Hazel a Gus jsou dva výjimeční teenageři, které spojuje kousavý humor, pohrdání konvencemi a především láska, co s nimi cloumá. Jejich vztah je o to neobvyklejší, že se seznámili a zamilovali během setkávání na sezeních podpůrné skupiny pro boj s rakovinou. Hazel Grace Lancasterové (Shailene Woodley) je šestnáct let. Má ráda (a zároveň toleruje) své někdy až příliš starostlivé rodiče a právě se zakoukala do mladíka jménem Gus Waters (Ansel Elgort), který se na oplátku zamiloval do ní. Jak se sbližují, Hazel a Gus společně prožívají své obavy vyplývající z jejich zdravotních problémů a zároveň sdílí lásku ke knihám, včetně Hazelina oblíbeného románu Císařský neduh. Mnohokrát se marně snažila spojit s autorem knihy, samotářským Peterem Van Houtenem (Willem Dafoe). Když se Gusovi podaří Van Houtena zkontaktovat, spisovatel je oba nečekaně pozve do Amsterdamu. Gus je rozhodnutý vzít Hazel na cestu, aby našla odpovědi na všechny otázky, které kdy ke knize měla. Ale odpovědi, které hledá, nepřichází od Petera Van Houtena. Přichází z velkého dobrodružství, které Hazel zažije s někým, koho se nebojí milovat a kdo jim oběma dal něco, co Hazel nazývá „Malou věčností – nekonečnem mezi sečtenými dny." (CinemArt)

CiTrus007

Po přečtení knihy od Johna Greena jsem se velmi opodstatněně obával o osud této filmové adaptace. Nutno však říci, že se mé obavy ukázaly jako zcela zbytečné. Scénář byl zpracován opravdu pečlivě a až na pár malých zaškobrtnutí na začátku a nejistou dynamiku těsně před vyvrcholením vytváří krásnou klenbu příběhu. Titulní pár, Shailene Woodley a Ansel Elgort, vytvořili lidské a přístupné postavy, které mezi sebou našly emocionální a intimní pouto navzdory společnému prokletí. Jejich vztah ovšem není pouze romantický, je navíc i intelektuální, za což si zaslouží můj skromný obdiv. Tuto lahodící harmonii čas od času skvěle naruší Dafoeův cynický ožrala se svým švédským hip hopem nebo filosofickým problémem drezíny. Jsem velmi rád, že tento film netrpí skoro žádným z obvyklých symptomů knih adaptovaných do filmové podoby. Chtěl bych také ocenit dokonalý výběr hudebního doprovodu, hlubokou a charakteristicky barevnou kameru a zachování silné myšlenky, která se prosazovala na pozadí celého příběhu. Tento film nevypravuje o ideálu – ukazuje, jak se dá žít, když na život nezbývá čas. 8/10 ()

Dale

Už dopredu viete, že na takýto film spotrebujete riadny balík vreckoviek, no emócie sú dávkované postupne, takže prvú polovicu filmu vám je príjemne, keďže sa na chorobu oboch hlavných predstaviteľov pozerá s nadhľadom. Oči a nos dostanú zabrať v tej druhej polovici, keďže ste si už stihli dvojicu obľúbiť a aj keď je záver dopredu jasný, tak ten prúd sĺz proste nedokážete zastaviť až do úplného konca filmu. Môžu za to výborný scenár (knihu som nečítal), réžia aj herci a čerešničkou na torte je skvelý výkon Willema Dafoe, ktorý za tých pár minút na scéne dokázal na seba strhnúť všetku pozornosť. Po takej emočnej katarzii nejde dať iné hodnotenie, ako maximálne. ()

JohnCZ

-Okay Hazel Grace? -Okay. Jakmile film začal doslovnými citacemi z knihy, v mžiku jsem věděl, že tohle se mi bude líbit. Ačkoli předloha není po literární stránce určitě žádné veledílo, je to kniha plná citu a takhle (asi) umně sepsané myšlenkové pochody šestnáctileté holky bych rozhodně od třicetiletého Johna Greena, původně youtube vloggera, rozhodně nečekal. A film se naštěstí knižní předlohy drží zuby nehty, takže to dobré na knize najdeme i ve filmu - mix humorně sarkastických dialogů a kapesníčkového dojímání. K tomu výborné herecké výkony hlavní dvojice a sympatický výběr hudby. Pár drobných úprav by se našlo, zejména v druhé polovině, kdy film ohledně umírání ani zdaleka netlačí tak na pilu, jako předloha, a pár věcí ulehčuje, ale ve výsledku to vůbec nevadí. Slabším povahám slzné kanálky film potrápí i tak dost. The Fault in Our Stars je lidský příběh o touze žít a snaze prožít i ten krátký čas naplno a takové filmy mají u mě tu maximální možnou hodnotu. That's the thing about pain. It demands to be felt. ()

vurhor

Dobře, přiznávám, jeden z důvodů, proč jsem se na tohle podíval, byl ten, abych na holky udělal dojem, že ten příběh znám. Tudíž bych jim dokázal, jak neskonale úžasný a dokonalý jsem. Navíc romanťárny mám rád... Když jsou dobrý. Fault in our stars je určitě příjemný a dojemný snímek s milými protagonisty, ovšem někdy s těmi city moc tlačí na pilu. Nemluvě o tom, že mnoho scén je utahaných. Ovšem musím ocenit jeho konzistentní stavbu v chytře napsaných dialogů, což mi napovídá, že původní předloha patrně bude opravdu kvalitní. Navíc onen motiv rakoviny neslouží pouze jako citová vydíračka, ale ve skutečnosti je dobře aplikovaný i mimo romantické chvíle. A ta chemie mezi těma dvouma funguje pěkně, to film nesmírně zachraňuje. Ve výsledku - viděl jsem určitě spoustu lepších romanťáren, ale od nejhorších má hodně daleko (Tímto zdravím Fifty Shades of Gray za pomocí svého prostředníčku.) Slabší 4* ()

Zeebonk odpad!

Takovou slzopudnou kundozmrdovinu jsem neviděl od posledního pokusu polaskat své oční bulvy obnaženou cibulí. Ale co... Ať si Josh Boone nasere do krku! Ten chlap mě štve tak nehorázně, že mi z toho cáká pěna od chlebárny. Už to jeho první žůžo dobrodrůžo se ohání čímsi jako puncem vopravdovosti, poněvadž je to údajně nějaký autobiografický nebo co, ale po krátké úvaze je provázanost s realitou pouhá hrstka neškodných bublinek v této makabrózní louži chcanek. Opravdový problém nacházím ve faktu, že se její snaha a um dojímat nikterak neliší od snahy nakynutou prostatou stiženého staříka nachcat do očí těhotné trpaslici. Ano, snažím se říct, že i kdyby to zpyčené dojímání a cajdákování nebylo laciné jako vyližprdel, tak by výsledný produkt stejně stál za zapařená varlata na tváři mého spícího kamaráda Tomáše. A nebo možná ne... Já fakt nevím. Důležité je, že se nebudu nechávat vojíždět připínákem do ánusu od nějaké podobné kreténské tendenční vyližsračky... Nasrat a rozmazat. Žblebt. ()

corpsy

Je na počudovanie, že v dnešnej twajlatovskej dobe, si dokáže takto na prvý pohľad samoúčelný snímok zachovať chladnú hlavu a nepôsobiť pre diváka násilne. Je to citový zaberák, to je pravda, ale je úžasne prerozprávaný v niečo, pri čom si popri emotívnej slze dokážete aj popremýšľať, či život ktorý máme, je naozaj hodnotný. Hrdinovia v tomto príbehu, nám dajú zopár odpovedí. ()

salisbury

Rakovinovým bujením zhoubně nasáklý příběh mi doširoka rozevřel zkornatělými víčky oční jamky a já hleděl pln smutku na souznění dvou lidí skomíraje pnoucí se k životu. Jejich láska dokázala přemoct mnohé a radost ze života byla díky ní pohonným motorem opomíjející přicházející smrt. Ač prvoplánovitost klišoidního příběhu je jasná, přesto nabízí příjemně melancholický pohled do světa lidí, kteří bojují s tím, co visí jak Damoklův meč nad každým z nás. ()

DEXTER099

Ani nemam snad slov.....zase po dlouhý době film co mě rozsekal,neskutečně citlivý,ale zároveň pravdivý film co nic nepřikrášluje.Tohle bych doporučil každýmé kdo chce inspiraci pro to žít a bojovat dál.Chtěl bych naspat hodně superlativu,ale žádný slova pořádně nepopíšou to co s vámi film udělá pokud máte alespoň trochu citu a v životě už jste něco zažily.koukám na hodnocení co tu na mě svítí a naprosto nechápu jak tomu muže dát někdo odpad...to fakt nepochopím.Pro mě zatím jednoznačně film roku i když se mezi sebou dají těžko porovnávat jiné druhy filmu,ale přesto bych tomu dal klidně sedm hvězd pokud by to šlo.Jestli to má vůbec nějakou chybu tak možná scéna v domě Frankové,ale jinak film utekl ani nevím jak.Herecké výkony jsou úžasné a hudbu tomu dodává lesk navíc.Opravdu nemohu jinak něž 99 % a pět hvězd.Doporučuji. ()

Marsik

Joo, tak tohle byl hodně silný filmový zážitek. Naprosto chápu aktuálních 78% a 241. místo mezi nejoblíbenějšími filmy. Díky dvěma sympatickým hlavním protagonistům a jejich pohledu na život si myslím, že se nemůže hovořit o filmu, jenž vykrádá lidské city. Ano, je to smutné, téma rakoviny velmi vážné, závěr většina probrečí, ale psychicky to zvládnete. Nedá se tomu v zásadě nic vytknout. Nedám plný počet hvězd jen proto, že to není film, který bych si pouštěl opakovaně, i když je natočený velmi velmi dobře. Tentokrát jsem zvolil CZ dabing a neudělal jsem chybu, byl fajn. 80% (with J.) ()

mad_ness

Podľa môjho názoru by sa mal aj do názvu zakomponovať nejaký ten napovedajúci element, pre tých, ktorým asi nestačí fakt, že sa jedná o spracovanie bestselleru a tie tagy tuto. Džízs ľudia, je jasné o čom to bude, tak buď to nepozerajte alebo nerozumiem čo ste čakali. Film o mladých (nielen) pre mladých s takouto tématikou sa jednoducho nevyhne podobným klišé, ale ak to schváli John Green a herci odvedú dobrú prácu tak to naozaj ide. Ďakujem tumblr, za vyspoilerovanie 90% scén, okrem tej letiskovej. Ď! ()

schizmo

Už název a stručný popis filmu dává tušit, že tady nepůjde o nic veselého. Ba právě naopak, příběh přináší moderní drama o mladém páru v tom nejtragičtějším scénáři. A to i přesto, že celý film je laděn do takové té teenagerské optimistické nálady, ostatně nekonečný úsměv Ansela Engorta je něco tak neuvěřitelně nakažlivého, až se otáčíte, jestli vás někdo nesleduje, nad čím se tak přiblble usmíváte. Jeho hereckou partnerkou ztvárňuje Shailene Woodley, takže kdo viděl The Spectacular Now, je mu jasné, jak silný herecký duet tu máme a nebojím se říct, že Shailene je jedním z největších příslibů nadcházející herecké generace. Snímek přichází s několika zásadními body. Zaprvé nevíte, jestli není film až moc postaven na klasické US lovestory, takže i přesto, že je to moc krásný příběh, vkrádá se pachuť klišé a amerického snu (podobně jako v My Sister's Keeper). Zadruhé zjistíte, že ač se vám v životě děje prakticky cokoli, pravděpodobně to nebude tak zlý jako když umíráte na rakovinu a jen nevíte, jestli zemřete dřív vy nebo váš partner. Z toho pohledu se rázem jeví všechny problémy jako bezpředmětné. A zatřetí? Zatřetí zjistíte spoustu zásadních myšlenek, nad kterými když se zamyslíte, pravděpodobně vás posunou u kus dál. A pokud ne, minimálně zjistíte co znamená získat nekonečno ve vyměřeném čase... ()

baribal

Na toto téma jsem už viděl celou řadu filmů, tak si dovolím menší srovnání. "Hvězdy" jsou v celé řadě aspektů filmem, který ostatní převyšuje, ale současně je kvůli některým nedokonalostem šedivě průměrný. Filmy, kde hlavní hrdinové trpí rakovinou, se málokdy vyhnou klišé. Zde je toho klišé poměrně slušná hromada (také díky přepálené délce). Paradoxně to klišé celkem dobře v některých momentech funguje, ale jindy je až takové že si řikáte "WTF". Hvězdy mi nedopřály zábavu za pět ani za čtyři, ale tři sou pořád v přepočtu chválící polovina, takže nespokojenost nepanuje. Když se necháte, tak film dojmout dokáže. ()

maddy

Trocha ma udivuje ako málo dnes stačí k tomu ohúriť mládež. Teda súdiac podľa filmovej verzie Fault in Our Stars, knižnú predlohu som nečítal, tá môže byť diametrálne odlišná. Nie som síce fanúšik týchto teenagerských románc, ale po pozitívnych ohlasoch som sa na „hviezdy“ aj celkom tešil. Nakoniec však na mňa tento naivný teenegerský gýč až tak nefungoval. Ale po poriadku. Prvá hodinka je rozhodne fajn, navodí príjemnú atmosféru, aj ľahký úsmev na tvári, poteší občasnými cynickými hlášky a tým, že film o rakovine mladistvých sa zase neberie tak smrteľne vážne a zbytočne netlačí na slzné kanáliky divákov. Prvá polovica je preto veľmi sľubná a potiaľ to skutočne je ten „good-feeling movie“. Zásluhu na tom rozhodne má aj veľmi sympatická hlavná dvojica, ktorá ničím neotravuje. Hlavne Shailane Woodley má veľmi príjemný výzor takého „dievčaťa od vedľa“, ktoré môže stretnúť skutočne každý a ja som si už pomaly pripravoval štvorhviezdičkové hodnotenie. Bohužiaľ nádeje, ktoré film vyvolal na začiatku sa v druhej polovici postupne vytrácajú a čoraz viac sa jedná o samoúčelné citové vydieranie tým najlacnejším spôsobom. Neviem, či sa tá potreba film emočne utopiť viaže s knižnou predlohou alebo je to chabým scenárom (prípadne oboma zmienenými), ale zo sympaticky pôsobiaceho filmu, ktorý dovtedy hravo kľučkoval medzi romancou a drámou sa stane predramatizovaná, značne samoúčelná citová vydieračka. Stále som dúfal, že samotný záver by to mohol vylepšiť nejakým netypickým, originálnym zakončením, ale záverečná tretina už následne ide ku dnu úplne. Scenáru dôjde dych a nastupuje otravná dávka klišé so zbytočnými momentmi (pomsta s vajíčkami), dokonca až momentmi, ktoré nedávajú žiaden zmysel - viď nelogická, maximálne samoúčelná návšteva múzea Anny Frankovej, ktorá tu je len preto aby prvoplánovo vzbudila súcit u divákov (alebo mi chce niekto vážne povedať, že do budovy, v ktorej je nutné vyšľahať po stovkách schodov a rebríku by ste na výlet vzali dievčinu s rakovinou pľúc, ktoré ledva dýcha a môže kedykoľvek skolabovať?! Veď už ani obyčajný let lietadlom, v ktorom bude sedieť jej lekári nechceli povoliť) alebo celé, opäť maximálne samoúčelné, dianie okolo postavy spisovateľa, v ktorej nepríjemne prekvapí William Dafoe a jeho naivnučké objavenie sa v závere na pohrebe, pri ktorom som už len prevrátil očami nad prostoduchosťou celého scenára. Filmu s tak silnou témou ako sú umierajúci mladíci nakoniec chýba jediná skutočne silná scéna, prípadne moment, nad ktorým by divák počas záverečných titulkoch aspoň chvíľu rozmýšľal. Z príjemne odľahčenej drámy zo začiatku sa tak s každou pribúdajúcou minútou stáva naivný, samoúčelný gýč. Je mi ťažko hodnotiť, pretože minimálne na prvú hodinku spomínam príjemne, tú druhú by som si už druhý krát nepustil. CELKOVO: 3* (6/10) ()

Krissty

"Všichni chceme zanechat stopu. Ale Hazel je jiná. Hazel zná pravdu. Nechtěla milion obdivovatelů, chtěla jen jednoho. A měla ho. Možná nebyla milována obecně, ale byla milována hluboce. A není to víc, než co má většina z nás?" Miluju ten film! Jsem velkou fanynkou romantických dramat, jejichž příběh není přetažený za vlasy a jsou díky tomu tak moc reálné. A tohle bylo reálné. Z velké části za to může skvělé herecké obsazení, ještě větší podíl má ale perfektní námět. Všechno mi tam sedělo a nemyslím si, že by to mohlo být ještě lepší. Někdo tu psal, že Hazel měla být krásná, což prý Shailene nesplňuje. To si nemyslím. Shai je okouzlující. Krása je relativní a mně se Hazel moc líbila. Možná bych si dovolila film pomyslně rozdělit na dvě části. Ta první část u mě byla ve znamení slov "už ji polib", která jsem si v hlavě opakovala skoro celou dobu. No a v druhé části jsem brečela jako želva. Chvílemi míň, pak zase víc, ale lilo to ze mě jako z gorily v posilovně. A já ráda brečím. I když raději brečím štěstím.. Ale ono je to vlastně taky štěstí najít někoho, kdo s vámi stráví věčnost v rámci sečtených dní... ()

Defaultovna

Pekné a nápadité. Očakávané slzavé údolie sa dostavilo v menšej miere než som sa obávala - snímke udeľujem 8 Večných svitov nepoškvrnenej mysle z 10. Ústredná dvojica bola úchvatná, originálne spracovanie sa mi pozdávalo tiež. I keď nemuselo to byť celé tak natiahnuté. ()

NinonL

Měla jsem obavy, že to bude další vyděračská love story o smrtelně nemocných milencích. Trochu byla, ale celkově se na to dívat dalo. ()

Bakllazaan

Hrají zde příjemní herci a scénář celkem chytře zachycuje celou story jako příběh obyčejných lidí bez hollywůd romantiky, ale co na plat, když je to tak příšerně natahovaný. Hlavně závěr, který nutí plakat každých 5 minut, vám po chvilce vysuší oční kanálky, zatímco vás pomalu přestane zajímat, co se na plátně děje. Ikdyž se film snaží (a kniha asi víc úspěšně) o méně klišoidní rakovinotvorný film, někde v průběhu selže. Doporučil bych spíše 50/50 ()

Disney zavřelo první divizi Foxů

Disney zavřelo první divizi Foxů

22.03.2019

Kdo si zahraje Dungeons & Dragons?

Kdo si zahraje Dungeons & Dragons?

29.06.2016

Warcraft sice v Americe propadl, naštěstí to ale neznamená konec filmových fantasy. Hlavně studio Warner Bros., které se k žánru vrátí letošními Fantastickými zvířaty, je naopak hodlá tlačit co… (více)

Jennifer Lawrence: Víc než dokonalá žena

Jennifer Lawrence: Víc než dokonalá žena

28.07.2015

Hvězdy přejí X-Menům

Hvězdy přejí X-Menům

14.05.2015

Mutantí vesmír se nám roztahuje do šířky. Příští rok nás čeká X-Men: Apocalypse, kde se prý definitivně rozloučíme se „starou gradou", řada nových tváří ale bude pokračovat. Dále se objeví sólovky… (více)