Vymítač ďábla

• Česko Exorcista (více)

Regan je dcerou slavné a bohaté herečky. Protože na ni matka nemá čas, tak si ani nevšimne, že se dceřino chování pomalu začíná měnit. Mluví sprostě a obličej se jí křiví do děsivého šklebu. Matka vezme dívku na lékařské vyšetření. Po sérii velmi podrobných vyšetření jsou lékaři bezradní. Dívčin stav se stále horší a teď už napadá i své okolí. Hlas se jí mění a ona komunikuje se svým okolím démonickým hlasem. Jeden z lékařů přijde s návrhem obrátit se na církevního specialistu, exorcistu. Matka to zprvu považuje za hloupost. Když se dívka změní v ďábelskou stvůru, která zabije jejího přítele, nezbývá jí nic jiného než se obrátit na vymítače ďábla. (TV Nova)

Astaroth12

V jednej chvíli sa mi zdalo že pozerám Carpenterovku,narážam na Halloween.Je to aj silno dramatické,matka za každú cenu chce pomôcť svojej dcére.Niektoré sekvencie boli úchvatné mrazivé a hlavne mrazivo efektné.Na hercov sa dobre pozeralo a aj to zahrali z prehľadom. Tento film mal 5 D. Režia-dokonalá,Scénar-dokonalý,Príbeh-dokonalý,Mrazivá efektnosť-dokonalá,herci-dokonali.Totálne dokonalí film.Ja som neskutočne nadšený. Film má viac než dve hodiny ale nielenže vôbec nenudil ale presne naopak film si po celú dobu udržuje vynikajúcu mrazivú atmosféru u napetie.Tento film má viac než 40 rokou ale vôbec som to nepostrehol je to tak bravúrne natočené.Kamera bola tiež úžasná,tomuto filmu pomohla k úžasnému vizuálu.Neskutočne mrazivo dokonalý film z veľmi silným príbehom o posadnutosti. ()

kikuka

..mam fobiu zo schodov..ze po nich zide dievcatko po styroch-ale tak trochu naopak..staci??..a vraj som nevidela tie "najlepsie" veci..uprimne: nevadi :-P.. ()

Cimr

Vymítač ďábla, říkám si. A co tu tedy dělá severní Irák, vykopávky, písek? Knihu jsem nečetl, a tak jsem se místy ztrácel a nevěděl, co se to tam děje. Snad i proto mi to přišlo dlouhé. A občas dokonce nezajímavé. A nebál jsem se. Pak ale přišla na řadu Linda Blair a její dechberoucí záchvaty. To je skutečně vrchol filmu, když se té malé holčičce začne točit hlava kolem dokola, začne blinkat, mrskat sebou a vykřikovat oplzlé repliky. V těchto scénách je totiž cosi groteskního - chce se vám skoro smát, máte na tváři úšklebek, ale zároveň si uvědomujete, jak děsivě rouhačské ty její výlevy jsou. Konec je (přesně naopak než začátek) famózní. ()

fannah

Horor který se zapsal do historie, a rozhodně měl čím. Je hodně nadčasový. Osobně mám ještě moc rád jeho prequel od Renny Harlina, dodá totiž celému příběhu dokonalé vysvětlení... 85% ()

fcreading

Friedkinov dramatický horor, sktorým si určite získal svojich fanúšikou a publikum, a nemusí sa zaň ani hanbiť. Naopak, horor ktorý vám dokáže za celých 122 minut privodiť atmosféru, to sa len tak nevidí. Herecké výkoný sú veľkolepé na plnej čiare útočí Linda Blair, ktorá rolu diabla zahrala na jednotku a Max von Sydow, ktorý sa snaží vyhnať zlého diabla z tela Lindy. Ako tak pozerám na rok vzniku, musím sa prikloniť Friedkinovi, ktorý nám postupne ukazuje strach, nejakú brutalitku, a zvrátenosť a hlavne ustarostenú matku, ktorá si nevie dať rady so svojou dcérou 100 percent. ()

Zayl

Atakování divákových emocí, tak přesně toto spojení vystihuje Exorcistu. Přesto mám několik výtek, díky nimž jsem zůstal za očekáváním. O Exorcistovi se mluvilo jako o nejstrašidelnějším, nejkontroverznějším a nejúdernějším hororu všech dob. Ve své době dost možná, ale dnes zaostává za svou pověstí. Dnes lze vidět mnoho krvavějších, drastičtějších scén, ale o svou podstatu Exorcista nepřišel. Totiž atmosféra, která vás pohltí natolik, že filmu ledacos odpustíte. Oplzlá a mrazivá, buduje komplexní obraz dítěte a samotný akt vymítání je asi tím nejzajímavějším a zároveň osvěžením lehce sterilní podívané. Nemohu si však odpustit, že film měl být kratší, některé pasáže jsou zbytečně zdlouhavé, ale asi jsou účelem pro vytvoření atmosféry. Přesto své kvality má, ostatně je legendou. ()

baribal

nejprve musím předeslat, že poslední dobou přestávám nacházet horory, u kterých by mě přepadal strach. Možná to je věkem, možná tím, že jsem toho už hodně viděl, nevím. Pár mrazivých scén a zajímavý konec, to dohromady dává 4 hvězdy, které dnes hororům zřídka dávám. ()

NinonL

Tento film se mi líbil vždy a líbí se mi i dnes. Oproti pozdějším napodobeninám je realistický a nejsou v něm žádné nesmysly ani hluchá místa. ()

frashmaker

Naprosto vyjímečný a přelomový horor, který by si zasloužil 6ku jen to hvízdne. Při jeho sledování jsem se sám sebe ptal, jak je vlastně starý. Když by mi někdo řekl, že ho natočili před pár týdny, tak bych tomu věřil. Jednoduše geniální. ()

FromHell

Pre mňa je to asi najlepší horor vôbec!Nemám čo dodať.Snáď by som ešte vyzdvihol úžasnú iba 14 ročnú Lindu Blair,ktorá v tejto nadčasovej kultovke doslova exceluje. ()

LV.Helter

Pre svoj žáner niečo ako Texas Chainsaw Massacre pre exploitation. V žiadnom filme som necítil dusnejšiu atmosféru a pri žiadnom som si ešte neokúsal aj prsty na nohách. Gradácia dakedy zaostáva, ale práce s kamerou a exorcistické scény... nepopisateľné. Klenot. ()

Asgy

Pro mě jeden z nejlepších hororů vůbec. A to hlavně díky tomu, že není založen jen na stupidních lekacích scénach, ale na parádní postupně vybudované atmosféře. Žádné hrůzu nahánějící potvory, jenom jedna "posedlá" holčina..Jesus fu*k me! ()

ivishka

Dle všech slov asi nejpůsobivější horor všech dob. Ale ne pro mě. Tak dlouho jsem se nesmála ani nepamatuji. Začátek hororu byl vystřižen jako z nějakého dokumentárního pořadu o archeologii ve kterém se v podstatě nic neděje, ale starý pán jen smutně kouká do kamery a občas sem tam se ohlédne, jestli ho náhodou něco nebo někdo nesleduje(a ono asi skutečně sleduje). Pak když máte pocit, že se něco bude dít se vám nabízí pohled na zdánlivě harmonickou rodinu opět jako vystřižen z nějakého dokumentu(nutno říct, že jsem měla na sledování opravdu ideální podmínky). Po občasném otřesu postele nebo otevřeném oknu v dětském pokoji máte stále pocit, že sledujete špatný film. Filmová krev či zelená tekutina místo zvratků mi strach nahnala asi jako maličké chlupaté koťátko, které se učí chodit. A to ani nemluvím o tom, že jsem u toho měla nekončící záchvaty smíchu. Tak tedy další zbytečný horor - a snad se na mě nesesypou fanoušci paranormálních jevů. Škoda jen, že jsem skutečně člověk, kterého paranormální jevy zajímají ale zde mi tvůrci neměli v podstatě co nabídnout. Zajímavé je, že natáčení tohoto snímku bylo pro některé herce (hlavně po natočení) nepříjemné, ale že by z toho koukalo nějaké pořádné adrenalinové lekání se říci nedá. Oceňuji tedy pouze namaskovanou Regan. ()

Sandiego

Když z tohoto filmu pochází má přezdívka, asi je zbytečné se rozepisovat nad tím, jaký význam pro mě tento film má. ()

GodComplex

Hororova klasika, ktera obsahuje vse co spravny horor obsahovat ma. Skvele jak po vizualni, tak po audio strance. Kultovni sceny, fantasticky posedla Linda Blair, vyborny priest veteran Max von Sydow. Desive momenty v prvni tretine, brutalni sceny v nemocnici uprostred a nakonec finalni maskar v podobe exorcismu. Od absolutniho hodnoceni exorcistu deli misty ne uplne optimalni strih a podivne skoky v deji v cele s obcasnymi scenami znacne o nicem, ktere to trosku brzdi. "Fuck Me" 9/10 ()

MikO_NR_1909

Skvelý, jedinečný, kultový nad-natural horor s výbornou hudbou, podobne ako Carpenterov Halloween (tu mi dokonca "triangelský" motív sedel viac než rýchly halloweensky). Svojím spôsobom ide o odrazový skok k všetkým filmom o exorcizme a ukážky poctivej réžie. Zároveň tie dnešné (tématicky obdobné snimky) zvýrazňujú kvality toho Friedkinovho. Práve ony bohužiaľ postrádajú to pestovanie citových vzťahov počas samotného deja, kde každé gesto a každý pohľad je určený niekomu konkrétnemu a tým sa tvorí mozaika fungujúcej psychológie. V konečnom dôsledku by to bez toľkých kresťanských blábolín mohlo byť za čistých 5. ()

Ghostface2

Skvělá kamera, úžasná hudba, dobré herecké výkony a nezapomenutelná hororová atmosféra. Mám jen jedinou výtku a to je ta že se mi to zdálo trochu zdlouhavé. ()

Zemřel režisér William Friedkin

27.07.2021

Blumhouse plánuje nového Vymítače ďábla

Blumhouse plánuje nového Vymítače ďábla

22.12.2020

Studio Blumhouse (Uteč, Neviditelný) se chce vrátit ke slavné filmové sérii Vymítače ďábla a to rovnou s pokračováním. Zatím není jasné, o jak přímé pokračování by mělo jít a zda by nový sequel mohl… (více)

Ze Sabriny - mladé čarodějnice bude horor

Ze Sabriny - mladé čarodějnice bude horor

26.12.2017

Pokud jste dospívali na konci 90. let, jen těžko vám unikl sitcom Sabrina - mladá čarodějnice. Šestnáctiletá čarodějka v něm žila se dvěma šílenými tetičkami a mluvícím kocourem, a možná ani nevíte,… (více)