Hrdinou filmu Need For Speed je automechanik a milovník rychlé jízdy Tobey (Aaron Paul). Ve snaze zachránit svou firmu a dílnu se dá dohromady s arogantním ex-závodníkem NASCARu Dinem Brewsterem (Dominic Cooper). Na obzoru je i dobrý obchod, jenže veškeré plány překazí katastrofa při jednom ze závodů a hlavně podraz jeho nového parťáka. Tobey jde neprávem do vězení a podrazák Dino si dál jede jejich byznys jen na sebe. Po dvou letech se Tobey vrací z vězení. Rychlost má stále v krvi a je připraven se pomstít. Rozhodne se Dina dostat v očekávaném závodě, o kterém se na nelegálním okruhu mluví jako o Super Bowlu. Vydává se na neuvěřitelnou akcí nabitou jízdu, aby vůbec stihnul start. Před sebou má celý kontinent, jako nechtěnou společnost pak policii a kupu nebezpečných závodníků, které na něj poslal „jeho kamarád" společně s vypsanou odměnou. Všechno je proti němu, ale ve světě luxusních aut rozhoduje vedle ručičky na tachometru i odhodlání a vůle. (Bontonfilm)

ywo666

Ja som spokojný. Je to o driedu až dve horšie. Ako FF 5 a 6. Hlavní hrdinovia majú dokopy asi od dve tony menej živej váhy oproti zbesilým kolegom. Rovnako dievčatá sú pohľadnejšie v drahšom kolegovi (plus Gina je kategória sama o sebe). Čo ešte? Akcia. FF je nabitá akčná pecka. Toto je tak z polovice akčný blockbuster a z polovice športový film. Napríklad na nejakú bitku tu môžete zabudnúť. A v neposlednom rade FF je vtipnejšie. Aj keď tá scéna v office je podarená a občas sa podpichovanie party vydarí. A napriek tomu všetkému som sa hlavne druhú polku filmu bavil. A Michael Keaton si kradne film pre seba. 3 a 1/2*. PS: tiež som ako malý hrával hru. ()

elanius

(89/2014) / Autá bohovské. Akčné scény rovnako. Moc som rozmýšlal, že pojdem aspoň na tie 3*. Ale napriek obstojnej zábavnosti je to iba kravina jak svyňa. Sorry Jesse. (4/10) ()

Beky

Ani jako mega pařan NFS nejsem spokojen, nudné honičky, nudný herci, kromě MK, i ten největší blábol co vyloudil jeho zobák mě bavil :). To že je to nemístně dlouhé není třeba psát :) a pak mě štve, i když vezme čert realitu a scénář, že kladný hrdina se účastní závodů a všelijakých honiček, kde zheblo kvantum lidí, policajtů, zvířat atd. To prostě už vadí!! ()

Phietros

Pro všechny automobilové a herní NFS nadšence film, který musí vidět! Auta, která na plátně snad ještě pohromadě nebyla, dobrá akce, scény jak vystřižené ze hry, ale spousta ostatních co nic nekopírují. Příběh je na hraně a někteří herci, bohužel i včetně hlavního hrdiny moc nezapadli a rozhodně mi trošku zkazili dojem celého filmu. Jako celek se jedná o podařený film, který si jde svou cestou... Tobey je velice dobrý mechanik a rychlí závodník. Když mu dochází peníze a za vraty dílny se objeví hajzlík Dino s nabídkou přestavby Mustanga, pustí se do kšeftu za vidinou udržení své dílny. Dino následně nabídne jemu a jeho bratru projíždku v nadupaných Agerách, při kterých úmyslně vystrčí mladšího brášku ze silnice a ten uhoří. Tobey si jde neprávem na 2 roky sednout a když ho propustí, má jediný cíl-pomstít se Dinovi a vyhrát proti němu nejluxusnější závod! 80% ()

ivan bohatyr

Jako velký fanoušek need for speed určitě musím říct zklamání. Především příběh je docela blbý a herecky je to taky špatny, do toho trapny dialogy, přitom z toho šlo dostat mnohem víc. Jediné plus na tomto filmu jsou auta, suprovy auta od mustanga po bugati, do toho nějaká akce a skřípění gum, to je slušny, ale zbytek je velká nuda. Další problém po 10 minutách sledování Aarona Paula za volantem, je vidět, že to není závodní řidič, ty pohyby atd. určitě není za volantem jako ryba ve vodě, to je docela problém u hlavní postavy, která má být nejlepší řidič. ()

neoBlast

Přiznávat "mohlo to vlastně dopadnout hůře" si můžeme křížem krážem, ale fakt, že tenle film podle série závodních videoher hraje na první signální neskryjeme. A jaká to náhodička, že se Need for Speed zjevilo v roce čekání na nové F&F. Přiznávám, že se mi ten ústup více k "analogu" oproti právě totálně přepálené estetice F&F sérii celkem líbil. Kaskadéři dostali zabrat velmi a předvedli skvostnou práci při závodech a honičkách. Ale to co je mezi, to je prostě tragédie, omáčka spojující závody (nebudu "to" ani nazývat příběhem) je řídka jak stolice při malárii a naprosto nezajímavá. Herci hezounci a toporní jak polena rozhodně nic nezachraňují a tak, vlastně podle očekávání, dojíždí NfS do vytouženého MTV style cíle, kde na něj rozhodně přes dvě hodiny nečekám. 40 % ()

anglanek

Hodne Beckovej kousek a kdyby hlavni hrdina hral pasacka ovci nebo vepriku nekde na paloucku,tak by mi tam sedel vic. Jinak jestli tenhle truhik mel nahradit Paula Wolkera,tak to byl velkej preslap ()

MishKonn

Za mě cajk... Čekáš inteligenci a logiku? Zahraj si Need for Speed a zkus vletět ve 250 km/h do zatáčky. Tohle není o oscarech, tohle je o tom najít si záminku posadit týpka do nadupaný káry a nechat ho řídit, závodit, zdrhat policajtům a balit při tom krásný ženský. Za mě cajk. ()

VasaX

Tak, nejdřív si nastavíme pravidla: je to videohra! Zfilmovaná videohra, jde o dynamiku, akci, napětí a podívanou (tudíž na ČSFD opět zavádějící žánrové označení bych zkrátil na Akční. Tečka. Nevím kde "popisovač" vyhrabal krimi, natož drama či thriller...). Aaron Paul je v pohodě, i když jeho univerzálně uzardělý výraz v spektru herectví rozhodně rekordy neláme. Dakota Johnson je taková varianta Scarlett Johanson z Lidlu, Ramiho Maleka mám rád už z Pacifiku, takže jeho okrajová přítomnost potěšila, zbytek jen tak přicmrndává, včetně Keatona... Nemá smysl čekat další rychle a zběsile, vysazené na prasení s auty a vším okolo, ani na Drive, kde vlastně řízení hraje druhé housle. Tohle je čistě o "street racingu", a ten pochybný příběh je zde pouze jako lepidlo ve chvílích, kdy motory běží na volnoběh. Přesně jako ve hře. každopádně 3D tomu dodá plastický šmrnc (takové to příjemné ztvárnění 3D kde se nepředvádí efekty typu mrsknu vám něco do obličeje, či je to hodně 3D protože vám poletuje před obličejem bordel (synonymum pro cokoli jako popel, déšť, listí, etc...)) a kinoozvučení dá motorům vyznít. Každý kdo si to pustí doma na domácím kinu může stáhnout o 1-2 hvězdy, kdo na notebooku s chrastícím repráčekm, tať počítá s hvězdou maximálně jedinou. Na akční a jinak vizuálně preferované věci se prostě musí dívat v co nejvyšším nasazení, jinak se pak fňuká, že to byla kravina. Jo byla! Jenomže to mělo spád a vizuální tok, že jsem si připadal, jako by to byla zhruba hodinka. A ne 130 minut. A to je fajn. Tohle jsem si užil, teď si zahraji pár kol v Need for Speed, protože nás přeci upozornili, že nic nemáme zkoušet doopravdy, protože trénovaní profesionálové a tak, a jsem v pohodě. Takže buď na "plný koule" nebo se raději koukni na Šmouly, bitch! ()

Trustme

Vydojený Hollywood bere zavděk vším, co mělo kdysi kdesi úspěch a přetváří to do podoby zajíce, žirafy či krabice... Vezměme nejoblíbenější arkádovou závodní hru v dějinách, respektive její název a dodejme tomu filmové zpracování, děj, příběh. Naštěstí herní série Need For Speed nikdy nějaký pamětihodný příběh neměla a tudíž si tvůrci mohli domyslet nějakou tu vatu okolo dopravních přestupků rychlých aut projíždějících se nočními městy, lesní asfaltkou či serpentiny kopírujícími mořské pobřeží. Parta automechaniků vedená Vlastem Korcem tropí hlouposti napříč USA a milovníci supersporťáků si mohou tak vychutnat v plné míře většinu herních zážitků i v plnohodnotném filmovém upgrade. Vozový park se nijak neupejpá a není třeba čekat na herní dokupování lepších, dražších vozů a rovnou si to tu bez ochrany rozdávají miláček národa Ford Shelby Mustang a božský Koenigsegg Agera R, křoví jim dělají Bugatti Veyron, McLaren P1 a Saleen S7, takže i v tomhle je dodržen ten slintavý reflex nás kluků nad bájnými modely vozů na které se můžeme jen dívat a nebo si v nich zajezdit doma za klávesnicí, gamepadem a ti s pocitem blíž k realitě i s volantem. P.S. ten největší zážitek je zde stejně ze zvuků motorů těch krasavců. Takže subwoofer a volume pěkně doprava při projekci. ()

Maik22

Kdo by nemiloval rychlé auta a hlavně ty pěkné ženské, otírající a masírující kapotu sportovních vozů. Tak trochu jsem očekával " Rychle a zběsile" sice trochu jinak, ale nevím jestli hůř nebo líp,ale i tak, přeci jenom se stalo. Pro některé z nás sága "Fast and Furios" po x-tých dílech docela nudná a ničím nepřekvapující. Ale nechme to tak a přejděme zpět ke zfilmované počítačové hře. Filmové prvky se snaží napodobit ve velkým zmiňovaný snímek Fast and Furious . Bohužel, jak jsem již naznačoval, film ničím nevybočuje a ničím nepřebývá. Hlavní hrdina Aaron Paul mi připadá, že si hraje na drsňáka Vin Diesela či již zesnulého Paula Walkera (mimochodem R.I.P.), velká automobilová honička čí závod je velká nuda a zároveň o velkých vztazích a lásce, které já ve filmech v takovým velkým množství nesnesu, velice uspěchané střihy jako psí blechy, které na člověka nelezou....co si budeme říkat, ruku na srdce, raději si Need for Speed zahraji, než abych se na toto měl dívat znova. ()

hroubek

Opravdu jsem se snažil k tomuto filmu přistupovat s čistým štítem a nemyslet na hodnocení a nějaké předchozí recenze co jsem četl. Snažil jsem se aby moje hodnocení bylo co nejobjektivnější a opravdu moc rád bych dal ty tři hvězdy, ale prostě to nejde. Existují chytré filmy, existují hloupé filmy a pak taky existují filmy, které si myslí, že jsou chytrými, ale bohužel jsou ještě hloupější. A to je příklad Need for Speed. To že je film hloupí, by mě tak nevadilo, kdyby to tvůrci přiznali a nehráli si na něco na co evidentně nemají. A tady nastává jeden z největších problémů filmu a to, že my diváci máme pokaždé dost prostoru na přemýšlení co se právě děje. Je to smutný, ale je to tak. Jelikož máme dost času přemýšlet nad tím, že to nedává smysl, a že se postavy chovají hloupě. Co na tom, že akční scény jsou fajn a honičky se povedly, když nás hlavní hrdinové nezajímají. A stačí malinké srovnání s prvním Rychle a zběsile, které nebylo vůbec originální(vykrádalo Bod zlomu, jen prkna vyměnily za auto) a dojde Vám, že tady nejsou postavy vůbec zajímavý. Režisér Scott Waugh se snaží postavy nějak vyprofilovat, ale dělá to tím nejednodušším způsobem, že mu to prostě nevěřím. Aaron Paul mě v mě Breaking Bad bavil a dokázal mě dojmout. Tady má tajemný chraplák a výraz člověka s velkou zácpou. Dominic Cooper na tom není ani o trochu lépe a jeho postava neustále brečí, že není nejlepší. Imogen Poots je fajn a je jedna z mála věcí co funguje. Totéž platí i pro parťáky hlavního hrdiny, který jsou vtipný, ale nesmějí být sami na scéně víc jak pár minut. Jak už jsem zmínil honičky jsou fajn, ale musíte u nich vypnout. Co se týče hloupostí, tak například: hlavní pořadatel závodu, proč policie po něm nejde, když už poněkolikáté způsobil několik vážných dopravních nehod, bouračka uprostřed San Francisca v 21:00 a nikdo tam není, žádné auto a lidi, pilot, který umí pilotovat jakékoliv letadlo si jen tak na letišti skočí do vrtulníků a zas zpět do svého a nikdo se nad tím nepozastaví. Je to mnohem více, ale nechci na to myslet. Need for Speed není dobrý film, mám několik dobrých momentů, ale to asi tak všechno, radši se koukněte na nějaký film ze série Rychle a zběsile. ()

Pump

Tak trochu nesmyslné závody a závodění a maličko mne dráždilo lehké navádění ke cool riskování nejen svého, ale i jiných životů. Na druhou stranu je to pěkná jednohubka a kdo nemá velká očekávání, bude spokojen. ()

JohnSmith

Říkal jsem si, že by to mohl být slušná náhrada za odložené Rychle a zběsile 7, ale mýlil jsem se. Už z traileru mi bylo jasný, že to bude totálně o ničem a shlédnutí filmu mě v tom jen utvrdilo. Nejen, že příběh je naprosto dementní s tisíckrát ohraným motivem pomsty, ale nemůžete ani fandit hlavnímu hrdinovi, který je neskutečně nesympatický a v hraní nevýrazný a mdlý. Prostě charizma na bodě nula. Stejně tomu je tak i v případě záporáka. Tak jsem si říkal, že alespoň ty honičky budou pěkný, ale je to jen slabý průměr, možná podprůměr. Fanoušci hry si určitě všimnou několika míst, které viděli i ve hře, ale to je na celovečerák trochu málo. Takže podtrženo sečteno, hrůza děs a běs a ta jedna hvězda je jen proto, že jsem viděl i větší hrůzy. ()

VanTom

A víte, že to Need for Speed hry vystihuje poměrně dokonale? Ty nejluxusnější sporťáky na klikatých silničkách v nádherné krajině (nebo na dálnici ve městě) se honí mezi sebou či s policií, protože standardně prostinký příběh posílá klišovité (ale sympatické) postavy přes celé státy k nějakému přeslavnému ilegálnímu závodu, kde mohou vyhrát rozmlácené vraky aut svých oponentů. Ten samotný nakonec za moc nestál, ale předtím jsem si dost užíval nečekaně reálně vyhlížející motoristické manévry hojně využívající pohledu z kokpitu, které se nepodbízely tuningové subkultuře a nesnažily se za každou cenu "bejt hustý" (pokud tím tedy nemělo být nesmyslné nepoutání se). ()

Sany33

Keď je nasympatickejší človek na place Scott Waugh, ktorý sa pred filmovú kameru ani nedostane nakoľko je to iiba režisér, bude asi s hereckým obsadením dačo v neporiadku. Aaron Paul, ktorého poznáme ako feťáka z Braking Bad je ako šitý na úlohu feťáka ale na úlohu namakaného pretekára, ktorý sa nezľakne žiadnej výzvy, to mi už troška nešmakuje. Ak odhliadneme od hereckého obsadenia je film vynikajúci. Je to film o autách a pretekoch a teda nič iné sa na scéne ani nedeje. Dokonca sa nezastavuje ani kvôli tankovaniu. Benzín sa jednoducho tankuje priamo za jazdy. Autíčka boli tiež super, moja srdcovka Shelby GT, pastva pre oči. Po filmovej a príbehovej stránke nemám čo vytknúť ako adaptácia na slávnu hernú racing sériu je to viac ako dosť. 75% ()

fefee

Tupá akčná auto-honidba podľa predlohy počítačovej hry, nič viac! Efektné a duté tak na jedno pozretie pokiaľ ovšem nie ste adolescent. ()

L_Johnny

Asi nesjem tak náročý, ale vic jak polovinu filmu mi hlavou probíhalo: tyvole, to hodnocení mi fakt nesedí, dyt je to tak na 5*. Po finishi už mi film na plné hodnocení nepřišel, ale i tak to bylo sakra dobré. Fuck logic, dobrá pocta kultovní počítačové hře, já se teda nabažil :) Žádné CGI? Teda chválím! ()

Cannonball Run se vrací

Cannonball Run se vrací

13.06.2017

Rychle a zběsile se letos dočkalo osmého dílu a na cestě jsou další dva, takže není divu, že se v Hollywoodu snaží rozjet další autařské série. S Need for Speed to bohužel moc nevyšlo a další velké… (více)

Need for Speed jede dál

06.12.2013

Připravte se na jízdu s Gran Turismo

Připravte se na jízdu s Gran Turismo

23.11.2013

Může se zdát, že spojení superúspěšné videohry a konceptu „uděláme to ve stylu Rychle a zběsile“ je zaručený recept na trhák. Rychlá kola a poletující rozervané plechy jsou pořád solidní lákadlo do… (více)