V roce 1986 trápí malého Joshe Lamberta vidiny podivné staré ženy. Jeho matka Lorraine přivolá na pomoc experta na paranormální jevy Carla, který požádá o pomoc svou spolupracovnici Elise. Ta Joshe zhypnotizuje a i přes jeho varování se pokouší najít zdroj podivných jevů. V komoře v ložnici je ale čímsi nebo kýmsi napadena. Elise Joshově matce oznámí, že její syn má pozoruhodnou vlastnost astrální projekce, kterou se ale kdosi pokouší zneužít. Všichni tři dospělí se shodnou na tom, že bude nejlepší, když nechají Joshe na jeho schopnosti zapomenout. O 25 let později je Elise v Joshově domě za tajuplných okolností zavražděna a nyní dospělý Josh je hlavním podezřelým. Ten se se svými dětmi a manželkou Renai stěhuje dočasně k Lorraine. I v jejím domě se ale začínají dít podivné věci, tajemná stařena se znovu vrací a obyvatelé domu se ocitají ve smrtelném nebezpečí. (Falcon)

Sochorisko

Jak jsem již tak trochu shrnul mé hodnocení této série (ano, omlouvám se, k trojce jsem se ještě nedostal) v komentáři pro první díl. Nápad na cestování v posmrtném životě a hledání duchů a jejich původních těl-výborné. Motivy "zkamenělých" postav, se kterými si kamera umí náležitě pohrát a navodit atmosféru tak, aby když se něco pohne, tak aby to byl znak, že je to fákt strašidelné. Díky, paráda. A nezapomeňte NIKDY na onu tvář postavy vražedkyně, jež se tak často ráda vkrádá všude, kde nemá co dělat :) ()

H4ku11

Viac než obstojné pokračovanie výbornej jednotky. Príbeh sa prirodzene posúva ďalej a aj atmosféra oproti jednotke ešte graduje. ()

bobstock

I s odlehčenou stránkou ve formě duchařských vědátorů jsem se bál, co přijde. S výborným obrazem, brečícím dítětem a skřípající hudbou jsem měl neustále pracky před ksichtem. Nic víc jsem od toho nečekal. Solidní pokračování. 75% ()

bambusacek

ČSFD projekce se povedla. Největší úlek diváci zažili hned na začátku, kdy opakované šumění z reproduktorů o hlasitosti startující rakety, zrychlilo tep asi každému. Je pravda, že horor smíšený s komedií znám pouze z parodií, nicméně tady to do sebe opravdu pasovalo a spousta scén byla opravdu vtipných. K samotnému filmu mám jen málo výtek. Ačkoli každá slušná lekačka byla předvídatelná jak včerejší počasí, stejně jsem vždycky cítil námrazu na zádech. Nevím proč v každém hororu musí být nejstrašidelnější faktor nějaká dětská hračka. V zajetí démonů je to panenka Anabel (chraň nás před ní Bůh), tady pro změnu k připosrání strašidelné bu bu bu dětské chodítko, které straší celý dům, že kvůli němu celá rodina ponocuje jak o silvestru, ale nikoho nenapadne z něj vyndat baterky... PS: před týdnem jsem zjistil, že mi v obýváku cosi zapáchá, radši se podívám za knihovnu zda tam starý soused nenatahal hromadu lidí oblečených jen v použitém prostěradle. 80% ()

Silviaxx

Tak teda konečne. Neuveriteľne som sa tešila ako si vychutnám túto dvoječku a bolo to fakt úžasne atmosferické. Množstvo mrazivých scén a čo je najviac - absolútne perfektné masky. To len tak ľahko nevymyslíš. Čo mi však (nie až tak veľmi, ale predsa len trošku) vadilo, bol totálne prekombinovaný, skombinovaný, vykombinovaný príbeh, kedy som fakt musela na pár sekúnd porozmýšlať aby som si ujasnila všetky súvislosti. To už totálne nevymyslíš. Ak to teda zhrniem, Insidious 2 je jedno z najsolídnejších pokračovaní aké som videla. Neobsahuje hluché miesta, počas celej stopáže vytvára neskutočné dusno a ak je to ešte raz za čas obohatené jemným humorom, tak o to lepšie. Konečne moje hlboké očakávanie dosiahlo naplnenie! (sú to lepšie 4*) ()

Flopik

Tak na toto som sa tešil ako malý chlapec.Do kina som ísť nemohol a tak som len čakal kedy to už bude.No a som sklamaný.Čakal som horor kde si budem zakrývať oči a nič.Nevravím že by som sa občas nestrhol ale to fakt muselo byť.Fakt asi dva alebo 3 krát som sa fakt strhol toť vše.Nevravím atmosféru to malo výbornú to sa musí uznať ale to je tak všetko.Samozrejme na 3 sa teším , dúfam že bude lepšia.Keby mám porovnať Wanove V zajatí Démonov a toto tak išiel z kopca. Ale v porovnaní s ostatnými horormi jednoznačne super 4*a 75%. ()

j0nathan

Plná palba. Sice jsem se bál míň než u prvního dílu, ale strach byl výborně nahrazen tím, že vám film po celou dobu nedá ani na chvilku vydechnout a sazí do vás rány jak na běžícím páse. Vynikající scénář a jeden z mála filmů, ve kterých "dvojka" předčila "jedničku" . U pokračování hororu jsem tohle opravdu nečekal. Těším se na další díl. ()

Janko666

I když se částečně jedná o variaci na Psycho, je druhý Insidious strašidelnější, temnější, bez čerta a příběhově zajímavější. Scénář je sice pořád děravý jak cyp, ale nedělá mi problém to přehlédnout. Prostě pokračování, tak jak má být. Teď se jenom modlím, aby trojka dostala nějakého schopného režiséra, a aby si čert nezopakoval svoji roličku. 4,5 * Btw. hudba mi už u jedničky neskutečně připomínala atmosféru klasických hororů z 60. - 70. let. Malá ochutnávka této nesvaté záležitosti. ()

Illy

Prvních dvacet minut ok. Pak začíná totální parodie s běháním s lucerničkou na onom světě, transkou duchem a atmosféra jde totálně do hajzlu. Slátanina. ()

cskomando

Jsem trochu nespokojen s vývojem tohoto filmu. Děj tak trošku navazuje i nenavazuje na 1 díl což ubírá půlku hvězdy z té 5 - zničeho nic se upustí od výborně počítačově zpracovaného ďábla a přejde se na jakousi cizí matku s dítětem, které ovládají otce. Ta druhá půlka hvězdy je za DOST čitelný úbytek duchařiny. Jestli jsem se tak 1x lekl byla to hodně bída... co se týká jedničky ta mě doslova nenechala vydechnout, tady jsem v napětí očekával, kdy v temné atmosféře ať už v reálu v jejich domě či imaginárně v jejich snu, v temně zahaleném prostředí na mě vyskočí ďábel nebo Parkrova Matka ale bohužel jsem se nedočkal. Závěr mi dodává iluze, že vyvrcholení by mohla být kapitola 3 - konečně s ďáblem z 1ho dílu. Na tento 3díl se budu určitě těšit, pokud z toho ovšem neudělají ,,lovce duchů,,. Mírně jsem zklamán ale povzbuzen do dalšího dílu ! ()

majec4

Tak pan reziser potvrdil svoje miesto v mojom srdci :). Super natocene, no z pokracovania som nie tak ohureny ako z prvej casti. Vsetko sa podarilo, no kedze sa vratil do dobre znameho prostredia z jednotky, nemal nas cim velmi prekvapit. Par krat sme sa vsak s kockou pekne strhli a to je znak toho ze horor sa podaril. Aj dejova cast filmu bola super, takze nie je to len o bezhlavom straseni. Wan nas prevedie celou historiou pribehu a dokonale naviaze na jednotku. Malokedy sa stane ze horor (dokonca dve casti) ma aj takto dobre vymysleny pribeh. Uz mi ostava len dufat, ze James Wan sa bude podielat aj na trojke. Tesime sa na premieru. ()

embecka

Prvej polovici kraľuje napätie, druhej príbeh. Dokopy mimoriadne nepríjemný horor, pri ktorom som párkrát zaťala pästičky a nebolo mi potme pohodlne. Páči sa mi, že nie je prvoplánový. Všetko to do seba akosi zapadá, všetko hrá. Lebo pri hororoch si človek väčšinou myslí, že už videl všetko, no tento kus ho môže (ne)milo prekvapiť. Oceňujem postavičku Patricka Wilsona, lebo toto bolo zhostenie sa úlohy s veľkým Z! ()

zdenur

Dvojka už moc netáhne a je skoupá na pamětihodné momenty a démony. Na úkor toho nabízí prohloubení a objasnění dějové linky a fikaně rozmístěné flashbacky. A vtipné vložky dvojky Tucker a Speck naštěstí nepůsobí tak blbě jak by se mohlo zdát. ()

thunnus

Pro mne lepší než první díl, nejen že akce a lekaček je více, atmosféra zůstává obstojná, ale i příběh je lepší a doplňuje mezery v prvním díle a dává nová vysvětlení a významy. Překvapivě tak film není jen nastavovaná voda toho prvního, jen se vším více, ale plnohodnotným pokračováním a rozvinutím prvního příběhu. Konec je ale už poměrně uzavřený, takže si příliš nedovedu představit, jak by mohlo navazovat další pokračování. Docela bych se obával nějakého násilného oslího můstku, který by kvalitu mohl dost degradovat... zatím tu bude prequel a i když podobné výjevy většinou sleduju s nedůvěrou, tomuhle dám šanci. ()

TheSpearCZ

Wan opět potvrdil, že umí natočit výborný horor, který má všechno co potřebuje a pár dobrých lekaček nechybělo. Potom se to vše mění na takovou fantasy a ta upřímně baví ještě víc než to, co se stalo předtím. Příběh taky slušný a nakonec se minulost spojí s přítomností a všechno rázem dostane pochopení. Insidious 2 je kvalitní horor a kvalitativně je podle mého gusta jen o něco málo horší než věhlasný Conjuring. Čisté 4* ()

M1k9

Docela solidní a vítaná nádstavba ač mě zklamalo pár nedokončených věcí. Holt vše na efekt. 5.5/10 ()

PF 2014

PF 2014

01.01.2014

Kurt Russell hlavním padouchem v Rychle a zběsile 8

Kurt Russell hlavním padouchem v Rychle a zběsile 8

15.09.2013

Ano, čtete správně, osmý díl. Ještě nedávno se mluvilo o tom, že sedmička, jejíž první klapka padla tento týden, bude posledním dílem série. Jenže těch bezmála 800 milionů dolarů, které utržila… (více)

James Wan – hororový král léta 2013?

James Wan – hororový král léta 2013?

21.11.2012