Nakonec to nebylo tak špatné, jak jsem si myslel. Na druhou stranu jsem rád, že už ta série končí. Děj navazuje hned na předchozí díl. Kraje jsou sjednoceny a spolu bojují proti Kapitolu. Objevují se tu i noví herci, jako například Brienne z GoT. Finální bitva se tedy odehraje v Kapitolu. Ten se ale samozřejmě tak snadno nedá. Čeká tam na ně spoustu pastí. Katniss je opět tváří celého odboje a vede svou jednotku. Po různých útrapách a ztrátách několika členů týmu se konečně dostávají ke svému cíli. Problémy jsou hlavně s Peetou, který je dost nestálý. Až na pár akčních scén tu jinak není moc o co stát. Konec ne trochu překvapivý, ale částečně jsem to čekal. Každopádně to mohlo být kratší. Nakonec to dopadlo docela šťastně. Snad si teď Jennifer Lawrence bude vybírat lepší role... "Musím zabít Snowa!"(3.5.2016)

Zase ta velká gesta, propaganda, mediální manipulace, totalita a jako bonus tentokrát kulisy Berlína. Důstojný konec solidní série, kterému se ale nepodařilo překročit stín vržený HG: Catching Fire. PS: Ty podzimy bez Katniss Everdeen budou teď rozhodně šedivější.(20.11.2015)

No sex scene?XD OK a teď vážně... Po prvním zhlédnutí 4-3-1-2. V rámci "Hunger Games" ovšem první zhlédnutí nic neznamená, neboť zatímco první díl mě napoprvé mile překvapil a druhý nikterak nenadchnul (taková přehnanější kopie jedničky...), napodruhé jsem zaznamenala obrat o 180° - jednička mě nudila tak, že jsem ji ani nedokoukala a u původně kritizované dvojky jsem se příjemně bavila. Finální pořadí je tudíž do opětovného zhlédnutí dvojité "Síly vzdoru" stále ve hvězdách.;-) A co že se to v posledním díle "tak vydařilo"? Určitě akční scény, kterých je sice poskrovnu, ale o to lépe vypadají, Peeta (miluju postavy, kterým někdo ubližuje), Howardův hudební doprovod a vlastně i ty scény "ukecané", protože narozdíl od jiných filmů mi prostě sedly. Nejvíce však potěšilo zapracování na dramatické stránce (bomby, úmrtí hlavnějších postav apod.), která funguje skvěle - jen škoda, že až v posledním díle. Co bych naopak vytkla, je těžká předvídatelnost, zakončení série jako takové je to ale stále důstojné. Proti tomu epic failu na konci "Pottera"...(29.12.2015)

Bohužel Série Hunger games až na druhý díl je pro mne pouze průměrně zpracovanou Teen ságou. První hodinu se zde neděje téměř nic,ale jakmile na scénu příjdou první pasti divák je vtrhnut do agresivního víru, který šlape solidně, ale po 40 minutách mu opět dojde dech a vyloženě posledních dvacet minut jsem už netrpělivě vyhledával závěrečné titulky,vrtěl jsem se,kroutil se, padal jsem ze sedačky a dusil se pop cornem. On ten film se se tváří přehnaně intelektuálně, byť se to zde vůbec nehodí, jsou zde strašně zdlouhavé a pomalé záběry, do toho snové a emotivní pohledy všech zúčastněných no z toho mi bylo opravdu zle. Za chválu alespoň stojí velmi dobrá scéna s mutanty, která trvá asi 10 minut, obsahuje výbornéj jump scare a atmosférou si dovoluje konkurovat většině hororům. "finále" spíše klidnější, ale za to s fajn hudebním doprovodem bubnů. Na finální díl zkratka málo akce i drajvu a zbytečně moc nezajímavých intelektuálních keců. 3D nedoporučuji. 60%(19.11.2015)

Konečně je konec¿ Na co se teď ale bude s přítelkyněma chodit? :-D Kde začít? Málo Woodyho Harrelsona, málo Stanley Tucciho...moc Liama Hemswortha a...moc Jennifer Lawrence :D Jo vypadá to, jako jeden velkej vtip, ale napočtvrté už mě štvala úplně nebetyčně. Asi budu muset znova kouknout na dvojku, ale silnou ženskou hrdinku jsem v ní vážně neviděl vůbec..pouze sebestřednou, zamlklou a vyhýbající se svému poslání. Její jmenovec režisér opět o třídu lepší, než ten fušer z prvního dílu, tentokrát to však vyznívá takřka naprázdno. WTF momentů se zde najde mraky a oné pověstné předvídatelnosti také. Abych ovšem jen nehanil, najde se zde jedna scéna v podzemí, která přímo vybízí k lekačce, scéna však plynule pokračuje dál. Naproti tomu jedna nejmenovaná postava hrdinně zabíjí jakési bezoké stvoření, aby vzápětí...hrdinně a zcela očekávaně zařvala. Ještě nikdy jsem snad v komentáři nerozváděl takhle obsáhle jednotlivé scény, ale druhá část hladových her bez hladových her mě pěkně nasrala (ta první ne, protože tam jsem spal). Po jedné scéně pro Roberta Kneppera a Gwendoline Christie. To jako proč? Kromě toho, že někdo z castingu evidentně miluje seriály jiný důvod nevidím :D...Jedna ze zdejších zajímavostí je fakt bomba:D . "Smrt herce Philipa Seymoura Hoffmana (Plutarch Heavensbee) zkomplikovala filmařům práci, jelikož měl před sebou ještě 7 natáčecích dnů, na které se už bohužel nemohl dostavit. Některé záběry byly proto dodělány digitálně.". Chudák Seymour se nemohl dostavit..hm to je škoda, toho jsem vždycky rád viděl :) Dost černého humoru...teď tu bolestnou skutečnost...cenu za nejpříšernější vlasy. Hrdinně ji obhajuje Julianne Moore, ale Natalie Dormer se nechce jen tak vzdát. Donald Sutherland se pro změnu neučesal vůbec :-D A Katniss nosí příčesek. Elden Henson z Daredevila (Pamatujete na tu souvislost se seriály? Tohle je už nějaký pátý herec, co se proslavil v seriálu a hraje zde...já vím Mahershala Ali je sice černoch, ale nezapomínejme na jeho fenomenální House of Cards) je zas chudák po většinu filmu nemluvný a pak se dozvíme, že přišel o jazyk...aha! Mně ty jeho posunky byly divné. Další věc...jistojistě mi nějaký hungergamesácký fanatik vpálí do xichtu, že vzít Peetu na onu výpravu mělo smysl a dobře by se vyjímal v reklamách na rebelské hnutí...Sakra, ten kluk ale neni v pořádku..ví to on, ví to všichni a stejně jde a nějakýho nonemea shodí do ropné řeky. Whatever...to se zvládne. Dál už mě teď nic nenapadá, raději. Nikdy jsem se nesnažil hledat takovýhle blbosti a poukazovat na ně. Obvykle si s sebou do kina beru takto labilního kamaráda a pak se tomu společně zasmějem, stejně jako u první části téhle teen frašky. Jak už jsem ale poznamenal, tady jsem se prostě nasral :D a nepomohl tomu ani líbivý závěr jako vytržený z červené knihovny (omyl vlastně z Harryho Pottera 8 :-D). Proč teda dávám celé tři hvězdy a ne mínus tři! Protože i přes to všecko je cítit řemeslná zručnost a snaha to dotáhnout nějak uspokojivě do konce. Nenudil jsem si přes lehce nadsazenou stopáž, pouze jsem necítil, že koukám na něco ohromného a velkolepého..na předraženej blockbuster. Jsem vlastně rád, že je tomu konec..No vlastně nevím, protože konec není, tuto ságu nahradí (lépe řečeno už nahrazuje) tucet dalších...nadržené fanynky třeste se! PS : holoň...to je naprostý vrchol hipsterství! ...60%...[23.11.2015_Cinema City_Flora](23.11.2015)