Hunger Games: Vražedná pomsta

• USA The Hunger Games: Catching Fire (více)
Akční / Dobrodružný / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller
USA, 2013, 146 min

Katniss Everdeen a Peeta Mellark se po šokujícím vítězství v 74. ročníku Hunger Games vrací domů. Jako vítězové musí ale brzy domov a své rodiny znovu opustit a vydat se na okružní jízdu po všech krajích Panemu. Jejich úkolem je bavit lidi, oproti očekávání Kapitolu ale Katniss a její příběh inspiruje ke vzpouře. Během turné po krajích Panemu Katniss vycítí, že se neodvratně schyluje k revoluci. Hlavní město ale stále drží moc pevně ve svých rukou a prezident Snow není člověk, se kterým je dobré si zahrávat. Ve vhodný čas, ve vhodný moment, Katniss Everdeen musí být zlikvidována. Sílu Kapitolu mají symbolizovat přípravy na 75. Hry, které skrývají překvapení a rozhodnou o budoucnosti celého Panemu. Katniss a Peeta musí zpět do arény. (Bontonfilm)

Plague.

První polovina skvělá. řeší se důsledky z dílu prvního. Druhá polovina mi přijde trochu opakování her z jedničky, ale pořád dobře udělaný film. Konec je samozřejmě otevřený pro finální dějství. ()

muti

Drsnejšie kvartálne hry kde postupujú iba finalisti z predošlých hier, to je spôsob ako umlčať ikonu nádeje. Okrem vrcholových tímov môžete čakať aj pasce, ktoré vás trochu motivujú k akcii. Nekonečné šípy snáď necháme tak, poďme sa tváriť že boli od sponzorov ()

TR4XY_CZ

No tak na začátek musím říct, že je to rozhodně lepší než první díl, což se u filmů málokdy povede. Už i první polovina je zajímavější, emocionálnější a není to jenom nudná příprava na arénu jako to bylo v prvním díle. Dokonce i na hlavního záporáka máme trošku větší pohled. V druhé polovině filmu, kdy už se bojuje v aréně, je to mnohem větší dobrodružství než nám nabídla jednička. I prostředí arény je mnohem lepší. No a konec mě přesvědčil dát tomu 8/10, protože je to tak napínavé, že to ani nedokážu popsat. Pořád se, ale jedná jednoduchý příběh s né nějak moc mistrovským scénářem. ()

palmovylist

Hunger Games se v prvním díle přesvědčily, že akční stránka se příliš nedaří a tak ve dvojice vsází ještě více na politickou linku, podporovanou vztahovou linkou a až někde v pozadí je nějaká akce, což vlastně ničemu neškodí. Závěr i vcelku nečekaný, jen teda díky cliffhangeru pro další díl to končí tak nijace....63% ()

PaTeXx

Dvojka úplně v jiném soudku a oproti jedničce překvapivě v lepším. Klíčovým pozitivem už je jen to, že průměrný věk cílové skupiny se zvýšil o nějaké čtyři roky. Atmosféra byla mnohem intenzivnější, celkově byl film o něco drsnější a pomohlo i angažování dospělých než děcek s prvními jebáky na ksichtech. Jeden nepředvídatelný moment střídal druhý, nemluvě o vynikajícím závěru, který mi přinesl goosebumps. Nebyl to žádný kinematografický orgasmus, ale do trojky se je na co těšit. Tohle se povedlo. ()

Víteček

Je to dobře natočené, to ano, jenže když je příběh blbost bez náznaků logiky, tak to může být natočené sebelíp, ale dobré to nikdy nebude. ()

wowylgu313

No ... Tady máme pokles z předešlého hodnocení na 50-55% ... Opakující se scénář jen trochu "vylepšený" bohužel do toho zasahuje už i debatní kroužek všech možných papalášů a to nevedlo v mém pohledu k lepšímu hodnocení. Hlavní protagonistka stále k ničemu a stále jí nenávidím už od pohledu. Tak teď jdeme ještě na trojku a uf ... Dobrý.. ()

vofo

Po prvním díle je to pro mne mírné zlepšení. Hereci jsou vyzrálejší, platí pro Lawrence a Hutchersona. Akce je přehlednější a vizuálně o něco lepší. Nejlepší scénou filmu je sekvence s paviány. Konec filmu naznačuje, pro čtenáře známé, posunutí děje mimo Hry samotné. Což je jedině dobře. Film za 3,5 hvězdy. Půl hvězda za IMAX. Viděno v IMAX na Floře 19.11. ()

pavla.o

Přestože jsem knihu četla a věděla jsem, co bude předcházet, neodpustím si pár poznámek k ději. Na první pohled se příběh liší od ostatních podobného žánru tím, že opravdu nevíme, kdo přežije a kdo ne, včetně hlavních postav, a vůbec celou dobu divák tak nějak tápe. Katniss není hrdinka, jakou by divák očekával, naopak svoji úlohu naprosto odmítá a příčí se jí myšlenka, že ji lidi mají za to, čím se vůbec necítí být. Čím bych se chtěla dostat k výkonu herců. Už dříve jsem tušila, že miluju Jennifer Lawrence, ale teprv dnes jsem si na 100% jistá. Ta holka je neskutečná herečka a nebyla chvíle, kdy bych jí nevěřila, kdy by hrála málo nebo naopak přehrávala. Další, co bych chtěla vyzdvihnout, jsou kostýmy a make-up. Tohle musel být pro maskéry a kostyméry ráj a je vidět, že si dali velkou práci s tím, aby všechno bylo dokonalé. ()

Vomaczka

A máte to! 12letý honibrci a stejně starý honibrčky se těšili do kina, jak si koupí velkej popcorn, velkou colu a uvidí velkou show. A stejně jak v prvním díle uviděli spíš velký hovno. Ale stejně tomu fláknou 4 hvězdy, protože Katniss je tak slaďounká kráva, že jim to zkazí zuby víc než ta cola a navíc to všem zase nandá, mařka jedna plesnivá. Tfuj, ještě, že když už mě na to mladší segra vytáhla, stihl jsem před "představením" (rozuměj pyčovinou) pokouřit jednoho blunta. Ne nemyslím Jamese Blunta. AHAHAHA. I tenhle rádobyvtip byl lepší než celej ten mordor na plátně. ()

peaceNwar

Zatial co prvy film sa ukazoval ako uplny teenagersky blud typu twilight a co., toto vynika skoro vo vsetkom okrem zaostavania kvality. Rovnako ako hovoria kritici Gravity, ze sa nepridrza fyzikalnych zakonov, tu budu tvrdit ze to je vyplod chorej komunistickej mysle a klisoidna nadielka humusu. Som presvedceny o tom, ze ti isti ludia boli na avengeroch a thorovi minimalne trikrat a pokazdy krat po navsteve v pracovni, v cistom spodnom. Minimalne zazivali vyvrcholenia pri hurt lockerovi a inych pseudofilmoch. Druha polovica si tak ci tak nezasluzi take male hodnotenie, lebo potom by sa mali ostatne filmy, ktori pani hodnotili, dostat hlboko do minusu. Tento film ale naopak, zda sa, je akoby nahoda z nebies z najcudnejsieho studia vobec, ktori nam darovali sumrak a lord of war a 50/50 {vysv. pre vyssie nich, tie filmy nejdu dohromady}. Ano ano, miestami to je trosku otravne, ale vacsinu casu je to skvela nadielka scenaristickeho neba, napatia a dost vela vybusnej alegorie. Obrovsky skok dopredu oproti predchadzajucemu spaku od Garyho. Thor vedla tohto vyzera ako satiricky exkrement vo fotoalbume sira Disneyho. ()

Khare

Půlnoční premiéra za to stála. Filmové zpracování při zachování všeho podstatného skvěle zvládnuté, podle mého mnohem lepší než kniha, která byla klasickým druhým dílem se všemi neduhy z toho plynoucími. Líbil se mi především přerod Katniss z prvního dílu v Katniss dílu druhého, nenásilná romance, která mě překvapila svou uvěřitelností (Peeta konečně opravdu předvedl, proč si vybrat jeho), ponurá, bezmocná a depresivní Victory tour byla ještě lepší než pobyt v aréně. Pokud bude série takhle pokračovat, rozhodně se vyplatí na poslední díl počkat. Spousta scén si žádá velké plátno, takže doporučuji navštívit kino. Naprostá spokojenost. PS: Neznalé knižní předlohy, kteří seděli vedle nás, vystresoval otevřený konec. Mně se slibné ukončení moc líbí! ()

Reketrebn_

Film byl výborný a ještě technicky lepší než první. Je důkazem toho, že lze knižní předlohu zpracovat dobře a věrně. A ti samozvaní kritici, co se tu ohánějí nedostatkem akce a nízkým počtem hvězdiček, by asi měli opět pochopit jedno. Tohle není akční film. Tohle je hlavně a především zobrazení neuvěřitelně zkažené a nechutné společnosti, života pod totalitním režimem a otroctví, ale hlavně smrti která je tu jako na běžícím pásu. Ten jež kritizuje tenhle film za málo akce a smrti, by se měl zamyslet sám nad sebou a zaslouží si mé opovržení jako téměř všichni obyvatelé Capitolu. ()

davella

Naprosto splnilo, a v některých částech i předčilo mé očekávání. Dá se říct, že se film striktně drží knižní předlohy a to se mi na tom líbí. Z kina jsem odcházela opravdu potěšená :) ***** ()

moviefilms

Skvělý, velmi mile překvapující film. Těšila jsem se na něj, ale nečekala jsem, že se až tak povede. Podle mě je lepší než jednička, dokonce i lepší než kniha (což je skoro neskutečné). Jsou tam pasáže, které se asi nevysvětlí bez přečtení knihy, ale je jich minimum a nejsou to ty nejzásadnější. Za mě je to rovných 100%. ()

Druhý Black Panther přepisuje rekordy

13.11.2022

Battlestar Galactica míří na velké plátno

Battlestar Galactica míří na velké plátno

11.06.2016

Sci-fi teď docela frčí, není proto divu, že tak slavná značka jako „BSGčko" nemůže spát navždy. Po klasickém seriálu ze 70. let a rebootu z roku 2004, který se dočkal několika spin-offů, se tak válka… (více)

71. Zlaté glóby - výsledky

71. Zlaté glóby - výsledky