Hazel a Gus jsou dva výjimeční teenageři, které spojuje kousavý humor, pohrdání konvencemi a především láska, co s nimi cloumá. Jejich vztah je o to neobvyklejší, že se seznámili a zamilovali během setkávání na sezeních podpůrné skupiny pro boj s rakovinou. Hazel Grace Lancasterové (Shailene Woodley) je šestnáct let. Má ráda (a zároveň toleruje) své někdy až příliš starostlivé rodiče a právě se zakoukala do mladíka jménem Gus Waters (Ansel Elgort), který se na oplátku zamiloval do ní. Jak se sbližují, Hazel a Gus společně prožívají své obavy vyplývající z jejich zdravotních problémů a zároveň sdílí lásku ke knihám, včetně Hazelina oblíbeného románu Císařský neduh. Mnohokrát se marně snažila spojit s autorem knihy, samotářským Peterem Van Houtenem (Willem Dafoe). Když se Gusovi podaří Van Houtena zkontaktovat, spisovatel je oba nečekaně pozve do Amsterdamu. Gus je rozhodnutý vzít Hazel na cestu, aby našla odpovědi na všechny otázky, které kdy ke knize měla. Ale odpovědi, které hledá, nepřichází od Petera Van Houtena. Přichází z velkého dobrodružství, které Hazel zažije s někým, koho se nebojí milovat a kdo jim oběma dal něco, co Hazel nazývá „Malou věčností – nekonečnem mezi sečtenými dny." (Cinemart)

berusche

Povězme si upřímně, že knižní předloha byla prostě slušná, a tím pomohla tomuhle, v zásadě, ne tak úplně patetickému příběhu lásky. On totiž děj romance položený na skutečnostech životně nevyhnutelné události, která změní nejeden život, se musí snad točit sám o sobě dobře. Když k tomu přidáte brilantní výběr hlavních hrdinů, decentní dávku cynismu a nepříliš mnoho romantických okamžiků, vyjde vám romantické drama o lásce, která, máte pocit, že i hory přenáší. Vskutku povedená adaptace. ()

Martyska

Film natočený podľa knihy s rovnomenným názvom rozpráva príbeh 17-ročnej Hazel, ktorej v 13tich rokoch diagnostikovali rakovinu štítnej žľazy. Hazel je normálna tínedžerka, ktorá by aj rada žila normálny tínedžerský život. Nie je ľahké sa s ňou stotožniť, lebo veľa z nás má všetko, čo má normálny tínedžerský život obsahovať. U nej je to ale trochu komplikovanejšie, keďže rakovina, jej v tom bráni. Musí za sebou ťahať kufrík s kyslíkom, ktorý jej pomáha dýchať a robí jej problém prejsť väčšie množstvo schodov, lebo chabé pľúca to zaťažuje. Úprimne si povedzme, čo by sme na jej mieste robili my? Uzavreli sa do seba? Alebo sa možno pokúšali zmieriť so svojim postihnutím? Druhá možnosť je u každého individuálna, ale ľahšie sa nám to prekonáva, pokiaľ máme nejakú osobu (poprípade skupinku osôb), ktorá nám dáva nádej a hlavne oporu. Rodina a psychická podpora sú vo fáze choroby veľmi dôležité a hlavne táto vec Hazel chýba. Nehovorím, že rodina ju nepodporovala, práve naopak, bola skvelá ale ona aj tak potrebovala niekoho, kto by jej rozumel viac než ktokoľvek iný. Preto stretla Gusa a vtedy sa to všetko začalo. Po pozretí filmu som mala ten zvláštny pocit, že všetko do seba zapadalo. Všetky dialógy, celé spracovanie, proste všetko. Veľmi sa mi páči, že tvorcovia vystihli hlavný charakter Hazel, tak ako bol aj v knihe za čo treba uznanie, lebo pri niektorých filmových spracovaniach sa to nepodarí. Veľké plus vidím aj v tom, že na pozadí deja môžete objaviť maličkú schovanú myšlienku o zmysle života a o tom, či sa treba držať vecí, ktoré sú nám blízke. Hazel to pekne vysvetlí na príklade seba a knihy jej života, ktorá sa pre ňu vidí dokonalou a zároveň tajomnou, no netuší čo je jej odvrátená stránka. Najprv som čítala knihu a až potom videla film a preto sa mi možno nepáčil začiatok. Udalosti nasledovali príliš rýchlo, ako som nebola v knihe zvyknutá a na konci práve naopak išli príliš pomaly. Celkový dojem bol ale príjemný a pokiaľ ste citlivky, ako ja určite budete mať slzy na krajíčku. Navyše film je doplnený príjemným soundtrackom v spolupráci s Edom Sheeranom, Birdy či Tomom Odellom, takže pastva pre uši je zaručená. Aj tak som ale toho názoru, že kniha bola lepšia, ako film. ()

applause

Přes veškeré pozitivní ohlasy a doporučení kamarádky, že: " je to úplně boží film, jaktože jsem ho neviděla, když to byla bomba minulého roku", jsem od něj čekala asi trochu více. Už na samém začátku mě do svého děje nijak nevtáhl, takže mi bylo celkem jedno, jak bude pokračovat dál. Romantické scény mi přišly zbytečně přeslazené. Nejvíc se mi líbil konec, který byl propracovaný, to jsem nečekala, Teda až na jednu věc, kterou samozřejmě nemohu napsat. Celkově, když bych to shrnula, tak mě film zasáhl, ale nebyl to tak úplně můj styl. Film mi přišel takový nedodělaný, nedotažený nebo tak něco, proto si ode mě nezaslouží plné hodnocení. ()

Aljak

Jeden z tých krásnych a hodnotných filmov, nad ktorými človek rozmýšľa dlho aj po záverečných titulkách. Spočiatku síce dosť strnulé a dlho trvalo kým sa to konečne dostalo do tej pôsobivej roviny, no akonáhle sa to dostalo tam, už si film udržal vysoký štandard až do úplného konca. V niektorých momentoch mi to svojim štýlom pripomínalo 50/50, no a potom v iných fázach zas A Walk to Remember. Každopádne to však bol veľmi vydarený film so silným a emočne vypätým dejom, ktorému okrem iného výrazne pomohli aj zmyselné dialógy a množstvo metafor a symbolov, vrátane tej mánie ohľadom knihy Petra van Houtena. K tomu všetkému sympatická herecká dvojica a nedá mi nespomenúť ani výborný soundtrack (obzvlášť piesne od Birdy). Hviezdy nám naozaj občas neprajú a život nikdy nebol fér. Tá scéna, keď uprostred noci začal zvoniť telefón ma naozaj vzala (ak niekto zažil situáciu, keď blízky človek bol na tom už dosť zle a hrobové ticho bolo razom prerušené telefonátom s najsmutnejšou správou, vie o čom hovorím). ()

M.i.k.e

dost často mám s podobnými filmy problém,protože jejich snaha být za každou cenu cool,jít proti proudu a nebýt ten zlý mainstream je kolikrát pouze křeč a nekončí to dobře.V tomhle případě to naštěstí Josh Boone dokázal ukočírovat celkem slušně a ačkoliv se mi jeho předchozí kousek líbil víc,neměl jsem při sledování hvězd pocit,že mě někdo tahá za fusekli a snaží se ze mě ždímat emoce stůj co stůj.Hodně tomu pomáhá sympatická hlavní dvojice,ve které hraje prim jako vždy užasná Shailene Woodley.Ani ke konci jsem neměl pocit,že by ho tvůrci nějak extrémně natahovaly,nicméně musím souhlasit s Enšpíglem,že kdyby Gus byl zticha,mohl být emocionální dopad mnohem silnější...70% ()

Marqta

Jeden naprosto obyčejný film, nijak nevyčnívající, fakticky ničím speciální a kdyby se nad tím jeden zamyslel, tak ani nijak ozvláštěný oproti ostatním ve svém žánru. O příběhu jsem toho dopředu moc nevěděla a se shlédnutím jsem dlouho otálela i přes převážně nadšené reakce okolo, protože po vidění traileru jsem si jednoduše nemyslela že by mě to mohlo bavit, nebo něco na ten způsob. Ale tenhle film mě prostě dostal. Všechny ty emotivní momenty, svým způsobem tak klišé poskládané na mě fungovaly jako na ukázkový exemplář diváka. (To aspoň vyvozuji z vysokého hodnocení tady.- Momentálně 81%) Myslím, a takhle zpětně to bude snad objektivnější, :)) že jedním z nejsilnějších faktorů a možná i tím nejsilnějším vůbec jsou Shailene Woodley a Ansel Elgort. Snad by se dalo říci, že díky nim ten silný, ale sám o sobě nijak originální příběh dostane naprosto živý rozměr.(Tím rozhodně nechci zlehčovat vážnost tématu, jen říci, že prostě jednoduše a fakticky- filmů s podobnou tématikou a motivy je celkem hodně.) A neměla bych zapomenout pochválit dialogy a spoustu povedených "citátových momentů".Kdybych měla hodnotit co nejobjektivněji tak bych váhala mezi 3 a 4 hvězdičkami, ale v tomhle případě mi nedělá nijak velký problém hodnotit na základě toho jak úspěšně na mě film zapůsobil. Takže čtyři hvězdičky. ----"That's a thing about pain. It demands to be felt."----"I fell in love the way you fall asleep. Slowly, then all at once."---- ()

Figu

Pořád dokola omývané téma, které dozajista neurazí, ale v podstatě už ani nenadchne. Slzyčky můžou začít odpočívat, pač ty už se krapet koukly na svět třeba při sledování 50/50, to mě dostalo daleko více. Možná má 50ka výhodu v tom, že je to starší pecka a viděl jsem jí dřív, ale prostě byla lepší. Toto řadím někde k filmům Je to i můj život, či třeba Teď a tady... Určitě chválím výkon dvou hlavních hrdinů - Woodley a Elgorta, ale víc jak na slabší čtverku to nemá. 70% ()

Havaj8

No, wau. K tomu není moc co říct, jelikož to mluví samo za sebe. Tyhle filmy dokážou vyvolat tolik emocí, že naše běžný problémy jsou úplně minimální, oproti tomu co je mnohem závažnější a ještě se to snaží brát s takovou lehkostí, i když ty nálady se tam měněj ze strany na stranu. I přesto, že je to jenom film, tak málokterej to dokáže, takle vtáhnout a je pravda, že ne na konci nebo jenom pár scén, ale zhruba od tý poloviny se to posouvá tak, že nejde udržet slzy, je to řekl bych asi film s největší proslzenou stopáží. A svojí popularitu si to rozhodně zaslouží, i když to asi není pro každýho. Hlavní dvojka si zaslouží obdiv, za to jak tenhle příběh vyrobili. ()

Gee.Rocks

Kniha člověka úplně nezničí, protože ji čtete tak nějak postupně. Ale film... to je síla. Herecky, scénáristicky, lokacemi,... ()

Hees

Zvláštny film, ktorý proste vsadil na nejakú emotívnosť s toho, že tam sú dvaja chorý ľudia a čo viac dvaja chorý tínedžeri. Je mi ľúto, že film proste nedokázal to čo chcel. Nie som bezcitná beštia a isté emócie som s toho cítil, ale chýb vo filme bolo príliš veľa. Povedzme si teda kde sú jednotlivé chyby. Herecké výkony sú fakt dosť zlé a to najmä u rodičov Hazel Grace (Shailene Woodley). Keď si zoberieme len dvoch hlavných hrdinov tak ich výkon je no podpriemerný, ale dá sa to vydržať. No aspoň musím uznať, že Ansel Elgort a Shailene Woodley sa na prvý pohľad k sebe hodia a vytvárajú na obrazovke veľmi uveriteľný pár. Príbeh nie je zlý, ale proste niektoré scény do neho vôbec nepasujú a len majú vyvolať určité emócie (veľa schodov atď). Čo sa vždy bojím, že v nejakom podobnom USA filme sa bude tlieskať v romantickej komédii no tu sa mi to zas vyplnilo (nebojte nedávam za to veľa bodov dole). Čo musím pochváliť je snaha o to, aby film mal v sebe hlbšiu myšlienku, ale je to len snaha a nie do konca dotiahnutá matica. Koniec je nádherný, ale ja potrebujem bohužiaľ viac. ()

peiton

Strašná téma rakoviny podaná s humorom a ironicky...a ešte aj lovestory...Nechápem ako mi mohlo toto dielko bez povšimnutia pretiecť pomedzi prsty.Pripravte si vreckovky,na konci sa bude plakať a nie málo..Agustus Waters je úžasný,sexi a jeho zmysel pre humor a metaforu je dychberúci. Hazel Grace je racionálna, tak trochu zmierená a neskutočne silná osoba. A najväčším plusom je,že príbeh nemá pokračovanie akoby to písal samotný Peter Van Houten :-)) Končí smutne, ale zato reálne, bez zbytočných príkras a falošných happyendov. .Troška sa hnevám sama na seba,pretože z článkov,recenzií a komentárov som bola ochudobnená o inak ,,skvelý" zážitok z pointy ,ktorú by som takúto inak ani vo sne nečakala.Tak mi treba!!!Túto snímku odporúčam.Je to lepšie ako si zapáliť cigaretu ;-) ()

kaposlav

Je to také nezáživné, zdĺhavé a pred polovičkou filmu som to začal preklikávať. Nevtiahlo ma to citovo do deja, čo bol zrejme zámer diváka trošku citovo vydierať. Proste mňa to osobne nezaujalo dostatočne, aby som to pozorne pozrel v celku oboma očami. Zaujala ma pasáž u toho autora tej knižky, keď pustil švédsky hip-hop a po chvíľke Gas (Ansel Elgort) povie, že oni nerozumejú švédsky. Áno, presne tak. Američan, alebo Angličan nebude počúvať to, čomu nerozumie. Taký ritolezci sú hlavne Slovania na čele so Slovákmi. Slovákovi nevadí, že je to po anglicky a hudba stojí za prd. Motto Slovákov by mohlo byť: Vlastné hanobiť, cudzie obdivovať. ()

BarryLyndon

V podstatě docela zklamání. Oba hlavní hrdinové sympaťáci, cameo vyvedené, ale jinak mám pocit,ž e už jsem to viděl x-krát a lépe. Tyhle filmy mám obvykle rád, ale tady je kýčovitost místy vyloženě nepříjemná. *:-* 5/10 víc ani nic ()

Abes

Vůbec né, to mi jen něco opakovaně spadlo do oka, něco velikosti bowlingové koule. Pravda, snímek se občas utápí v banalitách melodramatu ale celý ansámbl tady působí natolik přirozeně, že jim divák sežere všechna klišé, aťuž ty životní nebo filmová. ()

apacka

Další film o umírání, u kterého jsem nebrečela. Ba ani neposmrkla. Takže buď se ze mě stává cynická bestie, nebo byl scénář fakt úplně prázdnej. Pokochala jsem se Laurou Dern a Willemem Dafoem, přesto: bah. ()

Attta

Neskutečně precizně vybraná hlavní představitelka. Ten, kdo ji vybral pro tuto roli by měl dostat nějaké ocenění, protože si nedokážu představit žádnou z hereček co znám, která by se tam hodila víc, ale hlavně jsem neměl potřebu protože jsem se do toho jejího projevu opravdu zažral. Nicméně obecně prostě velice sympaticky natočené, s pěkným hudebním podkreslením, zajímavými herci, pěkným střihem i kamerou Emočně hodně silné v dobrém slova smyslu. Myslím si, že tenhle film mi v rámci tématu a stylu filmu dokázal vyhovět úplně po všech stránkách. Opravdu klobouk dolů. Určitě zasloužené hodnocení (klidně jsem čekal i víc procent). ()

ProNotor

Romanťárna až na půdu, kdyby mi dal někdo hadr, tak naplním vědro slz. Krásný příběh, bohužel nedopadl pro hlavní aktéry, tak jak bych jim přál. Trošku to ve mě hnulo a rozšířilo obzory, že si člověk málo váží těch, které má kolem sebe, kteří jsou oporou v životní cestě, a těch, kteří už s námi bohužel nejsou, ale stejně nám hodně dali, škoda, že jim nebyl dán čas. Rakovina je svině a téměř každý o tom něco víme. ()

Nach

Zamilovaný pár nám umírá a konce se zřejmě jeden z nich nedožije. A nebo oba? Přežijí oba? Řekněte mi, že ano! Já to nechci vědět! Pro pána Boha, další balení papírových kapesníků!!! Tak takhle se můj pohled na film formoval několik měsíců před tím, než jsem ho viděl. A díky Bohu, kapesníčky nakonec nebyly potřeba. Doják to ale rozhodně je! A velký. Knihu jsem nečetl, ale film má výborný casting, což je spolu s takovýmto příběhem ideální třaskavá směs na několik slziček. Hvězdy nám nepřály ukazuje reálný svět ve své skutečnosti. Můžete být veselý, dělat dobré skutky, pomáhat druhým. Prostě morálně si nic špatného nezasloužíte a stejně vám ten život dá kopanec do řitě a vy buď jste doživotně poznamenán, slepý či potupně v bolestech umíráte, zatímco ti špatní zakončí své bytí v teplé posteli s úsměvem. Není to spravedlivé, ale reálný svět je znám tím, že v něm štěstí, neštěstí, dobro i zlo mají stejné šance na vítězství, bez ohledu na to, co chcete. A to je určitě jeden z největších přínosů tohoto filmu. Nehraje si na něco víc. Je pouze reálný. A to mi stačí. 75% ()

Lanark

Tuze hvězd už zazářilo tak sladkobolně, až mnohému pozorovateli ten pohled mohl zevšednět. Možná ovšem pokaždé nestačí se koukat očima, které jsou jen služebníky mozku. Třeba je občas podívat se na zářící hvězdy srdcem, které je svým vlastním pánem. A ač často proklínáno, nic kolem tématu lásky se bez jeho přítomnosti nevyřeší. Jiskra mezi Hazel Grace a Gusem přeskakovala tak silně, že naplno přehlušila ten podkresový tón kýče, který je sice přítomný, ale většinu času naprosto neslyšný. Filmy o umírajících jsou především pro živé. Filmy o mladé čisté romanci tak mohu doporučit právě těm, kterým se rána po Amorově šípu už tak nějak zahojila. Život je totiž příliš krátký na to, aby jeden byl stále cynický. :) ()

Disney zavřelo první divizi Foxů

Disney zavřelo první divizi Foxů

22.03.2019

Kdo si zahraje Dungeons & Dragons?

Kdo si zahraje Dungeons & Dragons?

29.06.2016

Warcraft sice v Americe propadl, naštěstí to ale neznamená konec filmových fantasy. Hlavně studio Warner Bros., které se k žánru vrátí letošními Fantastickými zvířaty, je naopak hodlá tlačit co… (více)

Jennifer Lawrence: Víc než dokonalá žena

Jennifer Lawrence: Víc než dokonalá žena

28.07.2015

Hvězdy přejí X-Menům

Hvězdy přejí X-Menům

14.05.2015

Mutantí vesmír se nám roztahuje do šířky. Příští rok nás čeká X-Men: Apocalypse, kde se prý definitivně rozloučíme se „starou gradou", řada nových tváří ale bude pokračovat. Dále se objeví sólovky… (více)