V zásadě dobré, mise splněna. Oproti knižní předloze nebylo téměř nic opomenuto, ale pořád si myslím, že rozdělení na dva filmy tady nebyl úplně nejlepší nápad - film sice většinu času velice slušně odsejpá, ale závěrečných dvacet minut (které v knize fungovaly velmi dobře) se na plátně prostě vleče a bere to tak filmu vítr z plachet. Jinak je tu vše víceméně v pořádku, akční scény se povedly, herci hrají dobře, některé momenty jsou mrazivé (první past s mazlavou černou hmotou), jiné děsivé (mutové) a další zase smutné (závěr s padáky) - tak jak to mělo být. Kromě toho konce v zásadě není moc co vytknout, je to dobře odvedená práce, ale zkrátka z toho nemám tak nadšený pocit, jako když jsem před dvěma lety opouštěl kino po Vražedné pomstě, která pro mě zůstává nejlepším dílem série. Tohle bylo "pouze" dobré. /80% a 4*/(11.12.2015)

Bohužel Série Hunger games až na druhý díl je pro mne pouze průměrně zpracovanou Teen ságou. První hodinu se zde neděje téměř nic,ale jakmile na scénu příjdou první pasti divák je vtrhnut do agresivního víru, který šlape solidně, ale po 40 minutách mu opět dojde dech a vyloženě posledních dvacet minut jsem už netrpělivě vyhledával závěrečné titulky,vrtěl jsem se,kroutil se, padal jsem ze sedačky a dusil se pop cornem. On ten film se se tváří přehnaně intelektuálně, byť se to zde vůbec nehodí, jsou zde strašně zdlouhavé a pomalé záběry, do toho snové a emotivní pohledy všech zúčastněných no z toho mi bylo opravdu zle. Za chválu alespoň stojí velmi dobrá scéna s mutanty, která trvá asi 10 minut, obsahuje výbornéj jump scare a atmosférou si dovoluje konkurovat většině hororům. "finále" spíše klidnější, ale za to s fajn hudebním doprovodem bubnů. Na finální díl zkratka málo akce i drajvu a zbytečně moc nezajímavých intelektuálních keců. 3D nedoporučuji. 60%(19.11.2015)

Šla jsem do kina po znovu shlédnutí všech předchozích dílů - nemůžu říct, že by finále překonalo akčními scénami předchozí filmy (i když sekvence s Muts byla teda MASAKR), ale celkově podle mě nejlepší z dílů, ať už hereckými výkony (hlavně teda Jennifer), tak už celkovou message filmů a knižní ságy. Určitě si pustím znovu, až bude film dostupný na DVD.(21.11.2015)

Mělo to skončit kočkou. Chápu, že se tvůrci museli držet knižního konce, ale vyznění filmu není jen v rozporu s proměnou, kterou Katniss v posledních dvou dílech prošla (zmínka o nočních můrách coby připomínce PTSD je s ohledem na kýčovitou stylizaci scény dost nepřesvědčivá). Zároveň umrtvuje veškerý „emancipační“ potenciál celé série, když za ideální stav vydává ten nejpitomější genderový stereotyp. Podobně nedávno Eastwood posledními minutami zazdil Amerického snipera. Jinak přitom jde o vcelku uspokojivou snahu natočit YA blockbuster, který odmítá jisté žánrové konvence (neokázalý začátek, nejepičtější akce dlouho před atypicky intimním koncem, rozmlžená hranice mezi dobrem a zlem) a má co říct i dospělým (válečná propaganda, zánik starého světa, překrývání reálných vzpomínek mediálními reprezentacemi). Film stejně jako první část Síly vzdoru začíná nezvykle temnou a nebombastickou scénou, ve které je stanoven směr vyprávění. Katniss musí získat (v doslovném i přeneseném významu) zpět svůj hlas, který posledně ztratila. Přesto po většinu filmu není její kontrola nad situací tak velká, jak si představuje a jak naznačuje i její heroizující rámování (na střed, aby dominovala celému záběru a zároveň čněla nad ostatními postavami) a časté záběry její tváře přes celé plátno. Katnissina cesta osobní pomsty je z velké části shora řízeným propagandistickým spektáklem pro masy, v podstatě dalším ročníkem Hladových her, s troskami Kapitolu coby novou arénou. Iluze svobodné volby a boje za spravedlivou věc není zničena tak důsledně, jak sliboval předchozí díl, ale film pořád jde o sympaticky netuctovou pobídku k zamyšlení nad velkovýrobou popkulturních rebelů, jimž uniká, že nebojují proti systému, ale v rámci něj. 75%(27.11.2015)

Určitě lepší než předchozí první část. Dějově to působilo mnohem víc dynamicky, na čemž se samozřejmě podílela i míra akce, která se zde odehrává. Chvílemi se navíc dalo napětí téměř krájet. Vzhledem k tomu, že jsem četla knihy, mě ve filmu sice nečekalo nic, co bych naprosto nepředvídala, ale i tak jsem si tenhle závěr užila. Navíc mě bavilo sledovat, jak Josh Hutcherson herecky zvládá roli Peety s pošramocenou psychikou, o Jennifer Lawrence a jejím vždy nadprůměrném výkonu ani nemluvě... Zklamala mě snad jen hudba - přála jsem si, aby film opět příšel s nějakým hudebním hitem typu Eyes Open od Taylor Swift, který byl v prvním díle, nebo aspoň s jakoukoliv zpívanou písničkou (i kdyby to měla být jen chytlavá zpívanka typu Hanging Tree z předchozího dílu), ale až do konce hrála pouze instrumentální hudba, ani v titulcích se nic neobjevilo. Trochu škoda. ~(4,0)~(20.11.2015)