V zásadě dobré, mise splněna. Oproti knižní předloze nebylo téměř nic opomenuto, ale pořád si myslím, že rozdělení na dva filmy tady nebyl úplně nejlepší nápad - film sice většinu času velice slušně odsejpá, ale závěrečných dvacet minut (které v knize fungovaly velmi dobře) se na plátně prostě vleče a bere to tak filmu vítr z plachet. Jinak je tu vše víceméně v pořádku, akční scény se povedly, herci hrají dobře, některé momenty jsou mrazivé (první past s mazlavou černou hmotou), jiné děsivé (mutové) a další zase smutné (závěr s padáky) - tak jak to mělo být. Kromě toho konce v zásadě není moc co vytknout, je to dobře odvedená práce, ale zkrátka z toho nemám tak nadšený pocit, jako když jsem před dvěma lety opouštěl kino po Vražedné pomstě, která pro mě zůstává nejlepším dílem série. Tohle bylo "pouze" dobré. /80% a 4*/(11.12.2015)

No a je to. Zazvonil zvonec a pohádky je šlus. Nejlíp si to zhodnotila Everdeenová sama, když na konci prohlásila, že "po tolika letech už není moc co říct." Souhlas, akorát že ona to teda nebyla žádná hitparáda už od samýho začátku. Teď už jenom doufám, že milejdy Collinsová nemá v šuplíku složku se štítkem "Síla vzdoru 3. část, epilog číslo 1."(7.12.2015)

Ještě předchozího dílu jsem se zastával, ale tady už bohužel převládlo zklamání. Jako ukončení velmi solidní série se mi to příliš nezamlouvá. Myslel jsem, že to bude ukončení, které opravdu chytne/dojme/uchvátí, ale to se bohužel nestalo. Možná až to dám podruhý tak to bude lepší, ale v tom kině mě to prostě nějak nesedlo. Katniss jako by už ztratila dech, z té zajímavé postavy se stal jen stín. Předvídatelný konec tomu taky nepřidal. Celkově ten děj celého filmu nebyl nic moc, i když jako celek lze tuto sérii hodnotit spíše kladně. Moc mě mrzí, že si pro nás tvůrci na závěr nepřipravili nějakou pecku. 65%(3.2.2016)

Uspokojivé završení mírně nadprůměrné dystopické sci-fi série (rozdělení poslední knihy do dvou filmů kvalitě samozřejmě uškodilo). Ani tentokrát to sice není tak chytré a hluboké, jak se to snaží tvářit, ale jako mainstreamový velkofilm tematizující nadčasové téma boje s totalitou, jenž by měl být primárně zábavný, napínavý a velkolepý, to zkrátka jakž takž funguje (a najde se tu i pár vyloženě skvělých scén). Ze všech těch young adult filmových adaptací, které před několika lety odstartoval nenáviděný Twilight, jsou mi Hunger Games společně se sérií Labyrint jediné (aspoň trochu) sympatické... 60 - 70 %(22.11.2015)

Hunger Games se stalo další obětí v poslední době stále oblíbenější produkční strategie, kdy byla finální část rozdělena do dvou dílů, což výsledné podobě jednotlivých filmů citelně uškodilo. Samostatně působí filmy hodně nekompaktně, což je pochopitelné. Poslední část knižní série nebyla rozhodně tak hutná, aby mohly vzniknout dva plnohodnotné celovečerní snímky, což je vidět na až příliš velkém množství hluchých míst a zbytečně natahovaných scénách (hlavně v závěru filmu). Druhá část ve filmové podobě je v podstatě jen vražedná procházka mezi pastmi v Kapitolu a neustálé pnutí mezi Katniss, Peetou a Galem, které ale rychle omrzí a na konci už celkem nudí. Zkrátka v rámci možností důstojné a velice průměrné rozloučení s HG-sérií, která měla být raději ukončena jedním delším filmem, ale co naplat - peníze jsou peníze.(1.2.2016)