Hunger Games se stalo další obětí v poslední době stále oblíbenější produkční strategie, kdy byla finální část rozdělena do dvou dílů, což výsledné podobě jednotlivých filmů citelně uškodilo. Samostatně působí filmy hodně nekompaktně, což je pochopitelné. Poslední část knižní série nebyla rozhodně tak hutná, aby mohly vzniknout dva plnohodnotné celovečerní snímky, což je vidět na až příliš velkém množství hluchých míst a zbytečně natahovaných scénách (hlavně v závěru filmu). Druhá část ve filmové podobě je v podstatě jen vražedná procházka mezi pastmi v Kapitolu a neustálé pnutí mezi Katniss, Peetou a Galem, které ale rychle omrzí a na konci už celkem nudí. Zkrátka v rámci možností důstojné a velice průměrné rozloučení s HG-sérií, která měla být raději ukončena jedním delším filmem, ale co naplat - peníze jsou peníze.(1.2.2016)

Určitě lepší než předchozí první část. Dějově to působilo mnohem víc dynamicky, na čemž se samozřejmě podílela i míra akce, která se zde odehrává. Chvílemi se navíc dalo napětí téměř krájet. Vzhledem k tomu, že jsem četla knihy, mě ve filmu sice nečekalo nic, co bych naprosto nepředvídala, ale i tak jsem si tenhle závěr užila. Navíc mě bavilo sledovat, jak Josh Hutcherson herecky zvládá roli Peety s pošramocenou psychikou, o Jennifer Lawrence a jejím vždy nadprůměrném výkonu ani nemluvě... Zklamala mě snad jen hudba - přála jsem si, aby film opět příšel s nějakým hudebním hitem typu Eyes Open od Taylor Swift, který byl v prvním díle, nebo aspoň s jakoukoliv zpívanou písničkou (i kdyby to měla být jen chytlavá zpívanka typu Hanging Tree z předchozího dílu), ale až do konce hrála pouze instrumentální hudba, ani v titulcích se nic neobjevilo. Trochu škoda. ~(4,0)~(20.11.2015)

Rozpočet $160miliónovTržby USA $277,723,849Tržby Celosvetovo $645,893,988Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ dosť nezvládnutý projekt a hlavne keď ide o záver tejto strastiplnej cesty, ktorá strácala svoj potenciál už po druhom diely, v podstate úplne dokaličili celú sériu, ktorá sa beztak niesla na hladine len priemerných vôd, veľmi nevýrazný dej, s vyumelkovaným vatovým gýčovým nádychom, kde nič nedrží poriadne po kope a len ťažko tu uveríte akýkoľvek vzťah či súhru medzi postavami, hlavne tú nulovú milostnú iskru medzi Jennifer Lawrence a úplne nesympatickým Joshom Hutchersonom, či dokonca nenávisť k tej či onej postave, sypú sa tu len prázdne budovateľské dialógy, ktoré sú postupom času len čoraz viac trápne, najhoršie že Katniss ako hlavnej postave neuveríte tú veľkoleposť, vodcovstvo, to čaro, ktoré by malo všetkých povzniesť k lepším zajtrajškom, miestami príde aj na otravnú naivitu, k tomu prikladá do ohňa otravnosti to neustále vzájomné objímanie postáv, akcia na vážkach, plus som nepochopil to nasadenie čudesných potvor mut-ov, to bolo teda spestrenie ale aspoň sa tam niečo záživné akčné dialo, posledná pol hodinka ide úplne dole z kopca, úplne nezvládnutý dramatický guláš, fakt dosť zlé vyvrcholenie, 3D efekt tu skoro nemá význam! režisér Francis Lawrence si len nezáživne odbíja svoje remeslo a ponúka zatiaľ svoj najmenej výrazný projekt, v podstate za rok 2015 ani jeden projekt (Labyrint: Zhorenisko, Rezistencia) s mladými borcami čo zachraňujú planétu nezažiaril a všetky vyzneli na jedno skoro zbytočné kopyto! /videl v kine 3D verziu: 45%/ __moja recenzia(23.11.2015)

No sex scene? Whaaat?XD OK a teď vážně... Po prvním zhlédnutí 4-3-1-2. V rámci "Hunger Games" ovšem první zhlédnutí nic neznamená, neboť zatímco první díl mě napoprvé mile překvapil a druhý nikterak nenadchnul (taková přehnanější kopie jedničky...), napodruhé jsem zaznamenala obrat o 180° - jednička mě nudila tak, že jsem ji ani nedokoukala a u původně kritizované dvojky jsem se příjemně bavila. Finální pořadí je tudíž do opětovného zhlédnutí "Síly vzdoru" stále ve hvězdách.;-) A co že se to v posledním díle tak vydařilo? Určitě akční scény, kterých je sice poskrovnu, ale o to lépe vypadají, Peeta (já prostě miluju postavy, kterým někdo ubližuje:-)), Howardův hudební doprovod a vlastně i ty scény "ukecané", protože narozdíl od jiných filmů mi prostě sedly. Nejvíce však potěšilo zapracování na dramatické stránce (bomby, úmrtí hlavnějších postav atd.), která funguje skvěle; jen škoda, že až v posledním díle. A co bych naopak vytkla? Těžkou předvídatelnost, to každopádně, ale zakončení série jako takové je to stále důstojné. Proti epic failu na konci "Pottera"...(29.12.2015)

• Shakers

Sklamanie. Nemyslím si, že Francis Lawrence je zlý režisér, ale toto ho asi moc nebavilo a len zhrabol prachy, inak si neviem predstaviť ako je možné, že záverečný diel je taký dlhý a nudný. Myslel som si, že sa to rozdelilo na dva diely kvôli obsahu, ale tuším, že sa už všetko rozdeľuje iba kvôli prachom. Na to, že to ma byť záverečný diel je to strašne nudné, mdlé, nezaujímavé, Katniss nejaké vodcovstvo a hrdinstvo vôbec neveríte. Predlhou nepoznám, ale verím, že napätia bolo v kniha viac ako tu, pretože tu sa podarila iba jedna scéna v kanály s príšerami. Jeden s najhorších záverov série čo som videl. Ešte, že ten James Newton Howard tam spoľahlivo funguje. Obľúbený soundtrack: Sewer Attack, Your Favorite Color is Green. 50% - 2*(22.6.2016)