Hunger Games: Vražedná pomsta

• USA The Hunger Games: Catching Fire (více)
Akční / Dobrodružný / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller
USA, 2013, 146 min

Katniss Everdeen a Peeta Mellark se po šokujícím vítězství v 74. ročníku Hunger Games vrací domů. Jako vítězové musí ale brzy domov a své rodiny znovu opustit a vydat se na okružní jízdu po všech krajích Panemu. Jejich úkolem je bavit lidi, oproti očekávání Kapitolu ale Katniss a její příběh inspiruje ke vzpouře. Během turné po krajích Panemu Katniss vycítí, že se neodvratně schyluje k revoluci. Hlavní město ale stále drží moc pevně ve svých rukou a prezident Snow není člověk, se kterým je dobré si zahrávat. Ve vhodný čas, ve vhodný moment, Katniss Everdeen musí být zlikvidována. Sílu Kapitolu mají symbolizovat přípravy na 75. Hry, které skrývají překvapení a rozhodnou o budoucnosti celého Panemu. Katniss a Peeta musí zpět do arény. (Bontonfilm)

mArtinko5MB

Jameson Empire Awards 2014: Najlepší thriller - Víťaz Záživnejšie ako prvá časť, to určite. Jennifer nám taktiež povyrástla a spracovanie filmu stojí konečne za to. Nájde sa pár absurdných scén, ale dá sa to pozrieť. Spomeniem snáď už len tie hrabličky na padlých bojovníkov, vždy mi to pripomenulo MATRIX a scénu, keď Nea brali z tej kaluže :D:D:D Nemôžem si pomôcť. 70% ()

swinevenca

Ze začátku mě to nebralo, ale závěrečný záchvěv naděje dělá ten film zpětně mnohem zajímavějším a jako nečtenář jsem velmi zvědavej na trojku. ()

chrustie

Chvilku sem se rozmýšlel, jestli 2 nebo 3. První díl sem neviděl a knížku nečetl, po shlédnutí "tohohle" se na to ani nechystám. Jakémukoliv pokračování se ze široka vyhnu. Jednotlivé scény, animace a neustále se automaticky doplňující toulec, už ani nechci komentovat. ()

davistercz

Tak tohle se opravdu povedlo! Druhé pokračování je o proti prvnímu dílu mnohem nebezpečnější,drsnější, rychlejší a mnohem víc nabroušenější. Samozřejmě, že začátek filmu je trochu slabší, ale po rozjezdu to nabírá své grády. Tohle je opravdu vydařený kousek! Prostředí je mnohem více akční a diváka to více zaujme. Hlavně výběr nových herců mě potěšil! Naprosto dobře odvedená práce. Jak už jsem uvedl, druhý díl se opravdu vydařil a je sakra hodně epický, máte se na co těšit.! A nejlepší část? Rozhodně konec, to jsem nečekal ani já a ani vy to nebudete čekat. Takovýhle konec u filmů jsem dlouho nezažil, 100%. ()

Facerr

Jasnejch pět hvězd. O dost lepší, než jednička. Jennifer je prostě k sežrání, vychytávky ve formě "pastí" při lovu vychytaný a vyváženost akce a příběhu dokonalá. Díky konci se na další pokračování těším ještě víc, než u zmiňovanýho předcházejícího dílu. Na tohle se opravdu dobře dívalo. A jako bonus se tu objeví i opravdová chuťovka pro všechny módní policie světa:). ()

Blondie83

Jestli jste videli prvni dil, na druhy nemusite chodit. V tomto filmu neni absolutne nic noveho, jen se snazi natahovat a nalakavat na dalsi dil a mozna, ze i na dalsi a dalsi. Asi jsem byla naivni, kdyz jsem cekala, ze v tomto filmu se dockame konecne revoluce a vetsich a novych akci. ()

Frca

Prostě parádní podívaná. Během jednoho měsíce jsem přečetl celou trilogii a musím říct že tyto knihy byly naprosto úžasné. První film ze série "Hladových her" byl super, ale tohle bylo podle mého názoru ještě lepší. Jsem zvědavý, co přinesou další dva díly. Jako fanoušek Hunger Games to už samozřejmě vím a o to víc jsem zvědavý, jak se tyto filmy povedou. ()

Neor

Jedničku jsem přeskočil a přes základní anotaci a krátké vysvětlení od do příběhu zasvěcených jsem se vrhnul rovnou na "lepší" druhý díl. Hodnotit v tomhle filmu herecké výkony není na místě. O ně tady skutečně nejde. Kontrast běžného, pod hranicí chudoby žijícího lidu a přetechnizované vrchní společnosti byl nejspíš záměr. Pro mě byl ale natolik do očí bijící, že jsem na něj v ději nedokázal přistoupit. Film si udržuje vaši pozornost představou závěrečné bitvy, při které očekáváte něco velkého. --spoiler-- To ale (až asi na tři minuty v ději a v mnohem menším měřítku, než čekáte) nenastane a navíc se to, že většina zúčastněných zemře, dozvídáte formou nekrologů na obří obrazovce kopule pro bitvu uměle vytvořeného světa. --konec spoileru--. Potěší akční scéna s makaky a překvapí vystřelený šíp do nebes. Dál nic. ()

route60

Kuj železo dokuď je žhavé se říka v jednom přísloví a Hunger Games je úspěšné a já jim to přeju ale já osobně se bez novodobého filmového seriálu obejdu pro někoho dobrodružný film pro mě utrpení. ()

only_serials

Ač knížkou naprosto nedotčen, z filmů poměrně nadšen.. Jednička pro mě bylo takový docela milý překvapení, čekal jsem blbost, ale bylo to fajn... Ke dvojce jsem šel hodně podobně, čekal jsem že se to bude prostě klasická dvojka, takže akce akčnější, kecy ukecanější, prsa prsatější, krev červenější, ale přitom nuda nudnější... zkrátka hlavně aby se z toho vytřískalo ještě víc prachů a je jedno že to nebude nikoho bavit... No, beru to hodně rychle zpátky. Ono totiž takhle- Je jasný, že pointou Hunger games jsou samotné Hladové hry- to je to hlavní kvůli čemu příběh vznikl... Jenomže mě právě mnohem víc zaujalo to všechno okolo, ten post-apokalyptický svět a dění v něm, než samotná aréna... A jsem fakt rád že ve dvojce právě tyhle (pro někoho pravděpodobně nudnější) věci okolo, dostaly mnohem víc prostoru... No zkrátka- jo dobrý povedlo se to a sedlo mi to!... Jinak ještě teda zmínka k 75. hladovým hrám samotným- ty teda byly fakt letos docela nuda. Mlha, paviáni, vlna, blesk, ale při tom se vlastně vůbec nic nedělo. Bojim se že průměrná sledovanost her musela být letos fakt docela nízká.. tak snad jen doufat, že hry v arénách v Sochi budou zajímavější.. :) ()

zdeci

Překvapivě špatná PC hra v podobě filmu, kde padlo nejvíc prachů na šminky a kostýmy na úkor herců a logično. ()

wallax

Slušné naviazanie na prvý diel (knihu som nečítal ale dozvedel som sa, že oba filmy sú vlastne prvá kniha), ako by som ani neprestal pozerať prvú časť. V očakávaní revolúcie ku ktorej sa to všetko hrotilo a ktorá sa nedostavila v takej sile ako som čakal (zrejme další diel) musím napísať, že som sa nenudil práve naopak, celkom slušne som sa zabavil. Moja obľúbená Jennifer znova zažiarila a získala si ma. Bolo to síce kopírovanie jednotky ale tak je to o Hunger Games a aréne, takže som nejaké veľké presuny mimo tento priestor ani neočakával (a napriek tomu sa nejaké staronové lokality objavili vo väčšej miere) a celá aréna a deje v nej boli také uveriteľnejšie ako v jednotke. Teším sa na dalšiu časť. ()

Carriette

Tak zde se projevil navýšený rozpočet od jedničky. Nejdříve jsem se naprosto bránila jít na to do kina, ale stálo to za to. Konec přijde strašně rychle, což mě nejdřív rozčílilo, ale po přečtení knihy, jsem zjistila, že jinak to nejde, protože v knize je ti tak stejně. Oceňuji, jak se povedlo tvůrcům vyhrát s kostýmy a celým nádechem Panemu. Osobně mi ale Kapitol strašně připomíná planetu Naboo ze Star Wars ()

darth_swan

Dvojka ve všem předčila jedničku, nicméně na víc než na 3* to stejně nestačí. Jennifer Lawrence si sice přisvojila roli tahouna celého hereckého obsazení (i doutnající revoluce), což byl určitě krok dobrým směrem, ale celé je to pořád ještě takové povrchní. Zajímavé nicméně bylo představení diktatury, resp. krutých metod k jejímu udržení (a k udržení poslušnosti), které ovšem ve svém důsledku mají zcela opačný dopad - vytváření symbolů odporu, rozhoření revolučních snah a jejich postupné posilování. Škoda jen té délky, přece jenom 2,5 hodiny mi přišlo poměrně dost. // Co mě zaujalo: Zajímavá proměna svatebních šatů. ()

Vojtas12

Obrovský kvalitativní skok oproti prvnímu dílu díky kvalitativnímu zlepšení skoro v každém ohledu. Konečně tu máme nějaký příběh a záporákům konečně o něco jde, kamera se netřese, masky se už dají vydržet, atmosféra a vizuální stránka prošly zlepšením a lepší se mi zdála i hudba. Tedy velké zlepšení s tím, že první hodinu bych díky dystopickému příběhu a velmi temné atmosféře nehodnotil jinak než pěti hvězdami. Problém ale opět nastává v samotné aréně. Absenci významnější příběhové linky si tvůrci kompenzují zbytečně vypjatými scénami - 60tisekundová resuscitace hlavní postavy, u které stejně víme že nezemře (a docela to připomíná velmi podobnou scénu u plotu v Jurském Parku), scéna s toxickou mlhou nebo opicemi. Závěr ale výborný, proto je mi opravdu líto, že hodnocení 4,5* mohu udělit pouze symbolicky v komentáři. ()

Marci1993

Už první díl se mi líbil a dost mě oslovil, protože takovéto filmy mám velice ráda tudíž jsem byla nadšená, že jsem se konečně po roce dočkala druhého dílu. Avšak konec mě hodně překvapil a dost mě zamrzelo, když jsem zjistila, že nejenom že bude třetí díl ale dokonce i čtvrtý a to vždy po roce, takže se konce dočkáme až za 2 roky!! Byla jsem naštvaná. A to hodně. Ale po pár dnech jsem si uvědomila, že to možná bude stát za to si počkat a o to víc jestli bude třetí díl lepší než druhý stejně jako je druhý lepší než první, dle mého názoru. 4 **** jsem dala kvůli tomu, že je film velice dlouhý a některé scény bych zkrátila minimálně o půlku a kvůli konci samozřejmě. ()

Vasyl

Nebojím se dat 4, protože to mělo hlavu aji patu a překvapivě rychle to uběhlo. O dost lepší než první díl. Což ale nic nemění na tom, že ten svět a jeho barvičky, okrsky, hry a další pičovinky je debilní. A na další díly se netěším, čuju zbytečný natahování, sametovou revoluci (bez krve) a několik hepyendů, ble. ()

Aywes

"Peeta! Katniss! Peeta!" Pár nesmyslných keců a několik výkřiků. Následně se opakuje volání jmen a bulení hlavní hrdinky. Nikdo mi nebyl sympatický krom toho mentora s divným jménem. Film zaměřen těžce na mladé ženské publikum. Bez atmosféry a dobrých scén. Prostě roztahaná nuda. ()

schluke

Kdyby tam nebyla Jennifer Lawrence tak se na to nedívám vůbec. Každopádně to byla chyba, páč to je stejná mrdka jako první Hunger Games. Dvě hvězdičky z lístosti. ()

Druhý Black Panther přepisuje rekordy

13.11.2022

Battlestar Galactica míří na velké plátno

Battlestar Galactica míří na velké plátno

11.06.2016

Sci-fi teď docela frčí, není proto divu, že tak slavná značka jako „BSGčko" nemůže spát navždy. Po klasickém seriálu ze 70. let a rebootu z roku 2004, který se dočkal několika spin-offů, se tak válka… (více)

71. Zlaté glóby - výsledky

71. Zlaté glóby - výsledky