Hunger Games: Síla vzdoru 2. část

• USA The Hunger Games: Mockingjay - Part 2 (více)
USA / Německo, 2015, 137 min

V poslední kapitole nepůjde jen o přežití, ale bude se bojovat o budoucnost obyvatel celého Panemu. Konečné zúčtování s nenáviděným prezidentem Snowem (Donald Sutherland) se blíží. Reprodrozd Katniss spolu se skupinou nejbližších přátel, včetně Gala (Liam Hemsworth), Finnicka (Sam Claflin) a Peety (Josh Hutcherson), povede rebely v jejich boji za svobodou. Jednotka z 13. kraje se vydává na misi, jejímž cílem je zničit prezidenta a skoncovat s jeho tyranií. Na Katniss však tentokrát čeká mnohem nebezpečnější nepřítel, než ten s jakým se dosud setkala v aréně Hladových her. (Forum Film CZ)

reccal

Film splnil očekávání. Sice trochu zbytečně patetický závěr (proslov k miminu), ale celkově film valí a není tu ani moc hluchých míst, kde by se člověk nudil, narozdíl od minulého dílu. S napětím jsem čekala, jestli přijdou padáčky. Přišly. Takže spokojených 85% a prima završení série. ()

Beaka9

Kdo čekal, že poslední díl bude pecka, ten bylbláhový. Samozřejmě rozdělení na dvě části poslednímu dílu vůbec neprospělo. Jediná dobrá scéna byla s muty v podzemí. Naopak nejhorší záběr film byl ten závěrečný. Co to z té Katniss udělali?? Ženu v domácnosti v květovaných šatech? Takový kýč! To už je lepší i závěrečná scéna z Harryho Pottera. ()

ggggg

Boha jeho, poslední díl rozdělený na dva filmy, to teda vedení Lionsgate doprasilo. Je vidět že se jde účelově za prachama na na nějaký děj se tady úplně kašle. Všechno je strašně utahaný, dialogy nudné a vůbec celé to tak nějak moc nedrží pohromadě. Tohle nezachránil ani nabitej filmovej rozpočet a snaha o velkolepost. Příště pánové myslet méně nad prachama a více nad obsahem. U filmu jsem usínal, *** dávám jen že je to Hunger games, u jinýho filmu bych volil hodnocení spíše **. ()

Andrebas

Musím povedať že som bol ohromený veru čo sa týka prvej časti je narozdiel druhá časť úplná iná reč veru taký koniec som si aj predstavoval šíp do srdca, veď posúďte sami popravde čakal som niečo v štýle Harryho Potra ale nakoniec má náramne prekvapilo jak to skončilo. Odo mňa sladkých zaslúžených 80% až na pár nejasností bolo to celkom chytľavé. ()

Vaudevillain

Je celkom úsmevné, že aj kvázi marxistický film o proletariátskej revolúcii a triednom boji dokáže v súčasnom Hollywoode zarobiť za necelý mesiac viac ako 500 miliónov dolárov. ()

jansamek

Na tenhle film jsem se těšil jako blázen a nakonec mě stejně zklamal. Ve finále jde, ale jen o to, že jsem ten konec čekal mnohem akčnější a lepší. ()

NeverEver

Tak tohle je ejakulat toho nejhorsiho co "Hunger Games" vyplodily. Dialogy se daji poslouchat leda v prostredi Bohnic a jeste s nasazenou kazajkou, postavy nemaji co hrat, protoze je to neco mezi parodii a velmi nepovedenym Resident Evil 4 1/2, hlavni hrdinka se porad cucma s jednim a s druhym a dotoho pronasi proslovy jako v dobe zakopove valky, do toho se me esteticke citeni nejak nemuze ztotoznit s pojetim ala "budujeme socialismus 1950...." omlouvam se, ale na tomhle blabolu jsme nenasla fakt nic pozitivniho, snad krome faktu, ze je to posledni dil.... (aspon doufam?!) puvodne jsme chtela dat odpad!, ale davam 1* za docela vkusnou irskou muzikalni kulisu ... kdyz uz rebel.. tak tancuje na Irske melodie! Odkaz Titaniku, je asi vecny.... Skoda ze cela trilogie neskoncila po prvnim dile.... ()

james11

No takže od posledního dílu jsem si přečetl celou knižní sérii. Nejsou to moc dobrý knížky, ale sestra to tu měla rozečtený a já neměl co dělat... No knížky to nejsou moc dobrý a film byl dokonce ještě horší. Peetova proměna zpátky byla hodně odbytá, Katnissino "šílenství" nebo spíš PTSD se ve filmu snad vůbec neobjevuje. To, že mutové v kanále byly fakt chcípáci oproti knižní předloze, kde jsem si je představoval jednou takový, se podle ostatních nedostatků nezdá už tak hrozné. Katnissin a Galův převlek byl fakt katastrofa a nakonec mi přijde, že film vůbec nevysvětluje, proč by se Prim měla objevit u zdravotníků. No a samozřejmě, když byla vynechána ta Katnissina psychická labilita, tak na to samozřejmě nemohli hodit vraždu prezidenty a vyřešili to tímhle nesmyslným omilostněním. Vznikl tak průměrný film, ale bohužel, ani změny k lepšímu, kdyby se drželi více knížky by z toho asi dobrý film neudělalo. 50% (Natalie kiss back -> nejlepší část "filmu" - http://imgur.com/gallery/rammS ) ()

pichta

Pokračovanie a teda posledná časť celej knižnej trilogie sledovala dejovu liniu knihy, ten kto nečítal knihu,tak sa mu film nemusel páčiť. Nie všetko čo je v knihe sa dá stvárniť a vysvetliť. Podľa mňa to ten režisér urobil dobre, v rámci možností...efekty dobré, herecké výkony tiež. No nedám 5 hviezd, lebo mi tam čosi chýbalo čo bolo v knihe a tu nie... ()

mansonn

Co dodat...vsetci dobri preziju a nie vseti dobri su dobri a nie vsetci zli su zli... :-) Mne sa tato buchta celkom lubila v Ulohe vtaka-drozda, som rad ze tam nedali nejaku bodybuilderku ci na 4 % tuku vyslahaneho herca ktory v dalsom filme uz vyzera ako jaternica :-) Naspat k filmu - pekne prechody a akcne sceny, zaujimavy dej a ako zakoncenie sagy s peknou gradaciou. ()

lubica1995

Ja viem , ja viem, že sa nemá porovnávať kniha a film.... ale aj tak. MUSÍM. Zo všetkých dielov bola najslabšia táto časť. veru, ale nemôžem dať menej ako 5. Pretože: všetky diely boli jedným, spoločným celkom. Nemôžem hodnotiť diely zvlášť, pretože môjmu štýlu vyhovovalo spracovanie, rýchlosť deja.( tiež som príliš neprežívala zmenu režiséra a scénaristov... ) Skutočne veľké, preveľké mínus by som dala za uponáhľanie záveru. ( na konci knihy bola hlavná postava psychicky na dne a stala sa závislou na všetkých možných liekoch a oblbovákoch. Bola to prefetovaná troska, ktorá bola zavretá v izbe po poslednom vypálenom šípe veľmi dlho a veľmi vierohodne sa spamätávala so svojej závislosti a nechuti žiť.) A toto prebehlo vo filme akoby ledabalo. Tiež mi chýbala vo filme kniha, ktorú Peeta a Katniss na záver spolu písali. Spôsob, ako ju písali a spomínali na všetkých ľudí, ktorí zomreli zbitočne (?) sa mi zdal dosť dôležitý pre charakter filmu. Aj tak je to však to najlepšie, čo som za poslednú dobu videla. Bolo tam všetko čo má byť v dobrom príbehu: láska vo všetkých podobách, sklamanie (tiež vo všetkých podobách), sebaľutovanie ( v jedinej podobe), smrť( vo všetkých podobách) , odpustenie. OK. Hoci najväčšie mínus bol čas, v akom rozmedzí diely po sebe nasledovali, musím podotknúť, že mi príbeh bude chýbať. A zároveň som rada, že nikoho nenapadlo urobiť s neho seriál. :) ()

kubixix

Mě to stačí, vážně. Ten nápad je dobrej, celkově je děj dobře promyšlený, ale to bychom se bavili o knize. Nejsem nějakým zastáncem HG, ale mám rád sci-fi a tato se znaky utopie není špatná. Ano, je to slizké, že už radši držíte prsty od obrazovky , ale od prvního dílu je vidět zajímavý posun. Od pohádky s napínavým příběhem jsme se dostali vlastně kam? K ptákovině pro uslintané patnáctky! Ale ne, tak zlé to zas není. Nepřipadám si, kromě chvilkového poklesu mentální aktivity, o něco více poškozen na mozku, nežli na začátku. ()

Archee

Celou sérii Hunger Games mám rád a tento díl byl povedeným zakončením. Nedostatky se samozřejmě najdou v každém díle včetně tohoto, ale rád se znova kdykoliv podívám ;) ()

mckrek7

Doufal jsem, že už nebude brečet. Ale Brečela. Vlastně jediný co dělala je: brečí, je tvrdá, brečí, je tvrdá, brečí, je tvrdá, a stále dokola. Lovestory o hovně, konec taky, průběh obyčejný. Za co bych měl dát ty body? HG měl potenciál, ale totálně to doku*vily. Kouknu se na to ještě někdy? To asi těžko. ()

ardeas

Ak by som bola vulgárna, povedala by som, že to tými poslednými filmami padlo dosť na hubu, týmto si aj pár zubov vybilo. Použitím slova anarchia nedefinujem len obsah, ale aj réžiu či scenár, v nemalej miere chémiu medzi postavami, ktorá už v minulom diely bola pomerne slabá a teraz akoby ju niekto vyhodil von oknom. Čo dodať, rovnako sa nám to stráca celková zápletka ako aj pri serii Divergencia, ktorú porovnávajú s HG a ktorá má rovnako našliapnuté ako aj táto séria. Škoda :( ()

Filmový BioShock našel režiséra

Filmový BioShock našel režiséra