Hazel a Gus jsou dva výjimeční teenageři, které spojuje kousavý humor, pohrdání konvencemi a především láska, co s nimi cloumá. Jejich vztah je o to neobvyklejší, že se seznámili a zamilovali během setkávání na sezeních podpůrné skupiny pro boj s rakovinou. Hazel Grace Lancasterové (Shailene Woodley) je šestnáct let. Má ráda (a zároveň toleruje) své někdy až příliš starostlivé rodiče a právě se zakoukala do mladíka jménem Gus Waters (Ansel Elgort), který se na oplátku zamiloval do ní. Jak se sbližují, Hazel a Gus společně prožívají své obavy vyplývající z jejich zdravotních problémů a zároveň sdílí lásku ke knihám, včetně Hazelina oblíbeného románu Císařský neduh. Mnohokrát se marně snažila spojit s autorem knihy, samotářským Peterem Van Houtenem (Willem Dafoe). Když se Gusovi podaří Van Houtena zkontaktovat, spisovatel je oba nečekaně pozve do Amsterdamu. Gus je rozhodnutý vzít Hazel na cestu, aby našla odpovědi na všechny otázky, které kdy ke knize měla. Ale odpovědi, které hledá, nepřichází od Petera Van Houtena. Přichází z velkého dobrodružství, které Hazel zažije s někým, koho se nebojí milovat a kdo jim oběma dal něco, co Hazel nazývá „Malou věčností – nekonečnem mezi sečtenými dny." (Cinemart)

CrownThomas

Okay, Hazel Grace? ..... Ano, tak takhle ano. Opravdu nejsem velký fanoušek romantický filmů, ale zase jak se to vezme. Tyto filmy vždy z velké většiny opravdu záleží jenom na obsazení viz. Tom Hanks a Meg Ryan. Dvojice Shailene a Ansel byla (nechci říct stejně dobrá) ale nejlepší dvojice mladých herců jakou jsem do dneška poznal....Dám pět hvězd kvůli stejnému důvodu který uvedl i můj kamarád Adam9 ...... Už podle názvu a všeho toho humbuku, který kolem filmu byl, jsem ho dost odsuzoval, ale musím s radostí konstatovat, že takové filmy, od kterých toho moc neočekávám si potom nakonec vážím daleko víc než jiných...Jo a ještě, myslím, že do role Guse bych si klidně představil i někoho jiného, ale do role Hazel Grace by to myslím byla veliká chyba, kdyby role nebyla nabídnuta právě jí....Nevím, jestli se mi v nějakém filmu líbila víc ( myslím vzhled..:D ) ()

salalala

Jedno z nejpříjemnějších překvapení dosavadního průběhu roku. Očekával jsem lacinou a sladkobolnou romanci o umírajících lidech, což nemohlo být dále od pravdy. The Fault in Our Stars je nakonec velmi citlivé a lidské drama o tom, že život není fér, rakovina je svinstvo, a ačkoli je to většinou předem prohraný boj, je nutné se do něj pustit. Boone od začátku dobře, rozumně a s citem kombinuje vážnější momenty s těmi černohumornými, ale nikdy nesklouzne k úplné legraci a je stále v pozadí cítit těžkost celé situace. Atmosféra je překvapivě a paradoxně velmi pohodová a výsledek pak má hodně blízko k tzv. feel-good filmu, nicméně s přibývajícím časem se od toho logicky ustupuje. Woodley s Elgortem jsou výborní, funguje mezi nimi chemie a během pár chvil si získají divácké sympatie. I proto pak divákovi není jedno, jak to s nimi dopadne a strašně moc jim drží palce. Příběh je silný a nenechá nikoho chladným a v několika momentech i dojme. Drobnými výtkami budiž to, že na emoce se tu někdy tlačí až moc, je to příliš dlouhé a postava tradičně výborného Willema Dafoea (který si do filmografie připisuje dalšího podivína) je tu možná jaksi navíc a vlastně úplně zbytečná. To ale nic nemění na tom, že The Fault in Our Stars je hodně intenzivní snímek, který v každém něco zanechá a hlavně donutí k zamyšlení nad životními hodnotami. 80% ()

togaf

Jedna z lepších knižních adaptací, bohužel kde nic není, ani smrt nebere (haha - černý humor, víme?). Knižní předloha je určená teenagerům, a všichni přece víme, že ti nejsou moc chytří, takže nám dospělým přijde příběh předvídatelný a postavy jsou zahalené v oparu nerealistična. Ale zase postava Hazel má sympatický smysl pro humor a Gus se svléká jen při opravdu nutných scénách. ()

Lucjen

Poklona Shaileene Woodley a A. Elgortovi. Téma nijak nové, ani príbeh vlastne nehovorí nič nové. Film sa snaží byť taký originálny, až ku koncu nie je. Dokonalo potvrdzuje, že menej by bolo viac...Menej monológov, sladkých slov, viac prepracovaných osobností a bolo by to možno aj za 5*. Normálne by som dala tak 3 hviezdičky no... tí dvaja boli jednoducho zlatí :) Dúfam že o Woodley a Elgortovi budem ešte počuť. ()

runner85

Názov filmu vraví, že Hviezdy im nepriali. Ono je to tak trochu pravda ale na druhej strane ich aj hviezdy dali do hromady, aj keď iba na chvíľku ale tá chvíľa bola nekonečno ... P.S 1 samozrejme, všetci vieme ako tento film dopadne, vieme, že je to strašné klišé. Ale tomuto filmu to kľudne odpustím .... P.S 2 ak ste nevideli Stuck in Love pozrite si aj ten, ešte lepšie a krajšie ... ()

FilmFan24

"Hvězdy nám nepřály" jsou "Cenou za něžnost" pro současné publikum. A vůbec...je fajn být zdravý a říkat si ještěže se to neděje mě! ()

dom156

Hezké a milé, ikdyž některé scény až moc chtějí si hrát na city a nejde jim to. Konec je lehce očekávaný, ale rozhodně se u něj nebudete nudit. Mezi romantáky je tento film určitě nadprůměr. Mohu doporučit. ()

Dont

Podobný příběh jsem už viděl tady i tady. Hvězdy nám nepřály mi z těchto tří snímků vyšly jako vítěz. Vděčí za to velmi povedenému scénáři (minimálně v prvních dvou třetinách), skvělému hudebnímu doprovodu a přesnému castingu – dvojice Shailene Woodley a Ansel Elgort válí. U první jmenované jsem nic jiného nečekal, ale Ansel mě fakt dost příjemně překvapil. Hvězdy nám nepřály jsou dost možná i nejsilnější zpracováním příběhu a nejsmutnější, což je jednak tím, že nemocných je zde víc a také důsledkem toho, jak daleko až byl příběh dohnán. Otázka je, jestli těch slz na konci už nebylo příliš a nemělo to skončit přeci jen dřív. Drobnými vadami na kráse jsou občas až moc pozitivní Laura Dern a jedna scénka v domě Anny Frank, která tam byla zbytečně navíc. ()

TominoLa

Filmů na podobné téma je několik jako Je to i můj život, Neklid, Teď a tady, ad. A Hvězdy ..... určitě nejsou špatný film, ale nějak moc se neliší od těch co jsem vypsal. Raději mám prvotinu Joshe Boona "Stuck in Love". 7/10 ()

kajas

Tak se také přidávám do klubu fanoušků tohoto krásného smutného (nebo krásně smutného?) filmu. Skutečnost, že jsem vůbec neplakala (přísahám, jenom jsem měla na krajíčku ;)), přikládám šikovnosti tvůrců, kterým se povedlo zpracovat příběh bez sladkobolného citového vydírání. Shailene s Anselem jsou naprosto fantastičtí a přirození (z Anselova úsměvu by se mi podlomila kolena, kdybych neseděla, fakt!), věřím v jejich hvězdnou hereckou kariéru. Velmi jsem jejich postavám přála šťastný konec, ale hvězdy jim zkrátka nepřály.. Soundtrack je také převelice zdařilý, mým favoritem je písnička od Eda Sheerana. A tu pátou hvězdičku přidávám prostě hlavně za to, že se jedná asi o nejlepší filmovou adaptaci knižní předlohy od dob Harryho Pottera. ()

evanka

Poslední dobou se s podobnými náměty k filmu roztrhl pytel bych řekla..Každopádně Hvězdy nám nepřály se mi z těch všech líbí zatím asi nejvíc. Ačkoliv těžce ždímá emoce a slzy z bezbranného diváka. Plusem jsou sympatičtí hlavní hrdinové a jejich humor. Mínusem je to, že film hraničí s citovým vydíráním diváka a možná až moc tlačí na pilu. Po tomhle to bude chtít naordinovat si minimálně dvě komedie na spravení nálady. ()

hygienik

Spoiler! Dlho som sa tomuto filmu vyhýbal zo strachu, že to bude doják pre ženy. Bol. A navyše v ňom navrstvili na seba pár klišé (romantický výlet do Európy, Múzeum Anny Frankovej, alkoholický spisovateľ). Napriek tomu to nebolo také zlé, hoci ten záver o dôležitosti lásky, bol pre mňa ďaleko za čiarou citového vydierania. Žeby som tomu dal štvrtú hviezdu za to, že tam "účinkoval Amsterdam"? Tak jo. ()

Aleee89

Čekala jsem víc. Asi tak se dá shrnout můj dojem z filmu Hvězdy nám nepřály. Hlavní hrdinka mi zpočátku nebyla vůbec sympatická, ale postupem času jsem si k ní našla cestu. K příběhu samému jsem byla mírně skeptická. Nevím, jestli jsem moc cynická, apatická nebo co, ale nedojal mě. Avšak oceňuji, že i když byl místy dost prvoplánový a leckoho asi přiměl k slzám, snažil se být i pozitivní, mít nadhled a odstup a vyprávět s laskavostí a humorem. ()

Martpod

Od feel-good k feel-sad filmům. Neprvoplánový, adekvátně dojemný, lidský a báječně cynický. Oko nezůstalo suché. ()

Reesam

Nevím, jak sepsat něco smysuplného a takového, aby nebylo řečeno to, co již bylo řečeno mnohokrát přede mnou. A proto si nevím rady, jak zformulovat pocity. Vlastně tu nejde o film jako takový, ale o podstatu. A přece tu nemůžu psát o podstatě, která nenáleží režisérovi, ale spisovateli. Takže co? Proč bych tu měla psát, jak je S. Woodley nádherná, úžasná a přesvědčivá herečka, která je jako Večernice mezi ostatními hvězdami? To všichni asi víme. Myslím, že to dotáhne daleko. Můžu psát o filmu jako takovém, o tom, jak báječně je to natočené, jak sourodě je vybrán soundtrack, a především jak si film zachoval po celou stopáž kouzlo prchavosti. V jednu chvíli pláčete štěstím a v druhou chvíli smutkem, a to je úctihodné. Někdy prostě brečíte jen na konci, ale když to někdo natočí tak skvěle, jako tady, tak si to zaslouží 5 hvězd, protože já jim to přeji. ()

Eldrick

Počáteční přirozená nenucenost se překlene do klasickýho americkýho citovýho vydírání. Čekal jsem, že podstatná část filmu se bude odehrávat v Amsteru už jen kvůli klipu Charli XCX, ale sekvence zabere pouhých pár minut. O nereálnosti vzhledu lidí umírajících na raka ani nemluvim. Dobře rozehraná partie, který nechyběla chemie, vyšuměla úplně do ztracena. ()

kalap

Holka a kluk majú rakovinu, zamilujú sa, ale sila ich lásky nedokáže pretrhnúť smrteľné objatie a smrť je už rozhodnutá a svoje objatie priťahuje. Hviezdy o tom nemajú ani páru a Ježiš tiež nepomôže, lebo, už je dávno mrtvy. A tak film plný úzkosti, slz a aj falošnej odvahy, ale ked príde čas skonu všetci máme strach. ()

Linda.csfd

Hroznej příběh, fakt strašnej... hnusnej... a zlej. A ani film to nijak nezměnil. A po skončení filmu už jsem brečela tak silně, že se ustrnulo i kamenné srdce mého přítele a šel mě obejmout. A vůbec, nechte mě bejt. ()

Tyckin

Po dlouhé době jsem zkusil něco z USA na vážnější téma – a byla to chyba. První problém filmu je odhalení nemoci hned na počátku – už žádné překvapení či zvrat (s tím klukem je to předvídatelné). No a způsob zpracování? Víceméně celou dobu přiblblá komedie s příměsí romantiky, mezitím trošku postrašíme chorobou a ke konci necháme někoho očekávaně „dramaticky“ umřít ať si všichni hezky popláčou. A ke všemu (nejen) ti dva věčně se idiotsky usmívající náctiletí. Eh, tak takhle fakt ne! Vezmu např. film Yeonae soseol (Jižní Korea) – zde nacházím překrásný mix humoru, romantiky, dramatu, dojemnosti, kvalitní herecké obsazení a rovněž i výtečnou hudbu, ovšem vše v mnohem zajímavěji namíchané a zpracované variantě, a není tam třeba tolik zamilovaných žvástů k vyjádření emocí, láska a romantika se dá prezentovat mnohem elegantněji a působivěji. Film hvězdy nám nepřály byl pro mne zkrátka ztrátou času a další výstrahou proč se od produkce USA držet dál, nejen u těchto témat. Zvažoval jsem i 3*, ale ty šaškárny kolem pohřbu už byly moc. ()

buchli

Jak ze skvělý knížky udělat průměrnej film... Ze začátku to nabralo to správné tempo a nádech, jenže se to (pochopitelně) někde v půlce zlomilo a rozbředlo v klišé. Protože dlouhý (jakkoli vtipný nebo nevtipný) monology podkreslený dojemnou hudbou prostě nemají důvod působit jako křečovitě otrocký adaptační převod. Shailene skvělá, ale Elgort vedle ní vypadá docela křečovitě a neherecky. Takže, ze začátku jsem se bavila, pak už jen žasla nad příšernou adaptační neoriginalitou (a sem tam uronila nějakou tu slzu, nejsem robot). ()

Disney zavřelo první divizi Foxů

Disney zavřelo první divizi Foxů

22.03.2019

Kdo si zahraje Dungeons & Dragons?

Kdo si zahraje Dungeons & Dragons?

29.06.2016

Warcraft sice v Americe propadl, naštěstí to ale neznamená konec filmových fantasy. Hlavně studio Warner Bros., které se k žánru vrátí letošními Fantastickými zvířaty, je naopak hodlá tlačit co… (více)

Jennifer Lawrence: Víc než dokonalá žena

Jennifer Lawrence: Víc než dokonalá žena

28.07.2015

Hvězdy přejí X-Menům

Hvězdy přejí X-Menům

14.05.2015

Mutantí vesmír se nám roztahuje do šířky. Příští rok nás čeká X-Men: Apocalypse, kde se prý definitivně rozloučíme se „starou gradou", řada nových tváří ale bude pokračovat. Dále se objeví sólovky… (více)