Matthew Broderick a Ally Sheedyová excelují v tomto podmanivém dramatu plném akce, napětí a dobrodružství! Režisér John Badham v něm nechá diváka nahlédnout do míst, kde se osud země odehrává na obřích obrazovkách. Stačí velmi málo, aby nastal její tragický konec. David Lightman (Broderick) chce, stejně jako každý kluk, hrát nové válečné hry. Díky náhodě se mu podaří navázat spojení s počítačem, který mu nabídne možnost, aby řídil termonukleární válku. David zvolí místa na zemi, kam dopadnou jaderné zbraně, aniž by tušil, že dává pokyn kontrolnímu systému obrany Spojených států. Pouští se do hry, která může skončit jedině 3. světovou válkou. Společně se svou dívkou (Sheedyová) a počítačovým géniem (John Wood) musí závodit s časem, aby přelstil svého protivníka… a zabránil tak jadernému Armagedonu. (Cinemax)

Dinsberg

Svěření naší bezpečnosti stroji je stejné jako její svěření nám samotným. Počítačový program, který nás má chránit je stejně omezený jako naše vlastní myšlení. SPOILER: Když počítač prohlásí, že jediný vítězný tah je nehrát, přeběhne mi mráz po zádech z toho, jak hluboká byla propast, na jejíž okraj se svět během studené války dostal. Apel filmu na "mocné" je záměrně okatý, aby dotyční pochopili, jak jsou zaslepení mocí. A když jim to musí sdělit stroj, je to o to víc zahanbující. Primitivní program nechápe cenu života nebo podstatu lidskosti, ale jsme lepší? Se všemi technickými vymoženostmi nejsme schopní jich využít ku prospěchu všech, ale jen proti všem. ()

Frog.cz

Co dodat,vše bylo řečeno.V každém případě je toto téma stále aktuální páč mocní tohoto světa jsou pro uspokojení svého ega schopni zničit tuto planetu mrknutím oka. ()

Kortexo

Na svou dobu revoluční film, který pokládá zajímavé otázky, později se stejnou pointou přišel Terminátor... ()

borohub

Tento film příšerně kazí ten začátek. Klučina se svými schopnosti hackování by dokázal možná tak nabourat vládní email Bohuslava Sobotky, ale jakýkoliv systém, který je myšlený nějak vážně asi ne, hádání hesel opravdu není hackování. Hlavně dát si zadní vrátka do systému, který je takhle kritický název syna je fail i na člověka co dělá v PHP dva týdny, natož na nějakého zkušeného programátora. Asi bych ocenil daleko více, kdyby tam byl náznak něčeho co vypadá aspoň trošku odborně, ale tohle muselo být trapné i pro laickou veřejnost.. Pokud ale tento tragický začátek přečkáte je to docela solidní film, ukazující celkovou hysterii 80. let a studené války, trošku mě mrzí že všichni "odborníci" (generálové, různí počítačoví experti, elitní agenti CIA) vypadají a jednají příšerně hloupě a naopak nějaký nezletilý kluk, který propadá ve škole je hroznej lišák, takže tohle taky trošku ten film diskredituje. Asi bych uvítal i trošku jiný a tragičtější konec. Dále co je na filmu zarážející je i slovo "okej" které se tam opakoval fakt více než bylo zdrávo. Kdybych si měl za každé okej dát panáka něčeho silnějšího tak mě po půl hodině vezou s těžkou otravou krve do nemocnice.. Pokud bych to měl nějak shrnout film to rozhodně špatný nebyl, chvílemi z něho mrazí.. 65% ()

tavvva

Poselství super, ale ty kraviny v interakci s počítačem byly pro mě tak těžko stravitelné, že ty 3* to má ode mě s odřenýma ušima. ()

majk_n

Velmi reálný obraz možného vypuknutí 3. sv. války. Dnes již díky pokročilé technice může působit zastarale, ale určité napětí a spád si zachovává ()

patsandor

Kdyz jsem to videl poprve, hned jsem chtel domu PC. Ale to v tu dobu stalo cca 150 000 Kc a jeste to byla 286. Z filmu o hackovani je to to lepsi, co se natocilo. S odstupem casu mi to pripada trochu naivni a detske, ale tenkrat jsem se bavil skvele. A privedlo mne to k zajmu o PC. ()

V4nd4l

Z tohoto filmu mi utkvěl v paměti hlavně krátký rozhovor: Učitel: " Kdo objevil bezpohlavní rozmnožování?" Student: "Vaše žena?" Jinak mě příliš nezaujal. ()

route60

Na Válečné hry se dá koukat i po skoro 30 létech od svého vzniku a neztratil nic ze svého napětí, dnes tamní počítače působí již hodně zastarale až směšně ale tehdy to byla výborná technika John Badham byl v 80 létech režisér který na co sáhl tak dopadlo finančně skvěle a to platí i o Válečných hrách. 75% ()

martins

Nějak mne to nezaujalo, předchůdce Hackerů mladý středoškolák prolomí heslo a dostane do obranného systému jaderných střel řízených počítačem. ikdyž PC technologie o malinko starší než jsem já, vypadá zajímavě. Narozdíl od ságy Terminátora, zde člověk dokáže umělou inteligenci zastavit. První velká herecká příležitost pro Matthewa Brodericka. Zajímává i Ally Sheedy v roli Jennifer, oba si pak následně zahráli v podobné tématice Projekt X respektive Číslo 5 žije.. ()

mijano

Film napriek svojmu veku ponúka stále reálny problém a to sa týka toho, že všetko okolo nás ovládajú počítače a ....thermonuclear war has only one winning move not to play... ()

ForzaJuve

To je klasika. Dnešní počítačoví "magoři" se asi jenom pousmějou, ale v roce 1983 to mohlo zapůsobit dost zajímavě. Mimochodem o čem jiném je jen o rok mladší Terminátor? Finále filmu, generál se odhodlá věřit vlastnímu rozumu a nerozpoutá 3. světovou, tak do této situace bych se opravdu dostat nechtěl a pokud by dopadla stejně, stejně bych se i typicky hollywoodsky radoval. ()

VUCAKO

Přes poměrně nízké hodnocení se mi tenhle film dost líbil. Věřte nebo ne, technická stránka (hackování apod.) je jednou z nejrealističtějších zobrazení počítačů v celé kinematografické historii. Takoví ti novodobí "počítačoví nerdi", kteří na flash-disku nosí univerzální šifrovací klíč nebo odšifrují tajný vládní systém za dvě minuty - to jsou proti Wargames úplné pitomosti.. Neuvěřitelná je jenom inteligence WOPR počítače. To neumíme zdaleka ani dnes. ()

Tempest

Samozřejmě se dnes už člověk musí znát tehdejším technologiím, zrovna u počítačů už od té doby uběhly celé věky. Ale co zůstalo stejné je možnost "nabourání" vojenských počítačů a z toho možných nedozírných následků. Nelze se jen spoléhat ne technologie, musí zůstat i lidský faktor. I když vlastně SKYNET tvrdí něco jiného. I když film působí zastarale, jeho nosná myšlenka je stále živá. ()

moriero

Hodně překvapivý snímek. Svižný děj, na tu dobu originální nápad, ucházející herecký výkon mého ne moc oblíbeného Brodericka, úzkostlivá atmosféra, ale hlavně nezapomenutelný úsměv Ally Sheedy! Tohle všechno namixováno do napínavého retro- technothrilleru. ()

zigy

Skvělá atmosféra teenagerských filmů umocněná podmanivou hudbou, ve které bez problémů uvěříte, že je možné, aby tenhle kluk rozpoutal třetí světovou. Mix žánrů, kde podle mě dominuje dramatická složka, ale nechybí ani humor, a kde prostě musíte tvůrcům odpustit, že zápletka, je mírně řečeno, hodně přitažená za vlasy. Milý film, který soubojem se superinteligentním počítačem trochu připomíná 2001: Space Odyssey. Matthew je sympaťák a dobrý je i dabing, tedy pokud vám nevadí, že každou druhou dospělou postavu mluví Županič. ()

wdc

Snaha o odvrácení jaderné války, kterou se snaží spustit nedokonalá umělá inteligence. V hlavní roli mladý kluk, hacker. Rok 1983... ()

karnifex

Velmi příjemný film. Sálá z něj krásná atmosféra osmdesátek (skutečná! - žádné pitomé retro), herci jsou sympatičtí. A jedná se o zábavnou variaci na téma nechtěného vyvolání jaderné války, která mě osobně připadá výrazně lepší, než všechny ty pseudointelektuálské dramatické verze. Závěr je možná trochu přitažený za vlasy, ale pořád o dost chytřejší, než když si v Neodvolatelné misi ti dementi sami vybombardují New York. ()

Treble

Jeden z nejoblíbenějších filmů mojeho mládí. Je to napínavý a plný atmosféry. Celý poselství filmu je poměrně hodně dobře podaný a učící se počítač je myšlenka ještě na pár let dopředu... ()

Cruise nepovede nových Sedm statečných

Cruise nepovede nových Sedm statečných