Rychle a zběsile 7

• USA Furious 7 (více)

I auta můžou létat. Alespoň pro nesmrtelnou sérii Rychle a zběsile to platí. Její hrdinové už stihli prožít a přežít neuvěřitelné věci, teď však narazí na nepřítele, vedle něhož všichni jejich dosavadní soupeři připomínají bandu dětí z mateřské školky. Statham hraje Deckarda Shawa, živý stroj na zabíjení, který vycvičila elitní vojenská jednotka. Pokud vám příjmení téhle postavy něco připomíná, pak se nepletete. Shawův mladší bratr Owen obtěžoval naše hrdiny v šestém díle tak intenzivně, až ho připravili o život. A rozrušený Shaw starší se rozhodne, že na oplátku připraví o život je a všechny jejich blízké. Bez ohledu na to, jak rychlí či zběsilí budou. (CinemArt)

megacik

Čím novšia časť, tým väčší prepadák. Nechápem, že ich to ešte baví natáčať....Táto "nesmrteľná" séria u mňa skončila prvou časťou. Najviac ma ale štvalo, že sa tu objavila Zúbková víla, podobne ako v niektorých predchádzajúcich častiach. Dwayne nech si hrá tie svoje princezny, a autá by mal nechať chlapom. ()

Thoki

Ok, shrňme si to, v prvním díle parta z garáže, co sotva zvládla přepadnout kamioňáka s brokajdou, nyní nahání týpka, kterého ani elitní a speciální jednotky nedostali.. a tak je na to nejlepší pozvat si partu týpků s blikajícíma autíčkama :D jako vážně?! Nějak jsem nepostřehl v těch dílech, kdy je kousl ten radioaktivní hřebec a z nich se stali superhrdinové s nadlidskými schopnostmi... ()

P3rcy

O filmu skoro nic neřeknu, snad jen, že to je přehnaná blbost zaměřená na stejnou generaci jako program Óčko, kde vysílají hudbu, u které mi klesá už tak dost nízké IQ. Já spíš něco málo napíšu o tom, čím film vyniká. A film vyniká tou nejodpornější marketingovou kampaní, jakou jsem v hollywoodu, ve svém životě, viděl. V podstatě od smrti Paula Walkera se nám tady rozjela ohromná reklama na to, jak to s tím Paulem v tom filmu udělají ... Celá kampaň byla nekrofilní zneuctění památky toho herce. Jsem si jistý, že kdyby to filmu jen o malinko mělo zvednout tržby, tak by vykopali jeho mrtvolu a natáhli by ji na kapotu Nissana Skyline a pouštěli to celému světu. A tak jsme se týden co týden dozvídali novinky o tom, jak chudáka Paula nahradí, jak se ho ve filmu zbaví a jak se na to budou tvářit ostatní postavy. Korunou všeho byla ta neuvěřitelně strašná a přeslazená popová píseň nějakého černocha opírající se o kapotu auta, kterou jsem viděl dennodenně a co hůř, slyšel jsem ji skoro dennodenně (ač jsem se tomu vyhýbal jako čert kříže). Mimochodem ten "song" prohlašuji za nejhorší slavnou písničku desetiletí. Snad jen ostatním hercům a možná i režisérovi záleželo na uctění památky Paula Walkera a to je jediný důvod proč neposílám film (čistě z morálního principu) do odpadu. ()

Johny203

Myslel som že časy neohrozených akčných hrdinov 80. a 90. rokov sú už preč ale evidentne som sa mýlil. Veď Rock je hotový terminátor a všetci ostatný sú minimálne z oceli. Na človeka tu musí padnúť budova aby začal krvácať. V podstate platí to čo pri predchádzajúcich filmoch, mozog tu rozhodne netreba používať. Akurát že teraz nepostačí keď ho zavriete do šuflíku, treba ho odniesť minimálne k susedom. Pár vecí tu je naozaj prepálených už do takej miery že vyznejú až smiešne. Prečo to tí tvorcovia robia, to si myslia že sú ľudia až tak blbý?! Každopádne to rozhodne nieje také zábavné ako predchádzajúce dva diely. Vrchol filmu je rozhodne Nathalie Emmanuel v plavkách a je to aj zároveň jediný dôvod prečo film vidieť. Každopádne vynechať tento film určite nezaškodí. Len je škoda toho Paula Walkera. ()

eMejla

V jakém vesmíru se tohle odehrává, že tam nefungují elementární zákony fyziky a logiky. Pak se nemůžete divit, že Paul Walker chtěl svým poršákem sestřelit sloup, jenže ona ta fyzika je v reálu hrozná svině. Rozloučení dojemné, zbytek filmu hrozná sračka. ()

mistr97

Sedmý film série Rychle a zběsile plynule navazuje na ten předchozí a drží si i stejnou kvalitu. Proto je moje hodnocení prakticky stejné. Znovu tu je dobrá parta herců z „rodiny“, i když se bohužel trochu zmenšila. Na druhou stranu Jason Statham je rozhodně lepší „záporák“ než jeho filmový bratr Luke Evans. Jen je škoda, že Dwayne Johnson tentokrát nedostal tolik prostoru. Neuvěřitelné akční scény, ve kterých auta doslova létají už ani nepřekvapí, ale na nudu si určitě nemůžu stěžovat. 70 % ()

Booxtronic

Pomalu se od rychlých aut přesouváme někam k rychlým kulkám. Ne, že by to bylo příliš na škodu. Snaha pozvednout film přibíráním větších hereckých jmen jako Statham a Russel je pěkná, ale zdá se, že krajně neefektivní. I když herci dělají, co mohou, s takovýmhle scénářem se zkrátka moc pracovat nedá. Navíc pokusy o nějaké hlubší scény typu "umírajícího" Diesela jsou mi spíš k smíchu. Co filmu ale musím nechat je, že měl zatím snad nejvtipnější momenty z celé série a konec ve stylu rozloučení s Paulem Walkerem (odpočívej v pokoji) byl velmi důstojný a dojemný. ()

jumptheshark

Kdybych řekl, že mě na tom filmu nic nebavilo, kecal bych... Ale je to lepší než předchozí díl? Není. Justina Lina nahradil na režisérské židli mistr hororů James Wan, ale během filmu jsem měl pocit, jako bych sledoval nějaký akčňák od Michaela Baye... Řekněme, že série Rychle a zběsile si s fyzikou a realističností nikdy příliš hlavu nelámala, ale tady už to bylo doopravdy přemrštěné... Pokud jde o příběh, tak mě vůbec nechytla zápletka s hackery, podle mě se to sem moc nehodí. Ani nové postavy nepřinesly to, co jsem od nich čekal. Záporák Statham sliboval slušnou podívanou, ale vždycky se ve filmu objeví, nadělá škody a zase zmizí... Pokud jde o ostatní, tak třeba agent Hobbs se ve filmu ukáže v podstatě jen na začátku a v závěru filmu. A hodně mi chyběl Han s Gisele... Rozloučení s Brianem / Paulem bylo docela povedené, ale myslím, že tu postavu měli scénáristé nechat umřít. Že by se takový milovník adrenalinu stáhnul někam do ústraní a jen si užíval rodinného života, to se mi nezdá moc pravděpodobné... Abych jen nekritizoval, tak bitky Rock vs Statham (sen všech akčních fandů) a Brian vs Tony Jaa byly fajn. Plus je tam hezký odkaz na jedničku v podobě pouštních válek. ()

Rider@

Tímto dílem to dosáhlo vrcholu absurdity a totální mimóznosti scénáristu. Už to ani nebyla zábava. Pro me škoda času, ješte že jsem na tom nebyl v kine za Kč. Vrchol šílenosti tomu dal naspeedovany střih v poslední třetine filmu. ()

TestSubject

Tohle se prostě povedlo. Nekončící akce kde ani na chvíli není hluché místo. A taky se mi líbí, jak tvůrci zapracovali odchod hlavního hrdiny. ()

Sukdolakus7

James Bond oplodnil Batmana a výsledkem je další nesnesitelná podívaná. A aby toho nebylo málo, tak je to celý zase o stupeň nesmyslnější, přičemž hlavním tématem sedmýho dílu je pravděpodobně létání. Auta vyskakují s padákem z letadla, sanitka řízená Dwaynem Johnsonem ve vzduchu sestřelí dron a Vin Diesel v červeným sporťáku skáče z mrakodrapu do mrakodrapu. A taky tam jsou nějaký stíhačky a vrtulník, ale něco tak přízemního nemůže nikoho zajímat. Člověk by si i myslel, že už to horší být nemůže, ale Jason Statham zakopal laťku ještě níž. Těším se na jeho spin-off. Mimochodem pokud by se vám někdy stalo, že narazíte autem do letící obrněný helikoptéry a následně se vybouráte a budete v bezvědomí na pokraji života, zapomeňte na resuscitaci. Radši zavolejte Michelle Rodriguez. Ta si s vámi popovídá a umírání vás do minuty přejde. ()

VSVB

Chválím obsazení dvojice Johnson/Statham, je to skvělá série a musím uznat, že jsem uronil slzu za Paula Walkera. Čtyři hvězdy. ()

Reeves jako záporák v Hobbs a Shaw?

Reeves jako záporák v Hobbs a Shaw?

29.04.2019

Vrátí se Paul Walker do Rychle a zběsile?

Vrátí se Paul Walker do Rychle a zběsile?

20.08.2018

Když při natáčení sedmého Rychle a zběsile tragicky zahynul herec Paul Walker (Osm statečných, Zběsilý útěk), podařilo se tvůrcům filmu dokončit jeho scény s pomocí jeho bratrů Caleba a Codyho. I… (více)

Rychle a zběsile 8 s Paulem Walkerem?

Rychle a zběsile 8 s Paulem Walkerem?

17.09.2016

Jen těžko vám uniklo, že se Rychle a zběsile 7 proměnilo ve velkou rozlučku s Paulem Walkerem. Jeden z tahounů série tragicky zemřel před koncem natáčení a studio muselo zaangažovat jeho bratry… (více)

Flash má nového režiséra

Flash má nového režiséra

05.06.2016

V srpnu se konečně dočkáme Sebevražedného oddílu a příští rok se comicsový vesmír od DC rozroste o sólovku Wonder Woman a Justice League. Studio Warner Bros. už ale pilně chystá i sezónu 2018, která… (více)