Loupež po italsku

• USA The Italian Job (více)

Vedená Johnem Bridgerem a Charliem Crokerem se skupina zlodějů chystá na poslední akci – vykradení pečlivě hlídaného sejfu v Benátkách se zlatými cihlami v hodnotě 35 milionů dolarů. Po úspěšné akci se ale jeden z členů týmu, Steve, hnán chamtivostí a žárlivostí, rozhodne nechat si všechno zlato pro sebe a zbavit se ostatních členů skupiny. Ve víře, že všichni ostatní jsou mrtví, se vrací do Los Angeles i se zlatem. Charlie a další členové ale přežili a zrádci se hodlají pořádně pomstít. Charlie sežene na pomoc nové členy do týmu, Johnovu dceru Stellu, která je specialistkou na sejfy, a Lyla, hackera. Přidají se k nim ještě „Levé ucho“, odborník na výbušniny, a řidič Rob. Nový tým má v plánu získat to, co jim po právu patří, a získat při tom pomstu. (Viacom)

VlaP

Neviem si pomôcť ale filmov v ktorých sa skupinka super odborníkov venuje poctivej zlodejine, som videl už akosi veľa. Tento síce patrí k tým lepším no človek má dojem, že niečo podobné už pozná. Možno film poslúži niekomu ako návod na dokonalý zločin... ()

Fondak odpad!

Naprosto barbarská předělávka parádního filmu z roku 1969. Nezůstal kámen na kameni. Krásný starý závoďáky (I mini cooper jezdíval rallye, 135 koní pod kapotou) nahradily nový plečky, pohodovej děj filmu se změnil na klasickou akční blbinu. Stačilo mi vidět to do poloviny, pak jsem to nervově neunesl a vypnul to, abych nemusel vzteky rozkopat drahou televizi. ()

mimuzik

Pro mě menší zklamání. Film to není špatný, ale mně tam chybělo více akce. Pár akčních momentů tam sice je, ale ty mě místy dosti nudily. Film ale zachraňuje skvělé herecké obsazení a výborná finální honička. ()

DCR

Partička sympatických chmatáků zavítá do Benátek, aby si tam pořídila několik set suvenýrů v podobě zlatých cihliček. Jeden hajzlík z týmu chytne však zlatý apetit a pošle vedoucího party strejdu Donalda do věčných lovišť zlodějského nebe. Obvyklí přeživší, včele s Markem, si olížou rány a kvapem zpřádají pikle, jak zrádce Edu nakopat do jeho čerstvě pozlacených vajec. Scénář je sice originální jak pantofle pro dědu pod vánoční stromek, nicméně tento film je excelentním modelem jevu, kdy forma jasně převládá nad obsahem. Tempo, hudba, kamera a střih tvoří pevný a jednotný dynamický celek, některé scény jsou velmi pikantní, jako například honička kupéček v kanalizaci, nebo přemístění auta za pomoci dynamitu. Chvalitebný počin, Charlieho parťákům se tahle fuška celkem povedla. ()

Kašák

Téma vychytralých a stylových lupičů tu pro mě funguje daleko lépe než v obecně kladněji hodnocených Dannyho parťácích. Mark Wahlberg si roli titulní postavy diktuje naprosto fantasticky, a v kombinaci s dalšími herci je z toho pěkných 80%. ()

Linsang

Svižný akčňák, který u mě sbírá body navíc díky mé slabosti pro Benátky a autíčka Mini Cooper. Partička lupičů je super sympatická, až jsem se přistihla, že se někdy bavím víc než u Dannyho parťáků. ()

Zizou_

Velmi příjemný akční thriller s výborným hereckým obsazením a svůdnou Charlize Theron. Film rychle odsýpá a většinou ani nenudí. Hlavní záporák alias Edward Norton také plní svou roli výborně. Trochu mi to připomínalo Fast Five (každý člen gangu je specialista na něco jiného), ale na pět hvězdiček tomu chyběl Dwayne Johnson ;) ()

P@\/EL

Poměrně dobrý akční film, který je plný svižných automobilových honiček a divokých přestřelek. Líbily se mi taky mnohé docela originálně ztvárněné postavy, z nichž zejména počítačový koumák Napster působí dost humorně. Děj není nikterak složitý, takže se vlastně, i přes všechnu akci, jedná o oddechový film. ()

teseth odpad!

Ač jsem chtěl dát dvě hvězdičky tak z důvodu vysokého hodnocení jsem svůj postoj změnil. Tohle mělo docela zajímavých 5 minut a pak přišlo WTF. Jedna blbost za druhou pěkně okrášlená klišoidní sračkou, která měla působit strašně cool. Ale pokud zapnete aspoň dva mozkové závity tak vám z té blbosti začnou slzet oči. Wahlberg byl opět gumová pana, jejíž herecký talent se rovná naprosté nule. Ten pán by se měl vrátit ke zpívání a udělal by pro filmový průmysl to nejlepší co by mohl. Jeho herečtí kolegové se sice snaží tohle zakrýt ale bohužel některým nebylo zhůry o moc víc jak Markovi. A proč jsem chtěl dát dvě hvězdičky? Asi za Charlize a pak za ty minicoopery. Nic víc na tomhle filmu nemá cenu vidět. ()

Unrealik

Svižná loupežná akce. Silnější 3 hvězdičky si zaslouží určitě. A možná bych se na film časem podíval i znovu. ()

logosi

Mít k dispozici tak luxusního herce jako je Edward Norton a obsadit ho do role neskutečně přiblblého,jednorozměrného záporáka je zločin proti filmařině. ()

Tomulka

Příjemná zábava, která trošku nudí uprostřed filmu, ale jinak je to perfektně obsazená odlehčená gangsterka. Dá se na to koukat a dá se na to kouknout i znovu. Ale je třeba opravdu vyzdvihnout herecké obsazení a podání herců, protože to je opravdu to co drí film nad propastí. Scénář a režie totiž až tak úchvatné nebyli. Ale podprůměrné také ne takže celkově za čtyři. PS.: Srovnání s Dannyho parťáky se nabízí, ale na Dannyho parťáky s Clooneym a ostatními to fakt nemá. ()

Tucinka

od začátku do konce má film dobrej spád,...k tomu moje nejoblíbenější herečka... až na pár detailů nemám filmu co vytknout... ()

Kinderr

Příjemný film, který pobaví a má v sobě i zajímavý děj s trochou záhady a plánování. To se mi na filmu líbí. Herecké obsazení nemá chybu. ()

Rychle a zběsile shání režiséra

26.10.2012

Krvavý prachy Erica Bany

Krvavý prachy Erica Bany

13.10.2008

Oldschoolově zaměřený F. Gary Gray měl už touto dobou pracovat na pokračování Loupeže po italsku pod názvem The Brazilian Job, ale projekt se ne a ne odlepit od země. Místo něj teď Gray chystá pro… (více)