U mě spíš průměr, chce to méně keců, více akce. ()

lakart

Pro mě to není příliš veliký rozdíl ve kvalitě obou těchto dílů. Myslím, že se jede na stejné vlně a se stejným tempem. Mohla se trochu zkrátit délka a zaměřit se více na problém vítězství v Hladových hrách. Další aréna byla sice originální, ale nečekal jsem, že vstoupím do skoro téměř stejné řeky dvakrát. I tak se jedná o nadprůměrný a zábavný film, kde se nesmírně těším na vyvrcholení. 80% ()

Mitisko

2* za future nápady na techniku a efekty. Inak sa mi nelúbilo absolutne nič, len jedno pozitívum tam bolo, že film ukázal ako funguje dnešná spoločnosť a média predostru luďom pred oči osudy iných ludí ich problémy lásky adt aby neriešili ozajstné problémy. ()

Shaleman

O hvězdičku horší než první díl. Proč? Protože se všemi těmi sentimentálními omáčkami, předvídatelným dějem co je dneska v každém druhém filmu/knize a plytkým oposlouchaným scénářem se stopáž prodlužuje do uspávacích a nudných minut. Tvůrci uvádějí 146, ale já viděl minimálně 200. Nehledě na to, že se scény opakují. Omáčku střídá honička s přírodou a samotných bitek je minimum a tak pořád dokola, aby vás na závěr zchladilo finální šokující rozuzlení, které čekáte jako naplnění močáku po deseti pivech. Výhodou jedničky byla délka filmu a všechno to ostatní špatné vrazily sem a ztrojnásobily. Nechápu, jestli je dneska móda nekonečných tříhodinových filmů? Po zjištění, že třetí díl rozdělí na dva filmy, aby z toho sentimentálního patvaru vymačkali co nejvíce peněz budu dlouho přemýšlet zda mi to za ty gigabajty stojí. Hodnocení je hodně nadsazené, nebo hodnotitelé jsou hluboko pod 18rokem. Vydrženo do konce, prozýváno a rychle odstraněno. ()

E lan

Poctivé pokračování bez větších chyb a nelogičností. Herecké býkony jsou také dobré, tak se na docela dobře dívá. Být ještě o něco mladším divákem určitě bych jednu hvězdu přidal. ()

TomStrom

Sesbíral jsem odvahu a nedopité láhve rumu a pustil jsem si i druhý díl Battle Royale pro adolescenty, abych náhodou o něco nepřišel a měl si pak na opulentní vesnické dissskotéce o čem povídat s třináctiletými holčičkami. Tak jdeme na to. A bacha, hovada, budou spoilery. 1. Opět to trhlé universum, kde se Brno bojí revolty v Makově a dalších jedenácti podobných velkovesnicích a tak tam vládne železnou rukou. 2. Zase ten ňouma smutně kouká, že s tou lučištnicí opět nic nebude (mimochodem je tato složka filmu asi nejvíc ze života, občas se to holt tak blbě sejde). 3. Zas ten plesnivej starej kokot (teď nemyslím toho našeho, co napsal a taky nazpíval ty stupidní písničky), co utiskuje bodré vesničany. Ten mi vážně chyběl. 4. Zastřelili Morgana Freemana, ti parchanti! 5. Na toto jsem se obzvlášť těšil, už je tu zase kostýmní přehlídka gaypride-style. A mně se za růžové gumáky a elastické tepláky do zvonu v naší pultové prodejně lidi smějí... nespravedlnost! 6. Nějací chlápci v kuklách ničí věci a pálí pneumatiky... obezřetně uvažuji, jestli jsou to teroristi, nebo bojovníci za svobodu. Zkusím napsat mail na ministerstvo zahraničí, tam tam budou vědět jistě a naprosto bez rizika omylu. 7. NKVD přešla na slušivé bílé uniformy (asi to bude tím, že je zima). 8. Pozor, milí mladí diváci, věcná nepřesnost - hajluje se pravačkou a s nataženými všemi prsty, ne že tu filmovou nepřesnou variantu okoukáte a pak se někde společensky znemožníte. 9. No není to zvláštní? V každých hrách byl vždycky jenom jeden vítěz a účastníci z jiných krajů tvoří přitom vždy sehrané dvojice, co mají stejné dovednosti. No nic, budu to brát jako pozoruhodnou shodu okolností. 10. Oproti těm upištěným děckám z prvního dílu jsou nyní soutěžící celkem akceptovatelní zabijáci... ale neobelhávejme sami sebe, v diskusi nad půllitrem piva by proti mně neměli nejmenší šanci. 11. Ten blonďák má vážně pech, ani to umělé dýchání mu jeho vytoužená slečna nedá, musí mu ho dát borec, co je tam s nima. 12. Nechápu, kam pořád všichni pochodují, mají to udělat jako já v Call of Duty - zakempit a najděte si mě, šmejdi. 13. Amatéři jsou to, pípu měli vrazit do kaktusu a načepovali by si tequilu. 14. Byly použity chemické zbraně. Vyrobeny byly v Iráku a rozkaz k jejich použití dal určitě Asad. Důkazy pro toto tvrzení sice nejsou, ale to už je jen detail. 15. To chcete říct, že ty hry zůstanou nedokončené? No dobře, i tak už byl ten film dlouhej až až... přesně jako tenhle komentář - ale to nevadí, stejně to nikdo nečte a píšu to jenom proto, aby mi nezarezla klávesnice. Takže konečný ortel: zhruba jako první díl, jde to, ale neohromí to. Jednak už mám víc letokruhů, než 12 a druhak mě vždycky přece jenom nějak víc brali Pokémoni. ()

neo93

Druhý díl Hunger Games, který je rozhodně kvalitnější než předchozí díl. Je pravda, že jsem už tolik neočekával, tak jako u prvního snímku a proto jsem nebyl zklamán. Dostal jsme nějak to, co jsem chtěl. Znovu tu vidíme ohromnou show na úkor bezpráví, útlaku a nespravedlnosti, ale už to není tak pompézní a noblesní, naopak atmosféra je více realnější a temnější, což je jen dobře. Katniss se dostává ještě více do centra dění a skvěle rozehrává tuto nebezpečnou hru. I další herecké hvězdy ji slušně vypomáhají, ale přeci jen Jennifer Lawrence stojí nad nimi. Ikdyž je délka filmu poměrně dlouhá, nemůžu říct, že bych se nějak nudil. Děj spolu s akčními scénami plynule odcípá. Nakonec mě trochu zklamalo finále filmu, které jsem myslel, že bude o něco lepší. Tak snad si to nejlepší tvůrci nechali na příští rozdělený díl a máme se na co těšit. ()

Parm1

Tyhle futuristické sračky opravdu nemusím, je to jen slabší předělávka Zabij nebo budeš zabit, akorát soubojů je tu míň. Snad ještě větší volovina než první díl. Film zapoměli protáhnout střižnou, 146- minutová stopáž je v tomto podání opravdu hnus a zachraňuje to akorát ten konec, kdy to diváka naláká na další pokračování. ()

haWranka

Rozhodně lepší než jednička! Tady jsem se nenudila, nebylo mi jasné, jak dopadne a hezky mě to navnadilo na pokračování. ()

Zverca

Lepšie,lepšie než jednotka, pri ktorej sme sa mnohí tak troška nudili. Hlbší náhľad do postáv, myšlienka sa tiež začína zaujímavo rozvíjať. Jennifer skvelá. Dávam 4 hviezdy, určite si polepšili viac než hviezdičku oproti jednotke ;) ()

Black-star

Po prvním dílu mi to nedalo a přečetla sem si knižní předlohu abych nebyla ůplně mimo mísu. Osobně se mi to začlo líbit, protože to není jen o hladových hrách a vybíjení soupeřu, ale jde o víc - jde o postavení se systému, který teprve bude (nebo by měl) gradovat v závěrečném dílu. Každopádně já jsem se sfilmováním spokojená dotala jsem přesně to co v knize - leč kniha je v některých věcech o dost výřečnější ale celkově dobré. Rozhodně si nenechte ujít pokračování - pak by vám to mělo dávat jasnou strukturu a souvislost! ()

Druhý Black Panther přepisuje rekordy

13.11.2022

Battlestar Galactica míří na velké plátno

Battlestar Galactica míří na velké plátno

11.06.2016

Sci-fi teď docela frčí, není proto divu, že tak slavná značka jako „BSGčko" nemůže spát navždy. Po klasickém seriálu ze 70. let a rebootu z roku 2004, který se dočkal několika spin-offů, se tak válka… (více)

71. Zlaté glóby - výsledky

71. Zlaté glóby - výsledky