Vymítač ďábla

• Česko Exorcista (více)

Regan je dcerou slavné a bohaté herečky. Protože na ni matka nemá čas, tak si ani nevšimne, že se dceřino chování pomalu začíná měnit. Mluví sprostě a obličej se jí křiví do děsivého šklebu. Matka vezme dívku na lékařské vyšetření. Po sérii velmi podrobných vyšetření jsou lékaři bezradní. Dívčin stav se stále horší a teď už napadá i své okolí. Hlas se jí mění a ona komunikuje se svým okolím démonickým hlasem. Jeden z lékařů přijde s návrhem obrátit se na církevního specialistu, exorcistu. Matka to zprvu považuje za hloupost. Když se dívka změní v ďábelskou stvůru, která zabije jejího přítele, nezbývá jí nic jiného než se obrátit na vymítače ďábla. (TV Nova)

Sheldra

Ani všechny hektolitry krve filmového světa nepředčí děsivou atmosféru Vymítače ďábla; z nejděsivější hudby, doprovázející třeba Vetřelcovy skřeky, mi rozhodně nenaskáče husí kůže tak spolehlivě jako z vlaku projíždějícího vylidněnou stanicí metra, a co nezmůžou dnešní vymakané efekty, zvládnou pečliví maskéři, co se na chudákovi Regan vyřádili, seč jim síly a fantazie stačily. Tomu říkám horor jak má být! Jen kdybych se na to, já kráva, nekoukala ve dne... ()

GILLWANDER

"Jubilejný" 666 komentár venujem filmu, ktorý ja osobne považujem za najlepší v tomto žánri. Horor Exorcista je už hororovou klasikou, ktorá aj dnes ukazuje svoj pôvab a mrazivý potenciál. Jediný film, pri ktorom som sa miestami skutočne bál. Perfektná hudba je dramatická a naskakuje mi pri nej husia koža, každý jeden moment, kde hraje krehký klavír je sústo pre skutočného milovníka hororov. Premena hlavnej postavy - dieťaťa, ktoré sa mení navonok aj vnútra na démonickú postavu a spôsob celkového dorozumeniava sa je strašidelný a fakt hororový! Herci sú impulzívni, chcú pomôcť ale temnota je silnejšia než sa môže na prvý dojem zdať. Milujem hororové filmy, kde sa dej zaoberá ducharčinou a mimozemskými záležitosťami už len kvôli tomu, že to neobsahuje príliš veľa krvi, ktorú veľmi nemusím ale skôr ide o podmanivú atmosféru, ktorá vás uväzní a nepustí. A samozrejme ide o hĺbku, keďže krvilačné filmy sú len krvilačné, no tento je hĺbkou záhadný a neukazuje hneď všetko ale pekne postupne ako sa patrí. V závere som už musel zatajovať dych, po skončení som bol ešte stále obarený a nenachádzal slov. No teraz môžem povedať, že som určite videl jeden z najlepších hororových filmov vôbec. A ja si osobne myslím, že asi aj najlepší. 95% ()

IceQueen

Ruku hore, ktorá z nás si v puberte neprešla experimentálnym obdobím. Ak som po záťahu nevyzerala aspoň ako Regan, žúrka sa jasne nevydarila. Iná kultúra, darmo... Fuck me! Fuck me! Fuck me! Ach sladká Regan, oplzlé dievča s veľkým srdiečkom a kopou lásky na rozdávanie. ()

Had6

Parádní zpracování knižní předlohy. Film je děsivý přesně v těch pasážích, kde je děsivá i kniha a naopak. Prostě paráda. A na atmosféře v dnešní době neubírá ani stáří filmu. Je to prostě klasika. ()

ilemas

Prý nejlepší horror všech dob. Jednu hvězdičku dávám jen proto,abych se neztrapnil odpadem,když to má tak vysoké hodnocení. Nuda a napětí žádné. Nedivil bych se,kdyby tak vysoké hodnocení dávali pambičkáří, jinak mi to nejde na rozum. Znám hodně věřících co se z tohohle filmu málem pos....,ale pro mě v tom nebylo ani špetka strachu. Vůbec všechny horrory tohodle typu stojí za prd. ()

SonG

The exorcist mi nepřipadá jako úplně typický horor, spíš film hodně hrající na to, kolik toho divák dokáže snést. To dokazují jak scéna s krucifixem, čí ,,chůze,, ze schodů. Pří těchto scénách jsem nevěřil svým očím. Max von Sydow dostal mélo prostoru,ale zato každý okamžik v jeho přítomnosti byl výborný. Vymítání ďábla v jeho režii je naprosto fascinuící.Samotné ztvárnění děvčete posedlé ďáblem je naprosto bez chybičky, a vyobrazení ďábla jako sprosté prase mi opravdu do tohoto filmu sedlo. Co naplat, čím víc nechutná scéna, tím vic mne to bavilo. Jeden z nejlepších filmových zážitku vůbec. ()

maverick10

Spise nez hororovy, tak bych rekl dramaticko-psychologicky mistrovsky kousek. Na Hitchcocka to sice nema, ale uz mu zacina Friedkin timto dilkem drbat nohy. Paradne vyobrazeny kontrast duchovnich otcu vymitacu vs. nevybyraveho slovniku samotneho dabla v tele dvanactilete holcicky. Dramaticky zcela paradne napsane postavy v psychologickem krizku na samotnem Ripu. ()

lioncel

Už jenom z nostalgie dávám ***** ... režisér Willliam Friedkin se osobně sešel s nadaným mladým hudebníkem Mikem Oldfieldem a přesvědčil ho, aby mu zapůjčil do tohoto filmu svou skladbu z alba Tubular Bells .. tu potom použil k potřebnému navození stupňující se mrazivé, ustrašené a nejisté nálady, očekávání .. ta skladba dává tomuto filmovému příběhu ten správný a nezaměnitelný náboj, spoluvytváří tu režisérem požadovanou specifickou atmosféru (v roce 1974 za ni autor obdržel : cenu Grammy za nejlepší instrumentální skladbu) .. byl to naprosto geniální tah : http://www.ulozto.cz/live/xcyo1A7K/the-exorcist-mkv ()

hhannie

Chápu, že tenhle film byl pro diváky v 70. letech šok, ale na mě působil v některých chvílích až komicky. Přesto jeden z mých oblíbených hororů se skvělým soundtrackem. ()

StrYke

Konečně jsem se dostal k tomu pustit si opěvovaný kult The Exorcist a můžu s klidnou duší říct, že chvála je na místě. Sice to rozhodně není nejděsivější horor vůbec, jak tu někteří uživatelé píšou v komentářích, ale například taková scéna, kdy Regan (nebo alespoň to co jí ovládalo) schází po schodech "mostem", je opravdu mrazivá. Jinak i všechno ostatní bylo na špičkové úrovni, herecké výkony byly jedna báseň a napětí bylo také docela na dobré úrovni. Hudba mi nevadila, ale ani nebyla nijak zvlášť vyznamenánihodná (existuje tohle slovo? :D), ačkoli soudtrack Turbullar Bells, který jsem již slyšel ve druhém Scary Movie, se opravdu povedl. Drsné scény jako je masturbování krucifixem nebo plivání / zvracení na kněze jsou opravdu zajímavé a na tu dobu hodně neobvyklé, tudíž kde by byl hororový žánr dnes bez tohohle snímku? Mimo to dokáže The Exorcist vyvolat mrazení na zádech i pouhým vyprávěním, co se stalo... Nechci spoilerovat, ale trochu nastíním ten okamžik: Někdo "vypadl" z okna a zlomil si vaz (děsivá je ta pravdivá verze). Co mě nejvíce z celého filmu překvapilo byl herecký výkon Lindy Blair, která byla prostě bezkonkurenční, což - jak už to bývá - není u mladých herců zrovna obvyklé. Plný počet hvězdiček si tohle zaslouží ()

BitlDjus

Zde nemohu nic vytknout. Největší klasika mezi horory, tolik hrůzy bylo naplněno do jednoho snímku, který udělal díru do filmového světa. Každý si ho zapamatuje, každý po jeho zhlédnutí čumí nejméně 10 min. do blba a říká si jestli to je vůbec možný. Atmosféra, která mrazí v každém okamžiku, sám ďábel, který zde září a jeden mladý exorcista, kterému byla posedlá Regan svěřena. Seznamte se s největším kultem v historii horroru. ()

applause

Až na počáteční nic nedění se, natahování a divné sestříhání scén, to bylo dobré, ale na 5* tomu něco chybí. ()

balba

The Exorcist patří do zlatého fondu hororů.Myslím si,že oskar za scénář je udělen právem.Škoda ,že těchto hororů není více.Natáčení prý provázely i velmi tajuplné nehody.Krátce po zahájení natáčení zemřeli příbuzní Lindy Blairové a Maxe von Sydova , syna Jasona Millera porazila motorka.Dům , kde se děj převážně odehrával , vyhořel i s veškerým filmařským zařízením. ()

Caminzind

Film jsem shlédl asi 30 let po jeho vzniku a dojem z něj nenaplnil má očekávání. Nevěřím tomu, co se mi snaží sdělit. ()

M.i.k.e

nejděsivější film všech dob?to věru ne.Ale jako hororová klasika,která i po téměř 40 letech stojí za vidění a která za tu dobu neztratilamoc ze své atmosféry a určitého kouzla,to už ano.Některé scény jsou opravdu vynikající a upřímně se nedívím,že v době vzniku film způsobil takový poprask (vidět film v premiéře asi bych taky mluvil jinak).Velká škoda zbytečně natahovaného a mnohdy zdlouhavého začátku.Kdyby se "ďábel" objevil dřív jak téměř po hodině filmu,mohlo to být ještě lepší...80% ()

Havaj8

Hororová klasika, od který se teď hodně filmů odvíjí. Musím říct, že na ten rok, to vůbec není zle udělaný. První zhruba půlka filmu byla dost okecaná a nudná, ale jak se to rozjelo tak se na to dalo koukat. Každej je rozmazlenej tou novou dobou, efektama a neocení to, ale opravdu na tu dobu to musel bejt vrchol. Já to bral s nadhledem a užil sem si to. Jediný co bych vytknul, tak je málo hudby. ()

Martin741

Jeden z najlepsich hororov, ake boli natocene, Exorcista moze kludne konkurovat Hitchcockovym veldielam. Rezia Williama Friedkina genialna, atmosfera funguje aj po 40 rokoch, vyborne zvladnute su hlavne hororove sceny, ktore doposial nahanaju tu znamu emociu, ktorej sa hovori strach. Bez najmensich skrupul a naproste verejne sa priznavam, ze od projekcie tohto filmu beham v panike 5 - 6x za den domov, aby som skontroloval, ci som povypinal sporak -- a to upozornujem na podstatny fakt, ze doteraz  nemame  zavedeny plyn! Hovorite, ze to je poriadna konina, co robim? Samozrejme, ale tak nie vsetko, co ja vyplodim tuna, musi byt hned yntelektualny skvost hodny Ymmanuela Kanta. Bez najmensich vycitiek svedomia 100 % ()

Wiikii

Naposledy jsem Vymítače ďábla viděl před několika lety načež už jsem si moc nevybavoval celý film a nechtěl jsem ho tedy hodnotit. Dnes jsem to napravil a zhlédnul jsem ho. Sice jen v českém dabingu(který rozhodně není tak dobrý jako originál) ale zůstávám u toho, že je to jeden z nejlepších hororů co byl kdy natočen. Je až neuvěřitelné, že Vymítač má už více jak čtyřicet let, a možná i naštěstí, protože kdyby byl točen dnes, vše by se odbylo počítačovou animací a konec. .. Jednoduše řečeno velmi povedená klasika, která má své kouzlo. .... HODNOCENÍ: 91% (5*) ()

marcek

Dlouho jsem se chtěl podívat na tento klasický horror 70. let. Je to rozhodně úžasný film, ale na to, že patří mezi nejlepší horrory, tak jsem čekal, že se budu víc bát. ()

cariada

První díl serie. Předem musím říct ,že nechápu na co tvůrci točili tak dlouhý film. Ten zbytečný 30 minutový úvod kde se nic neděje a jen to člověka nudí. Děj se nijak neposouvá a nic zásadního tam není. Nejdřív jakési vykopávky v Iráku a pak nezáživný pohled na život herečky a její dcery. A na život kněze Karase ,který má starou a nemocnou matku. Až po víc jak půl hodině se dozvídáme o tom ,že 12 letá dívka je nemocná (je posedlá,ale zatím to nikdo neví). Pak následuje dnes už klasická scéna s pomočením na večírku(ve Scary movie 2 je to ještě líp udělaný) A už se to pěkně rozjíždí dívka krásně řádí má vytříbený slovník. Nakonec jí lékaři doporučí ,aby se obrátila na kněze ,že by mohla být dívka posedlá. Do toho je při ono večírku nalezen mrtvý režisér ,ale inspektorovi se to nezdá jako náhoda. Následně je pozván kněz Karas ,aby se na dívku podíval a začal výmítat je mu doporučen jiný starý kněz. A spolu výhání dábla z dívky ven,ale není to vůbec lehké a zaplatí za to hodně.... Zajímavé je ,že pak je dívka jako by vyléčena ,přitom výmítání nedopadlo moc dobře. Velice pěkný horor o posedlosti. Přesto za ten nezáživný úvod musím ubrat hodnocení. ()

Zemřel režisér William Friedkin

27.07.2021

Blumhouse plánuje nového Vymítače ďábla

Blumhouse plánuje nového Vymítače ďábla

22.12.2020

Studio Blumhouse (Uteč, Neviditelný) se chce vrátit ke slavné filmové sérii Vymítače ďábla a to rovnou s pokračováním. Zatím není jasné, o jak přímé pokračování by mělo jít a zda by nový sequel mohl… (více)

Ze Sabriny - mladé čarodějnice bude horor

Ze Sabriny - mladé čarodějnice bude horor

26.12.2017

Pokud jste dospívali na konci 90. let, jen těžko vám unikl sitcom Sabrina - mladá čarodějnice. Šestnáctiletá čarodějka v něm žila se dvěma šílenými tetičkami a mluvícím kocourem, a možná ani nevíte,… (více)