Hunger Games: Síla vzdoru 2. část

• USA The Hunger Games: Mockingjay - Part 2 (více)
USA / Německo, 2015, 137 min

V poslední kapitole nepůjde jen o přežití, ale bude se bojovat o budoucnost obyvatel celého Panemu. Konečné zúčtování s nenáviděným prezidentem Snowem (Donald Sutherland) se blíží. Reprodrozd Katniss spolu se skupinou nejbližších přátel, včetně Gala (Liam Hemsworth), Finnicka (Sam Claflin) a Peety (Josh Hutcherson), povede rebely v jejich boji za svobodou. Jednotka z 13. kraje se vydává na misi, jejímž cílem je zničit prezidenta a skoncovat s jeho tyranií. Na Katniss však tentokrát čeká mnohem nebezpečnější nepřítel, než ten s jakým se dosud setkala v aréně Hladových her. (Forum Film CZ)

Ace.A.T.L.

Znovuzrození z popela. Sice to už neni čistě myšlenkou her, jako takových, ale pasti, jsou tu rafinovaný pěkně a na hru se odkazuje. Pokud tedy pominu to, že už to přímo s Hunger Games nemá nic moc společnýho, musím ocenit rychlost, akčnost, vizualizaci a tak nějak všechno. Oproti předešlýmu, až podprůměrnýmu dílu, je tohle fakt super. Za mě silný 4* a ROZHODNĚ DOPORUČUJU ()

ViiKiNgG odpad!

Zde si prostě nelze odpustit komentář. Jedná se o kulervoucí, dechberoucí a neskutečnou k*kotinu. Od ukecanýho začátku, přes akční část až po sladkej konec. Stopáž je neskutečně přetažená a finální kill se dá předvídat hodinu dopředu. Naštěstí postav bylo dost, a tak bylo stále koho sprovodit z Panemu. Ani s jednou z postav se pro mě nešlo ztotožnit a nebylo tedy komu fandit. Ono filmu, kde jsou všichni hajzlíci nebo dementní případně obojí, se těžko přichází na chuť. Knihu jsem nečetl, tak nemůžu nadávat, že došlo ke zprznění, ale předpokládám, že muselo a to neskutečným způsobem. O tom, že by film měl mít nějakou hlubší myšlenku, nelze ani mluvit. Jestli tam nějaký náznak je, tak pouze účelově a to k nalákání širší masy lidí. No závěrem dodám, že jedna hvězda je za Harrelsona a z úcty k Hoffmanovi. Zaplatit u tohoto filmu za kino, tak si následně useknu ruku, kterou jsem platil. ()

VideoTuti

Druhá část Síly vzdoru určitě je lepší než první část. Pominuli herecké zoufalce jako je Patina Miller, jedná se o velmi dobré sci-fi s pěknými hereckými výkony a filmovými triky. ()

Scaevola

Jednak celkovému vyznění snímku nesmírně uškodilo rozdělení na dvě části, které diváky neznalé předlohy okradlo o návaznost, a tudíž i o emocionální dopad podívané, jednak v závěru katastroficky selhává rytmizace scén, která vedla k tomu, že jsem si až do objevení se závěrečných titulků myslel, že se hlavní hrdinka stala obětí kapitolského vymývání mozků a že skutečné finále teprve musí přijít. Chyběla mi i typicky hollywoodská finální bitva, která snad mohla zachránit alespoň odlesk jakéhosi hodnocení, ale vlastně ani není spodivem, kam až se nastavovanou kaši podařilo dovést: Směřování od docela chytré variace na reality show k nezajímavé a ploché občanské válce totiž nemohlo skončit jinak. - Po několika letech jsem se k snímku vrátil a nutno říci, že vyznění není až tak katastrofální, jak jsem si myslel, pročež zvedám své hodnocení k průměru. Vzhledem k tomu, že se mi podařilo předchozí díl vidět s malým odstupem, činy a chování postav dávaly nyní větší smysl, a kdyby patřičně zaúřadovala střižna, mohl mít snímek i poměrně solidní stopáž. Především v první polovině se totiž zbytečně vysvětluje už známé, a zároveň zbytečně protahovaně bojuje ve stále stejných kulisách. Závěr ale dává smysl a vzájemné politicko-ideologické lavírování dvou stran dokonce vykřesalo i zábavu. Co však mělo zcela určitě zmizet, byl několikrát nastavovaný závěr, ale budiž to úlitba preferovanému diváctvu. ()

Dr_Berry odpad!

Svatá Dívko v plamenech, děkujeme, že tvé válečné propagandě je už konec. Jednička dobrý, dvojka super a ten rozdělenej blábol na konec je…je…nenacházím proto slova. Četl jsem knížky a tu trojku jsem nedočetl zřejmě z důvodu, že v trafice byl Čtyrlístek s mnohem zajímavějším dějem. Já vlastně vůbec nechápu proč to byl bestseller. Zajímalo by mě, kam se poděla Katniss „Děkuji za vaši pozornost.“ Everdeen z prvního dílu? Taková holka se mi líbila. Ta trilogie udělala z postavy sice symbol, ale taky holku neschopnou se o sebe postarat.Což je docela ironie, když se první dva díly snažila přežít v aréně. Působila na mě děsně nesvéprávně. Jediné, co je dobrý na téhle sáze je, že světu dala Jennifer Lawrence. Hezká holka, rebelka, dobrá herečka a děsně jí to sekne v akčních scénách. Víc zajímavých projektů pro ni. ()

sebulba1981

Moc hezké zakončení filmové série.Katniss opět vynikající.Scéna s muty pěkně strašidelná.Všichni herci hráli na 100%.Prostě paráda.Na konci filmu jsem byl trochu smutný,že to byl poslední výlet do Panemu,ale kdo ví.Třeba nám spisovatelka napíše nějakou další knihu,jako je to u Harryho Pottera.Dal bych 5 hvězdiček,ale je tam přece jen vidět rozdělení třetí knihy na dva filmy.Ještě musím vyzdvihnout herecké obsazení,které bylo opravdu hvězdné. ()

Sharlis odpad!

Za tak veľa peňazí natočiť takto zlý film, to sa dá len v krajine snov. Film je fakt veľmi mizerný... nič sa nevysvetlí, nič nemá normálny koniec. Herci... ach bože takéto mená a tak zbytočne - len ukazujú silu marketingovej propagandy medzi debilnýmí ľuďmi... týmto sračkám budú konkurovať už len ďalšie pokračovania Divergence. ()

Oggy007

Nic uloudanejsiho jsem v zivote nevidel. Tohle byla tragedie. Pomalu pulku filmu jsem prozival. Druhy dil byl asi vrcholem serie, ktera pak mela sestupnou tendenci a tohle byl brchol marnosti. Rozdeleni posledni casti na dva dily bylo pouze zpusobem jak vytriskat z lidi co nejvic penez. ()

vinnetou500

Už už jsem si říkal, že bych přeci jen šel u druhé části s hodnocením výše. Asi tak 4*. Jenomže pak přišla další hysterická scéna Katnys Evergreenové... Ta scéna s kočkou to prostě zabila... Copak měl Retroorel, pardon Reprodrozd, celej film jahodovou? Samozřejmě nechyběl happyend s dětma, aby mi ukázal, jaká jsem stále nula... Že ještě na nic takového nemám. Jen.. Vizáž po 2 dětech se jim fakt povedla! :D ()

Dawydov

Malinko lepší než první půlka, ale ne dost, aby to byl celkově příjemný zážitek. Pořád se to bez přetáčení skoro nedá přežít. ()

Wolftalon

Část se zabijáckym olejem mi dala naději, že by se tentokrát mohlo jednat i o zábavnou a akční podívanou. Ale bohužel následující vývoj byl čím dál tím nudnější a táhnoucí se záběr ksichtu Jennifer Lawrence, a toho už jsem fakt přežranej. Nechápu proč se z ní všude snaží udělat "silnou hrdinku"... Marná snaha podle mě. ()

bonovox

Dávam 3 hviezdy, aj keď finále ma celkom sklamalo, film je výrazne zbytočne ukecaný a keď má dôjsť k veľkému finále, všetko je to vybavené za pár sekúnd. ()

robfi odpad!

Rádoby teenagerští kripli , kteří neumí hrát , pod vedením senilních gerontů, kteří neumí psát scénáře,spáchali nejhrůzyplnější znásilnění stříbrného plátna. Peněz na to měli dost, protože toto není film pro žádnou cílovou skupinu, krom znuděných miliardářů, které takové kokotiny pravděpodobně nesmírně vzrušují. Forward 8x speed je pořád málo... ()

Kozlowski8

Boj vzbouřenců za svobodu Panemu pokročil do poslední fáze. Reprodrozd s dalšími rebely pronikají až do sídla prezidenta Snowa...Pro mne nejméně poutavá část série. Scénáři chybí kreativita, silnější momenty, překvapení. Příběh je banální, dopředu čitelný a působí nedůvěryhodně a neskutečně. Ani jinak skvělé Jennifer Lawrence jsem její projev a gesta nevěřil tolik, jako v předešlých částech. Poslední část úrovní poněkud zaostala za ostatními v celkově velmi zajímavé sérii. 50%. ()

wray

zaver bol skutocne slabsi (a cely mockingjay bolo menej o akcii a viac o propagande a hlavna postava uz nie je postava hrdinka ale skor taky panacik, postavicka) a mozno by bolo skutocne lepsie uzavriet to po prvej casti, ale - Napriek tomu ze prve casti som hodnotil len 3 a zaver len 2, ako celu seriu to hodnotim ako velmi dobry pocin. Knihu som necital, no filmove spracovanie bolop odla mna vyborne. Nemozem suhlasit ani s tym ze je to urcene len pre nastrocnych, lebo to zaujalo aj mna, a myslim ze niektore tie motivy a sceny ostanu u teenagerov nepochopene. Herecky velmi dobre az vyborne, a nemyslim hlavnu postavu (herecka ma mozno tu smolu ze uz navzdy ostane len Katniss) ale vsetkych tych znamych hercov okolo. Postavy boli zaroven dobre napisane, takze to cele malo zmysel a dalo sa tomu uverit. Dalsi plus bod - atmosfera. Smutna buducnost, distrikty, viac menej furt take chladno, podzemna zakladna - normalne by som to zaradil ku klasike. Podme dalej - soundtrack/hudba - krasa. Ano, je tu stale to velke minus ktore brani uveritelnosti ze - preco su to vsetko deti?? Ale to asi tak vo filme urceneho pre mladsie publikum ma byt. Zaver, poslednych par minut je skoro az wtf, ale co uz asi to malo skoncit pozitivne. Celkovy dojem, napriek mozno len priemernemu hodnoteniu jednotlivych casti - u mna vyborne, doporucujem. ()

CarLoSiiin

Strasne dlouho jsem zhlednuti teto sagy odkladal, kdyby nebyla hlavni postavou Jen Lawrence, tak bych ji nejspis dodnes nevidel. Vlastne muzu shrnout vsechny casti tehle sagy do jednoho komentare. Kvalitou jsou vsechny dily naprosto vyrovnane, zadny neprekvapi nicim novym. Sazi se na skutecnost, ze film skutecne sleduji fanousci knihy, kterym je vlastne jedno, co a v jake kvalite uvidi. Celkove mi dej prijde zbytecne natahovany, chvilemi jsem se skutecne nudil. PS: V nocnich murach se mi budou zjevovat vsechny bizarni kostymy, ktere nosili obyvatele Kapitolu. ()

Filmový BioShock našel režiséra

Filmový BioShock našel režiséra