Hunger Games: Síla vzdoru 2. část

• USA The Hunger Games: Mockingjay - Part 2 (více)
USA / Německo, 2015, 137 min

V poslední kapitole nepůjde jen o přežití, ale bude se bojovat o budoucnost obyvatel celého Panemu. Konečné zúčtování s nenáviděným prezidentem Snowem (Donald Sutherland) se blíží. Reprodrozd Katniss spolu se skupinou nejbližších přátel, včetně Gala (Liam Hemsworth), Finnicka (Sam Claflin) a Peety (Josh Hutcherson), povede rebely v jejich boji za svobodou. Jednotka z 13. kraje se vydává na misi, jejímž cílem je zničit prezidenta a skoncovat s jeho tyranií. Na Katniss však tentokrát čeká mnohem nebezpečnější nepřítel, než ten s jakým se dosud setkala v aréně Hladových her. (Forum Film CZ)

Bondík

No na mě až moc překombinováno. Kdo je vlastně dobrej a kdo zlej? Kdo to myslí dobře a kdo zle? A opět hlavní hrdinka, která neví jestli si má vybrat toho nebo toho. A pak neskutečně krásný konec. Dávám tři hvězdy, ale.... ()

ElVory

Závěr Hunger Games už bohužel nemá čím překvapit. Už na mě vůbec nedolehla atmosféra, tak jako v předchozích filmech. Když to vezmu velmi stručně...začátek a konec (média, propaganda...) je zdlouhavý a tak nějak bez duše, avšak zbytek filmu "průchod městem" je akční a opravdu velmi povedený hlavně po stránce efektů. 65% ()

demovka

Ač poslední knihu roztáhli do dvou filmů, děj velice zrychlili a zkrátili. Celou rekonvalescenci Peety zkrátili do dvou tří záběrů a rozhovorů. Větší část filmu soustředili na akci, na dobývání Kapitolu. S tím souvisí i kvality scénáře. Celou dobu se díváme na zaražený obličej Katniss, která nic moc neříká. Chce zabít prezidenta Snowa, ale při svém snažení umírají další a další jí blízké lidi. Katniss splnila pro 13.ctý kraj svoji úlohu a stála se nepotřebnou. Rozhodne se jít stejně do akce. Hurikán a další dosavadní blízcí se k ní přidávají. Katniss zjišťuje, že Hurikán je v boji krutější než si myslela a podílí se vývoji nemilosrdných zbraní. Na druhou stranu do jejich jednotky je poslán i Peeta. Snad proto, aby reklamní spoty rebelů byli věrohodněji, snad proto, že prezidentce 13.ctého kraje by nevadilo, kdyby byla Katniss zabita. I když Peeta Katniss v záchvatu napadne, ona mu dodává sílu, aby s ní šel dál tak jako v aréně. V momentě blížícího se vítězství padají na kapitolské děti bomby a zabíjí i sestru Katniss, která přichází na pomoc jako zdravotník. Válka končí. Katniss je zlomená. Začalo to celé pro záchranu Prim a její smrtí by to skončit nemělo. Protože bomby pravděpodobně byly nové zbraně Hurikána, zpřetrhává se mezi Katniss a jím poslední pouto. Peeta jí má ale stále rád. Ps: V závěru spolu mohli více mluvit, místo epilogu s dětmi. ()

Terminator666

Musím přiznat, že mě se předchozí díl líbil víc. Tenhle díl není špatný, jen scény mi přijdou takové nedotažené do konce. Čekal bych větší porci napětí, stejně jako v předchozích dílech. Jelikož jsem viděl všechny díly této ságy, tak mohu říci, že to nebyla chyba herců, jen ty scény byly hrozně uspěchané. Jak zde popisuje jeden z dalších hodnotících, tak za to nemalou porcí přispívá špatný úhel záběru kamery. I tak jde o pěkný zážitek. Rozhodně všem nadšencům doporučuji si přečíst knihy, je to zajímavé čtení. ()

jerry737

Kdyby třetí díl nenatahovali do dvou části asi bych si to užil víc. Technicky dobře zpracované ty miliony dolarů padly na úrodnou půdu, ale obsahově velmi prázdné. Dějově si měli tvůrci více vyhrát. Ne vždy musí kniha odpovídat filmu. Viz. GoT ()

flouny8

Katniss udělala od prvního dílu výrazný pokrok. Naučila se používat nudu jako smrtelnou zbraň. Celý film se neuvěřitelně táhnul, spousta mizerných nebo dojemných dialogů, no prostě ubíjející a strašně předvídatelný!!! Děj filmu by se dal shrnout asi takto: Kecy, kecy, kecy, někdo umře, kecy, kecy, kecy, někdo umře, kecy, kecy, kecy, předvídatelný stupidní konec. ()

Suzy_17

Docela zklamání. Sice jsem nečetla knížky, takže jsem nemohla vědět přesný konec, ale bylo to tak předvídatelný. Už předem jsem věděla (pozor spoiler), že Katniss ke konci zastřelí tu bábu z třináctého kraje a že Snow svým způsobem vyhraje. Katniss je nerozhodná jako vždy. A je mi líto Prim a Finnicka, podle mě autorka byla až moc krutá. Ale na druhou stranu se mi moc líbily nové pasty rozložené po Kapitolu. Ty dokázaly člověka vyděsit a nadchnout. Konec byl důstojný, Panem dostal to, co si zasloužil. Ale znovu si asi tuhle sérií nepustím. Aspoň ne tenhle díl, který byl solidním průměrem. ()

doogiemus

Mám rád filmy, ktoré verne nasledujú knižnú predlohu. Bolo to veru natočené tak pútavo, že mám chuť pozrieť si to ešte viackrát. Fakt tomu nie je čo vytknúť. Asi len tie kravky, ktoré za mnou v kine museli všetko komentovať. Normálne už nemám chuť chodiť do kina, bo furt natrafím na také kreatúry. ()

bigmatko

tak konecne Hry o zivot priniseli aj akciu a energiu do príbehu a dotiahli to do úspešného avšak veľmi priehľadného a predvídateľného konca. pretože koniec je možné odhadnúť aj bez toho aby človek čítal knižné predlohy. Z celej ságy je práve táto posledná asi najlepším filmovým počinom pretože to konečne má úvod jadro aj záver. hry o zivot už majú určených svojich priaznivcov a ten komu sa nepáčil prvý film tak asi nepozeral ani tie nasledujúce. ak ste však prešli celú sériu tak filmové zakončenie stojí za to a určite nebudete sklamaní. ()

koldin

Obligatorně strhávám hvězdu za nenažranost a zbytečné rozdělení knihy do dvou filmů. Mohli jsme tu mít jeden, klidně i 5* 3hodinový film. Místo toho nám naservírovali jednu velmi nudnou a druhou z poloviny nudnou druhou část. Nejdůraznějším 3D efektem se zde stávají záda někoho, s kým si někdo povídá - ano, opravdu se zde taky hodně mluví. Zavěrečnou scénu mohli klidně vypustit a ukončit to po slovech - real or not real. JLaw se v několika scénách alespoň dobře herecky předvedla. ()

sir23

no očakával som od tohto filmu viac, nekonečne dlhý, nudné dialogy, akčné scény boli kvalitné ale celkový dojem to nezachránilo. ()

Lukkyn

Důstojné zakončení celé série , ale proboha proč je to tak otravně dlouhé???Opravdu pokud by se stopáž zkrátila , tak by film neuvěřitelně odsejpal a stala by se z toho pořádná napínavá akční jízda. Takhle nás to vždycky navnadí už jako teď pozor už začínáme a pak zase postavy žvaní a žvaní. Každopádně na konci lehoučké překvápko a celkově dobře zakončené. Hunger Games přitvrdili a tak členové týmu kolem Katnis zdatně zkomírají. Scéna v kanálech vyloženě libová. Rozhodoval jsem se mezi 3 a 4 hvězdami. Nakonec 4 za důstojné ukončení série. Nebýt to tak dlouhé je to za plný počet!!!! ()

WilWallace

Není to zas tak špatný film, moje hodnocení se vztahuje k předchozím dílům, kde jsem dal 4* a tento je prostě o dvě horší. Hrozně jsem se nudil a konec filmu - no comment. ()

filipm

Pěkné finále s několika dějovými zvraty. Perfektní výkon Jennifer Lawrence, který ale byl v kontrastu s několika několika nevýraznými výkony jejích mužských kolegů. Celkově si to ale 4 hvězdy zaslouží. ()

Gluminator

Ždímání z posledního. Trochu zamotaný díl, kdy se skoro nic neděje, sice s eneví jak to všechno skončí, ale přijde mi, že se do toho zamotali i sami tvůrci. Je dobře, že je to už poslední díl. Celkově po druhém dílu to bylo horší a horší. 65% ()

Mrsina

Upřímně, na poslední díl se mi moc jít nechtělo a to z těch důvodů, že jakmile jsem dočetl knihu, byl jsem ještě tři dny poté smutný, jak to pro (téměř) všechny neférově dopadlo (Prim, Gale, Finnick atd.) a toho jsem se (nečekaně) dočkal i ve filmu. A dalším důvodem je, že nemám rád, když věci končí. Ale jinak film se mi líbil (místy velice a místy méně). Některé scény mě opravdu nadchly a některé byly přehnané nebo zdlouhavé. Můj názor je, že ve svém seznamu oblíbených filmů nemůžete mít jen jeden díl, protože v prvních dvou dílech se snaží dosáhnout toho posledního a poslední by nebyl bez těch předchozích. Tyhle čtyři roky s Hunger games jsem si velice užil a rád na ně budu vzpomínat, protože byly součastí mého života a zábavy. ()

RoxaNie

Hrozné, strašné a natiahnuté. Koniec bol najväčší trapas. Hrnutie sa na Snowa podzemím? Nejaká zombo-inferiovská apokalypsa? Rly? Rozhovor so starým v ružiach? Bomby na vlastných? Plánovala som čítať knihu, ale keďže sa filmy knihy držia, nemám dôvod. Príbeh potreboval nejaký koniec. Nakoľko bol začiatok až príliš pompézny, veľké haló okolo Hier o život zároveň s bojom o prežitie, Drozdajka je rozťahanou šarádou, kedy sa celkom sľubný začiatok zmení na rozťahaný zbytočný koniec. Nebavilo ma trištvrte filmu pozerať sa na tiché, nudné, rozťahané scény, aby som na konci videla, že sa prakticky do paláca dostala bombou na nevinné deti. Kde bola tá akcia? Bomba a všetko riešime nemocničnou posteľou? Riadne lacné. Nato, že som celý ten čas čakala práve na toto, dostala som obrovské nič, trápny rozhovor v ružiach, až evidentný šíp pre pani megaodpornú. Tam to nejako malo skončiť vetou dobudúcna, alebo niečím. Zasa to spravili štýlom odtiahneme Katniss niekde do prdele, na okolí je hara vara, tetka si mŕtva leží, vidíme úchyliakov úsmev a dostaneme sa k tomu, ako ide doma, sama, tak si strelí vtáčika a náhodou narazí Peetu presádzať kvetinu? Come on. Horšie ako Twilight. ()

Filmový BioShock našel režiséra

Filmový BioShock našel režiséra