U posledního dílu Hunger Games jsem se trošku obával, aby amíci nevyměkli a a nerozhodli se, že nechají některé postavy oproti předloze přece jen naživu. SPOILER!!! Vždyť tam umírají děti!! KONEC SPOILERU. Nějaké ty klepy o tom se ke mně dostaly, ale spíš to bylo přání některých fanynek. Tím pádem se mé obavy naštěstí nepotvrdily a jsem rád, že se celá filmová tetralogie drží knih ve všech důležitých aspektech. Se zakončením série jsem spokojen, ale určitě by se z toho dalo vytřískat ještě o něco více. Závěrečný epilog se mi moc nezdál už v knize, takže to nakonec nebylo tak zlý. Už jsem byl asi vnitřně připraven :D(19.11.2015)

Jak přistupovat k Hunger games? Třetí kniha je roztržena na dva díly, ani jeden není perfektní, ani jeden nevystihuje mnohé z knihy (duševní stav Katniss v knize versus film? Někdy až moc velká snaha poukazovat na "současné problémy" a manipulaci s realitou pomocí médií na úkor skutečného příběhu Katniss). Přesto jsou Hugner games dobře odvedenou parcí, která především v akční části je daleko nad průměrem. Stačí to všem? Svým způsobem lituji, že Francis Lawrence se "zasekl" na v podstatě komerční a nekreativní práci (jaký máte prostor v nalajnovaném světě HG? Navíc je ta design/architekt stránka filmu tak šedivá...). Závěr čtenáře knihy nepřekvapí, i když zamrzí určité zkratky (smrt PSH měla také menší vliv, soud z knihy v závěru ignorován, proto konec působí trochu kostrbatě...). Ten film me vlastně přes dvě hodiny bavil, ale stejně jako u ostatních dílů HG není důvod je vidět znovu. PS: další důkaz, že láska prochází žaludkem... i když jde o spálený kus chleba!(30.11.2015)

• teutates

Víc trapný konec to už ani nemohlo mít. Parádná drozdajka na konec. Z celé "trilogie" byla snad jedna pozeratelná část...(7.12.2015)

Problém s Hunger Games je v tom, že téma se značně vyčerpalo v prvních dvou dílech, vůbec poprvé jsem si tak přála, aby se tvůrci vydali více blockbusterovou cestou a vykašlali se na nějaké filozofování o fungování světa a společnosti, po čtvrté už to působilo naivně, zvlášť když toto filozofování je prokládáno rozhovory o tom, koho z chlapců si hlavní hrdinka nakonec vybere. Akční scény jsou výborné, nechybí jim dravost a působivost, jen je jich málo. Film to nevyrovnal ani v emocionální rovině, postavy zde sice umírají jako na běžícím páse, ale divák se s žádnou nestihne pořádně sžít. Z nejsilnějších momentů série pak také nebyl úplně vytěžen potenciál. Bez debat jde o důstojné zakončení, jen pocit, že to mohlo být lepší, u mě převládá.(22.11.2015)

Ta cílová rovinka série už spíš nudila, než bavila. Finále bylo dle mého názoru na místě.(21.11.2015)