V roce 1986 trápí malého Joshe Lamberta vidiny podivné staré ženy. Jeho matka Lorraine přivolá na pomoc experta na paranormální jevy Carla, který požádá o pomoc svou spolupracovnici Elise. Ta Joshe zhypnotizuje a i přes jeho varování se pokouší najít zdroj podivných jevů. V komoře v ložnici je ale čímsi nebo kýmsi napadena. Elise Joshově matce oznámí, že její syn má pozoruhodnou vlastnost astrální projekce, kterou se ale kdosi pokouší zneužít. Všichni tři dospělí se shodnou na tom, že bude nejlepší, když nechají Joshe na jeho schopnosti zapomenout. O 25 let později je Elise v Joshově domě za tajuplných okolností zavražděna a nyní dospělý Josh je hlavním podezřelým. Ten se se svými dětmi a manželkou Renai stěhuje dočasně k Lorraine. I v jejím domě se ale začínají dít podivné věci, tajemná stařena se znovu vrací a obyvatelé domu se ocitají ve smrtelném nebezpečí. (Falcon)

Martinka21

„Ještě to s námi neskončilo!“...Opravdu, Wan své diváky nezklamal. Tvrdí se, že druhý díl většinou nevystoupí ze stínu svého prvního, jenže Chapter 2 ho v tomto případě trumfnul na plné čáře. Tento film je opravdu, jak se říká, „nabušený“. Wan udržuje své diváky v napětí od začátku až do konce, navozuje děsivou atmosféru a vytváří velmi rafinovanou zápletku, ve které nic nevychází dle plánu zúčastněných osob. Minutu po minutě je děj vyhrocenější, emoce silnější, strach agresivnější, efekty působivější. Více zde: http://revue-please.webnode.cz/filmy/prosinec-2013/ ()

Pacek

Čistokrevná strašárna, kde se scénami na zvýšení heartbeatu nešetří. Od minulého dílu si Wan vzal poučení ( i od Conjuring) a ubral na příšerných klišoidních záběrech ala samozavírající se dveře. Whannell je genius, vymyslet krásně časově propracovaný scénář se na hororového scénaristu jen tak nevidí. Rozdíl je patrný především v tom, že od minulého dílu jsme pořádně přiostřili a diváka nenecháme popadnout dech a častými lekačkami se mu snažíme přivodit infarkt. No, skoro se to podařilo. K dokonalosti přece jen trošičku chybělo, pár klišé věcem jsme neunikly. A taky by tomu slušela aspon ještě jedna nebo dvě pochcávací scény, které by vynahradily ten pomalý začáteční rozjezd. Škoda, že Wan už s hororama končí. ()

KUFI

Stejny jako jednotka - prumernej horor, kterej je z 90% postavenej na lacinych lekackach. Konec byla docela traparna a vynucenej nabeh na trojku. ()

emdvojka

Kapitola 2 o menší diel lepší, ako jednotka, aj keď na 4 hviezdy to nemá. James nám vysvetlil nevysvetlené momentky s prvej časti a aj snové časti filmu sa predĺžili a boli o krôčik strašidelnejšie. Jednoducho mi dvojka priniesla viac strachu, viac akcie a viac zábavy. Ale len o vlások. ()

1Legend1

No, existují 2 způsoby hodnocení. První je objektivní hodnocení a druhé je srovnání s prvním dílem. V prvním případě dávám jednoznačně 5*, protože všechno skvěle funguje, u některých lekaček jsem se fakt skoro po..., skvělevyužívány 2 roviny a výborná muzika. Kdybych měl ale porovnávat, tak musím přiznat, že nic moc nového, přestože dvojka skvěle navazuje na jedničku, je zde až moc podobností a až moc se kopíruje z prvního dílu. Nicméně musím dát plný počet, protože se to Wanovi opět povedlo a pokračuje vynikajícím atmosférickým horrorem a kdo ví, podle konce je možné, že bude ještě trojka tak snad se toho ujme opět pan mistr horroru. 90% ()

PEZ

James Wan ma talent spravit hustu atmosferu takmer z nicoho. Ale aj najlepsia kasa na svete sa preje, ak je jej prilis. Darmo sa pribeh rozsiril smerom do minulosti, koncept ostal presne ten isty ako v prvej casti - neustale striedanie kludnejsich scen s tymi, kde sa furt nieco hybe, kde lezu duchovia a kde hlavne postavy neustale chodia za nimi po dome, akokeby tym nieco vedeli vyriesit. Tu uz mi tych 106 minut prislo pridlhych. Uplny otvoreny zaver uz bola zivacka, ktora sa bohuzial pretavi 3. aprila 2015 do Insidious: Chapter 3 (scenar ma na starost opat Leigh Whannell, rezia je este otazna). Ale pri tych financnych ziskoch obidvoch dielov sa niet co divit. 5/10 ()

AngelG

Tak musím řict, že Chapter 2 byla o mnoho procent lepší, než předchozí díl. Jedna věc co se Wanovým hororům prostě nedá upřít, je naprosto skvělá atmosféra a ať je ten film dějově sebehorší, tak prostě dokáže vystrašit tak, jako málokterý jiný novodobý horor. A stejně tak jako u The Conjuring, tak i zde se začíná děsit už od prvních minut a nedají vám oddech až do konce. Takže za mě spokojenost a zdařený posun a teď jsem i docela zvědavá na ten další díl. :D ()

ozeki

Nevím, jestli já jsem takový strašpytel nebo jestli jsou všichni ostatní strachu vzdorný, ale bál jsem se. Při hledání chyb ve scénáři jsem musel mozek rozběhnout na plné obrátky a stejně jsem na nic moc nepřišel. James Van poněkolikáté ukazuje, že hororovému žánru má co nabídnout. Hodně poctivě a s láskou natočená peripetie jedné rodiny, jejíž představitelé a i zbytek hereckého ansámblu za perfektní hudby přesně odměřují na strachu závislým lidem jejich potřebnou dávku. ()

Whitebeard

Důstojné pokračování skvělé jedničky. Musel jsem googlit trochu vysvětlení děje, protože mi to všechno nedocvaklo, ale opravdu všechno hodně dobře zapadá a je promyšlené. Za mě 4* a těšim se za rok na třetí díl. ()

Hartigan

O poznání slabší odvar oproti tomu, s čím přišel Asiat v jedničce. Chaoticky nastolený scénář, jenž představuje poctivý gulášek všeho možného, mi vadil. herci ne příliš přesvědčiví, potěšila ovšem mini role Lin Shaye. Prozatím nejvíc neuspokojivý Wanův výstřik s bubáky, co nejsou vůbec děsiví a to je velká ostuda pro někoho, kdo už nás posledních pár let zásobuje tak honosně natočenou hrůzou. Takže se polepši, Jamesi. Pořád na to máš! ()

Perth

Po jedničce velké zklamání. Líbilo se mi, že Wan dokázal připustit komplexnější vývoj příběhu, kde z naprosto neděsivé stařenky dokázal vytáhnout opravdu mnoho. S laciným stylem lekání diváka a přidáním mnoha podivných záběrů na rádoby bubáky bych to ale spíše zařadil do kategorie společenský, mysteriózní thriller. Pro mně je bohužel tohle dílko jen siluetou ve stínu svého předchůdce. ()

ortoncz

Pokračujeme v příběhu z jedničky. Moc se nemění. Přibude několik postav a děj se posune ke konci... možná ke konci... spíše ne. Patrick Wilson je opravdu výborný a hodně mě bavil. Bohužel mi to přijde méně lekavé. A scény v nemocnici působí amatérsky a nudně. Naopak konec je super, pasáž s lampou ve světě mrtvých je naprosto super. Škoda 60% ()

Torgal

Wan je horrorový odborník a s prvým Insidious mi rozhodil tep ako nikto pred ním, no pokračovaniu sa to i napriek jeho slušným kvalitám už nepodarilo. Tento film v prvom rade nemal vôbec vzniknúť, lebo likviduje parádny záver originálu a z tajomnej desuplnej babizne vyrobil variáciu na Normana Batesa. Inak je ale prepojenie na prvý film výborné a mnoho nápadov (napr. vysvetlenie dverí z jednotky) sa mi veľmi páčilo. Atmosféra už nie je tak hutná a odľahčujúcich prvkov je až priveľa, ale v rámci žánru stále silný nadpriemer. Podobne ako u Conjuringu je záver príliš mäkký a to sa mi k horroru nehodí. Žeby už Wan nemal gule keď točí takéto family friendly duchariny? 7+/10 ()

S.Robie

Já prostě nevím, já jsem toho asi nějak přejezenej, nebo už překoukanej. Ikdyž zápletka je docela dobrá, tak je to absolutně degradovaný lacinýma lekačkama, který by správně měly dokreslovat atmosféru, ale s takovou si ji jen vynucují... A tak mi přijde, že režisér snaží mít film co nejvíce efektní (čtěte čím víc krve, tím víc horor, nebo čím víc lekanců, tím více vystrašený divák)... Jenže tohle po shlédnutí desítek, až stovek hororů prostě omrzí... ()

Ondr@932

Solidní pokračování ... Ale už ne tak dobré, jako jednička. Ale i tak pořád dobré lekačky, prostě James Wan to pořád umí. 80% ()

bubblebobble

Ja neviem, toto fakt niekoho vystraší? Pozeral som to sám doma a v noci. Nič to so mnou neurobilo. Mal som skôr pocit, že pozerám nejaký iný žáner s prvkami hororu. Ale nie je to zlé. Dobre sa na to pozerá. ()

Katcat

Jednička mě celkem bavila, ale nebylo to nic, z čeho bych si vyloženě sedla na prdel. Ale dvojka, ta mě teda chytla za srdíčko daleko víc! :) Super natočený, prolínání minulosti s přítomností, pochopení děje zpětně, to je to, co na filmu dokážu ocenit, než obyčejná, rádoby strašidelná, dějová linka. ()

Jakubik

Asi by se dalo napsat to samý co u jedničky. Neurazí ale ani nenadchne. Tady je ale celkem slušně vygradovaný závěr ale ani ten to nespasí… ()

Jepator

Škoda, že si James Wan dává pauzu od hororů, protože stejně jako v The Conjuring i tady jasně dokazuje, že je mistr v oboru a v současné době nemá konkurenci. ()

aLCaP0Ne

Škoda a to som sa tak tešil na pokračovanie Insidiousu. Je treba uznať, že prelínačka medzi 1-kou a 2-kou je zvládnutá skvele. Kto si pamätá priebeh jednotky a jednotlivé úseky je doslova v obraze a pekne mu to do seba zapadá. Bohužiaľ ale mne sa tam vytratil strach a celý film som márne čakal na niečo čo má "paralyzuje". Keď si spomeniem na jednotku a tu nabitú atmosféru, ktorá sa dala krájať, tak dvojka je predsa len slabší odvar toho. 70% ()

PF 2014

PF 2014

01.01.2014

Kurt Russell hlavním padouchem v Rychle a zběsile 8

Kurt Russell hlavním padouchem v Rychle a zběsile 8

15.09.2013

Ano, čtete správně, osmý díl. Ještě nedávno se mluvilo o tom, že sedmička, jejíž první klapka padla tento týden, bude posledním dílem série. Jenže těch bezmála 800 milionů dolarů, které utržila… (více)

James Wan – hororový král léta 2013?

James Wan – hororový král léta 2013?

21.11.2012