Hunger Games: Síla vzdoru 2. část

• USA The Hunger Games: Mockingjay - Part 2 (více)
USA / Německo, 2015, 137 min

V poslední kapitole nepůjde jen o přežití, ale bude se bojovat o budoucnost obyvatel celého Panemu. Konečné zúčtování s nenáviděným prezidentem Snowem (Donald Sutherland) se blíží. Reprodrozd Katniss spolu se skupinou nejbližších přátel, včetně Gala (Liam Hemsworth), Finnicka (Sam Claflin) a Peety (Josh Hutcherson), povede rebely v jejich boji za svobodou. Jednotka z 13. kraje se vydává na misi, jejímž cílem je zničit prezidenta a skoncovat s jeho tyranií. Na Katniss však tentokrát čeká mnohem nebezpečnější nepřítel, než ten s jakým se dosud setkala v aréně Hladových her. (Forum Film CZ)

croftak

Daleko víc se mi líbil koncept prvních dvou filmů, tím hlavně myslím souboje v aréně. To co se děje potom je nuda a šeď. Troufnu si napsat úplný brak, ano to byly i první dva filmy ale ty jsou alespoň zábavné. Hlavně se to bere moc vážně, EMO série pro EMO teenagery. ()

Jack_W

Poslední díl ságy Hangr Gejms (snad) - Mokynžej 2. Jak všichni víme (v lepším případě nevíme), příběh, nepříběh se odehrává s post-apokalyptické Severní Americe, kde musí každoročně ze všech krajů jeden chlapec a jedna dívka bojovat na život a na smrt v Hladových hrách, což je americká obdoba pořadu Prostřeno! Takže – v první půlhodině se nestane nic. Vůbec nic. Postavy si spolu zdlouhavě povídají o svých emocích, o přátelství, o svých záměrech, a pronášejí motivační proslovy. A taky je tam něčí svatba. Nemám tušení proč. V další půlhodině Katniss a pár dalších týpků utvoří skupinu, která se rozhodne projít Kapitolem až ke Snowovi a natáčet se u toho. Snow narafičil pastičky, kterých je snad několik set. Další půlhodinu tedy naše skupinka prochází Kapitolem s jakousi pistolkou, která detekuje pasti, přičemž narazí na pouhé tři. Poté se vydají pod zem, kde další půlhodinu procházejí kanály a dráhy metra. V kanálech na ně vyskočí nějací zombíci (konečně nějaká akce!). Když naši hrdinové vylezou z kanálů, schovají se u jakéhosi křížence člověka a šelmy. Po celé trvání filmu samozřejmě řeší vzájemné vztahy, oblíbené barvy a kdo s kým bude chodit. Ve chvíli, kdy začnou davy lidí mířit směrem ke Snowovi a Katniss mezi ně vnikne, napadnou je rebelové. Vybuchnou nějaké bomby, které Katniss omráčí (!) a když se probere, je po "revoluci". Jo, a pak to další půlhodinu končí. A celé nám to "vyšperkuje" "3D" efekt filmu, díky kterému nevidíte absolutně nic. Ale protože se ve filmu nic nestane, o nic nepřijdete. ()

gael83

Nesympatické, mizerně zadaptované, totálně mimo, osazeno špičkovými herci a velmi nehezkou Jennifer Lawrence takže suma sumárům, děkujeme, nikdy více!!! ()

silviastef

Posledný diel rozhodne nemali rozdeľovať, bolo to zdĺhavé, nudné a samé bla bla bla....Kniha je stokrát lepšia, ako film. ()

Kubasino

Druhá část si nezaslouží stejné hodnocení, jako první. Zatímco v první části bylo všechno zmatené, bez logiky, emocí a dalších důležitých elementů, tady je vše přesně naopak. Těžko uvěřit, že na tom dělali stejní lidé. Finále jak má být! ()

GuruVlk

Dokoukano z povinosti , protoze sem chtel vedet jetli to dopadne nejak zajimave - spoiler alert - nedopadne , vse je predvidatelne :( ()

PeterSch

Jennifer Lawrence je totálně mimo, nevěřil jsem jí ani slovo. Dlouho jsem neviděl horší herecký výkon v tak nákladném filmu! ()

Yamatosan odpad!

Nevím, zda jde jen o únavu z téhle série, nebo je tenhle díl opravdu tak hrozný, ale prostě tomu ten odpad dávám. To málo dobrého z předchozích dílů bylo potlačeno, toho špatného znatelně přibylo. Plochost, nelogika, nuda... neskutečně protivná, naprosto nevěrohodně zahraná Katniss! ()

fabregas1

Příprava na revoluci dovršena ( konečně ). I když to bylo zase utahané s minimem akce, tak pro mě to byl asi nejlepší díl. ()

blemcak

Bída. Srovnatelné se druhým dílem, prakticky samá nuda, jediná část,kterou jsem si užil byla bitvav tunelech s nějakými příšerami, jinak nulová atmosféra, žádné vyvrcholení, čekal jsem nějaké emoce, nic nepřišlo jenom veliké zklamání.Škoda, kam se tato série dostala, po prvním díle se dalo pracovat lépe. /40%/ ()

zeromen

Slušné zakončení další úspěšné série. Akorát tím rozdělováním, závěrečných dílů jsou docela trapní a ubozí.// viděl na DVD: 80% ()

Hadrian

Tak pojďme se na závěr téhle moralizační vyvražďovačce pro vlhké teenky podívat na zoubek. Ne jen, že je to příšerná nuda bez jakéhokoliv nápadu, ale taky neuvěřitelný vnitřní boj s tím, že hlavní hrdinka je naprostá píča. Katniss, miláčku, tohle je válka, nevinní chcípaj a tím, že budeš furt říkat, jak ses o to neprosila mi akorát otvíráš kudlu v kapse. Nechápu, jak s tebou Peeta mohl na konci zůstat žít, protože jsi nudná, zdepkařená a totální případ pro psychiatra. Ne ale vážně...co to bylo za emařský konec? ...Abychom z toho udělali ještě věší pohádku, tak jsme zabili tu albínskou prezidentku, která měla geniální nápad na symbolické hladové hry, které by byly prostě super, ale né...Katniss jí sejmula. Z některých postav jako je třeba Johana nebo, jak se to píše mám pocit, že autorka knížky nebyla úplně vypatlaná, ale protože asi chtěla napojit půlku afriky z toho co nadrženým týnkám vyteklo z jejich jednoduchých negramotných píč, tak to dopadlo, jak to dopadlo. Nejlepší díl byl druhý, tohle je prostě sračka, bye :) ()

Pythonator

Dle očekávání dopadlo zakončení této velesrágory jak jinak než sráčsky. Něco tak nudného a nenaplněného se jen tak nevidí. Až na jednu akční přestřelku s nějakými hnusnými upířími mutanty film nemá co nabídnout. Zvrat na konci není ani šokující, ani strhující, spíše ukazuje neschopnost režiséra. I od tak slaboduché předlohy pro pologramotné dětičky jsem tedy čekal mnohem víc. ()

Filmový BioShock našel režiséra

Filmový BioShock našel režiséra