V roce 1986 trápí malého Joshe Lamberta vidiny podivné staré ženy. Jeho matka Lorraine přivolá na pomoc experta na paranormální jevy Carla, který požádá o pomoc svou spolupracovnici Elise. Ta Joshe zhypnotizuje a i přes jeho varování se pokouší najít zdroj podivných jevů. V komoře v ložnici je ale čímsi nebo kýmsi napadena. Elise Joshově matce oznámí, že její syn má pozoruhodnou vlastnost astrální projekce, kterou se ale kdosi pokouší zneužít. Všichni tři dospělí se shodnou na tom, že bude nejlepší, když nechají Joshe na jeho schopnosti zapomenout. O 25 let později je Elise v Joshově domě za tajuplných okolností zavražděna a nyní dospělý Josh je hlavním podezřelým. Ten se se svými dětmi a manželkou Renai stěhuje dočasně k Lorraine. I v jejím domě se ale začínají dít podivné věci, tajemná stařena se znovu vrací a obyvatelé domu se ocitají ve smrtelném nebezpečí. (Falcon)

kingik

Rozepsanou kapitolu je nutné dopsat, aby zhmotněná noční můra mohla jít strašit do jiné rodiny a režisér a spol. mohl mít klidný spánek. Lambertovi už by konečně chtěli žít spokojený život daleko od zlých bubáků, kteří jim straší v domě, berou jejich synovi spokojené dětství a čas od času hopsnou na hlavu rodiny, která se tak trochu pomátne a maminku chce sprovodit ze světa. První kapitola to nastínila, ve druhé budeme spolu s početným zástupem pátračů pátrat po původu černé nevěsty a jejího záhrobního tajemství. Nutno dodat, že druhé pokračování je mnohem lepší, než slaboučká jednička, kterou bych už v životě vidět nechtěl, protože když si vzpomenu, jak krušně nudné chvíle mně přivodila, tak se vůbec divím, že jsem chtěl vědět, jak to bude dál. A neudělal jsem vůbec špatně, když jsem dal osudům Lambertovic rodiny ještě šanci. Režisér s osobitým režijním rukopisem James Wan se podstatně zlepšil ve vytváření psychického nátlaku na diváka a jeho pohrávání si s obyčejnou lidskou emocí, jakou je strach, v mnoha ohledech přivedl k dokonalosti. Nejde o to, jestli to zrovna funguje na mě, ale při aplikaci na jiného diváka to nepochybně bude mít svůj působivý účinek. Atmosféra strachu a děsu by fungovala ještě lépe, kdyby se film nadaboval, protože čtení titulek je nejen neuvěřitelně otravná záležitost, ale také to narušuje plynulý zážitek a intimitu režisérova snažení. Titulky do tohoto filmu jsem neměl rád. Nyní je upřímně nenávidím. Trojice tvůrců, kterou tvoří šikovně brutálně inovativní scenárista Leigh Whannell, producent na všechno paranoidní Oren Peli a režisér na všechno normálně nenormální James Wan, přesně ví, co by mohlo jejich publikum dostat na lopatky. Nechybělo mnoho a skutečně by diváky mohli seškrabovat ze zdí, pokud by je ovšem na bílých stěnách vůbec identifikovali, protože ti strachem v mnoha scénách dostali bělostnou barvu. Jenže zásadní motiv, který je ve filmu odhalen, tedy matčina nenávist k vlastnímu synovi a jeho následné vražedné běsnění, je už tak něco ohraného, že pan Hitchcock by se zaradoval, když jeho návod, jak a čím diváky úspěšně děsit, se ještě stále používá v moderní éře hororového žánru. Filmu na působivosti pak v nemalé míře ubírala jeho překombinovanost a opravdu až nadbytečný výskyt postav. Přinejmenším mrtvá Elise a odborníci na paranormální jevy se už opravdu vracet nemuseli. Pokračování už nejde ve šlépějích prvního dílu, kdy jsme sledovali Lambertovic syna a jeho astrální schopnost opustit tělo. Tentokrát se tvůrci zaměřili na tatínka Joshe a jeho dětský strach, který si přenesl do dospělosti. Herecké obsazení zůstalo zachováno. Patrick Wilson tentokrát překvapivě velmi dobrý, a to platí o všech hercích ve Wanově filmech, protože on s nimi umí výborně pracovat. Druhý díl má opravdu velké množství parádně mrazivých a děsivých scén, které s citlivějším divákem udělají své. Kdo se tedy bude chtít bát, tak se bát bude. A kdo se nebojí, tak se nedá nic dělat. Bubáci dělali, co bylo v jejich temných a mocných silách. Ještě trochu mohli dohlédnout na závěr filmu, aby vyústění bylo překvapivější. Za předchozí úsilí by to bylo zaslouženě strašidelné vyvrcholení. Jenže i na strašidla, po takovém předchozím řádění, jednou padne únava. 80% () (méně) (více)

dr.horrible

Vrchol duchárskeho hororu, pravdepodobne na veľmi dlhú dobu. Conjuring bol možno o trošku lepší film, ale Insidious 2 sú originálnejší a možno ešte zábavnejší, pekelne šlapajúci záhrobný trip, na maximum. Pri scéne so šatníkom som bol rád že sedím v kine; Pozerať to doma sám a potme, v lepšom prípade sa doserem, v horšom prídem o nervy alebo chytím infarkt. Je september a medzi top 10 filmov roku, momentálne patria už dva horory. Ak Wan vážne prestane, zabije vlastnú legendu. ()

Carol Pifková

Takže pocikané nohavičky od strachu sú už v koši na prádlo. Nachystala som si ich 5 stačili mi však len tri. Začiatok som čakala dáky pre strachopudov ako som ja, niečo ako "Ó, my sme tak šťastná rodinka, kríza je zažehnaná, nám sa už nič nemôže stať." a začne bububu neskôr. No ale prerátala som sa bububu bolo hneď na začiatku. Prvú polovicu som musela chodiť na záchod (buďte prekliate Escherichia coli) a budem úprimná rozsvietila som si všade kde sa dalo. Takže od druhej polovice filmu som si sľubovala, niečo viac. A pozrimeže mne sa toho viac akosi nedostalo. Proste môj spínač strachu zrejme zoskratoval, a dokonca som si dovolila vystrčiť nohy spod paplóna. Cítila som sa ako dáky novodobý hrdina. Inak už prvý krát keď to zasraté chodítko (pavúk alebo pičovina pre deti čo nevedia chodiť, neviem nazvite si to ako chcete) začalo vyhrávať som povedala, že majú to vyhodiť. No jasné o chvíľu si to už samovoľne kráčalo po dome. Dobre tak nekráčalo ale ešte 2x dostalo to chodítko scénu. A pri predstave, že duchov treba ignorovať som sa fakt musela smiať. To viete duch po mne hodí panvicu a ja si to nebudem všímať. Nabudúce to možno bude nôž ale šak čo nebudem si ich všímať. A čo tam po tom, že v izbe mi lieta paplón a vankúš s posteľou. Veď ja si ľahnem na zem šak nie som z cukru. Hlavne aby som si ich nevšímala veď ich to prestane baviť ako keď sa malé deti predvádzajú. ()

Frajer42 odpad!

Kokotům, kteří neumí s videokamerou manipulovat by neměly být videokamery prodávány. Může totiž nastat taková situace, že si takový kokot půjde do kina natočit film. Bohužel si poté nekvalitně natočený film nenechá, ale dá ho k dispozici celému světu. Musím za sebe říct, že neexistuje mnoho filmů, které bych viděl v tak katastrofální podobě, jako tento snímeček. Idiot, který ho natáčel si sednul asi do 4. řady, takže dobrá třetina plátna nebyla vůbec vidět, a to skutečně nepřeháním. Navíc se idiotovi zdálo, že je toho vidět na plátně zbytečně moc, takže vesele zoomoval až na absolutní detaily, takže je většinu stopáže vidět třeba jen polovina obličeje herců a hereček. Alespoň, že s přibývající stopáží ubývalo zoomování. Takové ty detaily, kdy se dementovi rozostřil obraz úplně přehlížím to se stává, i když ne v takové hojnosti, i mnohem lepším kameramanům - pirátům. Teď se pozvolna přesunu k samotnému filmu. Film se mi nelíbil, protože jsem z něj pomalu nic neviděl, a to málo co jsem viděl jsem pořádně nepobral. První díl se mi moc líbil, ale absolutně nic si z něj nepamatuji. Vím pouze to, že se mi líbil. Pokud tohle mělo na první díl navazovat, tak bohužel...Způsob vyprávění mi přišel zbytečně překombinovaný a komplikovaný, což se myslím, že do něčeho, co by bylo rádo hororem prostě nepatří. Během tohoto filmu jsem se nejenom nebál, ale já se ani neleknul. Zato jsem asi v polovině usnul. Moc jsem od filmu učekával, protože u jedničky mě mrazilo v zádech. Očekávání zůstala absolutně nenaplněna. Jen nevím do jaké míry je to zásluhou kvality obrazu a zvuku. V kině se sešlo snad celé oddělení tuberáků. Třeba si film někdy střihnu v lepší kvalitě znovu. Zatím to bude odpádek. ()

MikeCool

Vždy jsem měl velké averze vůči režírování Jamese Wana, například jeho V zajetí démonů, který se mi líbil jako hororový celek, ale bohužel nenaplnil to, co jsem od něho očekával. To samé se dá povídat o prvním Insidious, nebo o krátkometrážním snímku Saw. Po všech těch obavách musím prohlásit, že Insidious: Chapter Two je minimálně nejlepším hororem roku 2013 a s jistotou by se vešel do mé TOP5 duchařských hororů. Naposledy jsem si takto užíval duchařský horor v listopadu v roce 2011 (4.11.2011), kdy jsem navštívil Sinister. Myslím si, že až teď jsem pochopil, že James Wan je (byl) v současné době tím nejlepším hororovým režisérem, protože snad nikdo nedokáže tolik brnkat na nervy a vytvářet takovou atmosféru, že by se dala krájet jako on, James Wan. Nicméně je fakt, že mi celkem výrazně vadila jedna věc. Nelíbilo se mi propojování akční části s části hororovou (duchařskou). Při gradující a dechberoucí atmosféře se příběh mnohdy pozastavil a přepnul se na jakousi akční stopáž. Stopáž která mě malinko nudila, ale je pravda, že bez těchto (skoro až bondovských) akčních scén by se film neobešel. To bylo dle mého úsudku jediné drobné negativum, které decentně ovlivnilo mé hodnocení. Jak už jsem se zmiňoval, druhý Insidious měl velice kvalitní atmosféru, obdivuji Wana za to, jak skvěle dokáže naložit s hororovými prostředky, např. scéna se skříní a telefonem na provázku, nebo způsob zjevování se duchů, ale nejvíce mě uchvátilo to nádherné až nechápajíc natočené scény, kde se propojují dva světy, dva pohledy na svět, reálný a ten z očí "mrtvých". To bylo naprosto famózní a když se postupem času vysvětlovala pointa za pointou, mozek mi najednou "pracoval" na 100%, protože mnohdy jsem musel i hodně myslet, což si u hororů velice vážím. To jsou zřejmě největší atributy k mému vysoce kladnému hodnocení. Všechny scény, které měli diváka vystrašit, fungovali stoprocentně, při jedné scéně jsem se lekl, až jsem málem spadl ze sedačky. Ukončení hororové kariéry Jamese Wana je sice pro fanoušky hororu velice bolestivý krok, nicméně si myslím, že v nejlepším se má přestat a druhý Insidious je rozhodně (aspoň podle mě) tím nejlepším co kdy Wan natočil. ___ (Jiráskovo divadlo, Nový Bydžov) ()

AppleCore

Huh, sice z toho nejsem bílej jak stěna ani zpocenej jak prase jako tomu bylo u Conjuring, zato jsem ve velikym šoku kudy a jak se všechno ubírá. On totiž způsob, kterým si Wan s Whannellem pohrál s příběhem nemá v rámci žánru moc velký obdoby. Nuže, ačkoliv film sám o sobě coby horror není natolik děsivej jako Wanova předchozí tvorba, rozhodně diváka přiková ke křeslu stejnou měrou, stejnou silou, protože už nekoukáme na film, kterých tady bylo na desítky, ale koukáme na film s jedinečným pojetím příběhu, s jedinečným pojetím "druhý strany", kdy dění samotný je natolik hravý, až veškerý to duchovno přechází v čirý fyzično. Docela bych bral, kdyby se časem oba díly sestřihly v jeden tří hodinovej celek, kterej by si klasikama typu Poltergeist vytřel prdel. ()

Kothy

Wan je prostě borec! Tohle bylo ještě lepší, něž 1. Je opravdu úžasné, jak jsou tyhle dva filmy propojené. Spousta věcí začala dávat smysl. Místy jsem se i bál. Bylo tam i pár pěkných lekaček. Fakt skvěle natočené a úžasná atmosféra. Málokdy má horor takhle dobrý příběh. Dalton se dokonce musel vydat zpět do říše mrtvých, aby zachránil svého otce. Pokračování bylo slabší... ()

Dzeyna

Bohužel mě druhý díl zklamal. Čekala jsem možná až příliš, jelikož jednička mě naprosto oslnila. Herci jsou stále skvělí, ale děj a celková akce už hodně pokulhává a celé se to tak divně táhne a není to tak napínavé, zajímavé a už vůbec ne strašidelné nebo lekavé. Takže z prvního dílu hodně velký pokles dolů na takový klasický průměr. ()

cowok

Zaujalo mne zajímavé prolínání s prvním dílem. Jinak spíše komický než strašidelný horor, ale i tak jsem sebou párkrát cukl. Vysvětlí se zde mnoho nejasností z prvního dílu, což mne velmi potěšilo. Budu doufat, že třetí díl bude minimálně stejně dobrý jako předchozí díly. ()

swamp

Pro mě osobně slabší než původní díl i než letošní druhý Wanův horor The Conjuring. Oproti předchozímu Insidious dostáváme méně kompaktnější balení, které je tak trochu nevyvážené a místy až přehnaně vtipné (hlavně co se načasování týká) - takže atmosféra houstne, divák je napnutý - a najednou vtípek. A to nehovořím o scénách, při kterých se smálo celé kino (i když neměly být k smíchu). Celý nápad s astrální projekcí je tady využit ještě více, než v jedničce, ale zase mi to místy přišlo moc přehnané. I přese všechny výtky se však jedná o zručně natočený horor, kterých je teď málo a je skvělé, když něco takového vznikne. Trochu se bojím toho, co přinese třetí díl. ()

dex2man

Doufám, že chapter three udrží tempo a bude ještě strašidelnější, protože v ní bude víc černočerné nebo dokonce i černohnědé temné tmy. Prostě té, ze které divákům v kině povolí svěrače než stačí říct fň. ()

Campbell

Po průměrné a přehypované jedničce jsem se do dvojky nějak nehrnul ale nakonec jsem chtěl nějakou duchařinu a zkoukl jsem to. Hlavním problémem totohle filmu jako každej Wanův film je přehypovanost. Kdyby film nebyl prezentován jako nejstrašidelnější/nejlepší horor tak by to bylo daleko lepší, takhle mě může čekat jen zklamání. Nicméně se moc nekonalo. Moc se mi líbilo jak režisér navázal na jedničku a celý to propojení začátku s koncem bylo pěkně udělané, příběh se tváří děsně složitě ale složitý nějak moc není. Bohužel jsem se lekl jenom jednou(což je daleko více než u Conjuring) a bál jsem se všehovšudy 2 minuty. Ale film slušně plyne, dva chlapy co pomáhaj rodině je zábavné duo a dodává filmu tu humornější stránku. Dávám 4* ale víc ani ťuk. Co bych vypýchl je pár nelogičností, jako třeba to že fotřík rozmlacuje dveře a syn během týhle scény usne během 2 vteřin(WTF!). ()

predators

Ten, kdo má na svědomí prolínání dějových linek, by zasloužil minimálně pětadvace na holou! Už dlouho jsem se neztrácel v ději jako právě v Insidious 2! Jinak mohlo jít o docela slušnou zápletku, což je u duchařiny sakra ožehavé téma. No, uvidíme, co nám přinese trojka. 65% ()

Trajektt

Já jsem to věděl, že když si druhý díl pustím den poté, co jsem viděl první, že to nezapomenu, co se dělo v prvním a že se mi to bude líbit, protože ten děj je celkem dost propletenej s tím prvním. Protože, kdybych si to pustil třeba za měsíc, tak bych asi vůbec nevěděl, která bije a ztratil bych kontext s prvním dílem a asi by se mi to nelíbilo, protože by mi v tom hodně věcí nezapadlo do sebe. Přece jenom už nejsem nejmladší kus a občas zapomenu, co jsem dělal před minutou natož, co jsem viděl před měsícem. Což se asi stalo i zdejším nadávačům na tento film, jinak si to nedokážu vysvětlit. Protože, co se týče hororové atmosféry, pokračování příběhu a gradace houstnoucí atmosféry očekávané s napětím lekavých sekvencí jsem byl velice spokojen a to možná víc než v prvním díle. Dokonce zde dostali více prostoru i moji oblíbení lovci duchů, kteří zde tajtrdlíkovali ještě víc než v prvním díle a v jednu chvíli si dokonce připadali jako agenti FBI. Už tam s nima nebyla jejich velitelka Elise, protože vlastně umřela na konci prvního dílu, na to jsem si vzpomněl, protože jsem to viděl včera a to je ta výhoda, když si to člověk pustí pěkně za sebou, tak to pěkně pochopí a nemůže se divit, že něco nechápe. Přibydou zde i nové postavy ze světa živých, tím myslím hlavně bývalého spolupracovníka Elise Carla, kterej taky jednu dobu neví jestli je mrtvej nebo živej, ale také nové postavy z říše mrtvých a jejich celkem vyvedené držtičky mě donutily dát tomuto snímku o trošku víc než prvímu dílu a to 85%. ()

PetrPan

Jeden by řekl, že když se dvojka věnuje děsivější potvoře představené v předchozí části, ano mluvím o té strašidelné babce s černým závojem, tak to může být jen lepší. Nu a bohužel nebylo. Zcela se vytratilo mystérium prvního dílu, kde člověk netušil jak to s těmi paranormálními jevy vlastně je a co všechno může očekávat, tady už všechno známe, Wan necítil potřebu k tomu něco dodávat a tak tu máme opět astrální svět, který už však nepůsobí nijak atraktivně a originálně, ale spíš jako vyčpělá cirkusová atrakce, duchové nejsou i přes veškerou snahu nijak děsuplní, ale přišli mi spíš jako staří známí od kterých už víte co čekat, lekačky veškeré žádné. Říkal jsem si, ale tak ona tam vpluje ta černá dáma a zase bude fajn, no párkrát se tam vážně mihla, ale v bílém a mladší a působila na mě spíš jako přísnější verze Mary Poppins než cokoliv jinýho. Pozastavit se musím ještě nad finálním střetem, když už kritizuju, protože za ten jsem byl rozhodnutej fláknout málem odpad, ne , opravdu větší kravinu nemohl Wan vymyslet. Pochválit můžu tak max. formu, kamera, prostředí starého domu, zvuk a koneckonců i herci, to všechno bylo dobré, ale jako něčím vyčnívající horor u mě tohle pokračování rozhodně nezabodovalo, slušné sterilní řemeslo, to ano. Čisté tři. ()

silentname

V duchu stále premýšľam, ktorý film je lepší, alebo, či boli oba diely Insidious na rovnakej úrovni. A čím viac nad tým uvažujem, myslím si, že boli oba filmy na rovnakej úrovni. Oba strašidelné, nápadité a správne vedia využívať skákačky vo svoj prospech a nedávajú tam žiadne falošné momentky. Páčilo sa mi dokonca, že sa tu skombinoval aj found footage štýl, ktorý v tomto prípade vedel výrazne vyťažiť. Patrick Wilson bol skvelý a musím priznať, že ma celkom aj desil. Jediné, čo ma trošku zmiatlo boli asi niektoré scénky v druhom svete, kde cestujeme niektorými časmi a film sa snaží vysvetliť udalosti z prvého filmu. Ale to sú už vyslovene detaily. Insidious 2 je podľa mňa rovnako skvelý horor, ktorý vie na správnych miestach správne vydesiť a po dvoch výborných filmoch na takejto úrovni sa neviem dočkať trojky. ()

Larrysbride

Celou cestu z kina jsem přemýšlela, zda dát hvězdičky čtyři, nebo tři. Nakonec jsem se však rozhodla setrvat na čtyřech s odůvodněním, že v poměru k tomu, co se v dnešní době za "horory" točí, si toto dílo prostě méně nezaslouží. Avšak v širokém poměru k žánru samotnému musím říci, že jsem místy přes vypitého půl litru Coly vrávorala (dost možná vzhledem k mému vysokému očekávání). Podtrženo sečteno, film slušný nadprůměr avšak vyděsit Vás... Nevyděsí... ()

SeBig

Mín strašidelnější než jednička, tady mě spíš hodně děsil zvuk, kterej byl fakt hororově "nepříjemnej". Jinak příběh bomba. Líbí se mi jak Wan a Leigh mají promyšlenou backstory ke každé postavě. Bride in Black mě hodně zaujala. ()

korbitch22

Wan svůj hororový stín prvního Saw a prvního Insidious už zřejmě nikdy nepřekoná.Na dvojku sem měl velký očekávání, jedničku miluju a považuji jí za nejlepší horor posledních 5. let.V Zajetí Démonů nepostavilo laťku přílíš vysoko ( aspoň ne pro mě ) a hurá do kina posrat se strachy....huups místo toho sem se dočkal peckového mystery tríleru kurefsky říznutého komedií.Nepamatuju si, kdy naposled sem se u hororu tak strašně tlemil při záměru tvůrců.Insidous dokáže vyděsit snad jen ve třech či čtyřech momentech, jinak sem nechal zase unášet na vlně Wanovi užásné představivosti, skvělého vizuálu, kostýmů, hudby a především precizního scénáře, který skvěle navazuje na jedničku a jelikož ji miluju, byl jsem ochotnej hrát Wanovu hru a přijmout fakt, že sleduju vlastně docela hustou komedii a ne horor.Příběh mě chytil, herecky taky výtečný, já odcházel spokojenej a snad jen vysvětlení kdo je černá paní mě trochu zklamalo, jinak parádní vizuálně vytříbený mystery, jehož třetí pokračování netrplělivě očekávám....85%.Wane až doplácáš navždy zničeneé FaF 7, vrať se. ()

Chrustyn

Pokračování duchařiny "Insidious" je o něco vydařenější než první díl, ale výrazně slabší než "V zajetí démonů" (stejný režisér). Film je standardní duchařinou, snažící se děsit spíše agresivními zvuky než okázalými efekty. ()

PF 2014

PF 2014

01.01.2014

Kurt Russell hlavním padouchem v Rychle a zběsile 8

Kurt Russell hlavním padouchem v Rychle a zběsile 8

15.09.2013

Ano, čtete správně, osmý díl. Ještě nedávno se mluvilo o tom, že sedmička, jejíž první klapka padla tento týden, bude posledním dílem série. Jenže těch bezmála 800 milionů dolarů, které utržila… (více)

James Wan – hororový král léta 2013?

James Wan – hororový král léta 2013?

21.11.2012