Od posledního dílu Hunger Games jsem dostal přesně to, co jsem dostat chtěl. A plus k tomu byla skutečnost, že se jedná o asi nejdrsnější díl. Až mi bylo líto, že celý ten příběh je vlastně pro mládež a tak se nemůžu dočkat roztrhaných těl nebo vnitřností pohozených po bojišti. Tenhle díl si o to totiž vysloveně koleduje. Každopádně uznávám, že závěr to slušně vynahrazuje. Nicméně stejně tak, jako předešlé díly, má i tento problém s délkou, především s prvními dvaceti minutami. U nich jsem se totiž opět setkal s tím, jak je snadné dvacet minut protáhnout na nekonečně dlouhý čas. Po téhle faktické dvacetiminutovce ale následuje poslední Hunger Game a s ní napínavý sled scén, který mě neuvěřitelně bavil. Na závěr tak dodávám, že v rámci těhlech young adult příběhů je právě Hunger Games ten nejlepší. Hudba výborná, herci perfektní a nebýt té zbytečné natahovanosti v některých momentech, neměl bych problém sahat i k pěti hvězdám.(26.11.2015)

Uspokojivé završení mírně nadprůměrné dystopické sci-fi série (rozdělení poslední knihy do dvou filmů kvalitě samozřejmě uškodilo). Ani tentokrát to sice není tak chytré a hluboké, jak se to snaží tvářit, ale jako mainstreamový velkofilm tematizující nadčasové téma boje s totalitou, jenž by měl být primárně zábavný, napínavý a velkolepý, to zkrátka jakž takž funguje (a najde se tu i pár vyloženě skvělých scén). Ze všech těch young adult filmových adaptací, které před několika lety odstartoval nenáviděný Twilight, jsou mi Hunger Games společně se sérií Labyrint jediné (aspoň trochu) sympatické... 60 - 70 %(22.11.2015)

Více komorní, osobité a do poslední vteřiny i silně emocionální. Trojice Lawrence-Lawrence-Howard důstojně finišuje to nejlepší, co v posledních letech v rámci post-Twilight produkce vzniklo. Ano, sága o Reprodrozdovi není ani na míle blízko k dokonalosti, ale jako jediná se k ní přiblížila.(21.11.2015)

Z té teen vlny, kterou spustilo Twilight, my vlastně Hunger Games byly nejsympatičtější, i s ohledem na slabší první díl. Poté se režie chopil Francis Lawrence a rozdíl příštupu k látce byl obrovský, najednou fungovalo napětí, postavy už nebyly na facku, akce v rámci možností měla drive, atd... Ovšem vyvrcholení trilogie knížek mě na plátně zklamalo. Překvapivě unylé tempo na každém druhém kroku střídá nezájem o postavy, nemluvě o absenci větší porce akce. Řemeslo je to sice slušné, peníze jsou vidět, brutalita pořád trvá, ale na zasloužený závěr téhle série to nestačí.(19.11.2015)

Ještě předchozího dílu jsem se zastával, ale tady už bohužel převládlo zklamání. Jako ukončení velmi solidní série se mi to příliš nezamlouvá. Myslel jsem, že to bude ukončení, které opravdu chytne/dojme/uchvátí, ale to se bohužel nestalo. Možná až to dám podruhý tak to bude lepší, ale v tom kině mě to prostě nějak nesedlo. Katniss jako by už ztratila dech, z té zajímavé postavy se stal jen stín. Předvídatelný konec tomu taky nepřidal. Celkově ten děj celého filmu nebyl nic moc, i když jako celek lze tuto sérii hodnotit spíše kladně. Moc mě mrzí, že si pro nás tvůrci na závěr nepřipravili nějakou pecku. 65%(3.2.2016)