V roce 1986 trápí malého Joshe Lamberta vidiny podivné staré ženy. Jeho matka Lorraine přivolá na pomoc experta na paranormální jevy Carla, který požádá o pomoc svou spolupracovnici Elise. Ta Joshe zhypnotizuje a i přes jeho varování se pokouší najít zdroj podivných jevů. V komoře v ložnici je ale čímsi nebo kýmsi napadena. Elise Joshově matce oznámí, že její syn má pozoruhodnou vlastnost astrální projekce, kterou se ale kdosi pokouší zneužít. Všichni tři dospělí se shodnou na tom, že bude nejlepší, když nechají Joshe na jeho schopnosti zapomenout. O 25 let později je Elise v Joshově domě za tajuplných okolností zavražděna a nyní dospělý Josh je hlavním podezřelým. Ten se se svými dětmi a manželkou Renai stěhuje dočasně k Lorraine. I v jejím domě se ale začínají dít podivné věci, tajemná stařena se znovu vrací a obyvatelé domu se ocitají ve smrtelném nebezpečí. (Falcon)

viperDavid

Dámy a pánové, duchové přicházejí, ale ne tak jak je známe, nebude tu jen někdo smrdět prdama, tentokrát a to se podržte bude i fackovaná. Celou atmosféru horor movie bude provázet nachřáplá muzika jak už to tak bývá, a opravdové překvapení jsou herci, kteří celou roli velmi dobře zvládli. Takže pokud se alespoň trošku bojíte, vyprázdněte se než si pustíte téměř dvouhodinový nářes spiritu, hnusných dřevostaveb, prokletých nemocnic a hraní na piána. 4* ()

Sfinkter

Projekt Insidious je nafouknutou bublinou s nabubřelými ambicemi, které by se však měly uplatňovat mimo hororové vody. Celá tato estráda děsí diváka stejně jako Baba Jaga z Mrazíka - pokud tedy Wan tento díl myslel vážně, opravdu bych změnil žánr. Ani druhé zhlédnutí mě nepřesvědčilo. Poslední 8/2021. ()

Lachtaan

Z neutichající démonické duchařiny z první kapitoly jsme se přesunuli do slabších míst, která mi připomínala spíše home invasion ve stylu Očisty. Wan stále držel otěže velmi pevně, několikrát jsem se i leknul, čehož se mi včera mockrát nedostalo, ale osobně mi značně chyběla přítomnost červeného démona. ()

BROKEN_

Po skvělé jedničce, která měla perfektní konec, jsem byl hodně zvědavý, jak se dvojka vyvede. A jak se povedla? No..... bylo to dobré. První polovina je výborná. Dalo by se říci, že byla na úrovni jedničky. Je to správně děsivý. Scéna ve stylu found footage byla působivá a dodala filmu novou šťávu, a rozměr. Děj výborně pokračuje , a je to velice dobře rozvíjející, i když je to překombinovaný, tak se mi to celkem líbilo. Jenže pak nastane druhá polovina, která už byla spíše fantasy, a plus k tomu ten "humor" který tam vůbec neseděl. Co chci říct? Inu, druhá polovina dobře už nefungovala, protože všechno začalo našim hrdinům vycházet, až se z toho na konci stala pohádka. Ten závěr kdy to všechno dopadne dobře, byl k smíchu. Patrick Wilson podal velice dobrý výkon, vlastně celý film byl na něm postavený, takže palec na horu. Ostatní no problem. Wanova režie opět skvělá, nemám co vytknout. Atmosféra super, bohužel ve druhé polovině se to začlo ztrácet. Poslední scéna se snaží navnadit na pokračování, na které se těším. Slabší 4* :-D . ()

Pajkenzi

Horor se mi hrozne libil byla jsem na něm v kině a fakt jsem se v některých momentech lekla a bála. I když mě mrzí že se tam neobjevil ten koho sem čekala možna většina z nas. ()

mickyreed

Já jsem fakt zděšenej, ale z toho, jak hrozný to bylo ... pár dobrejch momentů, ale nic co by se vyrovnalo čertíkovi s drápkama nebo třeba Tiny Tim scéně z předchozího dílu... plus nesmyslný bitky, nic originálního a snůška nesmyslů ... pokud pro mě byl Conjuring průměr, tak tohle je vyloženě zklamání ... nemluvě o tom, že po tomhle filmu už jsem od pocitu, že Wan se ve starších filmech jen inspiruje (Zlověstné ticho-Chucky,Insidious-Freddy Krueger,Poltergeist) ... přešel k pocitu, že už stihl vykrást náměty snad ze všech kultovek (v tomhle případě Mlčení Jehňátek) ... ()

Jazzzz

Překombinované. Dvojka maníků zůstala i přes smrt jejich patronky, které však nebrání smrt v tom aby nadále uplatňovala své vymítačské praktiky - to je i na mne trochu moc. Plus se přidá další pošuk s hracíma kostkama. Nevím proč, ale tyhle postavy mi připadají až komické. Rozhodně slabší než první díl, ale pozitivní je, že ve mě tento film probudil strach, a to konkrétně strach z následujícího dílu. Mám totiž obavu, že nebude lepší než díl druhý. U jedničky jsem se párkrát lekl a měla své kouzlo, dvojka už prakticky neobsahuje atmosféru a nemá žádné lekavé momenty. Není zde ani žádná scéna, která by se vryla pod kůži. Horor který zkouknete a druhý den sice víte o čem byl, ale nemáte potřebu ho vidět znovu. ()

noriaki

Říkal jsem to už několikrát, a řeknu to znovu - když se u hororu nebojím ani já, tak je na něm něco hodně špatně. Nikdy bych  nečekal že se mi to stane zrovna u Insidious, ale příběhem jsem se veskrze pronudil a protrápil. Děj navazuje na konec jedničky. Vrátily se všechny známé postavy a na režisérkou stoličku znovu usedl James Wan. Jenže výsledek dopadl stejně jako u Sinister 2, v němž se kompletně obměnil ansábl i štáb. Všechno je rutinější, vyčpělejší a lacinější. Lekačky nefungují, atmosféra rozbředla a bubáci neděsí. Režie a herci jsou pořád fajn, jenže kvůli nim se nikdo na horory nedívá. ()

hejsahopsa

Přijde mi, že to tak trochu ztratilo celistvost jedničky. Je to překombinované. Chvíli někdo je mrtvý, pak zase není, chvíli jsme na časové ose tady, pak zase tamhle. I ta děsivost někam zmizela... I když se musím přiznat, že párkrát jsem měla ruce před obličejem. Uvidíme, co trojka;). ()

Pump odpad!

Takovou hovadinu už jsem dlouho neviděl. Naprosto nesmyslný příběh, jednička ještě ok, ale dvojka? Celý film se mi chtělo utéct ze sálu a byl jsem doslova otráven. Strašlivě trapné. Výběr herců katastrofální. nenašel jsem nic co by mne zaujalo... ()

Brain-D

Naprosto dústojné pokračování prvního dílu, kde se krásně navazuje na nedoprávěný příběh. Krásně se nám vše promítá ve všech časech i prostorech, kde má vše svoji logiku. Jsem zvědavý na 3.díl, u kterého doufám, že nepůjde o vaření z vody. ()

Mishqo

Už aj tá atmosféra sa vytratila, zbytočne prešpekulované a v konečnom dôsledku to pôsobilo nudne a okukane, niekedy hlúpo. 40-50% ()

nevermore

Setsakramentský sešup dolů oproti prvnímu dílu. Teda stejnej rejža hodí na plátno v zajetí démonů a toťto. Hm. 55% ()

pravdovravny

Tak druhý diel má začiatok troška zdĺhavý, ale potom sa to slušne rozbehne!. Dej je viac prešpekulovaný ako jednotka, čo som uvítal, ale žiadny strach som nepocítil počas celého filmu. A to je u žánru horor asi problém... ()

VanTom

Pěknou chvilku (40-50 minut) tedy trvalo, než se pořádně rozjel jakýs-takýs příběh (pátrání po minulosti vraždícího ducha a záchrana Joshe), do té doby mi všechno to strašení přišlo poměrně bezúčelné, neřku-li uspávací. Ale pak dění nabralo obrátky a scénář se ukázal jako slušně propletený, i když překvapivě krotší a usedlejší jak jednička, kterou zdárně dotáhl do definitivního (?) konce. 7/10 ()

fefee

Silne pozerateľná duchárčina v ktorej jedna scénka sa predbieha pred druhou v strašení a v ktorej nie je ani moc čas na nudu. Určite porovnateľné a podobné kvalít jednotky, u mňa o malinko dokonca lepšie. (3,5*) ()

Sany33

Veľmi sa mi páčilo, že sa film rozdelil na dve polovice kde ani jedna nezaostáva za tou druhou. V prvej polovici sa stretneme s klasicky Wanovký, teda lakačky a všade samí bubulák. V druhej polovici sa dostávame trocha do žánru detektívky. Tá druhá polovica sa mi popravde páčila trocha viac. Páčilo sa mi že je tu priama nadväznosť na jednotku a stretávame sa tu so všetkými známymi postavami. Za mňa veľmi pozitívne hodnotenie a teším sa na ďalšiu časť lebo koniec zostal celkom dobre otvorený. 90% ()

lykan9

Insidious 2 je přeci jenom pokračováním a tudíž divák přichází o aspekt překvapení, ale naproti tomu je dvojka oproti jedničce propracovanější a musím jí uznat, že perfektně doplňuje aspekty jedničky, až jsem měl pocit, že tvůrci tvořili oba díly najednou. Kapitola druhá je prostě v něčem horší než její předchůdce, ale je to mnoho aspektů, které jsou lepší, tudíž není možné dát jiné hodnocení, než jsem dal jedničce. ()

Lukyn007

Jednička se u mě alespoň blížila ke čtyřem hvězdičkám, ale dvojka to má mnohem dál. Je to úplně to samý jako první díl. Nějaký lekačky (lekl jsem se jenom jednou, jinak to nestálo za nic), používání domácí kamery (to mě vůbec nebavilo, proč to tam sakra bylo?) a samý jekot. Jo, uznávám, jekot a strach vůbec jsem teda Rose Byrne zbaštil i s navijákem. To je ale vše. Se "V zajetí démonů" se to vůbec nedá srovnat. 55% ()

PF 2014

PF 2014

01.01.2014

Kurt Russell hlavním padouchem v Rychle a zběsile 8

Kurt Russell hlavním padouchem v Rychle a zběsile 8

15.09.2013

Ano, čtete správně, osmý díl. Ještě nedávno se mluvilo o tom, že sedmička, jejíž první klapka padla tento týden, bude posledním dílem série. Jenže těch bezmála 800 milionů dolarů, které utržila… (více)

James Wan – hororový král léta 2013?

James Wan – hororový král léta 2013?

21.11.2012